چرایی بروز خشونت در اورژانس‌های بیمارستانی
قالیشویی ادیب_هدر
لاویه_هدر
قالیشویی ادیب_هدر
لاویه_هدر
دیاکو_موبایل F دومی
ایرانیان - F داخلی موبایل111
قالیشویی ادیب_هدر
لاویه_هدر
ایرانیان - f تبلت1111
تدریس خصوصی امیرکبیر_1
دکتر نداف کرمانی 1
فرش مرتضوی_1
دکتر نداف کرمانی 3
تدریس خصوصی امیرکبیر_3
فرش مرتضوی_3
تدریس خصوصی امیرکبیر_4
دکتر نداف کرمانی 4
فرش مرتضوی_ 4
فرش مرتضوی_2
تدریس خصوصی امیرکبیر_2
دکتر نداف کرمانی 2
دیاکو_F داخلی دومی
ایرانیان - F داخلی1111
۶۵۶۵۰۶
۱۴ دی ۱۳۹۶ - ۱۰:۳۳
۲۸۶۶
عضو هیئت برد سلامت در بلایای وزارت بهداشت با بیان اینکه به نظر می‌رسد میزان خشونت در اورژانس‌ها در کشور ما به نسبت جمعیت و بیماران مراجعه‌کننده به اورژانس بالا است، گفت: در کشور ما هم سال‌هاست قوانین مشخصی در خصوص برخورد با کسانی­ که ایجاد خشونت بخصوص با پرسنل درمانی و بخصوص بخش اورژانس بیمارستان می­‌کنند، وضع شده است، اما باید پرسید چقدر از این قوانین اجرا شده و این قوانین چه مقدار بازدارنده بوده‌اند؟
خبرگزاری ایسنا: عضو هیئت برد سلامت در بلایای وزارت بهداشت با بیان اینکه به نظر می‌رسد میزان خشونت در اورژانس‌ها در کشور ما به نسبت جمعیت و بیماران مراجعه‌کننده به اورژانس بالا است، گفت: در کشور ما هم سال‌هاست قوانین مشخصی در خصوص برخورد با کسانی­ که ایجاد خشونت بخصوص با پرسنل درمانی و بخصوص بخش اورژانس بیمارستان می­‌کنند، وضع شده است، اما باید پرسید چقدر از این قوانین اجرا شده و این قوانین چه مقدار بازدارنده بوده‌اند؟

دکتر غلامرضا معصومی با اشاره به موضوع ایجاد خشونت در بخش‌های اورژانس، گفت: خشونت در اورژانس در تمام دنیا وجود دارد، اما به نسبت جمعیت و بیماران مراجعه‌کننده به اورژانس به نظر می­‌رسد این آمار در کشور ما بالاتر است.

وی با اشاره به برخی علل خشونت در اورژانس، افزود: ازدحام بیماران و همراهان در اورژانس، افزایش ماندگاری و انتظار بیماران بخش اورژانس، کمبود پرسنل پزشکی و پرستاری، کم تجربه بودن و جوان بودن پرسنل اورژانس، بی‌اعتمادی به کادر درمانی، تاثیر مسائل اجتماعی، اقتصادی و سیاسی روی جامعه و افزایش اضطراب و کاهش آرامش روانی جامعه، عوامل منطقه‌ای و قومیتی، ارجاع نابجای بیماران به بخش اورژانس، نقص موجود در قوانین و نظارت و اجرای قوانین در مورد افراد خاطی، عدم وجود برنامه‌های مداوم برای آموزش پرسنل اورژانس برای کنترل و پیشگیری خشونت، خستگی و فشار بالای کاری پرسنل اورژانس و کم بودن دریافتی پرسنل اورژانس و عدم تامین مالی آنها از جمله عللی است که منجر به بروز خشونت در اورژانس‌ها می‌شود.

معصومی ادامه داد: بررسی­‌ها و مطالعات زیادی در خصوص کنترل و مقابله با خشونت در بخش اورژانس انجام شده است که نتایج آماری جالبی نیز داشته است. به عنوان مثال این نتایج نشان می‌دهد که بیشتر افراد شاغل در اورژانس خشونت را بیش از یک بار تجربه کرده‌اند. میزان خشونت در پرسنل با سنین، سنوات کاری و میزان تحصیلات کمتر بیشتر رخ داده است. بروز خشونت در جنس مذکر بیشتر بوده و در ساعات عصر و شب و روزهای غیرتعطیل بیشتر خشونت گزارش شده است. همراهان بیماران ترومایی و بیماران غیرترومایی بیشترین خشونت را از خود نشان داده‌اند و مشاهده شده است که بیماران ترومایی حاصل نزاع و ضرب و جرح بیش از بیماران ترومایی عادی و همچنین بیماران غیرترومایی روانپزشکی و مسمومیت بیش از بیماران غیرترومایی داخلی مستعد خشونت بوده‌اند. همچنین سوء‌رفتار کلامی رتبه اول، تهدید رتبه دوم و ضرب و جرح رتبه سوم الگوی خشونت‌ها را به خود اختصاص داده‌اند.

عضو هیئت برد سلامت در بلایای وزارت بهداشت با بیان اینکه در کشور ما هم سال­‌هاست قوانین مشخصی در خصوص برخورد با کسانی­ که ایجاد خشونت بخصوص با پرسنل درمانی و بخصوص بخش اورژانس بیمارستان می­‌کنند، وضع شده است، گفت: در عین حال باید پرسید چقدر از این قوانین اجرا شده و این قوانین چه مقدار بازدارنده بوده‌اند؟. البته قطعا بحث آموزش به پرسنل درمانی و کارکنان بخش اورژانس در نحوه برخورد با بیماران آماده خشونت بسیار حائز اهمیت است اما متاسفانه این موضوع مغفول مانده است. همچنین رسیدگی مناسب به بخش اورژانس بیمارستان­‌ها چه به لحاظ فضای فیزیکی و چه به لحاظ امکانات و تجهیزات نکته مهم دیگری است که در مقابله با خشونت در بخش اورژانس تاثیر مشخصی خواهد داشت.

معصومی با بیان اینکه استفاده از پرسنل نگهبانی و امنیتی مناسب و کارآمد جهت پیشگیری و کنترل این شرایط در بخش اورژانس لازم است، افزود: در عین حال آموزش عمومی در سطح جامعه هم به لحاظ یادگیری مناسب استاندارهای بخش اورژانس (مثلا اینکه متوسط زمان ویزیت بیماران در بخش اورژانس در بهترین مراکز دنیا نیز حدود دو ساعت است) و هم به لحاظ درک شرایط حساس اورژانس و لزوم تمرکز و داشتن فکری آرام و آزاد برای درمان مناسب بیماران در پرسنل بخش اورژانس، بسیار مهم و ضروری است.
برچسب ها:
انتشار یافته: 1
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
23:59 - 1396/10/14
بیکارترین کشورنتیجش همین میشه
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
شیرآلات زمانی_1
فرش ریحان 1
اپیلاسیون نانا 1
فرش تارنگ_1
فرش تارنگ_3
اپیلاسیون نانا 3
فرش ریحان 3
شیرآلات زمانی_3
شیرآلات زمانی_4
فرش تارنگ_4
اپیلاسیون نانا 4
فرش ریحان 4
اپیلاسیون نانا 2
فرش تارنگ_2
فرش ریحان 2
شیرآلات زمانی_2
کالابرد_فوترموبایل
استیل رگال_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
بانک کتاب پایتخت_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
چوب و هنر _فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
سفیر بار ساقدوش_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
فرش تارنگ_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
ایرانیان- فوتر موبایل222
دیاکو_فوتر موبایل داخلی
دکتر قدیمی_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
بانک کتاب پایتخت_فوتر
ایرانیان-فوتراصلی222
فرش تارنگ_فوتر
فنی آتل_فوتر
چوب و هنر _فوتر
تدبیرکالا_فوتر
استیل رگال_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
دیاکو_فوتر داخلی
دکتر قدیمی_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر2
کالابرد_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
سفیر بار ساقدوش_فوتر
شفا_فوتر
دکتر عارفی - فوتر