۱۵ خودروی محبوب سیاست‌مداران
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
دکتر ولدخانی_1
اپیلاسیون نانا 1
دکتر استرکی_1
دکتر ولدخانی_3
اپیلاسیون نانا 3
دکتر استرکی_3
دکتر استرکی_4
دکتر ولدخانی_4
اپیلاسیون نانا 4
دکتر استرکی_2
اپیلاسیون نانا 2
دکتر ولدخانی_2
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۶۶۸۳۰۲
۱۲ تير ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۰
۲۱۵۹۸
صنعت خودروسازی از ابتدای حضور خود مورد توجه چهره‌های سیاسی و افراد بلند‌پایه کشورها قرار گرفت. به همین دلیل از گذشته تاکنون شاهد ساخت خودروهایی برای حمل‌ونقل سران سیاسی کشورها و به‌خصوص روسای جمهور بوده‌ایم.
برترین‌ها: صنعت خودروسازی از ابتدای حضور خود مورد توجه چهره‌های سیاسی و افراد بلند‌پایه کشورها قرار گرفت. به همین دلیل از گذشته تاکنون شاهد ساخت خودروهایی برای حمل‌ونقل سران سیاسی کشورها و به‌خصوص روسای جمهور بوده‌ایم.

خودروهایی که دولتمردان سوار آن‌‌ها می‌شوند به لحاظ امنیتی امکانات بسیار مجهزی دارند، از طرف دیگر این خودروها در چشم سایر سیاست‌مداران و همچنین مردم جلوه‌ای مهمی دارند و در نتیجه به لحاظ ظاهری نیز با خودروهایی خاص طرف هستیم.

تمام این موارد دست‌به‌دست هم داده است تا خودروهایی که دولتمردان سوار آن‌ها می‌شود جذابیت خاص داشته داشته باشند، به همین دلیل در ادامه با هم به ۱۵ خودرویی اشاره خواهیم کرد که سران کشورهای مختلف از آن‌ها استفاده می‌کنند.

۱. کادیلاک وان ۲۰۰۹
 
 نگاهی به ۱۵ خودرویی که دولتمردان سوار آن‌ها می‌شوند

با خودرویی طرف هستیم که سرویس مخفی آمریکا به آن لقب هیولا را داده است، کادیلاک وان ۲۰۰۹ تا دندان به تسلیحات مختلف مجهز است و حتی حملات موشکی را نیز دفع می‌کند. جالب است بدانید درهای کادیلاک وان ۲۰۰۹ به اندازه در یک بوئینگ ۷۴۷ سنگین است و در صورت مواجهه با حمله‌ دشمن، این خودرو به راحتی می‌تواند رئیس جمهور را از مهلکه نجات دهد. همان‌‌گونه که کاملاً مشخص است، کادیلاک وان ۲۰۰۹ حدود یک دهه است که به رئیس جمهور ایالات‌متحده آمریکا خدمت کرده و گفته می‌شود که سال ۲۰۱۸ قرار است مدل جدید این خودرو در رکاب شخص رئیس‌جمهور باشد.
 

۲. زیل ۴۱۰۴۷ (Zil)
 
 نگاهی به ۱۵ خودرویی که دولتمردان سوار آن‌ها می‌شوند

لیموزین‌های زیل سالیان سال است که به دولتمردان بلندپایه روس خدمت کرده‌اند، این لیموزین‌ها در سالیان مختلف تغییرات زیادی نسبت به مدل‌های قبلی خود نداشته‌اند اما انصافاً باید گفت زیل ۴۱۰۴۷ نسبت به مدل ۱۹۸۵ این لیموزین تغییرات بیشتری را شاهد است.

جالب است بدانید یک مدل از لیموزین زیل که شوروی سابق به فیدل کاسترو داده بود اکنون در خیابان‌های هاوانا به عنوان تاکسی استفاده می‌شود اما ولادمیر پوتین از لیموزین زیل دست‌بردار نیست و سه مدل جدید از این لیموزن را در سال ۲۰۱۰ برای مراسم رسمی سفارش داد.
 

۳. هونچی ال ۵
 
 نگاهی به ۱۵ خودرویی که دولتمردان سوار آن‌ها می‌شوند

هونچی ال ۵ که چینی‌ها به آن رِد فِلَگ (پرچم قرمز)، هم می‌گویند خودرویی کاملاً جدید و تازه‌ساز است اما به لحاظ ظاهر با خودروی هونچیِ مورد علاقه مائوی فقید که ساخت سال ۱۹۵۸ بود تفاوت زیادی ندارد.

هونچی ال ۵ چیزی حدود ۵.۵ متر طول دارد و موتور قدرتمند ۶ لیتری از نوع V12 حدود ۴۰۰ اسب‌بخار نیرو را برای این خودرو تأمین می‌کند. جالب اینجاست که هونچی ال ۵ تنها مختص دولتمردان چین نیست و افراد معمولی هم می‌توانند این خودرو را خرید کننده، البته اگر پولشان برسد چرا که هونچی ال ۵ با قیمت گزاف ۸۰۱،۶۲۴ دلار در چین به‌فروش می‌رسد.
 

۴. لینکلن کنتیننتال ۱۹۷۰ کره‌شمالی
 
 نگاهی به ۱۵ خودرویی که دولتمردان سوار آن‌ها می‌شوند

کره‌شمالی تمایل زیادی به نشان دادن وضعیت و سبک‌زندگی مردم این کشور در رسانه‌ها ندارد اما مراسم خاکسپاری کیم‌جونگ ایل در سال ۲۰۱۱ باعث شد تا چشم رسانه‌ها به جمال چندین خودروی کنتیننتال در این مراسم روشن شود.

گفته‌ می‌شود که کیم علاقه‌ زیادی به فرهنگ آمریکا و به‌خصوص سینمای این کشور داشته است و لیموزین‌های لینکلن کنتیننتال در سال ۱۹۷۰ از طریق یک فروشنده خودروهای فورد در ژاپن به خاک کره‌شمالی به صورت قاچاقی ارسال شده است.
 

۵. مرسدس بنز ۶۰۰ سال‌های ۱۹۶۳ تا ۱۹۸۱
 
 نگاهی به ۱۵ خودرویی که دولتمردان سوار آن‌ها می‌شوند

به مدت چندین دهه مرسدس بنز ۶۰۰ به روسای جمهور کشورهای مختلف خدمت کرده، جالب است بدانید مرسدس بنز ۶۰۰ به صورت دست‌ساز ساخته می‌شد و یک موتور ۶.۳ لیتری از نوع V8  و سیستم پیچیده هیدرولیکی را در این خودرو شاهد بودیم.

این خودرو به لحاظ ویژگی‌های امنیتی نیز حرف‌های زیادی برای گفتن داشت و به عنوان یکی از گران‌‌ترین خودروهای دنیا در زمان خود به حساب می‌آمد. در مجموع تعداد ۲۶۷۷ دستگاه از این خودرو ساخته شده است و در سال ۱۹۶۵ این لیموزین، به عنوان خودروی اختصاصی پاپ استفاده شد.
 

۶. لانچیا دِسیس سال‌های ۲۰۰۲ تا ۲۰۰۹
 
 نگاهی به ۱۵ خودرویی که دولتمردان سوار آن‌ها می‌شوند

لانچیا با برند خودروهای دسیس توانست چند سالی در بازار خوش بدرخشد، خودروی اشرافی دسیس به راحتی دل مردان اهل سیاست ایتالیا را ربود و و طراحی منحصر‌ به‌فرد این خودرو باعث شده بود تا دولتمردانی که تمایل به خاص بودن دارند به این خودرو توجه ویژه‌ای داشته باشند.

البته در همیشه بر روی یک پاشنه نمی‌چرخد و در سال ۲۰۱۴ متئو رنزی (Matteo Renzi)، نخست‌وزیر وقت ایتالیا ۱۵۱ دستگاه از خودروهای دولتی را در Ebay به فروش گذاشت که بسیاری از آن‌ها را لانچیا دسیس تشکیل می‌داند. پس از آن هم فیات که کنترل لانچیا را در اختیار دارد برند ۱۰۹ ساله دسیس را سلانه‌سلانه از بازار خودرو خارج کرد.
 

۷. رنو ۴
 
 نگاهی به ۱۵ خودرویی که دولتمردان سوار آن‌ها می‌شوند

پاپ فرانسیس که در سال ۲۰۱۳ رهبر کاتولیک‌های جهان شد به عنوان یکی از صرفه‌جوترین پاپ‌ها در بین مسیحیان شناخته می‌شود، جالب است بدانید وی برای انجام کارهای شخصی سوار بر خودروی رنو ۴ مدل ۱۹۸۴ خود می‌شود، گفته‌ می‌شود که یک کشیش این خودرو را به پاپ هدیه داده است.
 

۸. تویوتا سِنچِری
 
 نگاهی به ۱۵ خودرویی که دولتمردان سوار آن‌ها می‌شوند

در این قسمت با خودرویی طرف هستیم که محبوب دل سیاستمداران و اعضای خانواده پادشاهی ژاپن است، جالب است بدانید این سکه روی دیگری نیز دارد و یاکوزاهای ژاپن هم علاقه زیادی به تویوتا سنچری دارند. مدل‌های جدیدتر این خودرو نسبت مدل اولیه آن که در سال ۱۹۶۷ ساخته شده است تغییرات زیادی را شاهد نبوده تا اینکه در سال ۱۹۹۷، تویوتا از یک موتور V12 در این خودرو استفاده کرد.
 

۹. لیموزین لینکلن کنتیننتال ۱۹۶۱
 
 نگاهی به ۱۵ خودرویی که دولتمردان سوار آن‌ها می‌شوند

در سال ۱۹۶۱، کندی،‌ رئیس جمهور وقت آمریکا در خودروی لیموزین لینکلن کنتیننتال مورد سوءقصد قرار گرفت و جان خود را از دست داد، اما جالب است بدانید لیموزین لینکلن کنتیننتال در آن دوران به عنوان نمادی از مدرن بودن آمریکایی‌ها به حساب می‌آمد. این لمیموزین پس از اینکه کندی در آن جان داد باز هم تا سال ۱۹۷۷ به خدمت به روسای جمهور آمریکا ادامه داد تا اینکه نهایتاً به موزه هنری فورد در میشیگان منتقل شد.
 

۱۰. رویزرویس فانتوم ۵
 
 نگاهی به ۱۵ خودرویی که دولتمردان سوار آن‌ها می‌شوند

امکان ندارد جایی صحبت از خودروهای شیک و اشرافی مطرح باشد و نامی از برند خوشنام رویزرویس را شاهد نباشیم. رویزرویس فانتوم ۵ در سال ۱۹۵۰ معرفی شد، در آن زمان روزرویس این خودرو را یکی از پیشرفته‌ترین خودروهای بازار می‌‌دانست.

گفته می‌شود که رویزرویس سفارش ساخت فانتوم ۵ را تنها از جانب سران کشورها قبول می‌کرده است و به همین دلیل تنها ۱۸ دستگاه از این خودرو ساخته شده است. در حال حاضر از تعداد ۱۸ رویزرویس فانتوم ۵ که ساخته شده، تنها ۲ دستگاه از این خودروها عملاً به سران سیاسی کشورهای انگلستان و اسپانیا خدمت می‌کنند.

در سال ۲۰۰۸ فانتوم ۵ پرنسس مارگارت انگلیسی چیزی حدود ۳۹۵ هزار پوند به فروش رسید.
 

۱۱. لیموزین بنتلی استِیت مدل ۲۰۰۱
 
 نگاهی به ۱۵ خودرویی که دولتمردان سوار آن‌ها می‌شوند

بنتلی برای یکی از جشن‌های معروف انگلیسی‌ها در سال ۲۰۰۱ با جمعی از مهندسین برای ساخت لیموزین بنتلی استیت همکاری کرد و در نتیجه شاهد حضور اولین خودروی بنتلی در جمع خودروهای دربار ملکه انگلستان بودیم.

این خودورو که اصالت طراحی انگلیسی‌ در اولین نگاه به آن به چشم می‌خورد از آن زمان تاکنون به عنوان خودروی رسمی ملکه انگلستان مورد استفاده قرار گرفته است.
 

۱۲. هولدِن کومودور
 
 نگاهی به ۱۵ خودرویی که دولتمردان سوار آن‌ها می‌شوند

به احتمال زیاد تاکنون نام هولدن کومودور به گوش شما نخورده اما جالب است بدانید، در سال‌های ۲۰۰۸ تا ۲۰۱۰ این خودروی استرالیایی را تحت عنوان پونتیاک G8 در بازار شاهد بوده‌ایم، از سال ۲۰۱۴ تاکنون نیز این خودرو با نام Chevy SS در بازار به فروش رسیده است.

این خودرو به یک موتور بزرگ و قدرتمند V8 مجهز و دارای جعبه گیربکس دستی است و برای تشریفات و انتقال رئیس‌جمهور استرالیا استفاده می‌شود.
 

۱۳. سیتروئن دی‌اس
 
 نگاهی به ۱۵ خودرویی که دولتمردان سوار آن‌ها می‌شوند

این خوردو طراحی منحصر به‌فرد و عجیبی دارد که تاکنون در سایر خودروها به خدمت گرفته نشده است، اما سیتروئن دی‌اس را دست کم نگیرید، جالب است بدانید در سال ۱۹۶۲، این خودرو که حامل شارل دوگل بود مورد حمله قرار گرفت و سیتروئن د‌ی‌اس توانست با سرعت بالای خود از مهاجمین پیش‌ بیافتد و با چهار چرخ پنجر شارل دوگل را از مهلکه به‌ در برد.
 

۱۴. فولکس قورباغه‌ای
 
 نگاهی به ۱۵ خودرویی که دولتمردان سوار آن‌ها می‌شوند

اگر به سیاست و اوضاع کشورهای جنوب شرقی آمریکای جنوبی علاقه داشته باشید به احتمال زیاد نام خوزه موخیکا، رئیس جمهور سابق اروگوئه به گوش شما خورده است. وی به یکی از بخشنده‌ترین و فقیرترین روسای جمهور دنیا مشهور بود و برای حضور در دفتر ریاست جمهوری سوار بر فولکس قورباغه‌ای ساخت ۱۹۸۷ خود می‌شد.
 

۱۵. جگوار ایکس‌جی سنتینِل
 
 نگاهی به ۱۵ خودرویی که دولتمردان سوار آن‌ها می‌شوند

در این خودروی مجهز که نخست‌وزیران انگلستان را حمل می‌کند شاهد حضور یک موتور قدرتمند از نوع V8 هستیم که ۵۰۳ اسب‌بخار نیرو را در اختیار راننده قرار می‌دهد. وزن این خودرو بیشتر از یک تن است و به جدیدترین فناوری‌های روز دنیا مجهز است. این موارد باعث شده تا جگوار ایکس‌جی سنتینل همانند یک تانک سبک‌ وزن باشد که سرعت بسیار بالایی دارد.

منبع: cheatsheet
محمد کاملان
انتشار یافته: 1
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
13:19 - 1398/04/12
۶_لانچیا دسیس تبدیل شد به تیبا خودروی کاملا ایرانی با طراحی بومی سایپا
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
استخدام_1
شیرآلات زمانی_1
سفیر بار ساقدوش_1
سفیر بار ساقدوش_3
شیرآلات زمانی_3
استخدام_3
استخدام_4
سفیر بار ساقدوش_4
شیرآلات زمانی_4
سفیر بار ساقدوش_2
شیرآلات زمانی_2
استخدام_2
کلینیک النا_فوتر موبایل
شاخه نبات_ فوتر موبایل
کلینیک فرشته_فوتر موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
کیان برنا_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
شفا_فوترموبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
شاخه نبات_ فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
دکتر عارفی - فوتر
کلینیک فرشته_فوتر
کیان برنا_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
شفا_فوتر
آیلین_تزریق چربی
تدبیرکالا_فوتر
فنی آتل_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
آیلین_فوتر بلفارو
رستوران باغ بهشت _فوتر
کلینیک النا_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
رستوران پارسیان_فوتر