زمان اجرای تعرفه‌ های جدید اینترنت ثابت
۶۳۹۱۰۱
۰۹ آذر ۱۳۹۶ - ۲۳:۴۵
۷۴۷۶
رییس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی اعلام کرد: در محاسبه مقدار آستانه مصرف منصفانه ماهیانه یا میزان تبادل ترافیک مجاز در ماه در تعرفه های اعلامی شرکت‌های ارائه کننده خدمات اینترنت، ترافیک داخلی و بین‌الملل بصورت ترکیبی لحاظ می شود.
خبرگزاری ایسنا: رییس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی اعلام کرد: در محاسبه مقدار آستانه مصرف منصفانه ماهیانه یا میزان تبادل ترافیک مجاز در ماه در تعرفه های اعلامی شرکت‌های ارائه کننده خدمات اینترنت، ترافیک داخلی و بین‌الملل بصورت ترکیبی لحاظ می شود.

به گزارش روابط عمومی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی حسین فلاح جوشقانی با اشاره به اینکه تعرفه‌ های جدید اینترنت ثابت به صورت غیر حجمی از دهم آذر اجرا می شود، افزود: در محاسبه آستانه مصرف منصفانه، میزان مصرف ترافیک داخلی نصف ترافیک بین‌الملل لحاظ خواهد شد.

وی در تشریح نحوه محاسبه ترافیک داخلی و بین الملل گفت: به عنوان نمونه چنانچه آستانه مصرف منصفانه ۲۰ گیگابایت اعلام شده باشد و مشترک صرفاً از ترافیک داخلی استفاده کند ارائه دهنده سرویس باید در محاسبات خود ترافیک داخلی را به گونه ای محاسبه کند که مشترک بتواند حداقل ۴۰ گیگا بایت استفاده کند و چنانچه مشترک صرفاً ترافیک بین الملل استفاده کند میزان استفاده تا ۲۰ گیگابایت خواهد بود.

فلاح درباره محاسبه ترافیک مشترکانی که هم از ترافیک داخلی و هم از ترافیک بین الملل استفاده می کنند، تصریح کرد: چنانچه استفاده مشترک هم از ترافیک داخل و هم از ترافیک بین الملل باشد، ارایه کنندگان خدمت باید محاسبه را بر مبنای مجموع میزان مصرف داخلی و بین الملل انجام داده و در این موضوع نیز، نصف بودن میزان محاسبه مصرف داخلی را رعایت کنند.

رییس رگولاتوری افزود: ارائه کنندگان خدمات نباید تا رسیدن به آستانه مصرف منصفانه بر مبنای روش فوق هیچ محدودیتی برای ترافیک داخلی و بین الملل اعمال کنند.

وی تاکید کرد: سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی بر مبنای این روش، بر عملکرد دارندگان پروانه نظارت می کند و چنانچه در اجرا، این روش رعایت نشود موضوع را به کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات منعکس کرده و اقدام لازم را در چارچوب مقررات برای اصلاح روش انجام خواهد داد.
برچسب ها:
انتشار یافته: 4
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
00:22 - 1396/09/10
20گیگ در ماه یا سال ؟؟؟؟!!!منصفانه دقيقاً چیه ؟؟؟؟
Iran, Islamic Republic of
02:02 - 1396/09/10
این کارها راکی پیگیری میکنه.بازرس مخابرات ویا هم طوری هرشرکتی به دل‌خواه حساب میکنه ضمنا استفاده کنندگان از هیچ چیزی خبر ندارند مثلا بعداز پانزده روز پیام بدن شما این مقدار مصرف داشتید اصلا ما ازکجا باید بدونیم مصرف وسرعت چگونه حساب و کتاب میشه
Iran, Islamic Republic of
06:58 - 1396/09/10
شرکت های اینترنتی مشکلات زیاد دارن که باید اصلاح بشن .
شما رفتین با روسای شرکت ها صحبت کردین و جلسه گذاشتین و مردم رو اصلا حساب نکردین . کاش میشد از مردم بعنوان که بعنوان مشتری و مصرف کننده هستن ، نظر بخواین .
قطعا این تعرفه ها هیچ نفعی برای مشتری نخواهد داشت . چون عمریه داریم مشاهده میکنیم .
جناب وزیر پیگیر امور مشتری نیز باشید و رها نکنید . تشکر
Iran, Islamic Republic of
07:46 - 1396/09/10
12 گیگ کجاش غیر حجمیه.غیر حجمی به حداقل از 100 گیگ به بالا گفته میشه؟؟؟؟
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج