فراخوان مسجدجامعی برای کتابگردی در «۲ آذر»
۶۳۲۸۷۹
۲۷ آبان ۱۳۹۶ - ۱۲:۵۹
۲۰۳۳
عضو شورای شهر تهران از هم‌وطنان خواست که دوم آذر با حضور در کتابفروشی ها، کتاب بخرند.
خبرگزاری ایسنا: احمد مسجدجامعی، ضمن دعوت از همشهریان برای شرکت در روز کتاب‌گردی گفت: در آستانه چهارمین دوره  کتابگردی، هموطنان‌مان در غرب کشور داغدار عزیزان خود شده‌اند و خانمان خود را از دست داده‌اند. دل همه ایرانیان به یاد آنان می‌تپد و ما نیز شریک دردهای آنان هستیم، اما کتاب یکی از پایدارترین میراث‌های بشری و کتابخوانی یکی از مهم‌ترین شاخص‌های توسعه است که در فرهنگ و سنت دینی ما نیز جایگاه قابل توجهی دارد.

وی با بیان اینکه به همین اعتبار نهادهای صنعت نشر نیز حائز اهمیت است و در میان این نهادها، کتابفروشی به عنوان آخرین حلقه صنعت نشر جایگاه ممتازتری دارد، گفت: بنابراین تقدیر، پشتیبانی و حمایت از کتابفروشی، همزمان که کاری اخلاقی است، حمایت از توسعه کشور عزیزمان، ایران است و یکی از موثرترین راه‌های پشتیبانی و حمایت از خدمتگزاران کتاب، حضور فعال و مردمی در کتابفروشی‌ها و خرید کتاب است. رونق کتاب‌فروشی‌ها به عنوان آخرین حلقه از زنجیره صنعت نشر، به رونق کل نشر ایران منجر خواهد شد.

مسجدجامعی با بیان  اینکه از سه سال پیش، کتابگردی در آخرین پنج‌شنبه هفته کتاب، که روز کتاب‌فروشی نام گرفته، با استقبال مردم فهیم کشورمان، رو به‌رو شده است، امسال به دلیل همزمانی آخرین پنج شنبه هفته کتاب با ایام سوگواری، کتابگردی به هفته بعد موکول شد، گفت: امسال نیز به مانند سال‌های گذشته از مردم فرهیخته و شریف سراسر ایران دعوت می‌کنیم،   به پویش کتابگردی پیوسته و روز پنج‌شنبه ٢آذر ماه با حضور پرشور گروه‌های دانش‌آموزی، دانشجویی، خانوادگی و ... در کتابفروشی‌های سراسر کشور و مخصوصا کتابفروشی‌های کوچک و خرید کتاب، به کتاب‌فروشان زحمت‌کش خسته نباشید بگویند و از دست‌اندرکاران، ناشران، نویسندگان، مترجمان و پدیدآورندگان کتاب ایران تقدیر کنند. از اهل قلم، روحانیون، هنرمندان، اصحاب فکر، فرهنگ و اندیشه، شخصیت‌های سیاسی و چهره‌های برجسته و مورد احترام مردم نیز دعوت می‌کنیم با پیوستن به این حرکت، به رونق و استمرار آن یاری رسانند.

وی با بیان اینکه از روزنامه‌نگاران، مدیران رسانه‌های مکتوب، صدا و سیما و فعالان شبکه‌های اجتماعی نیز درخواست می ‌کنیم، با دعوت از مردم و فرهیختگان و انعکاس حضور مردم در کتابفروشی‌ها به یاری این حرکت بیایند، گفت: از گروه‌های ترویج کتابخوانی، باشگاه‌های  کتابخوانی، نهادهای غیردولتی فعال در حوزه کتاب در شهرها و روستاهای  سراسر کشور  دعوت می‌کنیم با حضور در کتابفروشی‌ها به ترویج کتابخوانی کمک کنند.

عضو شورای شهر تهران در ادامه افزود: امیدوارم با تلاش همگانی، حضور در کتابفروشی‌ها و خرید کتاب به جزئی مهم از سبک زندگی ما ایرانیان تبدیل شود. همچنین امیدوارم که فعالان حوزه کتاب در طراحی برنامه‌های کتابگردی به هموطنان زلزله‌زده نیز توجه کنند و کتاب رساندن به کودکان و نوجوانان زلزله‌زده را فراموش نکنند. پس وعده دیدار ما در روز پنج‌شنبه، ٢ آذرماه، در کتاب‌فروشی‌های سراسر کشور است.
مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج