افزایش قیمت سیگار غیرقانونی است؟
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
ایرانیان - F داخلی موبایل111
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
اپیلاسیون نانا 1
کتاب لند_1
دکتر استرکی_1
استخدام_1
استخدام_3
کتاب لند_3
دکتر استرکی_3
اپیلاسیون نانا 3
استخدام_4
دکتر استرکی_4
اپیلاسیون نانا 4
کتاب لند_4
دکتر استرکی_2
کتاب لند_2
استخدام_2
اپیلاسیون نانا 2
ایرانیان - F داخلی1111
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۶۸۲۲۲۹
۰۶ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۵:۳۰
۵۷۰۵
بند ۷ الحاقی تبصره ۶ قانون بودجه سال ۱۳۹۷ باید به دلیل مغایرت با قانون برنامه ششم توسعه کشور حذف شود.

خبرگزاری ایسنا: تعیین تکلیف در خصوص بند جنجال برانگیز الحاقی ۷ به تبصره ۶ لایحه بودجه ۱۳۹۷، مجددا از سوی نمایندگان مجلس شورای اسلامی جهت افزایش قیمت هر نخ سیگار به کمیسیون تلفیق ارجاع شد؛ بندی که در لایحه دولت وجود نداشت و توسط کمیسیون‌های مجلس شورای اسلامی به لایحه بودجه اضافه شد تا با اعتراض تولیدکنندگان داخلی مواجه شود که در نهایت جهت تعیین تکلیف، از صحن علنی به کمیسیون تلفیق ارجاع شد تا در مورد آن تصمیم گیری شود.

این مسئله با اعتراض فروشندگان و توزیع‌کنندگان کالای دخانی تولید داخل مواجه شد. آن‌ها معتقدند که این اتفاق موجب می‌شود در بازار قیمت سیگارهای تولید داخلی با برند ایرانی التهاب ایجاد شود، چراکه قیمت سیگارهای ایرانی نسبت به سیگارهای با برند خارجی تولید داخل و نیز سیگارهای وارداتی کمتر بوده و دریافت عوارض ۳۵ تومانی از این سیگارها موجب افزایش ۵۰ درصدی قیمت این سیگارها می‌شود.

تولیدکنندگان وتوزیع‌کنندگان می‌گویند در چنین بازاری بیشترین افزایش قیمت برای سیگارهای تولید داخلی ایرانی به وجود می‌آید که این مسئله موجب خواهد شد بازار فروش، میزان تولید و اشتغال ناشی از این محصولات در داخل با بحران مواجه شود و باید در نظر داشت که به دلیل نزدیک بودن بازه قیمتی سیگارهای قاچاق با سیگارهای تولید داخلی ایرانی، بحران دیگری برای فروش این محصولات به وجود می‌آورد.

در نهایت، اعتراض تولیدکنندگان و توزیع‌کنندگان محصولات دخانی داخلی کارساز شد و کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی در مورد افزایش میزان ۳۵ تومانی سیگار تولید داخل و ۵۰ تومانی سیگار وارداتی کوتاه آمد.

اما نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی در ادامه بررسی جزئیات لایحه بودجه ۹۷ در بخش درآمدی بند الحاقی ۷ به تبصره ۶ را با ۱۳۵ رای موافق، ۶۶ رای مخالف و ۳ رای ممتنع از مجموع ۲۲۸ نماینده حاضر در مجلس را به تصویب رساندند.

بر این اساس، از ابتدای سال ۱۳۹۷ به قیمت خرده فروشی هر نخ سیگار تولید داخل با نشان ایرانی ۷۵ ریال، تولید مشترک ۱۵۰ ریال، تولید داخل با نشان بین‌المللی ۲۵۰ ریال و وارداتی ۶۰۰ ریال به عنوان عوارض اضافه می شود و وزارت امور اقتصادی و دارایی مکلف است مبالغ مذکور را از تولیدکنندگان و واردکنندگان حسب مورد اخذ و به حساب درآمد عمومی موضوع ردیف ۱۱۰۵۱۶ این قانون واریز کند.

علت مغایرت بند ۷ الحاقی تبصره ۶ با قانون برنامه ششم

نظر به اینکه در صورت قید ماده‌ای از مواد قوانین دائمی در قوانین برنامه‌ای کشور آن ماده نیز تابع شرایط قوانین برنامه ای خواهد بود و تغییر آن نیاز به دو سوم آرای نمایندگان در صحن علنی دارد، این قاعده در خصوص بند ۷ الحاقی مجلس به تبصره ۶ قانون بودجه سال ۱۳۹۷ رعایت نشده و این بند مغایر قانون برنامه ششم توسعه کشور است.

در ماده ۷۳ قانون برنامه ششم توسعه کشور ضمن تعیین عوارض مختلف بر محصولات دخانی طی بندهای متعدد، به بند (ب) ماده (۶۹) قانون الحاق برخی مواد به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت (۲) اشاره شده که بر اساس آن دولت می‌تواند عوارض بر دخانیات وضع کند.

این درحالی است که در بند ۷ الحاقی قانون بودجه سال ۹۷ این اختیار دولت نادیده گرفته شده است و مجلس راسا و با استناد به بند (ب) ماده (۶۹) قانون الحاق (۲) نسبت به تعیین عوارض مجدد اقدام کرده است و اختیاری که در برنامه ششم توسعه کشور به دولت داده شده در بند ۷ الحاقی مغایر ماده ۷۳ قانون برنامه ششم از دولت گرفته شده است و باید دو سوم رای نمایندگان برای آن اخذ می شد و به اصلاح ماده ۷۳ برنامه ششم توسعه اشاره می‌شد.

بنابراین بند ۷ الحاقی که با استناد به بند (ب) ماده (۶۹) قانون الحاق برخی مواد به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت (۲) در مجلس مطرح و به تبصره ۶ لایحه دولت اضافه شده است باید به دلیل مغایرت با قانون برنامه ششم توسعه حذف شود.

برچسب ها:
انتشار یافته: 6
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
15:47 - 1396/12/06
فعلاً که هموطنان منتظرالفرصت که همانا کاسبان هستند، بلافاصله قیمت سیگارها را بالا برده و براساس تعرفه من در آوردی، سیگارها را به مشتری هایشان می فروشند. ((اصلاً کی به کیه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟))
Iran, Islamic Republic of
19:26 - 1396/12/06
چرا اینقدر مقاومت در برابر گران شدن سیگار هست ؟ خب گرانش کنید لعنتی رو و پولشو خرج درمان کنید. سیگار ارزونه که هر بچه ای یکی روشن رو لبشه. باید اینقدر گران شه که طرف ترجیح بده نخره . مثل کشور های اروپایی. سیگار رو میسازن و ارزونتر از خودشون به ما میدن
Iran, Islamic Republic of
20:43 - 1396/12/06
الان که قیمت روی سیگار حک شده را مغازه داران قبول ندارند میگن برو به تعزیرات بگو....یعنی ازقانون هم ترسی ندارند سیگار اگر ۳۰۰تومان مالیات داشته باشد مغازه داران ۱۰۰۰تومان گران میکنند منتظر سیگارهای قاچاق باندازه لیگ برتر باشید کدام کشور مثل کشورماست همیشه برای گرانی پیش باز وسینه خیز میرویم
Iran, Islamic Republic of
22:25 - 1396/12/06
قاچاق به۱۲میلیارد رسیده بود ازاین ببعد سیر صعودی درپیش خواهد گرفت بعضی وقتها خوددولت مهیا قاچاق میشود.
United States
23:44 - 1396/12/06
فعلا که سیگارهای خارجی کارتنی 500 هزار تومان بالا رفته ,,,,سیگار بوکسی 40 هزار تومنی شده 50 هزار تومان
Iran, Islamic Republic of
11:17 - 1396/12/07
شکر خدا من و خانواده ام سیگار نمی کشیم.. اونایی که سیکار میکشن اگر خود و خانواده را دوست دارند.باید این عادت بی خود را ترک کنند.تا سیگارها رو دست دخانیات بماند انشااله...وگرنه این دولت نامردان به یک طریقی پول مردم را رو هوا می زنند. دست هر چی .............از پشت بستن و دیگر هیچ..
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
بهمن پور_داخلی1
تاپ لپتاپ_1
شیرآلات زمانی_1
تاپ لپتاپ_3
شیرآلات زمانی_3
بهمن پور_داخلی3
شیرآلات زمانی_4
بهمن پور_داخلی4
تاپ لپتاپ_4
تاپ لپتاپ_2
بهمن پور_داخلی2
شیرآلات زمانی_2
شفا_فوترموبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
کلینیک فرشته_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
آف دکور _فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
کیان برنا_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت _فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
کلینیک فرشته_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
آف دکور _فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
قالیشویی نوین_فوتر
دکتر عارفی - فوتر
کیان برنا_فوتر
فنی آتل_فوتر
شفا_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
قالیشویی ادیب_فوتر
آیلین_تزریق چربی
رستوران پارسیان_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر2