جملاتی که حالِ مردان را می‌گیرد
۶۴۸۲۹۵
۱۵ دی ۱۳۹۶ - ۰۷:۱۷
۳۱۴۶۳
حتما برای شما هم پیش آمده که در حین حرف زدن با مرد زندگی تان جملاتی گفته باشید که او ناراحت شود یا احساس ناامنی کند. شاید خودتان هم متوجه نشوید اما برخی از حرف ها تاثیر زیادی روی آقایان می گذارد به طوری که از رابطه شان ناامید می شوند.
برترین ها - ترجمه از پردیس بختیاری: حتما برای شما هم پیش آمده که در حین حرف زدن با مرد زندگی تان جملاتی گفته باشید که او ناراحت شود یا احساس ناامنی کند. شاید خودتان هم متوجه نشوید اما برخی از حرف ها تاثیر زیادی روی آقایان می گذارد به طوری که از رابطه شان ناامید می شوند. با دانستن این که چه حرف هایی آنها را می آزارد، می توانید رابطه ای بهتر و بادوام تر با شریک زندگی تان برقرار کنید.
 
تو حسودی
 
حتی اگر احساس کردید که شریک زندگی تان فرد حسودی است، نباید آن را مستقیما به رویش آورید. راههای بهتری هم برای انتقاد کردن از او هست. در این شرایط شما باید کاری کنید که اوضاع بهتر شود، نه بدتر. بنابراین اگر به این باور رسیدید که همسرتان به کسی یا چیزی حسودی می کند، به او بگویید که جای نگرانی نیست. حتی اگر او حسادت اش را به شیوه بدی بروز داد، تا آرام شدن او صبر کنید، سپس همه چیز را برایش توضیح دهید تا نگرانی هایش به پایان برسد.
 
 جملاتی که به آقایان حس ناامنی می دهد
 

 
اگر در این شرایط نبودم، می توانستم...
 
همسر شما نباید احساس کند که مانع از پیشرفت شما یا رسیدن به اهداف و علاقمندی هایتان شده است. این فکر به او حس ناامنی می دهد. به عنوان مثال اگر به او بگویید که بدون او حس بهتری دارید، در واقع او را در مورد رابطه تان نگران کرده اید. او پس از این حرف شما ممکن است احساس کند که دیگر جایی در این رابطه ندارد. 
 
اگر واقعا احساس می کنید که از علاقمندی هایتان دور افتاده اید، به دنبال راهی برای به دست آوردن آنها باشید و از همسرتان بخواهید که  شما را در این راه یاری کند. حتی اگر از او انتظار دارید که تغییری به شرایط فعلی دهد، رک و رو راست از او بخواهید. شما نیز به او پیشنهادهایی را که می خواهید، بدهید تا راه برای هر دویتان هموارتر شود.
 
 جملاتی که به آقایان حس ناامنی می دهد
 

 
مرد باش
 
اکثر مردها از بروز احساسات شان سر باز می زنند. آنها در مواقع ناراحتی و افسردگی ماسکی به صورت خود می زنند تا دیگران از راز دورنی شان باخبر نشوند. اما اگر شما می خواهید که رابطه شاد و موفقی داشته باشید، باید کاری کنید که او احساساتش را با شما به اشتراک بگذارد. گفتن جمله «مرد باش» حس ناامنی به مرد زندگی تان می دهد و باعث می شود که او از آن پس پیش شما هم خودسانسوری کند. در واقع او فکر می کند که گریه کردن، درد و دل کردن یا ناراحت بودن، از قدرت مردانه اش در نگاه شما می کاهد.
 
به جای این که قدرت را از همسرتان بگیرید، کاری کنید که او نیمه پنهان درونی اش را پیش شما آشکار کند. از ناراحتی، عصبانیت و اشک های او حمایت کنید تا در کنار شما حس امنیت بیشتری داشته باشد.
 
 جملاتی که به آقایان حس ناامنی می دهد
 

 
تو به حرف هایم گوش نمی دهی
 
گاهی شما از همسرتان تنها انتظار دارید که به حرف هایتان گوش دهد و زمانی که او مابین حرف هایتان پیشنهادی به شما می شود، عصبانی می شوید و او را متهم می کنید که به حرف های شما گوش نمی دهد. دادن پیشنهاد یا نصیحت کردن اصلا به این معنی نیست که او حواسش جای دیگر است، این تنها بدین معنی ست که او به شیوه خود به شما گوش می کند، نه شیوه ای که شما می خواهید.
 
در واقع زمانی که مرد زندگی تان پس از شنیدن حرف های شما، پیشنهادی می دهد که ممکن است با طرز فکر شما جور نباشد، بدین معنی است که او همه تلاشش را برای گوش کردن تان کرده است. پیشنهاد دادن یا نصیحت کردن نیز از نظر او نشانه ای از اهمیت دادن به حرف های شماست. بنابراین با گفتن «تو به حرف هایم گوش نمی دهی» او را ناراحت نکنید. در عوض به او بگویید که تنها دو گوش شنوا برای دردودل هایتان، بدون هیچ تفسیر و انتقادی، می خواهید.
 
 جملاتی که به آقایان حس ناامنی می دهد
 

 
تو هم مثل بقیه ای
 
حتما شما مردهای زیادی را در زندگی تان دیده اید که رفتارهایی نسبتا مشابه از خود نشان می دهند. اما این دلیل قانع کننده ای نیست که همه مردها را در یک دسته بگذارید و به راحتی در موردشان قضاوت کنید، به خصوص اگر آن فرد، شریک زندگی تان باشد. همسر شما نباید احساس کند که شما او را با دیگر مردها مقایسه می کنید. در واقع او از این رفتار غیرمنصفانه شما رنجیده خاطر خواهد شد. جمله «تو هم مثل بقیه مردها هستی» این حس را به طرف مقابل تان می دهد که هیچوقت نمی تواند خودش را پیش شما ثابت کند. پس به جای مقایسه کردن همسرتان با دیگر مردها، سعی کنید که مشکلات تان را حل کنید.
 
 جملاتی که به آقایان حس ناامنی می دهد
 

 
دوست من فوق العاده است
 
اگر شما یک دوست صمیمی از جنس مخالف دارید، باید موقع حرف زدن از او نزد همسرتان احتیاط کنید.  آقایان نه تنها افراد حسودی هستند بلکه نسبت به یکدیگر نیز حس رقابت دارند، بنابراین اگر شما مدام از دوست تان نزد او تعریف کنید، نه تنها حسادت او را بر می انگیزید، بلکه باعث می شوید که او خودش را با او مقایسه کند. همین حس رقابت، به او احساس ناامنی در رابطه را می دهد.
 
بنابراین برای این که به او ثابت کنید جای هیچ نگرانی نیست، از تعریف کردن مدام دوست تان نزد او بپرهیزید، به جایش به همسرتان بگویید که چقدر از رابطه با او خوشحال هستید. در واقع شما با گفتن این جمله، تمام انرژی های منفی را از او دور کرده اید.
 
 جملاتی که به آقایان حس ناامنی می دهد
 

 
درآمد خوبی نداری
 
اگر به همسرتان در مورد درآمد مالی اش شکایت کنید، نه تنها خودتان را نزد او خودخواه و پول پرست نشان داده اید، بلکه حس عدم امنیت در رابطه را به او منتقل کرده اید.
 
مردها از این که تنها کیف پول زنان باشند، بیزارند. زمانی که شما به شریک زندگی تان می گویید که «تو درامد خوبی ندارید» در واقع به او ثابت می کنید که ارزش او به درامدش است. اما یادتان باشد که پول همه چیز نیست که اگر این گونه بود تمام افراد ثروتمند دنیا غرق در شادی بودند و هیچ مشکلی نداشتند. بنابراین به جای سرزنش کردن او، کمکش کنید تا شرایط مالی خود را بهبود بخشد. اگر درامد مالی بالا بخش مهمی در زندگی شماست، زمانی را به صحبت کردن با شریک زندگی تان، در مورد این که از چه راههایی می توان درآمد بیشتری داشت، اختصاص دهید.
 
 جملاتی که به آقایان حس ناامنی می دهد
 

 
چرا نمی توانی یک کار را درست انجام دهی
 
اگر به همسرتان بگویید که او توانایی انجام هیچ کاری را ندارد، نه تنها به او کمکی نکرده اید، بلکه حس اعتماد به نفس را هم از او گرفته اید. گفتن این جمله نه تنها به شریک زندگی تان، بلکه به هر فرد دیگری اشتباه است.
به جای سرزنش کردن او، سعی کنید در جملات تان از واژه «من» استفاده کنید. به عنوان مثال، به جای این که بگویید «تو هیچ کاری را درست انجام نمی دهی» بگویید «این کار به من حس بدی می دهد». علاوه بر آن، به طور دقیق به او بگویید که چه چیزی شما را ناراحت کرده است، در این شرایط او نیز سعی می کند که با رفتار درستش ناراحتی شما را برطرف کند.
 
 جملاتی که به آقایان حس ناامنی می دهد
 

 
حرف نزدن
 
همانطور که بیان برخی حرف ها حس ناامنی را به همسرتان منتقل می کند، گاهی حرف نزدن هم چنین شرایط مشابهی را بوجود می آورد. 
 
اگر مردی احساس کند که همسرش از او حمایت نمی کند، به او عشق نمی ورزد یا قدردان محبت و تلاش های او نیست، ناامید می شود. بنابراین همانطور که در حرف نزدن باید مراقب باشید، در سکوت کردن نیز باید احتیاط لازم را به خرج دهید. سعی کنید در هر شرایطی تعادل را حفظ کنید. به شریک زندگی تان این فرصت را بدهید تا بفهمد که چقدر برای شما ارزش دارد.
 
جملاتی که به آقایان حس ناامنی می دهد 
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 33
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
08:51 - 1396/10/15
چه نازک نارنجی تشریف داشتن آقایون. بابا جان باید مرد همچین اقتدار داشته باشه زنش دست از پا نتونه خطا کنه تا چه برسه به گفتن این جمله ها. باید ابهت و برتری و قدرت مدیریت بالایی داشته باشه تا بتونه تکیه گاه باشه. نه اینکه با دو تا جمله لوس و از سر احساسات زنش کم بیاره و روحش جریحه دار بشه. مردها لطفا مرد واقعی باشید. نذارید حس لوس بازی زنانه تو وجودتون نهادینه یشه.
پاسخ ها
کمال پاشا
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۵۶ - ۱۳۹۶/۱۰/۱۵
چقدر منصافانه و جالب بود این نظر.اینکه خود خانم ها هم اعتراف داشته باشند به اینکه "زنها پیش فرض مساله دارن و دست از پا خطا میکنن، پس باید روشون اعمال اقتدار بشه" واقعا با ارزش بود.ممنونم.امثال شما کمه که واقعیت ها رو تایید کنن.فقط ی سوالی میمونه اونایی که دنبال آزادی حقوق زنانند،زن نیستند یا دست از پا خظا نمی کنند یا چی؟؟
بدون نام
Taiwan, Province of China
۱۹:۴۵ - ۱۳۹۶/۱۰/۱۶
تو غلام خله نیستی
Iran, Islamic Republic of
09:00 - 1396/10/15
وا خب یه بارکی بگین زنا کلا دهنشونو ببندن دیگه.هر آدمی حق داره هم ناراحت باشه هم خوشحال هیچ دلیلی هم نداره عین ربات زندگی کنه
Iran, Islamic Republic of
10:45 - 1396/10/15
نه مثل اینکه قرار نیست این مدل مطالب برداشته بشه.....خانوما مو بو مو این جملاتو بگین مردا حالشون گرفته شه.....ما که ضامن حال اونا نیستیم...تو کل تاریخ حال ما گرفته شد حالا نوبت اوناست...خانوما تو رو خدا انقدررر بها ندید به این موجودات ..مرسی اه:-)
Iran, Islamic Republic of
10:58 - 1396/10/15
چرا نظرات رو تایید نمیکنید؟ خوابیدین؟
Iran, Islamic Republic of
13:12 - 1396/10/15
حالا کی گفته که همیشه باید حال کنن؟! یه وقتایی حال گیری هم لازمه براشون
Iran, Islamic Republic of
13:25 - 1396/10/15
مرسی از مطلب مفیدتون...
از امروز دیگه دقیقا میدونم چی بگم که قشنگ حرصشو دربیارم...
حالا مردا خیلی موجودات مفیدی هستن که انقدر مطلب در مورد خوشحال کردن و ناراحت نشدنشون میزارین???
Iran, Islamic Republic of
13:48 - 1396/10/15
30سال مشکلات تحمل کردم همسرم ثروتمند شدرفتدنبال یک زندگی دیگه مهریه کم من به بدبختی دادمن مانده ام باچند جوان بیکار پدرشان چند سال است رفته انگار فرزندی نداشته این عدالت است هرمحکمه ای اعتراض میکنم بجایی نمی رسم
Iran, Islamic Republic of
14:19 - 1396/10/15
حالشون گرفته بشه! قرار نيست كه حرف دلت رو نزني و آخرش جمع شدن اين حرفا سر دلت مريضت كنه! بعد هم لابد آقا بره سراغ مريض كردن يكي ديگه:)))))
Iran, Islamic Republic of
14:58 - 1396/10/15
@سپیده

تو اينجا چه كار مي كني؟ صد بار نگفتم وقتت رو توو اينترنت هدر نده و به وظايف همسري ت مشغول باش؟:))))
Iran, Islamic Republic of
16:39 - 1396/10/15
بهتر بود مینوشتین جملاتی که حال انسان را میگیرد.... اینها
زن و مرد نداره
Iran, Islamic Republic of
16:48 - 1396/10/15
نگران نباشید بابا .این مطلب ترجمه شده یه مقاله انگلیسی .این واسه مردای سوسول خارجیه واسه ما مردای ایرانی هیچی مهم نیست:)
Iran, Islamic Republic of
17:59 - 1396/10/15
فبول دارم وجملاتی هست که ما خانم ها رو هم ناراحت میکنه ولی ما ادمیم ربات نیستیم اگه وقتی ناراحتیم حرفامونو نزنیم اینقدر جمع میشه رو هم تا میترکه و فاجعه به بار میاد
Iran, Islamic Republic of
18:22 - 1396/10/15
مطلب مفیدی بود مرسی
Iran, Islamic Republic of
19:04 - 1396/10/15
زنها به مردها برتری دارن.خودتونو دست کم نگیرید.یه دونه از کارایی که زنها میتونن انجام بدن مردها نمیتونن.کی گفته قدرت و برتری دارن؟اتفاقا مردها از طلاق از تنهایی از کمبود توجه خیلی خیلی بیشتر آسیب میبینن تا زنها.خود کنترلی کمتری دارن مثلا در برابر اعتیاد و دود و دم و میل جنسی و کارهای خلاف و خودکشی و خشونت و خیلی چیزهای دیگه.ظاهرشونو نبین واقعا بچه هستن.خانوما تو ذهنشون یه مرد مقتدر تصور میکنن تو واقعیت اصلا همچین مردی وجود نداره.هیچ مردی هم نمیتونه زنی رو خوشبخت کنه ولی بدبخت میتونه بکنه اگه بهش رو بدی.ازشون تو ذهنتون اسطوره نسازید.ما فوق العاده ازونا قوی تریم
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۵۸ - ۱۳۹۶/۱۰/۱۵
احسنت به تووووووووو زن !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!واوووووووووو ترسییییییییییییییدیم
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۳:۰۳ - ۱۳۹۶/۱۰/۱۵
برتری ندارن؟
خیلی خودتو جدی گرفتی
99 درصد علم تاریثخ جهان مال مرداس
همین الان تو غرب 99 درصد علم رو مردا تولید میکنن
تو ورزش تو صنعت و ... همه چی برترن
تو قدرت بدنی و جسمی برترن
مغز مرد 10 درصد بزرگتره(علم ثابت کرده)
و عقلانی ترن
اما درمورد شما خانوم محترم باید بگم اصلا هم چنین چیزی نیست.
خداروشکر سی ساله سمت دوستی و وابستگی به هیچ زنی نرفتم.
دارم تو کوچه و خیابون و فامیل کی دنباله کیه
دارم میبینم
درضمن دستت به گوشت نمیرسه پیف پیف نکن
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۳:۰۳ - ۱۳۹۶/۱۰/۱۵
زن ها اصلا تنها نیستن که تو تنهایی راحت تر باشن چون اونموقع هم با یکی دوستن
Iran, Islamic Republic of
21:55 - 1396/10/15
@کمال پاشا

حيف كه طرف درواقع مرد هست نه زن! وگرنه زوج خوشبختي مي شدين
Iran, Islamic Republic of
21:58 - 1396/10/15
من کاملا با سوگل موافقم.خانوما حواستون باشه این مطالب برای شستشوی مغزی شماست.
Iran, Islamic Republic of
23:05 - 1396/10/15
سپیده صددرصد تو پسری از لحن نگارشت کاملا پیداست اینا حرفای یه خانم نیست
Iran, Islamic Republic of
23:08 - 1396/10/15
سیگار وقلیون کشیدن مردا هم تقریبا حال ۹۹% خانمها رو میگیره اما اهمیتی نمیدن.ما چرا اهمیت بدیم؟!
Iran, Islamic Republic of
00:33 - 1396/10/16
دستتون درد نکنه از فردا همش اینا رو میگم تا حرصشو در بیارم:-)
Iran, Islamic Republic of
01:57 - 1396/10/16
سپیده, نگار, سوگل و دیگران...!
راستش من, هم وضع تحصیلیم هم وضع مالیم بدک نیست اما بااینکه ۴۱سالمه هنوز مجردم چون خیلی دوست داشتم وقتی متأهل بشم که بتونم همسر و بچه‌هامو خوشبخت کنم ولی مهمترین دلیل اینکه تاالان ازدواج نکردم فقط بخاطر اینه که ازطرز فکر خیلی از دخترای امروزی وحشت دارم ازاینکه مردانگیتو تو پولت ببینن ازاینکه بیشتر دنبال تفریحن تا زندگی ازاینکه خیلیاشون دنبال اینن ازدواج کنن تا بعدش بتونن با طلاق و گرفتن مهریه برای خودشون مجردی زندگی کنن ووو...
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۴۷ - ۱۳۹۶/۱۰/۱۶
شما با چهل و یک سال سن قصد داری با یک دختر جوان ازدواج کنی؟ خب اشتباه می کنی.برو با هم سن و هم نسل خودت.
Iran, Islamic Republic of
07:22 - 1396/10/16
آفرین سوگل. اگه همه زنا اینطوری بودن دنیا بهشت بود
Iran, Islamic Republic of
13:26 - 1396/10/16
بدون نام ۲۳:۳ بزرگترین جنایتها و جنگهای تاریخ کار مردا بوده و هست و خواهد بود.بزرگترین وحشی گریها و قتلها و خونریزی ها و تجاوزا و حوادث وحشتناک دیگه کار مرداس.بزرگ بودن مغزتون هم هیچ ربطی به این که عقلتون بیشتره نداره جمجمتون بزرگتره فقط همین.بعدم همین علمی که شما میگی ثابت کرده که مردا در برابر طلاق،تنهایی و تمایلات جنسی فوق العاده ضعیف ترن.کی گفته ۹۹%علم کار مرداس؟اصلا همچین چیزی نیست.بعدم زنها همیشه در طول تاریخ توسط قوانین ظالمانه مردا از تحصیلات و خیلی حقوق طبیعیشون دور میموندن الان که میبینی کاملا برعکسه تمام دخترا تحصیل کردن و شغلای مهم جامعه دستشونه.سعیم نکن با ضرب المثلهای عقب مونده و بی معنی قدیمی خانومارو تحقیر کنی.کاملت معلومه که حرصت گرفته و دست شماس که به دخترای خوب نمیرسه با این طرز فکرت شک نکن
Iran, Islamic Republic of
18:08 - 1396/10/16
چرا کامنت منو به ضعیفه ای که کامنت گذاشته بود و مردها رو به قلدری و خشونت تشویق کرده بود سانسور کردی؟
Iran, Islamic Republic of
22:02 - 1396/10/16
کاربر سپیده واقعا متاسفم برای طرز فکرت که مربوط به عصر حجره
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج