مجابی؛ بهار سال آینده مخاطبان را غافلگیر می‌کنم
۶۳۰۳۸۰
۲۲ آبان ۱۳۹۶ - ۱۲:۰۵
۲۸۱۴
فعالیت هایم در اوایل دهه ۸۰ جزو مهم ترین اتفاقات فرهنگی بعد از انقلاب بود.
وبسایت صبا: مجابی درباره فعالیت این روزهایش گفت: فعالیت این روزهای من بسیار محدود به کارهای خودم شده است. از این بابت می گویم که قبل ها دغدغه فعالیت فرهنگی بیشتری داشتم و در کنار کارهای خودم که نقاشی و حوزه ادبیات است به برگزاری جلسات، شب های شعر، نقد و بررسی کتاب، رونمایی و خیلی اتفاقات مختلفی که در آتلیه من و یا توسط من در جاهای مختلفی انجام می شد، می پرداختم.

وی افزود: به هرحال به زعم بسیاری، شاید فعالیت های من در اوایل دهه ۸۰ جزو مهم ترین اتفاقات فرهنگی و روشنفکری ایران بعد از انقلاب بود. در زمان حاضر ترجیحم این است که بیشتر به کار خودم مشغول باشم. دوره تازه ای از نقاشی هایم را مشغول به کار هستم و روی خط هم کار می کنم، خطی که دی ماه در خانه هنرمندان رونمایی شد از لحاظ اقبال عمومی و توجه جامعه متخصصان مورد اقبال قرار گرفت. دوره ای از آثار جدیدم که حضور طبیعت در کنار کالیگرافی ها و فضای انتزاعی من است، یک مثلثی را تشکیل داده و همنشینی تازه ای را برایم رقم زده است.

او درباره تالیف کتاب های تازه اش بیان کرد: بعد از ۱۰ سال قرار است یک مجموعه شعری از من توسط نشر بوتیمار منتشر شود که در مرحله حروفچینی است. فکر می کنم امسال یا برای نمایشگاه کتاب سال آینده آماده شود. به تازگی قرارداد تالیف سه کتاب را در حوزه تجسمی بسته ام. این کتاب سه کار پژوهشی است و درباره سه شخصیت بسیار تاثیر گذار و مهم نقاشی نوگرای ایران است که امیدوارم سال آینده منتشر شود.

مجابی همچنین خبر داد: در حال تدارک پرفورمنس بسیار بزرگی هستم که امیدوارم بهار سال آینده به اجرا برسد. برای اولین بار اتفاقی است که در تاریخ هنر جهان توسط من رقم خواهد خورد. این بار یک غافلگیری خواهم داشت. تا پیش از این دوبار دوئت بداهه با خلق بداهه موسیقی داشتم. این بار هم سراغ یک هنر دیگری از هنر هفتگانه رفته ام.
برچسب ها:
مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج