آخرین وضعیت سهام عدالت
۶۲۹۳۷۳
۲۰ آبان ۱۳۹۶ - ۱۶:۱۵
۹۰۳۰ 
آن طور که سازمان خصوصی سازی اعلام کرده تاکنون شرکت های سرمایه پذیر بابت سود سهام عدالت مربوط به سال مالی ۱۳۹۵، ۶۵۰ میلیارد تومان سود پرداخت کرده‌اند. البته با رو به اتمام بودن فرصت این شرکت‌ها برای پرداخت سود، این مبلغ می‌تواند تا دو یا سه برابر نیز افزایش یابد.
خبرگزاری ایسنا: آن طور که سازمان خصوصی سازی اعلام کرده تاکنون شرکت های سرمایه پذیر بابت سود سهام عدالت مربوط به سال مالی ۱۳۹۵، ۶۵۰ میلیارد تومان سود پرداخت کرده‌اند. البته با رو به اتمام بودن فرصت این شرکت‌ها برای پرداخت سود، این مبلغ می‌تواند تا دو یا سه برابر نیز افزایش یابد.

سازمان خصوصی‌سازی چند ماه است که اعلام کرده آماده پرداخت سود سهام عدالت مربوط به سال مالی ۱۳۹۵ است. طبق آمارهای این سازمان و گفته‌های عبدالله پوری حسینی تاکنون ۶۵۰ میلیارد تومان از سود شرکت‌های سرمایه‌پذیر به حساب سازمان خصوصی‌سازی واریز شده است.

این شرکت‌ها پس از برگزاری مجامع‌شان قانونا هشت ماه فرصت داشته‌اند تا سود مربوط به سهام عدالت را به حساب سازمان خصوصی‌سازی واریز کنند و از آنجا که سود شرکت‌های بزرگی همچون هلدینگ خلیج فارس کامل به حساب سازمان خصوصی‌سازی واریز نشده است با پایان مهلت هشت ماهه این شرکت‌ها انتظار می‌رود مبلغ این ۶۵۰ میلیارد تومان به دو یا حتی سه برابر افزایش یابد.

اما طبق گفته‌های رئیس سازمان خصوصی‌سازی در مصوبه‌ای که شورای عالی اصل ۴۴ در اسفندماه سال ۱۳۹۵ تصویب کرد سازمان خصوصی‌سازی برای پرداخت سود سهام عدالت منع قانونی ندارد و می‌تواند به تناسب سودهایی که از شرکت‌های سرمایه‌پذیر دریافت کرده، این مبالغ را در بین مشمولان سهام عدالت توزیع کنند، ولی این سازمان در حال حاضر در حال هماهنگی با ارگان های خاصی برای پرداخت این مبالغ است.

در عین حال از  مجلس صداهایی به گوش می‌رسد که تعدادی از نمایندگان با پرداخت نقدی سود سهام عدالت مخالفت‌هایی دارند ولی طبق اخباری که از سازمان خصوصی‌سازی به گوش می‌رسد، با توجه به اینکه شورای عالی اصل ۴۴ پرداخت سود را قانونی می‌داند و این شورا عالی‌ترین مقام رسیدگی به موضوعات سهام عدالت در کشور است، این سازمان در حال رایزنی‌هایی با دیگر مسئولان است تا سود سال مالی ۱۳۹۵ را بپردازد.

تاکنون در مورد مبلغ سود سهام عدالت در سال مالی ۱۳۹۵ صحبت‌های زیادی شده ولی رقم قطعی‌ای درباره آن شنیده نمی‌شود. آنچه سازمان خصوصی‌سازی سابقا اعلام کرده این است که مبلغ این سود حدودا ۱۲۰ الی ۱۵۰ هزار تومان برای مشمولانی است که مقدار سهام از نظر ارزش، عدالتشان یک میلیون تومان است.
برچسب ها:
انتشار یافته: 5
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
17:11 - 1396/08/20
سلام۸ساله که سودسهام نگرفتیم چرافقط عملکردسال۹۵رودرنظرمی گیردقراربودسودسال به سال وایز شودنه هر۸سال یک باراونم فقط به اقشارکم درآمدنه همه،پس سرانجام کی سودرامی دیدماه آبان داره تموم می شه
Iran, Islamic Republic of
18:24 - 1396/08/20
بازهم حرفای تکراری
Iran, Islamic Republic of
19:03 - 1396/08/20
این ماه به ماه است سودش یا سال به سال ان هم اگر راست باشد یکی جواب بده
Iran, Islamic Republic of
22:15 - 1396/08/20
اگه از زمان ثبت نام حساب کنند الان ١٠ساله شده سهام عدالت به ازای هرسال به گفته خودشان هرنفر ۶٠هزارتومان باید ۶٠٠هزار تومان پرداخت کنند خاهشا به گوش مسولان سهام عدالت برسونید لااقل خرید وفروش سهام را آزاد کنید
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۴۸ - ۱۳۹۶/۰۹/۰۳
این هم جز کارهای دکتراحمدی نژاده شاید نفسشون بندبیاد بخوان بدهند زورداره حق گرفتنیست نه دادنی
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج