گلپایگان کانون آنفلوانزا در اصفهان
۶۶۹۰۲۴
۰۸ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۸:۲۴
۴۵۶۳ 
رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان گلپایگان گفت: از ۲۵کانون آنفلوانزای استان ۱۵کانون آن در شهرستان گلپایگان است.
خبرگزاری ایسنا: رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان گلپایگان گفت: از ۲۵کانون آنفلوانزای استان ۱۵کانون آن در شهرستان گلپایگان است.
 
مسعود غفاری در جلسه شورای اداری شهرستان، اظهار کرد: ویروس آنفلوانزا که می‌تواند در تمام موجودات (پرندگان،پستانداران و انسان) بیماری ایجاد کند در سال ۹۵ از طریق پرندگان مهاجر از سیبری وارد کشور شد که به دنبال آن ۴۶۳کانون در ۲۶استان به این ویروس آلوده شدند.

وی بابیان اینکه سال گذشته از طرف دولت ۳۰۰میلیارد ریال برای معدوم سازی طیور پرداخت شده است، ادامه داد:در سال ۹۵،  ۱۲میلیون طیور صنعتی در کشور معدوم شد. ضمن اینکه ۲میلیون قطعه از طیور تا شعاع یک کیلومتری از کانون‌های آلوده نیز به جهت جلوگیری از گسترش بیماری  اجباراً  معدوم شدند.

رئیس دامپزشکی شهرستان گلپایگان بابیان اینکه اکنون ۱۲استان کشور درگیر بیماری آنفلوانزا هستند گفت: متأسفانه در شهرستان گلپایگان ۶۶ واحد مرغداری غیرمجاز اقدام به پرورش طیور می‌کنند که اکثراً فاصله آن‌ها تا مرغداری‌های صنعتی نیز کمتر از یک کیلومتر است و پرندگانی همچون کلاغ و گنجشک می‌توانند سبب انتقال این ویروس از محیط آلوده به نقاط دیگر شوند.

غفاری بابیان اینکه ۲۷درصد از مرغ‌های تخم‌گذار کشور معدوم شده‌اند، خاطرنشان کرد: در استان اصفهان کمتر از یک‌میلیون مرغ معدوم شده‌اند که عمده آن در شهرستان گلپایگان بوده است.

وی بابیان اینکه بالغ بر ۴۰تن تخم‌مرغ در شهرستان تولید می‌شود یادآورشد: تاکنون ۱۵تن تخم‌مرغ و ۲۳۷هزار قطعه مرغ رنگی در شهرستان معدوم شده است.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج