توقف پخش سریال‎های ترکیه‎ای در ام.بی.سی
۶۸۶۶۷۶
۱۵ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۵:۵۳
۲۷۷۷
شرکت بزرگ رسانه ای عربستان موسوم به مرکز پخش خاورمیانه (ام.بی.سی)، فیلم و سریال های ترکیه ای را از برنامه های خود حذف و پخش آنها را متوقف کرد.

خبرگزاری ایرنا: شرکت بزرگ رسانه ای عربستان موسوم به مرکز پخش خاورمیانه (ام.بی.سی)، فیلم و سریال های ترکیه ای را از برنامه های خود حذف و پخش آنها را متوقف کرد.

توقف پخش سریال‎های ترکیه‎ای در ام.بی.سی

روزنامه استار با استناد به اخبار مندرج در مطبوعات کشور امارات در خبری اعلام کرد که گروه بزرگ رسانه ای ام.بی.سی عربستان، پخش فیلم و سریال های ترکیه ای را متوقف کرده و به رسانه های زیر مجموعه خود نیز طی دستوری خواستار توقف پخش سریال های ترکیه ای را تا اطلاع ثانوی داده است.

به نوشته این رسانه، شرکت رسانه ای ام.بی.سی در بسیاری از کشورهای عربی، فیلم و سریال های ترکیه را پخش می کرد.

به نظر می رسد تیره تر شدن روابط میان کشورهای ترکیه با عربستان و امارات متحده عربی علت این تصمیم باشد.
گروه ‘ام.بی.سی’ یا ‘مرکز خبررسانی خاورمیانه’ متعلق به یک سرمایه دار سعودی است که در حال حاضر هشت شبکه تلویزیونی از جمله تلویزیون خبری العربی را تحت کنترل دارد.

این گروه، به واسطه پخش ۲۴ ساعته فیلم های هالیوودی و ترک به زبان های مختلف از جمله انگلیسی، عربی و فارسی علاوه بر مخاطبان پرشمار در جهان عرب، شبکه شناخته شده ای در ایران و سایر نقاط خاورمیانه محسوب می شود.

گروه چند رسانه ای ‘ام.بی.سی که از سال ۱۹۹۱ میلادی در عربستان سعودی فعالیت خود را آغاز کرد، در سال ۲۰۰۲ دوبی را به عنوان مرکز جدید خود برگزید.

نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج