نخست وزیر انگلیس با شاه اردن دیدار کرد
۶۳۹۰۱۰
۰۹ آذر ۱۳۹۶ - ۱۹:۰۲
۳۳۵۱
نخست وزیر انگلیس در ادامه سفر دوره‌ای خود در منطقه پس از عراق و عربستان راهی اردن شد و با شاه این کشور دیدار کرد.
خبرگزاری فارس: نخست وزیر انگلیس در ادامه سفر دوره‌ای خود به منطقه وارد اردن شد تا با مقامات این کشور دیدار کند.

به نوشته روزنامه الغد، «ترزا می» در بدو ورود به اردن، مورد استقبال «عبدالله دوم» پادشاه این کشور قرار گرفت و دو طرف در کاخ «الحسینیه» دیدار و در مورد تحولات منطقه گفت‌وگو رایزنی کردند.

ترزا می در کنفرانس خبری مشترکی که بعد از این دیدار، با شاه اردن داشت اعلام کرد که باید با فعالیت‌های موشکی ایران مقابله کرد.

نخست وزیر انگلیس هرچند بار دیگر ایران را به ایجاد بی‌ثباتی در منطقه متهم کرد، اما در مورد برجام گفت: «باید در حمایت خود از این توافق، محکم بایستیم.»

وی گفت که کشورش به کمک‌های خود به اردن در راستای اصلاحات اقتصادی در این کشور ادامه خواهد داد.

می همچنین خواستار از سر گیری کمک‌های اقتصادی به یمن شد.

وی به توئیت‌های اخیر دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا علیه مسلمانان اشاره کرد و گفت که «به صراحت می‌گوییم که این کار او اشتباه بود».

نخست وزیر انگلیس دیروز چهارشنبه در ابتدای سفر دوره‌ای خود برای اولین بار وارد بغداد شد و با «حیدرالعبادی»، نخست وزیر عراق دیدار و در مورد تحولات منطقه و راه‌های همکاری در خصوص مقابله با تروریسم رایزنی کرد.

وی بعد از آن به عربستان سفر کرد و با «سلمان بن عبدالعزیز»، شاه عربستان و «محمد بن سلمان»، ولی‌عهد این کشور دیدار و گفت‌وگو کرد.

ترزا می هدف از سفر خود به عربستان را تلاش برای متقاعد کردن مقامات این کشور برای کاهش محاصره علیه یمن خواند؛ چرا که در سایه محاصره این کشور از سوی ائتلاف عربی به رهبری ریاض اوضاع انسانی و بهداشتی یمن وخیم گزارش شده است.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج