مدارس تا سال 1400 هوشمند می‌شوند
۶۵۷۲۶۷
۱۶ دی ۱۳۹۶ - ۰۹:۵۸
۳۳۶۵
تکالیف وزارت ارتباطات در برنامه ششم؛
مطابق با قانون برنامه ششم توسعه، وزارت ارتباطات با همکاری وزارت آموزش و پرورش، طرح هوشمندسازی مدارس در کل کشور را باید تا پایان این برنامه (پایان سال ۱۴۰۰) عملیاتی کنند.
خبرگزاری مهر: در ماده ۶۹ قانون برنامه ششم توسعه، موضوع هوشمندسازی مدارس در کل کشور به وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات تکلیف شده است و در این زمینه مرکز ملی فضای مجازی کشور نیز موظف به تدوین مصوبه برای تصویب در شورای عالی فضای مجازی است.

در این برنامه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات مکلف شده که با رعایت مصوبات شورای عالی فضای مجازی و با همکاری وزارت آموزش و پرورش نسبت به هوشمند سازی مدارس اقدام کند.

در این صورت باید امکان دسترسی الکترونیکی به کتب درسی، کمک آموزشی، رفع اشکال، آزمون و مشاوره تحصیلی، بازی های رایانه ای آموزشی، استعداد سنجی و آموزش مهارتهای حرفه ای برای دانش آموزان فراهم شود.

همچنین ماده ۶۹ قانون برنامه ششم توسعه، ارائه مهارت های فنی و اجتماعی به صورت رایگان را برای تمامی دانش آموزان شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر و روستاها و حاشیه شهرهای بزرگ تکلیف کرده است.

موضوع این ماده از برنامه ششم، در اولویتهای تصویب شورای عالی فضای مجازی قرار گرفته و قرار است به زودی در زمینه بازیهای رایانه‌ای آموزشی نیز آیین نامه‌ای مصوب شود.

انتشار یافته: 5
در انتظار بررسی:0
United States
10:08 - 1396/10/16
سلام
آقا لطفا دروغ مسئولین رو منتشر نکنید . مسئولیت داره
Iran, Islamic Republic of
10:37 - 1396/10/16
دروغ دروغ دروغ...
Iran, Islamic Republic of
11:01 - 1396/10/16
یعنی منظور از کپر نشینی نجات پیدا خداهد کرد!!
Iran, Islamic Republic of
15:48 - 1396/10/16
مدرسه هوشمند نمیخوایم همین جوری چشم بچه ها داره کور میشه همون تخته سیاه عالیه قدیم کلی پزشک و مهندس حاذق با همین تخته سیاه داشتیم یه کم از مدرسه ای که در دره ای در نیویورک هست یاد بگیرید اونجا مهد علم و پیشرفت با دانش آنوزان خاص اما بصورت سنتی کلا با تکنولوژی فعلی مخالفن
Iran, Islamic Republic of
19:55 - 1396/10/16
مگه چیزی مونده به بچه ها یاد بدین
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج