خاتمی: استعفای حریری تحت فشار ریاض بود
۶۲۸۸۴۹
۱۹ آبان ۱۳۹۶ - ۱۳:۱۰
۸۵۶۰ 
امام جمعه موقت تهران درباره سعد حریری و استعفایش در عربستان گفت: عربستان یک دخالت صریح و با کمال پررویی کرد و نخست‌وزیر کشوری دیگر را فراخوانده و به او گفت، استعفا بده و متن استعفایت نیز باید همین باشد که ما می گویم. این در عرصه سیاسی یعنی تحت الحمایگی و ذلیلانه‌تر از این نیست.
خبرگزاری میزان: آیت الله سید احمد خاتمی در خطبه‌های نماز جمعه امروز (19 آبان) در سخنانی بیان کرد: اصلاح زبان از راه‌های تحصیل تقوا است.

امام جمعه موقت تهران در بخش دیگری از سخنان خود درباره سعد حریری و استعفایش در عربستان عنوان کرد: عربستان یک دخالت صریح و با کمال پررویی کرد و نخست‌وزیر کشوری دیگر را فراخوانده و به او گفت، استعفا بده و متن استعفایت نیز باید همین باشد که ما می گویم. این در عرصه سیاسی یعنی تحت الحمایگی و ذلیلانه‌تر از این نیست.

آیت الله خاتمی تأیید کرد: سعد حریری می‌دانست که این بساط در عربستان برایش مهیا می‌شود و می‌توانست به این کشور نرود، ولی رفت و ذلت خود را نشان داد. عربستان امید‌ها به لبنان داشته و دارد آن‌ها لبنانی در هم ریخته و آشوب‌زده می‌خواهند و آرامش در لبنان مورد نفرت این دولتی است که پایش در همه جنایات دیده می‌شود.

خطیب موقت نماز جمعه تهران اضافه کرد: آفرین بر رهبر مجاهد حزب‌الله سید حسن نصرالله که به‌عنوان یک رهبر درست هدایتگری کرد و در شرایط فعلی رئیس جمهور لبنان نیز با او همراه است و امیدواریم توطئه این توطئه‌گران در لبنان هم کور شود.

وی درباره حوادث عربستان نیز گفت: حتماً درباره دستگیری‌های اخیری که این روز‌ها حاکم تازه به دوران رسیده عربستان که عملاً ولیعهد است، شنیده‌اید اگرچه امضای شاه سعودی او را دخیل در همه جنایاتی که می‌شود می‌کند. همه این جنایات زیر سر این جوان ناپخته است.

آیت الله خاتمی گفت: در عربستان جنایتکاران دیروز و امروز با هم درافتاده‌اند که این خود یک بازی زرگری است و پولهای شاه و ولیعهد که در سفر اخیرش یک میلیارد دلار به ترامپ داده تا به سلطنت برسد. اواخر رژیم شاه هم دیدیم شاه برای اینکه بر مسند قدرت باقی بماند وفادارترین‌هایش را دستگیر کرد، اما مردم تحت تأثیر قرار نگرفتند و امیدواریم این زلزله‌ها و حوادث پایان کار رژیم سعودی باشد.

خطیب موقت نماز جمعه تهران گفت: این جوان ناپخته مدام ایران و حزب‌الله را تهدید می‌کند که چنین و چنان می‌کند. خجالت بکشید شما یمن را با خاک یکسان کرده‌اید، سازمان ملل می‌گوید قحطی بی‌نظیری دریمن اتفاق افتاده و انگار خوراک شما کشتار انسان‌هاست.

وی تصریح کرد: بزرگتر از شما‌ها که صدام بود با این ملت درافتاد و سرانجام این ملت او را به روز سیاه نشاند شما که عددی حساب نمی‌شوید از این کار‌های بچه‌گانه دست بردارید. اگر این حرف‌ها ادامه یابد و به خیال خام خود وارد عرصه عملی شوید یک سیلی خواهید خورد که نتوانید از جایتان بلند شوید.
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 1
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
13:32 - 1396/08/19
حاجی اینارو ما میدونم یه حرکت بزنید کار مردم رونق بگیره
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج