سرقت ۶۴ میلیون دلاری از NiceHash
۶۵۲۹۹۸
۰۷ دی ۱۳۹۶ - ۱۱:۴۷
۵۴۲۰ 
مهاجمان پس از بررسی و ورود به سیستم کیف پول الکترونیکی NiceHash موفق به سرقت 64 میلیون دلار بیت کوین شدند این در حالی است که رشد ناگهانی این ارزها رمز پایه توجه هکرها را به خود جلب کرده است.
وبسایت سایبربان - امیرحسین شمس: برخی از کارشناسان پس از پژوهش‌های خود اعلام کردند مهاجمان موفق به سرقت 64 میلیون دلار بیت کوین از کیف پول NiceHash شدند.

به گزارش رویترز؛ مهاجمان پس از بررسی و ورود به سیستم کیف پول الکترونیکی NiceHash موفق به سرقت 64 میلیون دلار بیت کوین شدند این در حالی است که رشد ناگهانی این ارزها رمز پایه توجه هکرها را به خود جلب کرده است.

بررسی‌ها نشان می‌دهد که افراد با استفاده از این کیف پول‌های الکترونیکی تبادلات ارزی خود را پیش می‌برند که پس از شناسایی توسط مهاجمان موردحمله قرار گرفت. مبادله ارزهای رمز پایه از سال 2011 رونق رو به رشدی داشته است که از بزرگ‌ترین بازارهای مطرح و فعال در این زمینه می‌توان به Mt. Gox اشاره کرد.

تابه‌حال بیش از 980000 بیت کوین دزدیده شده که با توجه به نرخ فعلی ارز، مبلغی بالغ‌بر 15 میلیارد دلار به سرقت رفته است. این در حالی است که با توجه به هک‌های صورت گرفته تقاضای کاهش استفاده از این ارزهای دیجیتالی کاهشی نداشته لذا در این میان رشد بیت کوین نسبت به اولین حملات 15 برابر شده است.

کارشناسان اظهار کردند که باوجوداین رشد انتظار می‌رود که جاسوسی در فضای اینترنتی با این فعالیت‌ها رشد چشم‌گیری داشته باشد. اما ارزیابی‌های انجام‌شده نشان می‌دهد این اقدامات فضای جذاب‌تری برای مجرمان اینترنتی ایجاد می‌کند تا فعالیت خود را برای ایجاد اختلال در برابر افراد بی‌دفاع انجام دهند.

مدیر اجرایی NiceHash پس از گفت‌وگو با رویترز اعلام کرد که این شرکت قربانی مهاجمان سایبری بسیار حرفه‌ای شده است که 4700 بیت کوین معادل 67 میلیون دلار را سرقت کرده‌اند.

کارشناسان پس از بررسی‌های خود اعلام کردند که گروه‌های هکری در حال حاضر به‌طور پیش رفته‌ای صنعت رمزنگاری را هدف حملات خود قرار داده‌اند که تمرکز خود را بر مبادلات و سایر شرکت‌های فعال در این بخش معطوف کرده‌اند.

در این میان NiceHash به کاربران خود توصیه کرد که در سریع‌ترین زمان ممکن اقدام به تغییر رمز عبور خود کنند.
برچسب ها:
مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج