وصیتنامه مفقود شده آیت‌ الله هاشمی کجاست؟
۶۳۱۷۱۹
۲۴ آبان ۱۳۹۶ - ۱۷:۲۰
۸۶۵۷ 
سایت اعتماد آنلاین نوشت: خانواده آیت‌الله هاشمی از وجود وصیتنامه دیگری خبر می‌دهند که مفقود شده است.
سایت اعتماد آنلاین نوشت: خانواده آیت‌الله هاشمی از وجود وصیتنامه دیگری خبر می‌دهند که مفقود شده است.

فوت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی نابهنگام و حیرت آور بود، اما ماجرای وصیتنامه‌اش پیچیده‌تر است. گرچه وصیتنامه ایشان که اواخر دهه هفتاد نوشته بود مدتی بعد از مرگ گشوده شد و در اختیار رسانه‌ها قرار گرفت اما خانواده آیت‌الله از وجود وصیتنامه دیگری خبر می‌دهند که مفقود شده است. همه اعضای خانواده هاشمی رفسنجانی متفق‌القول از وجود وصیتنامه‌ای خبر می‌دهند که مرحوم هاشمی بعد از سال 88 آن را نگاشته است.

اولین بار محسن هاشمی، رئیس شورای شهر تهران که در برنامه تلویزیونی «حالا خورشید» شبکه سه حضور یافته بود از گشوده شدن وصیتنامه پدرش خبر داد اما تاکید کرد که این وصیت نامه مربوط به سال 79 است. این فرزند رئیس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام وجود وصیتنامه‌ای دیگر را رد نکرده و گفته بود «ممکن است وصیتنامه دیگری هم باشد که هنوز آن را پیدا نکردیم»

چند روز بعد از حضور محسن هاشمی در برنامه تلویزیونی و اعلام خبر گشوده شدن وصیتنامه آیت‌الله هاشمی؛ فرزند ارشد رئیس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام با روزنامه «جهان صنعت» مصاحبه و تاکید کرد وصیتنامه‌ای که در صداو سیما از سوی محسن‌ هاشمی قرائت شده مربوط به سال 79 است.»

فاطمه هاشمی در این مصاحبه توضیحاتی بیشتر از وصیتنامه خوانده شده آیت‌الله هاشمی ارائه داد و گفت که «این وصیتنامه قدیمی بود و آیت‌الله‌هاشمی در آن نوشته بودند که وصیت‌نامه بعدی را می‌نویسم».

او در ادامه این مصاحبه از مفقود شدن وصیتنامه دیگر رئیس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام که به گفته او آیت الله هاشمی 5 سال پیش به همراه عفت مرعشی نوشته بود خبر داده بود: «بعد از کلی جست‌وجو، وصیتنامه بعدی هیچ وقت پیدا نشد. نه در منزل و نه در دفتر کار پدرم هیچ اثری از آن نبود. دقیقا به خاطر دارم که همان موقعی که پدرم فوت شدند، آقایان آمدند و هرچه بود و نبود را با خودشان برداشتند و بردند. آیت‌الله‌هاشمی در دفتر کارشان که مجمع تشخیص مصلحت نظام بوده، مطالب مهمی را در گاوصندوق و چند کشو نگهداری می‌کردند و وقتی من به آنجا رفتم تا وسایل پدرم را به خانه بیاورم، با کشوهای خالی مواجه شدم و هیچ چیزی وجود نداشت. ما به دنبال وصیتنامه آیت‌الله ‌هاشمی بودیم و پیش خودمان فکر کردیم که شاید وصیت‌نامه آنجا باشد، برای همین به دفتر کار ایشان رفتیم تا داخل کشو و گاوصندوق را ببینیم اما دیدیم که کشوها و گاوصندوق خالی است.»

امروز نیز یاسر هاشمی، دیگر فرزند آیت‌الله هاشمی در گفتگو با ایسنا با بیان اینکه «متاسفانه ما هنوز وصیتنامه پدر را در اختیار نداریم» بر وجود وصیتنامه دیگر تاکید کرد و گفت: «هنوز نتوانسته‌ایم وصیتنامه اصلی ایشان را که خبر داریم نوشته و در جایی گذاشته بود، پیدا کنیم.»

کمتر از دو ماه دیگر اولین سالگرد فوت «سردار سازندگی» فرا می‌رسد اما نه از وصیتنامه اصلی او خبری است و نه از گزارشی که قرار بود شورای عالی امنیت ملی درباره علت فوت ارائه کند. محسن هاشمی، فروردین امسال در گفتگو با هفته نامه «صدا» خبر داده بود که هیئتی از شورای عالی امنیت ملی مسئول بررسی دقیق و جامع دلایل درگذشت مشکوک و نابهنگام آیت‌الله هاشمی رفسنجانی شده است. اما پرونده ای که رضا سیف اللهی، معاون دبیر شورای عالی امنیت ملی آن را پیگیری می‌کرد هنوز منجر به ارائه نتیجه از سوی علی شمخانی نشده است.
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 10
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
17:54 - 1396/08/24
منظورت از اقایان چه کسانی هستند
Iran, Islamic Republic of
18:08 - 1396/08/24
کجایی ای ابر مرد داغ داریم...
Iran, Islamic Republic of
18:46 - 1396/08/24
منظورش از آقایان بر و بچه های اداره بوق هستند عجب بچه های پرویی حاجی تحویل جامعه داد با این همه مال بازم چشمداشت به مال پدری دارند بابا بی خیال اموال بابا بشوید و بگذارید حاج خانم والده گرامی مایحتاج زندگی روزمره خودش و شماها که هر روز بچه هاتون را به بهانه ای می فرستید اونجا باشه هزینه ها بالاست ماهی 20میلیارد اجاره و عواید در امدی کارخانجات جوابگو نیست با این شکم بچه های پرخور شما ! واقعا مثل اینکه دیروز بود فوت شدند چه زود یک سال شد خدا رحمتش کند من یک سوال برام پیش اومد خدابیامرز چرا زیر وصیتش نوشته بود این قدیمی است و وصیت جدید خود را همچو کتابی در حال تهیه هستم یعنی حجم اموال زیاد شده یا سله پندها یا صله صلوات فرستادن ها
Iran, Islamic Republic of
20:39 - 1396/08/24
راجع به ارث و میراث بوده مثلاً یک سوم اموال به یکی از وراث می رسید.
Iran, Islamic Republic of
21:18 - 1396/08/24
درگذشت مشکوک و نا بهنگام؟!! خیلی مسخره ست مگر عمر طبیعی انسان چند سال است؟
Iran, Islamic Republic of
22:17 - 1396/08/24
یعنی نفهمیدین کی بود شکایت کنیدخوب
Iran, Islamic Republic of
00:34 - 1396/08/25
مرگ مشکوک؟؟؟؟ خوشی زیاد این چیزا هم داره دیگه!
پاسخ ها
حسین
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۲۷ - ۱۳۹۶/۰۸/۲۵
متاسفم با این اظهار نظرها،خدا ازتون نمیگذره،برای دنیای دیگران ،اخرت خودتون را خراب میکنید
Iran, Islamic Republic of
09:50 - 1396/08/25
نگردید آنها که بردند میدانند کجاست
Iran, Islamic Republic of
08:08 - 1396/08/26
شاید موریانه یا موش خورده است.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج