نقض نظریه بیگ بنگ در مورد آغاز دنیا
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
مجتمع فنی تهران_Fموبایل
کلینیک فرشته_موبایلf
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
لاله زار مال_1
زمردی_داخلی1
کلاسینو_1
اپیلاسیون نانا 1
ریزخور_1
سفیر بار ساقدوش_1
ریزخور_3
لاله زار مال_3
اپیلاسیون نانا 3
زمردی_داخلی3
کلاسینو_3
سفیر بار ساقدوش_3
سفیر بار ساقدوش_4
لاله زار مال_4
کلاسینو_4
اپیلاسیون نانا 4
زمردی_داخلی4
ریزخور_4
ریزخور_2
زمردی_داخلی2
سفیر بار ساقدوش_2
اپیلاسیون نانا 2
کلاسینو_2
لاله زار مال_2
مجتمع فنی تهران_F
کلینیک فرشته_f
۶۴۱۵۱۷
۱۴ آذر ۱۳۹۶ - ۱۱:۵۹
۱۴۲۹۰
نقض نظریه بیگ بنگ و شروع جهان به کمک استدلال‌هایی که از طبیعت سیاه چاله‌ها وجود دارد،‌ توسط فیزیک‌دانی برزیلی، به تازگی توجه زیادی را به خود جلب کرده است.
وبسایت گجت نیوز - کیا علیپور: نقض نظریه بیگ بنگ و شروع جهان به کمک استدلال‌هایی که از طبیعت سیاه چاله‌ها وجود دارد،‌ توسط فیزیک‌دانی برزیلی، به تازگی توجه زیادی را به خود جلب کرده است.

دانشمند موردبحث، جولیانو سزار نیوز (Juliano César Neves) از دانشگاه کامپیناس برزیل است که با استفاده از یک ترفند ریاضی پنجاه‌ساله که برای توصیف سیاه چاله‌ها استفاده می‌شود، به نقض تئوری بیگ بنگ (Big Bang) پرداخته و صحت نظریه دیگری در ارتباط با آغاز دنیا را تایید کرده است.
 
نقض نظریه بیگ بنگ در مورد آغاز دنیا

در مورد مفهوم بیگ بنگ که با نام انفجار بزرگ هم شناخته می‌شود، می‌توان گفت که این نظریه پذیرفته‌شده‌ترین تئوری در مورد به وجود آمدن دنیاست که آغاز زمان را به بیشتر از 13 میلیارد سال پیش نسبت می‌دهد. با این حال، ایده کمتر تاییدشده‌ی دیگری با نام نظریه جهش بزرگ (Big Bounce) در این رابطه ارائه شده است که انفجار بزرگ میلیاردها سال قبل را نتیجه‌ی متراکم شدن جهانی پیشین می‌داند و کل کیهان را در چرخه‌ای از انبساط و انقباض توصیف می‌کند.

جزئیات روش مطرح‌شده برای نقض نظریه بیگ بنگ

در نگاه اول، کیهان که فضایی عظیم و در حال گسترش است، با جرمی که سیاه چاله نام گرفته و گرانش فوق‌العاده قوی آن حتی ذرات نور را به درون خود می‌کشد، آنقدرها هم نقاط مشترکی ندارد؛ اما همانطور که نیوز در این رابطه اظهار کرده است، مفهومی به اسم تکینگی این دو موضوع را به هم مرتبط می‌کند.

تکنینگی در حوزه‌های گوناگون، به شکل‌های مختلف تعریف شده است، اما در مبحث کیهان شناسی، این مفهوم به حجمی از انرژی گفته می‌شود که تراکم و چگالی آن به بینهایت میل می‌کند. نیوز می‌گوید که به صورت کلی دو نوع تکینگی وجود دارد؛ یکی تکینگی کیهانی یا همان بیگ بنگ و دیگری تکینگی در افق رویداد سیاه چاله‌ها.

پیش از هر چیز لازم است مدنظر داشته باشیم که این میل به بینهایت مشکلات بی‌شماری را در میان فیزیک‌دانان به وجود آورده و از آنجایی که در مبحث تکینگی، امکان توجیه علمی رویدادها به وسیله نسبیت عام مطرح‌شده توسط انیشتین وجود ندارد،‌ دانشمندان برای فهم موضوع به مکانیک کوانتوم پناه می‌برند.

نقض نظریه بیگ بنگ در مورد آغاز دنیا

در حالی ‌که مشکلات زیاد با در نظر گرفتن وجود تکینگی بروز می‌کنند، هنوز مدرکی برای نقض آن‌ ارائه نشده  و همین پارادوکس جلوی تایید شدن نظریه بیگ بنگ توسط تمامی فیزیک‌دانان، به صورت صد درصدی را می‌گیرد. با این حال، برخی دانشمندان معتقدند که ممکن است گزینه دیگری هم برای فهم پدیده‌های مشاهده‌شده، وجود داشته باشد و بتوان برخی از سیاه چاله‌ها را بدون استفاده از مفهوم تکینگی، مدل کرد.

در سال 1968 فیزیک‌دانی به نام جیمز باردی (James Bardee) راه حلی را برای تناقض تکینگی مطرح کرد؛ او برای این کار مفهومی به نام «سیاه چاله‌های معمولی» را پیشنهاد کرد که برای توضیح ریاضی، به تکینگی نیازی ندارند. باردی بر اساس مدل خود اظهار کرد که جرم مرکز سیاه چاله‌ها ثابت نبوده و می‌توان آن را بر اساس تابعی که به نسبت فاصله از مرکز سیاه چاله متغیر است، تعریف کرد.

با این تفاسیر، نیوز هم برای نقض نظریه بیگ بنگ پا را فراتر گذاشت و مدل باردی را به تکینگی دیگر، یعنی تکینگی کیهان، بسط داد؛ به عبارت دیگر این دانشمند برزیلی بر اساس این فرض که نرخ انبساط جهان علاوه بر زمان،‌ به مقیاس گستردگی هم وابسته است، نشان داد که نیازی به رها کردن قوانین نسبیت عالم و به کارگیری قواعد مکانیک کوانتوم نیست.

نظریه جایگزین تئوری بیگ بنگ

سوالی که با نقض نظریه بیگ بنگ توسط این فیزیک‌دان مطرح می‌شود، این است که چه تئوری می‌تواند از انفجار بزرگ منطقی‌تر باشد؟

همانطور که اشاره شد، نیوز ادعا می‌کند که با از بین بردن پارادوکس تکینگی کیهان، نظریه جهش بزرگ که قدمتی صدساله دارد و از دهه هشتاد میلادی، اساس آن توسط بسیاری از صاحب‌نظران رد شده، موردتوجه قرار می‌گیرد.

نقض نظریه بیگ بنگ در مورد آغاز دنیا

از آنجایی که دلایل مختلفی برای صحت نداشتن تئوری جهش بزرگ مطرح‌شده، نیوز بر اساس استدلال خود همچنان بر درستی انبساط و انقباض پشت سر هم و مکرر کیهان پافشاری می‌کند. او معتقد است که با جستجوی دقیق، امکان یافتن نشانه‌هایی از جهان منقبض‌شده‌ی پیشین وجود دارد در صورت یافتن این مدارک، جهش بزرگ اثبات می‌شود.

با این حال، عمده‌ی فیزیک‌دانان و کیهان شناسان تا زمانی که مدارک موردنظر نیوز یافت نشوند، همچنان بیگ بنگ را به عنوان تئوری پذیرفته‌شده در مورد آغاز دنیا قبول دارند؛ اما از طرف دیگر، هر فعالیت علمی و پژوهش آکادمیکی که در تلاش برای رفع تناقض تکینگی باشد، تحسین‌برانگیز بوده و بسیاری معتقدند که نمی‌توان نظریه نیوز را به صورت صد درصدی رد کرد.
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 15
در انتظار بررسی:1
Iran, Islamic Republic of
13:13 - 1396/09/14
هیچ کدوم اینها واقعیت نداره و همش چرته. خود قرآن گفته سرآغازش آدم و حواست. مطمئن باشین هرکدوم از اینا درست بود حتما تو قرآن میومد
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۳۳ - ۱۳۹۶/۰۹/۱۴
بین آدم و حوای علمی یکصد هزار سال فاصله ست
بنده خدا
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۳۶ - ۱۳۹۷/۰۸/۱۷
داداش مگه منظور ما آغاز حیات بود که این رو میگی؟ :))
Iran, Islamic Republic of
13:43 - 1396/09/14
سوال اصلی تر در مورد تئوری بیگ بنگ اینه که : انفجار بزرگ حاصل چه پدیده ای بوده؟ یعنی اگه ما سر منشا وجود جهان و هرچه که در آن هست رو انفجار بزرگ بدونیم پس قبلش چی بوده که منفجر شده؟؟!!!! اگه قبل از انفجار بزرگ چیزی نبوده پس چطوری چیزی که نبوده منفجر شده؟؟!!امیدوارم منظورم رو رسونده باشم
پاسخ ها
ارش
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۱۶ - ۱۳۹۶/۰۹/۱۵
احتمالا تعادل کشش یا گرانش و دفع بهم خورده و جرمی بسیار متراکم دچار فروپاشی شده ..
Iran, Islamic Republic of
14:00 - 1396/09/14
سوال اصلی تر در مورد تئوری بیگ بنگ اینه که : انفجار بزرگ حاصل چه پدیده ای بوده؟ یعنی اگه ما سر منشا وجود جهان و هرچه که در آن هست رو انفجار بزرگ بدونیم پس قبلش چی بوده که منفجر شده؟؟!!!! اگه قبل از انفجار بزرگ چیزی نبوده پس چطوری چیزی که نبوده منفجر شده؟؟!!امیدوارم منظورم رو رسونده باشم
Iran, Islamic Republic of
14:38 - 1396/09/14
برزیلی بره همون فوتبالش رو بازی کنه لازم نیست نظریه های علمی رو نقض کنه .لابد آخرش هم معلوم میشه یک معتقد متعصب مسیحیه!
پاسخ ها
ارش
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۲۰ - ۱۳۹۶/۰۹/۱۵
متعصب تویی که سرجات نشستی و داری انگ میزنی به ادمایی که با تلاش و علاقه سعی بر شناخت تجلیات خلفت دارن .. حتما شنیدی که در قران اومده یک ساعت تفکر و تعمق و تامل در باب چرایی و سرشت و ماهیت جهان برتر از هفتاد سال عبادته .. ولی متوجه منظور قران نشدی .. حرفی نظری در باب فهم جهان داری بیا بگو .. وگرنه ایرانی‌ها رو با این حال درگیر و عصبی تابلو مکن ای بنده خدا !
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۴۹ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۸
نژاد پرستی اصلا کار درستی نیست...
Iran, Islamic Republic of
16:24 - 1396/09/14
اینا همش دروغه. خدا گفته به زمین گفت باش، و زمین موجود شد. فقال له کن فیکون. لعنت به دانشمندان که مساله به این سادگی را قبول ندارند و به دنبال نسبیت و کوانتوم و از این مزخرفات میروند.
Iran, Islamic Republic of
22:19 - 1396/12/08
خداوندجهان ازهیچی نیستی بوجودآورد قبلش هیچی نبود حتافضاوجودنداشته.خداوندباهیچی انرژی بوجودآوردبعدشدماده مادم تمام جهان درست کرد.خداوندقدرت مطلق.
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۵۳ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۸
توی کتاب نماد گمشده هم دانشمند کشیش از انرژی ماده به وجود آورد و ثابت کرد که خدا جهان رو خلق کرده
Iran, Islamic Republic of
22:24 - 1396/12/08
انفجاربزرگ فقط فقط فقط تعوری ونظریه هست یعنی هیچ کسی نمیدونه.چون قدرت درکش مانداریم دربرابرش عاجزیم.فکرکردی انسان چیه خداحتابه مانیاز نداره که مقروربشیم اشرف مخلوقاتیم.هیچی نیستیم.
Iran, Islamic Republic of
22:25 - 1396/12/08
دانشمندان میگن خداوندجهان ازهیچی نیستی بوجودآورده.
Iran, Islamic Republic of
22:28 - 1396/12/08
یکیش استفان هاوکینگ اصل کافر ازشیطان بدتر.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
عارفی_1
ادیب_1
خرید باکس 1
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_1
سوییچ ایران_1
شیرآلات زمانی_1
دکتر نائبی_1
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_3
عارفی_3
دکتر نائبی_3
ادیب_3
خرید باکس 3
سوییچ ایران_3
شیرآلات زمانی_3
خرید باکس 4
شیرآلات زمانی_4
دکتر نائبی_4
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_4
سوییچ ایران_4
عارفی_4
ادیب_4
عارفی_2
ادیب_2
شیرآلات زمانی_2
دکتر نائبی_2
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_2
سوییچ ایران_2
خرید باکس 2
زمردی_فوتر موبایل اصلی
تنورستان_فوتر موبایل
شاخه نبات_ فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
فنی آتل_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل
شفا_فوترموبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر موبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
زمردی_فوتر اصلی
قالیشویی نوین_فوتر
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر
کلینیک النا_فوتر
تنورستان_فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
شفا_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
فنی آتل_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
شاخه نبات_ فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
آیلین_تزریق چربی
تدبیرکالا_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
آیلین_فوتر بلفارو