نظر توکلی درباره طرح اعاده اموال نامشروع مسئولان
۶۸۷۵۴۰
۱۷ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۰:۵۶
۴۳۷۲
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: برخی مسئولان فعلی از مسئولان در زمان شاه هم پر رو تر هستند و با وقاحت اموال مردم و نظام را چپاول می کنند که لازمه برخورد با آنها، پیگیری طرح اعاده اموال مسئولان است.

خبرگزاری فارس: احمد توکلی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام، در خصوص طرح اعاده اموال مسئولین اظهار داشت: باید در نظر داشته باشیم که اگر با نگاه الهی و دینی به این موضوع نگاه کنیم این یک اقدام واجب در هر زمان و در هر حکومتی است.

وی با بیان اینکه همواره مسئولان هر نظام و هر حکومت اعم از اسلامی و غیر اسلامی در معرض فساد و اشتباه هستند، گفت: اصل 49 قانون اساسی تنها مخصوص مسئولان قبل از انقلاب نبوده است و مسئولان در نظام جمهوری اسلامی از فساد در امان نیستند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام افزود: اصل 49 قانون اساسی بیان می کند که هرگاه هر ثروتی که نامشروع باشد مانند اختلاس، تبانی در معاملات، ربا و ... وارد مال یک فرد شود به ویژه اگر آن فرد مسئولیتی داشته، باید این اموال از وی باز پس گرفته شوند.

رئیس دیده بان شفافیت و عدالت خاطرنشان کرد: برخی گمان می کنند تنها در زمان شاه این اتفاقات می افتاده است اما برخی از مسئولان در جمهوری اسلامی بیشتر از مسئولان زمان شاه به بیت المال دست درازی و مال نامشروع کسب کرده اند.

توکلی با بیان اینکه اصل 49 یک اصل زنده و مستمر است، عنوان کرد: فساد از ابتدای خلقت بشر وجود داشته است و از همین رو رسیدگی به اموال مسئولان مخصوص دوره خاصی نیست و همواره باید مورد بررسی قرار بگیرد.

وی در ادامه تصریح کرد: برخی مسئولان فعلی از مسئولان در زمان شاه هم پر رو تر هستند و با وقاحت اموال مردم و نظام را چپاول می کنند که لازمه برخورد با آنها، پیگیری طرح اعاده اموال مسئولان است.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه سازمان دیدبان شفافیت و عدالت اموال برخی از مسئولان را بررسی کرده است و حتی رد پای ثروت هنگفتی که یک معاون وزیر اقتصاد به دست آورده است را در شرکت المهدی پیدا کرده ایم.

رئیس دیده بان شفافیت و عدالت در پایان تصریح کرد: یکی از وظایف اصلی دیدبان شفافیت و عدالت بررسی اموال نامشروع برخی از مدیران است و در همین راستا می تواند کمک هایی به قوه قضاییه یا هر نهاد اجرایی مسئول ارائه بدهد.

مطالب مرتبط
انتشار یافته: 7
در انتظار بررسی:0
France
11:24 - 1396/12/17
برخی نه
تقریبا" همه
زلزله میاد ، ساختمان میریزه ، کشتی غرق میشه ، هواپیما سقوط میکنه
ولی یک نفر از مسئولین استعفا نمیده و هیچکس هم نمیگه من قصور داشتم
Iran, Islamic Republic of
11:38 - 1396/12/17
نوارحرف زدن من تکراری نه فقط مسولان همه قشرها مغازه دا رنمیدونم وغیرهمه پررو هستند یابرای قبضهامواردش حرف میزنن منم به همه میگم پررو وحلال نمیکنم
Iran, Islamic Republic of
12:01 - 1396/12/17
هنوزهم بامر دم صادق نیستید ...
Iran, Islamic Republic of
12:56 - 1396/12/17
انهاسهم خودشان رامیخواهندمثل ماسهم خودمان راگرفتیم جانباز جنگم بیش ازشش سال جنگیدم شیمیایی شدم موجی وترکش وحالا اعصاب وروان خراب جیب خالی ودوپسربیکاراین است سهم من اهایادم رفت گریه شبانه از شدت دردونداشتن دارووپول درمان هرکس پرروترباشدسهم بیشنری میبرد
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج