پیش بینی کاهش ۱۵ درصدی سفر‌های خروجی
۶۹۰۴۳۹
۲۳ اسفند ۱۳۹۶ - ۰۷:۴۶
۴۸۳۶ 
رئیس انجمن دفاتر خدمات مسافرتی با اشاره به حذف پرواز چارتری چهار شهر گردشگری، اعلام کرد: «سازمان هواپیمایی برای چهار شهر داخلی از اول اسفند چارتر را کنسل کرده است. از اول تابستان نیز برای همه پروازهای داخلی چارتر وجود نخواهد داشت.»

خبرگزاری مهر: رئیس انجمن دفاتر خدمات مسافرتی با اشاره به حذف پرواز چارتری چهار شهر گردشگری، اعلام کرد: «سازمان هواپیمایی برای چهار شهر داخلی از اول اسفند چارتر را کنسل کرده است. از اول تابستان نیز برای همه پروازهای داخلی چارتر وجود نخواهد داشت.»

حرمت‌الله رفیعی با اعلام حمایت از این تصمیم، تصریح کرد: «هر چقدر بتوان پرواز برنامه‌ای داشته باشیم بهتر است.» وی با پیش‌بینی اینکه در نوروز با کاهش ۱۰ تا ۱۵ درصدی سفرهای خارجی مواجه می‌شویم، خاطرنشان کرد: «بحث نوسانات ارزی در سفرهای داخلی و خارجی تاثیر گذاشته است. امیدواریم نرخ ارز ثبات خود را پیدا کند. با این‌همه پیش‌بینی می‌کنیم چون برخی از سفرهای خارجی به شدت گران شده، حدود ۱۰ تا ۱۵ درصد افزایش در سفرهای داخلی داشته باشیم.»

این فعال بخش خصوصی افزود: «نمی‌دانیم این چه سیاستی است که عوارض خروج از کشور را زیاد می‌کنند و مالیات را نیز افزایش می‌دهند و می‌گویند هر فرد مجاز است ۵ هزار دلار از کشور خارج کند؛ اما به او تنها هزار دلار ارز می‌دهند. ما نمی‌توانیم جلوی سفر مردم به خارج از کشور را بگیریم.» وی همچنین درباره نرخ تورهای مسافرتی تصریح کرد: «به مردم توصیه می‌کنیم به هر قیمتی به خرید پکیج ارزان تن ندهند. حق مردم ایران نیست که به هر سمت و سویی بروند و با هر کیفیتی خدمات ارزان بگیرند.»

رئیس انجمن دفاتر خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی ایران همچنین یادآور شد: «هنوز عزم دولت به این سمت نرفته که گردشگری را توسعه دهد، توسعه گردشگری تنها یک شعار است. امیدواریم قوانینی تعیین کنند که کار ما را در حوزه گردشگری راحت‌تر کند.» رئیس انجمن دفاتر خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی ایران همچنین درباره مذاکره با سازمان هواپیمایی درباره نرخ پروازها نیز گفت: ایرلاین‌ها اعلام کرده‌اند نرخی که اکنون ارائه می‌شود واقعی نیست، بلکه نرخ واقعی بیشتر از آن است و می‌گویند حتی این نرخ کفاف دخل و خرج ایرلاین‌ها را نیز نمی‌دهد و معتقدند نرخ سفرهای هوایی در ایران در مقایسه با کشورهای دیگر بسیار پایین است.

برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج