فهرست نرم‌افزارهای ‌رمضان
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
ایرانیان - F داخلی موبایل111
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
دکتر استرکی_1
اپیلاسیون نانا 1
لایکو_1
کتاب لند_1
اپیلاسیون نانا 3
دکتر استرکی_3
لایکو_3
کتاب لند_3
اپیلاسیون نانا 4
کتاب لند_4
لایکو_4
دکتر استرکی_4
اپیلاسیون نانا 2
لایکو_2
دکتر استرکی_2
کتاب لند_2
ایرانیان - F داخلی1111
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۶۴۲۰
۱۵ مرداد ۱۳۹۰ - ۱۴:۴۹
۹۶۵۴
برنامه‌هایی نوآورانه برای روزه‌داران
ماه مبارک رمضان، مهمترین رویداد جهان اسلام است و به همین علت همه ساله با فرارسیدن این ماه مبارک غولهای بزرگ فناوریهای موبایل، نرم افزارهایی را برای کمک به روزه داران ارائه می کنند.
ماه مبارک رمضان، مهمترین رویداد جهان اسلام است و به همین علت همه ساله با فرارسیدن این ماه مبارک غولهای بزرگ فناوریهای موبایل، نرم افزارهایی را برای کمک به روزه داران ارائه می کنند.

با آغاز ماه مبارک رمضان بسیاری از کشورهای اسلامی و غولهای بزرگ فناوری با برنامه های نوآورانه ای به استقبال این ماه رفته اند.

فناوریهای ماه مبارک رمضان در سنگاپور
 در این ماه رمضان، مسلمانان سنگاپوری قادر خواهند بود با استفاده از برنامه جانبی که شورای مذاهب اسلامی سنگاپور توسعه داده است، بر روی تلفنهای همراه هوشمند از زمان افطار آگاه شوند و به تلاوت آیات قرآن مجید و سخنرانیهای مرتبط با این ماه گوش بسپراند.
 
این برنامه جانبی همزمان با آغاز ماه مبارک رمضان عرضه خواهد شد. هدف از این عرضه این نرم افزار جذب جوانان و افزایش درک فناورانه جمعیت مسلمان این کشور است.

 

همچنین این شورا وب سایت جدیدی به آدرس Ramadan.sg و اکانتهایی بر روی شبکه های اجتماعی راه اندازی کرده است.
 
سخنگوی شورای مذاهب اسلامی سنگاپور در این خصوص اظهار داشت: "ما امیدواریم با کمک سکوهای متعدد رسانه های جدید بتوانیم سطح آگاهی و شرکت رسانه ای مردم را در این ماه افزایش دهیم تا ماه رمضان بیش از همیشه باشکوه برگزار شود."
 
رشد خرید تلفن همراه در اندونزی در ماه مبارک رمضان
 برپایه یک سنت چند ساله، شهروندان اندونزی با فرا رسیدن ماه مبارک تلفنهای همراه قدیمی خود را با تلفنهای جدید عوض می کنند. به همین دلیل، در این کشور این ماه برای این بازار و اپراتورهای موبایل ماهی پر رونق است.
 
در گذشته، سنت خرید وسایل نو به مناسبت ماه رمضان و عید فطر به خرید لباس و کفش جدید محدود می شد اما چندسالی است که در این سنت، مردم به خرید گجتها و دستگاههای فناورانه نو رو آورده اند.
 
تلفنهای همراه هوشمند در کنار روزه داران
 با رشد محبوبیت تلفنهای همراه هوشمند، برنامه های جانبی متنوعی از سوی تولیدکنندگان بزرگ برای رفاه روزه داران ارائه شده است. روزه داران می توانند با بارگذاری این برنامه ها از امکانات آنها استفاده کنند.
 
نه تنها کاربران "آی- پد" و "آی- فن" می توانند از مزایای این برنامه های جانبی بهره مند شوند، بلکه کاربران تلفنهای بلک بری و کاربران نوکیا نیز به این نرم افزار دسترسی خواهند داشت.
 


نرم افزارهای ویژه آی- فن و آی- پد برای روزه داران
iPray - این نرم افزار با نشان دادن اوقات شرعی می تواند در وقت نماز زنگ بزند. این نرم افزار، جهت قبله و رخدادهای مهم برپایه تقویم اسلامی را نیز نشان می دهد.
 
Guidance Pray (راهنمای نماز)-  عنوان برنامه جانبی دیگری است که تنها با هزینه 2.99 دلار می تواند محل نزدیکترین مسجد به کاربر را در روزهای ماه مبارک رمضان نشان دهد.
 
iQuran- نرم افزاری است که در دو نسخه iQuran Lite (رایگان) و iQuran III (پولی به قیمت 6.99 دلار) عرضه می شود. هر دو نسخه به کاربر اجازه می دهد که بر روی "آی- فن" و "آی- پد"، آیات قرآن کریم را بخواند و یا گوش کند. این نرم افزار، قرآن را به 30 زبان زنده دنیا ارائه می کند.
 
My Quran- عنوان برنامه جانبی جامعی است که بیشترین کمک را به کسانی می کند که به بررسی قرآن می پردازند.
 
iSubha- این نرم افزار در واقع همانند دانه های تسبیح است که بر روی "آی- فن" عمل می کند. با خرید این برنامه جانبی به قیمت 1.99 دلار و نصب آن بر روی "آی- پد" و یا "آی- فن" کاربر می تواند صدای ریتمهای دانه های تسبیح را بشنود و شمارش ذکرها را داشته باشد.
 
Islamic Compass (قطب نمای اسلامی)- این نرم افزار را موسسه عبادت اسلامی برای قرآن و قبله توسعه داده است. این نرم افزار نیز جهت قبله و اوقات شرعی را اعلام می کند.
 
Muslim Kids Series- برنامه جانبی رایگان ویژه آموزش قرآن به کودکان است. با استفاده از نقل قولهای ساده و صمیمی این نرم افزار می تواند داستانها و درسهای قرآنی را آموزش بدهد.
 


برنامه های جانبی ویژه تلفنهای همراه بلک بری
شرکت Research In motion تولیدکننده تلفنهای بلک بری همزمان با فرارسیدن ماه مبارک رمضان برنامه های جانبی جدید ویژه این تلفنهای همراه هوشمند را بر روی فروشگاه BlackBerry App World عرضه کرد.
 
بیشتر این نرم افزارهای فرهنگی و اسلامی به دو زبان عربی و انگلیسی عرضه می شوند و اغلب آنها محتوی متن قرآن کریم، بازیهای اسلامی ویژه کودکان و خانواده ها هستند.
 
Quran app - یکی از این نرم افزارها است. کاربران با ورود این برنامه می توانند از متن قرآن کریم استفاده و صوت آیات و سوره ها را بارگذاری کنند.
 
Medina app- به کاربران می تواند اطلاعاتی را درباره مکه و مدینه و نقش این دو شهر مقدس در تاریخ اسلام ارائه کند.
 
Konooz- برنامه ای ویژه خانواده های مسلمان است. این نرم افزار بر روی ورزشها، فرهنگها و واقعیات اسلامی تمرکز کرده و با طرح سئوالات تستی سطح آگاهی خانواده را افزایش می دهد.
 
Call to Pray- به کاربران در تشخیص فضاهای جغرافیایی، زمان نماز و جهت قبله کمک می کند. این نرم افزار به زبانهای عربی، انگلیسی، اردو، فارسی، فرانسه، و ترکی ارائه می شود.

نرم افزارهای ماه مبارک رمضان ویژه تلفنهای نوکیا
 نوکیا اعلام کرد که همزمان با آغاز ماه مبارک رمضان 2011 دامنه جدیدی از برنامه های جانبی ویژه تلفنهای همراه را بر روی فروشگاه آنلاین Ovi Store عرضه کرده است. این نرم افزارها که با دستگاههای نوکیا سازگارند در ماه رمضان به صورت رایگان قابل بارگذاری هستند.
 
این نرم افزارها عبارتند از: uQuran Micro reciter، ARY QTV و ARY Zauq. از دیگر برنامه های جانبی نوکیا می توان به Al Quran، Qibla Touch ،  Namaz.me، "قرآن و حدیث هفتگی"، "درس روز"، Boyoot Allah و "مناسک" اشاره کرد.
 
QTV- با این برنامه، کاربر می تواند فایلهای صوتی قرآن کریم، فرمان الهی، احادیث نبوی را بارگذاری کند.
 
Zauq – این برنامه جانبی اطلاعاتی را درباره رژیم غذایی و خوراکیهای ویژه ماه رمضان ارائه می کند.
 
این نرم افزارها با تلفنهای همراه هوشمند "نوکیا ان 8"، "ای- 7"، "سی. 7"، "سی. 3" و "نوکیا X2-01" سازگارند.

منبع: مهر

باز نشر: مجله اینترنتی Bartarinha.ir

برترین مجله اینترنتی ایران

نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
بهمن پور_داخلی1
تدریس خصوصی امیرکبیر_1
شیرآلات زمانی_1
استخدام_1
شیرآلات زمانی_3
استخدام_3
بهمن پور_داخلی3
تدریس خصوصی امیرکبیر_3
استخدام_4
شیرآلات زمانی_4
تدریس خصوصی امیرکبیر_4
بهمن پور_داخلی4
تدریس خصوصی امیرکبیر_2
بهمن پور_داخلی2
شیرآلات زمانی_2
استخدام_2
ایرانیان- فوتر موبایل222
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
شفا_فوترموبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
کیان برنا_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
تدبیرکالا_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
قالیشویی بانو_فوتر2
ایرانیان-فوتراصلی222
رستوران پارسیان_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
کیان برنا_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
دکتر عارفی - فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
قالیشویی ادیب_فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
آیلین_فوتر کاشت ابرو
قالیشویی نوین_فوتر
فنی آتل_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
شفا_فوتر