طنز؛ واکنش کشورهای دیگر در برابر زلزله
۶۳۴۱۹۷
۳۰ آبان ۱۳۹۶ - ۰۹:۳۲
۴۹۰۳ 
شهرام شهيد‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ي در روزنامه شهروند نوشت: مثل هر پدیده دیگری زلزله هم در هر کشور یک رفتار و یک بازخوردی دارد. ما می‌توانیم از واکنش کشورهای دیگر در برابر زلزله کلی درس بگیریم؛ نتیجه تحقیق ما را ببینید:
شهرام شهيد‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ي در ستون طنز روزنامه شهروند نوشت:

مثل هر پدیده دیگری زلزله هم در هر کشور یک رفتار و یک بازخوردی دارد. ما می‌توانیم از واکنش کشورهای دیگر در برابر زلزله کلی درس بگیریم؛ نتیجه تحقیق ما را ببینید:

در ژاپن:
هشت ریشتر زلزله می‌آید. یک نفر حین خرید تربچه کشته می‌شود. هشت نفر خودکشی و یازده نفر استعفا می‌كنند. فروشنده تربچه، سازنده بازار محلی، شهردار منطقه، کشاورزی که تربچه را کاشته بود، راننده وانتی که تربچه را به شهر آورده بود و... ازجمله کسانی هستند که خودکشی می‌کنند.

در عربستان:
در این کشور زلزله نمی‌آید. عربستان بیشتر صادرکننده زلزله به جهان است. معروف‌ترین زلزله این کشور در خاک آمریکا رخ داده که منجر به فروپاشی برج‌های دوقلو در نیویورک شد.

در کره‌شمالی:
پیشوای اعظم در رادیو خلق کره اعلام می‌کند خودش ریشتر اعظم است و ٢٩ ریشتر توانایی تخریب دارد و این بچه زلزله را خودش فرستاده تا غرب بداند وقتی زلزله‌ای که برای خودشان تست کرده‌اند، چهل ‌هزار نفر کشته داده، در صورت امتحان زلزله در غرب چقدر کشته خواهد داد.

در روسیه:
هفده خبرنگار روس و دو روزنامه‌نگار بیگانه به اتهام همکاری با زلزله علیه دولت مرکزی بازداشت می‌شوند.

در بحرین:
دولت این کشور اعلام می‌کند وقوع زلزله تقصیر ایران بوده و ایران با گسل‌های زمین در این کشور ارتباط دارد.

در ترکیه:
اردوغان اعلام می‌کند مسئولیت زلزله کاملا به عهده فتح‌الله گولن است. سپس از آمریکا درخواست می‌کند كه گولن را تحویل دهد. همچنین یکصد‌ و ‌بیست‌ و ‌هشت نفر روزنامه‌نگار و بیست و پنج ‌هزار نفر دبیر آموزش و پرورش و چهارصد و سی نفر پلیس به اتهام همکاری با زلزله بازداشت می‌شوند.

در فرانسه:
احزاب رقیب دولت خواستار برگزاری انتخابات زودرس در کشور می‌شوند. داعش با انتشار ویدیویی مسئولیت زلزله در پاریس را بر عهده می‌گیرد. چهل و سه سینماگر مطرح در دنیا چهل و سه فیلم یک دقیقه‌ای در مورد زلزله در پاریس می‌سازند.

در لبنان:
سعد حریری ادعا می‌کند وقوع زلزله به علت فعالیت‌های حزب‌الله بوده و از رئیس‌جمهوری لبنان می‌خواهد بلند شود برود عربستان و آن‌جا استعفا بكند.

در آمریکا:
دونالد ترامپ در تويیتی به زلزله می‌گوید بچه ترسوی نادان زشت. بعد در مصاحبه با بولتن داخلی کاخ ‌سفید هیلاری کلینتون را مقصر وقوع زلزله معرفی می‌کند و می‌گوید هیلاری با همکاری یاهو و زلزله درصدد تخریب وجهه او هستند.

در مصر:
٥٧ نفر از اعضای اخوان‌المسلمین به اتهام همکاری با زلزله بازداشت می‌شوند.

در اتحادیه عرب:
طی بیانیه‌ای ایران را به دست‌داشتن در زلزله در کلیه کشورهای عربی متهم كرده و خواستار برخورد ولی شأن (شورای امنیت) با ایران می‌شوند. امارات اصرار می‌کند اسم جزایر سه‌گانه تنب‌ها و ابوموسی هم یک جوری در بیانیه گنجانده شود.
برچسب ها:
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 6
در انتظار بررسی:0
Finland
09:55 - 1396/08/30
عربستان قبله مسلمانان اونجاست و خدا ازش مراقبت میکنه لازم نیست طنز نویسی کنی در ضمن بهترین سوژه توی دنیا همین ایران کشور خودمونه ،این عقب موندگی راجع به طنز نویسی فقط توی ایران پیدا میشه هیچ جای دنیا ازین مسخره بازیا پیدانمیشه
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۴۷ - ۱۳۹۶/۰۸/۳۰
چی رو به چی ربط دادی بنده خدا نکنه مواجب میرسه ازبن سلمان خان
Iran, Islamic Republic of
10:19 - 1396/08/30
اتفاقاتوکوچه ماهم هراتفاق یآدعوایی میشه اول میان سراغ من میگن زلزله ازتوخانه توبلندشده
Iran, Islamic Republic of
10:40 - 1396/08/30
کاش طنز نویس واکنش خود ایران رو هم می نوشت.
Iran, Islamic Republic of
13:46 - 1396/08/30
همه انسانها در تمام کرات زمین نسبت به هم احساس عاطفی دارند،مخصوصاً در شرایط بهرانی.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج