اکرمی: ۲۰ هزار تهرانی به نماز جمعه می‎روند
۶۷۸۵۱۲
۲۸ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۳:۰۲
۴۱۱۸ 
عضو جامعه روحانیت مبارز تهران درباره اولین خطبه نمازجمعه حجت الاسلام ابوترابی‌فرد گفت: هر چهره تازه‎ای مشتری‌های جدیدی هم دارد، اما باید اصل حضور مردم را هم در نمازجمعه تقویت کرد. وقتی مردم گناه، فساد، تبعیض و تفاوت‎های غیرصحیح را ببینند، به همه چیز بدبین می‎شوند، نمازجمعه یکی از آنهاست.

خبرآنلاین: عضو جامعه روحانیت مبارز تهران درباره اولین خطبه نمازجمعه حجت الاسلام ابوترابی‌فرد گفت: هر چهره تازه‎ای مشتری‌های جدیدی هم دارد، اما باید اصل حضور مردم را هم در نمازجمعه تقویت کرد. وقتی مردم گناه، فساد، تبعیض و تفاوت‎های غیرصحیح را ببینند، به همه چیز بدبین می‎شوند، نمازجمعه یکی از آنهاست.

حجت الاسلام سیدرضا اکرمی در پاسخ به سوالی که به نخستین خطبه‎های ابوترابی‎فرد اشاره داشت، گفت: شما را به خدا سراغ مسائل اساسی مردم اعم از بیکاری، گرانی، اعتیاد و طلاق بروید. تهران 10 میلیون جمعیت دارد اما فقط 20 هزار نفرشان در نمازجمعه شرکت می کنند، آیا این مسئله اصلی ما می شود؟

وی در واکنش به تحلیل برخی نسبت به عوض شدن فضای نمازجمعه با حضور ابوترابی‌فرد برای اقامه نماز اظهار کرد: چه کسی چنین حرفی زده است؟ آقای موحدی کرمانی قدری کسالت دارد، آقای جنتی هم که دیگر نماز جمعه نمی خواند. بنا هم بر این است که خطبای نماز جمعه متنوع باشند. آقایان امامی کاشانی، خاتمی و صدیقی هستند، آقای ابوترابی فرد هم به ترکیب ائمه جمعه موقت تهران اضافه شد.

عضو جامعه روحانیت مبارز یادآور شد: در طول 39 سال گذشته ترکیب ائمه جمعه تغییراتی داشته است. مرحوم آیت‎الله مهدوی‎کنی، آقای یزدی و موسوی اردبیلی خطیب نمازجمعه بودند. وقتی تهران 10 میلیون نفر جمعیت دارد، چرا فقط 20 هزار نفر در نمازجمعه شرکت می‎کنند؟ پس باید فکر اساسی به حال جامعه کرد.

وی درباره میزان تأثیر خطیب جدید نمازجمعه بر جذب نمازگزاران اظهار کرد: هر چهره تازه‎ای، مشتری های جدیدی دارد، اما باید اصل حضور مردم در نمازجمعه را تقویت کرد. قرآن، سوره جمعه و فراخوان عمومی دارد، باید مردم را باورمند به نمازجمعه کرد. البته نماز جمعه برای خودش شرایطی دارد و اختصاص به خطیب ندارد.

اکرمی تأکید کرد: آن افرادی که نمازجمعه را می چرخانند باید جاذبه داشته باشند. بحث های قبل از خطبه امام جمعه باید جاذبه داشته باشد. مسائل نمازجمعه به مسائل اجتماع ارتباط دارد، وقتی مردم گناه، فساد، تبعیض و تفاوت های غیرصحیح را ببینند، به همه چیز بدبین می شوند، نمازجمعه یکی از آنهاست. باید دست به دست هم دهیم، اینقدر پای همدیگر را نگیریم، دست هم دیگر را بگیریم.

 

برچسب ها:
انتشار یافته: 13
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
13:23 - 1396/11/28
اقای اکرمی سخت سنگین بود اسم ایت اله هاشمی حذف کردید
Iran, Islamic Republic of
13:31 - 1396/11/28
از 17 میلیون جمعیت تهران فقط 20 هزار
Iran, Islamic Republic of
13:36 - 1396/11/28
این بیست هزارنفرحقوق بگیران هستند.
United Arab Emirates
13:41 - 1396/11/28
پس بقبه چی....یعنی همفکران شما اینقدر بیشتر نیستن
Iran, Islamic Republic of
13:57 - 1396/11/28
واقعا جای نگرانی و تاسف است برای متولیان فرهنگی کشور ? باید زودتر برنامه ریزی و فکری بکنید قبل از اینکه 20هزار بشود 2هزار نفر !!!!!!!!
Iran, Islamic Republic of
14:22 - 1396/11/28
تامشکلات اقتصادی مردم حل نشودومردم خیالشان ازبابت تامین معاش خانواده شان راحت نشود معلوم است اعتقادشان نسبت به خیلی چیزها ممکن است سست گرددازقدیم گفته اندشکم گرسنه ایمان ندارد
Iran, Islamic Republic of
14:23 - 1396/11/28
شاید کمتر! افسوس افسوس افسوس! !!!!
United Arab Emirates
14:30 - 1396/11/28
به جان خودم این 20هزار نفر هم اگر امارشون درست باشه من که فکر نمی کنم درست باشه ...
پاسخ ها
امرالا
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۰۲ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۸
برای ۷املئون جمعیت واقعنو اگر راست بگویند ودرست باشد کم است به درد این ملت برسید تا به امید خدا چند ده برابر شوند انشا الا
Iran, Islamic Republic of
17:49 - 1396/11/28
همه هم کارمند دولت هستن و نظامی
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۲۹ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۸
مزید اطلاع شمادومیلیون نفر نه بیست هزارنفر مگرتوخواب هستی.بیاخودت ببین
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۸:۴۰ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۹
دو میلیون نفر !!! چطوری حساب می کنید!؟ شما ریاضیاتت اصلا خوب نیست.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج