دادستان ‌کل به احمدی نژاد: سر عقل بیایید
۶۳۷۱۷۱
۰۵ آذر ۱۳۹۶ - ۲۳:۵۱
۱۱۴۱۹ 
قهر کردن، بوسه بر تابوت یک کافر ملحد زدن، مادر چاوز را در بغل گرفتن، مکرر دروغ گفتن و ... آیا این اخلاق اسلامی و دفاع از حقوق مردم است؟ وی با بیان اینکه انتظار ما این است که خودشان متوجه شوند، سر عقل بیایند و بدانند که این روش روش منطقی نیست.
خبرگزاری میزان: حجت الاسلام و المسلمین محمد جعفر منتظری دادستان کل کشور امروز در مراسم بزرگداشت هفته بسیج و در جمع اعضای بسیج حقوقدانان ضمن تسلیت به مناسبت ایام شهادت یازدهمین اختر تابناک امامت و ولایت حضرت امام حسن عسگری اظهار کرد: البته روز شهادت آن امام بزرگوار مصادف با آغاز ولایت و امامت خاتم‌الاوصیا بقیه الله اعظم (عج) است و از این منظر برای ما و برای جهان بشریت روز مبارک و پرخیر و برکتی است.

وی با تبریک فرارسیدن هفته بسیج تصریح کرد: امروز هم که پنجم آذرماه و مصادف با آغاز یک حرکت ارزشمند و یک ابتکار بی‌بدیل توسط امام راحل (ره) و آغاز تشکیل بسیج در سال 1358 است.

دادستان کل کشور ادامه داد: امیدوارم این مجالس و همایش‌ها زمینه‌ای باشد برای اینکه بسیجی‌های عزیز در هر عرصه‌ای خود را به روز کند، عمر 38 ساله‌ای را بسیج پرتوان و سرافراز پشت سر می‌گذراد و نزدیک به رسیدن به 40 سالگی است و قطعاً این دوران پرافتخار باید همه ما و بسیجیان را در مسیر تکامل ارتقا،‌ رفع آسیب‌ها و در مسیر حرکت توفنده بیش از پیش قرار دهد.

وی افزود: بسیج یک سنگر مستحکمی در برابر هرگونه تهاجم دشمن و دفاع از دستاوردهای ارزشمند انقلاب اسلامی است،این سنگرها،‌سنگرهای متفاوتی است در هر سنگری گروهی در جهت صیانت و حفاظت از دستاوردها از آن منظر وظیفه پاسداری و نگهبانی و نگهداری دستاوردهای انقلاب اسلامی حرکت می‌کنند و شما عزیزانی که امروز در این محفل نورانی گرد هم آمده‌اید و بنده هم افتخار حضور در این محفل نورانی را پیدا کرده‌ام در سنگر حقوق و حقوقدانی وصیانت از حقوق جامعه وظیفه دارید که مطابق با شرایط روز و هماهنگ با مجموعه سنگربانان و نگهبانانی که در سایه سنگرهای بسیج در صیانت و حفاظت و پاسداری از انقلاب مشغول هستند و شما هم به وظیفه خود آنگونه که تکالیف شرعی و انقلابی اقتضا می‌کند تلاش کنید.

دادستان کل کشور در ادامه به آیه‌ «وَالَّذينَ جاهَدوا فينا لَنَهدِيَنَّهُم سُبُلَنا» پرداخت و گفت: آیه‌ای که عرض کردم دو نکته را در خود دارد. یک واژه جاهدوا فینا که بزرگان مفسر قرآن در ذیل این آیه شریفه جهاد را به سه دسته تقسیم کردند اول جهاد با کفار و دشمنان ظاهری در صحنه و مسلمانان و کسانی که با شیوه‌های مختلف به مبارزه با جنگ اسلام حرکت می‌کنند و گروهی از مسلمانان به دفاع از کیان اسلام می‌پردازند. این نوع جهاد از صدر اسلام آنگاه که پیامبر اسلام حکومت اسلامی را در مدینه بنیان نهاد و نخستین جنگ به نام بدر آغاز شد و تا به امروز ادامه دارد که خود ما شاهد یک نبرد 8 ساله دشمنان علیه اسلام و نظام اسلامی بودیم و دیدیم که چگونه استکبار تمام قوای خود را برای ریشه‌کن کردن انقلاب در کشور اسلامی به صحنه آورد.

حجت‌الاسلام و المسلمین منتظری در ادامه تصریح کرد: ملت و نیروهای مسلح و بالاخص بسیج عمومی مردم جنگ 8 ساله را با افتخار به پیروزی رساندند و اجازه ندادند دشمن در معرکه کارزار آنچنانی به اهداف شوم خود دست یابد. جهادگرانی که در سنگرهای دفاع از کشور عزیزمان ایران اسلامی و دستاوردهای گران‌سنگ انقلاب اسلامی سینه سپر کردند و شهدای بزرگوار، جانبازان عزیز و آزادگان فراوان دادند و این نظام بقا و دوام خود را بدون تردید مرهون خون عزیزان و جانبازی جانبازان و اسارت آزادمردان است.

وی تصریح کرد: همچنین شاهد دیگر جریان اخیری بودیم که 4-5 سال منطقه را آلوده کرد و تحلیل‌گران مختلف در عرصه‌های گوناگون سیاسی، نظامی همه متفق‌القول نظرشان بر این بود که گروه خیانتکار و خبیث و کسانی که در زیر لوای اسلام و پرچم لااله الا الله به منطقه حمله کردند هدف نهایی آنها جمهوری اسلامی ایران بود که آغازش از سوریه و عراق است و دیدیم که با بسیج مردمی چگونه زمانی که در سوریه نزدیک دمشق و به همسایگی بغداد رسیده بودند و آن روزی که 30 الی 40 کیلومتری کشور عزیزمان رسیده بودند با تدبیر مدبرانه و حکیمانه و دوراندیشانه مقام معظم رهبری و هدایت‌گری ایشان، بسیج مردمی هم در سوریه و هم در عراق و به رهبری یک سردار سرافراز و دست‌پرورده نظام جمهوری اسلامی ایران حاج قاسم سلیمانی توانستند حرکت ارزشمندی را که دشمن پیش‌بینی می‌کرد و در طول سی سال بتواند به قلع و قمع این غده سرطانی بپردازد.

دادستان کل کشور بیان کرد: البته ما اعتقادمان بر این است که آنها دست از توطئه برنخواهند داشت و آمادگی کامل بر هر سه کشور منطقه توطئه آنها را همچنان خنثی خواهد کرد.

وی ادامه داد: نوع دوم جهاد عبارت از جهاد با نفس است که می‌دانید سختی آن بیشتر است که در جنگی که پیامبر به گروهی از سربازان برمی‌گشتند پیامبر فرمود: از جنگ اصغر برمی‌گردید و برشما است جهاد اکبر که همان نفس است.

حجت‌الاسلام و المسلمین منتظری در ادامه به سومین نوع جهاد اشاره کرد و آن را جهاد با شیطان خواند و گفت:پس این سه دشمن دشمن خارجی، درونی و شیطان را داریم و آیه‌شریفه قرآن می‌فرماید والذین جاهدوا فینا که جاهدوا شامل هر سه نوع جهاد می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: از روز 22 بهمن 57 تا به امروز اگر تاریخچه انقلاب را نگاه کنیم خداوند در عهدهای مختلف فتح و پیروزی و گشودن راه جدید را برای انقلاب و مردم گشوده است و این است که خداوند می‌فرماید اگر یک نفر یک قدم برای خدا بردارد خداوند صد قدم راه برای او برخواهد داشت. و کسی که به میدان آمد و در مسیر خدا قرار گرفت را موفق می‌کنیم در راه‌های مختلف موفقیت را برایش باز می‌کنیم.

حجت الاسلام و المسلمین منتظری گفت: شما عزیزان و بسیجیان حقوقدان فرهیختگان آشنا به حقوق هستید. مسئله حقوق و حق مقوله‌ای است که قبل از تولد انسان خداوند برای ما قرار داده تا وقتی که زیر خاکها دفن می‌شویم این حقوق وجود دارد.

دادستان کل کشور افزود: همه این کتاب قطور 50، 60 و 90 ساله ما مملو از حق است که ما به آنها می گوییم قوانین. ازآنجایی که فرد می‌خواهد همسر انتخاب کند والدین می‌خواهند صاحب فرزند شوند پدر می خواهد صاحب فرزند شود همه اینها دارای حقوق و تکالیف است. وقتی که زن باردار است و صاحب فرزند است همه دارای حقوق هستند. نکاتی که درمعارف دینی ما درباره زنان باردار وجود دارد دارای حقوق است. در دوران شیر دادن، دوران کودکی ، دوران نوجوانی و تا زمانی که فرد دارای عقل و خرد می‌شود این حق و حقوق برای همه وجود دارد.

وی عنوان کرد: اولین شرط موفقیت شما بسیجیان این است که حقوقدان واقعی باشید، ما در یک جامعه اسلامی هستیم و تلاش می‌شود که ارزشها و احکام ما را زیر سوال ببرند. متأسفانه برخی از افکار پلید و اساتید ناصالح و سکولارو اساتیدی که اعتقادی به مبانی اسلامی ندارند در حال القای شبهه هستند اما شما باید آنچنان به علوم مجهز باشید که بتوانید در عرصه دانشگاه و کلاس ها به این شبهات پاسخ دهید لذا اولین وظیفه شما آشنایی با حقوق است.

حجت الاسلام و المسلمین منتظری بیان کرد: دومین وظیفه ما در سنگر حقوقدانان دفاع از مردم در مقابل این تهاجمات و شبهات است. دفاع و مقابله از هجمه‌هایی که وارد می‌شود . مثلا سند 2030 را چرا مقام معظم رهبری با این شدت در مقابلش ایستادگی کرد چون این سند دریچه‌ای است که استکبار می‌خواهد از طریق آن راه نفوذ به کشور پیدا کند. شما بروید اصل این سند را بخوانید و هشدار بدهید و جوانان را متذکر شوید که دشمن چه اهدافی را در سر دارد و این سند دارای چه القائاتی است.

دادستان کل کشور گفت: شما هم در عرصه عمل باید فعالیت کنید و باید در کلاسها و دانشگاه‌ها فعال باشید تا این هجمه‌ها کم شود. وظیفه شما این است که در عرصه علم و دانشگاه با روحیه بسیجی فعالیت کنید. وظیفه شما صیانت از ارزشهای دینی و معارف قرآن و دستاوردهای نظام است.

وی بیان کرد: سردار حاج قاسم سلیمانی می رود و در عرصه مبارزه با داعش افتخار آفرینی می کند و همگان او را تحسین می‌کنند، شما هم باید در عرصه علم و دانشگاه همچون سردار قاسم سلیمانی باشید.

حجت الاسلام و المسلمین منتظری افزود: افرادی که تحت عناوین مختلف در مراکز علمی و ادارات ما نفوذ کرده اند را جدی بگیرید چون عوامل نفوذی دشمن هیچ وقت تابلو و پرچم به دست خود نمی‌گیرند که بگویند ما عامل سیا هستیم چه بسا چهره مناسب و خوبی هم داشته باشند.

دادستان کل کشور تصریح کرد: اخیراً یک فرد را که عنوان استاد دانشگاه هم داشته است امضای تبادل دانشجویان را امضا کرده است که اساتید آنها بیایند جاسوسی کنند و جوانان ما را منحرف کنند و جوانان ما بروند که با چه اعتقاداتی برگردند.

وی گفت: وظیفه سوم شما در عرصه کاری و میدانی دفاع از حقوق مردم است. این وظیفه چه در قالب مشاوره، چه وکالت ، چه قضاوت و چه کارشناسی باشد باید به خوبی انجام شود. من اینجا عرض می‌کنم که کانون وکلای ما احتیاج به اصلاح دارد این اصلاح وظیفه چه کسی است؟ یک زمانی واگذار کردند به قوه قضاییه و متاسفانه به دلایلی که من کاملا در جریان هستم این موضوع موفق نشد. اگر به خودشان هم واگذار کنیم عده ای نمی‌گذارند این اصلاحات انجام شود.

حجت الاسلام و المسلمین منتظری بیان کرد: من درجایی از یکی از دوستان خود که بسیج و حزب اللهی هم هستند گلایه کردم و گفتم که چرا شما برای خودتان یک تشکل ایجاد نمی کنید. چرا نباید جریان بسیج و متدینین و حزب اللهی‌ها در چینن مرکز مهمی تشکل فعال داشته باشد. البته تشکل دارند اما باید به روز و فعال باشند. من با مثالی به او گفتم که یکی از اعضای کانون و یک زن نابکار رفت به دامن صهیونیست‌ها ، فرانسوی‌ها و آمریکایی‌ها و کلی خوش رقصی‌ها کرد. اما یک نفر از کانون درباره او حرفی نزد و جوابی نداد و کسی نگفت که ای فلان فلان شده ما تو را از کانون اخراج می‌کنیم. حتی هنوز هم جوابی نداده‌اند و یک آه هم از آنها نشنیده‌ایم.

دادستان کل کشور اظهار کرد: در دیدار اخیر دستگاه قضایی با مقام معظم رهبری ایشان فرمودند که قوه قضاییه باید صد درصد انقلابی باشدو سپس در بیاناتشان این موضوع را توضیح دادند من وقتی خود را با این بیانات مقایسه می کنم می بینیم که فاصله زیاد است و این فاصله را با شاخص‌های رهبری چه کسی باید پرکند؟ طبیعتا حقوقدانان بسیجی باید این کار را کنند. لذا بروید در دانشگاه ها کار کنید. فارغ التحصیلان با روحیه بسیجی وارد دستگاه قضایی شوند. البته قوه قضاییه در این راستا در حال تلاش است ولی با این انبوه کاری و کمبود امکانات حقیقتا کار دستگاه قضایی یک کار جهادی است.

وی عنوان کرد: نفس کار قضایی کار سنگینی است و قضات ما کارهای سنگین و انبوهی را برای رسیدگی به مشکلات مردم انجام می‌دهند.

حجت الاسلام و المسلمین منتظری گفت: این کار سنگین را دستگاه قضایی و قضات انجام می دهند آن وقت برخی آقایان می‌خواهند به دستگاه قضایی فشار وارد کنند. چرا این کار را می‌کنند؟

دادستان کل کشور بیان کرد: من به عنوان یک عضو کوچک از قوه قضاییه دفاع بی مورد نمی کنم و می‌گویم که حتما نواقص و ضعف‌هایی وجود دارد ولی باید بگویم در مبارزه با افراد فاسد و فسادها که در هیچ دستگاهی مثل قوه قضاییه اینگونه با فسادها مبارزه انجام نمی شود.

وی اظهار کرد: ما حاضر هستیم در یک جلسه خصوصی تر دستگاه‌های دیگر و قوه قضاییه بیایند و اعلام کنند که در سال چه مقدار پاکسازی داشته‌اند.

حجت الاسلام و المسلمین منتظری گفت: فلذا کار قضایی کار سنگینی است. چرا در برخی کشورها به قاضی چک سفید می‌دهند چون امر قضاوت امر سنگینی است.

دادستان کل کشورعنوان کرد: نکته دیگری که باید عرض کنم این است که شما هر که هستید و هر انتقادی دارید که برای اصلاح قوه قضاییه است بفرمایید و بگو مثلا دیروز یکی از دوستان که استاد دانشگاه است پیشنهاد داد که تعدادی از دانشجویان حقوق را دعوت کنید که بیایند مشکلات را بررسی کنند و به عنوان یک پروژه بر روی آن کار کنند که ما هم از این پیشنهاد استقبال کردیم یعنی اینکه هر کسی هر پیشنهادی که برای اصلاح باشد بدهد را ما استقبال می‌کنیم مثلا یکی از مشکلات ما اطاله دادرسی است که هم خود مردم و هم قوه قضاییه را اذیت می‌کند. در این راستا اگر کسی پیشنهادی دارد ارائه دهد ما چقدر بگوییم کمبود نیرو داریم کمبود قاضی داریم و کمبود امکانات داریم. مثلا در بازرسی از شعبات پرونده‌ای را دیدم که حدود 50 جلد بود و مگر قاضی چقدر انرژی دارد چقدر زمان دارد و چقدر باید بر روی یک پرونده کار کند.

دادستان کل کشور در بخش دیگری از سخنان خود تصریح کرد: آقای محترمی که هشت سال مدیریت کشور را عهده دار بودید و امروز به عنوان اپوزیسیون قوه قضائیه درآمده اید اگر انتقاد درستی دارید خب بفرمایید، این حرکات را چرا انجام می دهید، اگر راه اصلاحی دارید بفرمایید، اینکه جمعی را دور خود جمع کنید و به قوه قضائیه بد و بیراه بگویید، از رییس قوه قضاییه گرفته تا پایین، انواع اهانت ها و تهمت ها و جسارت ها را می گویید آیا با این کارها درست می‌شود؟

وی ادامه داد: کسی که مدیریت عالی کشور را عهده دار بوده است، و خصوصا در چهار سال دوم مدیریتش مجموعه‌ای و به قول امروزی‌ها کلکسیونی از نقض قوانین، قانون گریزی، خلاف قوانین عمل کردن و عدم ابلاغ قوانین مصوب که بیش از 40 قانون را اعلام نکرد و رئیس مجلس اعلام کرد، را دارد.

حجت الاسلام و المسلمین منتظری با بیان اینکه شناسنامه او از مقابله با رهبری در موارد متعدد مشحون است، گفت: قهر کردن و یازده روز خانه نشینی و رها کردن دولت، بوسه بر تابوت یک کافر ملحد زدن، مادر چاوز را در بغل گرفتن و بوسه بر گونه‌هایش زدن، اهانت به مراجع تقلید، مکرر دروغ گفتن، جابجایی اعتبارات که می‌توان از دیوان محاسبات پرسید و صدای مجلس و دستگاه قضایی نیز بلند شد از جمله این موارد است و آن وقت فردی با شناسنامه‌ای اینچنینی امروز اینگونه در عرصه مقابله با قوه قضائیه قرار گرفته و این اهانت و جسارت ها و توهین‌ها را بیان می‌کند و آیا این اخلاق اسلامی و دفاع از حقوق مردم است و در لباس دفاع از حقوق مردم آیا این درست است؟

دادستان کل کشور تصریح کرد: خدا می‌داند دلمان می سوزد، ولله از باب نصیحت عرض می کنم و می‌گویم آقایان اگر می خواهید به ملت و مردم خدمت کنید این راهش نیست.

حجت الاسلام و المسلمین منتظری این قبیل اقدامات از سوی برخی افراد را به عنوان وسیله‌ای برای خروج از انزوا عنوان کرد و افزود: البته شاید اهداف دیگری دارند ولی این راه درست نیست.

وی تصریح کرد: البته قوه قضاییه ممکن است در آینده این حرف هایی که زده می شود و این دروغ هایی که گفته می شود و این نسبت هایی که داده می شود را مستدل و حقوقی جواب دهد ولی سکوت قوه قضائیه به معنای این نیست که از برخورد کردن عاجز است.

دادستان کل کشور بیان داشت: قطعا و مسلما اگر شرایط فراهم شود و اگر موقعیت اقتضا پیدا کند در برابر این حرکاتی که هیچ نفعی برای ملت ندارد، ساکت نخواهد نشست و باید با تدبیر حل شود.

وی با بیان اینکه انتظار ما این است که خودشان متوجه شوند، سر عقل بیایند و بدانند که این روش روش منطقی نیست، گفت: بنده ممکن است اشکالی در کارم باشد، ممکن نه قطعا اینچنین است مگر می شود انسانی که معصوم نیست و در معرض خطا و لغزش است، لغزش نداشته باشد منتهی با لغزش نباید اینگونه انسان برخورد کند، من اگر سینه ام را باز کنم کلی مطلب در این باره دارم که نمی توانم بگویم.

حجت الاسلام و المسلمین منتظری تصریح کرد: داریم حربه به دست دشمن می دهیم، بروید فضای مجازی را ببنید دشمن چگونه دارد از این مواضع واینگونه حرکات و برنامه ها علیه نظام، انقلاب، کشور، رهبری و نظام و مردم سو استفاده می کند و ما بیاییم چاقو تیز کنیم و دست دیگران بدهیم آیا این عقل و منطق است؟

وی در پایان گفت: امام صادق (ع) فرمود که هرگاه خودتان را در معرض اجابت دعا یافتید از خدا بخواهید که عقلتان را زیاد کند ما هم دعا میکنیم که خداوند عقل ما و دیگران را زیاد کند که عاقلانه رفتار کنیم.
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 1
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
01:50 - 1396/09/07
احمدی نژاد یگانه غم خوارمظلومان،دعای ماهمیشه پشت سرت هست ،بابت یارانه ها،مسکن مهر،وام بنیادمسکن،وبالاخره سهام عدالت وکارت مرزنشینان ،که دوتای آخرکه بعدازشمااصلا اجرانشد وامروزوفردامیکنندومردم رامسخره میکنند،،،،،،،،،فقط احمدی نژاد،،،،،،زتده باد
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج