هشدار؛ آب‌های بطری به پلاستیک آلوده هستند
۶۹۱۳۰۵
۲۵ اسفند ۱۳۹۶ - ۰۲:۲۲
۱۱۳۶۸
- تحقیقات جدید نشان می‌دهند که آب‌های بطری‌ به پلاستیک آلوده هستند.

خبرگزاری ایسنا: تحقیقات جدید نشان می‌دهند که آب‌های بطری‌ به پلاستیک آلوده هستند.

بعد از اینکه تحقیق جدیدی روی بطری‌های چند شرکت معروف تولیدکننده آب بسته‌بندی شده نشان داد که بیش ۹۰درصد آنها شامل اجزای ریز پلاستیک بودند، سازمان جهانی بهداشت اعلام کرده که قرار است خطرات نوشیدن آب از بطری را بررسی کنند.

در این تحقیق ۲۵۹ بطری آب ۱۱ مارک مختلف در ۹ کشور بررسی شده‌اند و مشخص شده به ازای هر لیتر آب ۳۲۵ نوع پلاستیک مختلف در بطری وجود دارد که تعداد این پلاستیک‌ها در برخی مواقع به ۱۰۰۰ پلاستیک در لیتر هم می‌رسید.

از ۲۵۹ بطری که آزمایش شدند فقط ۱۷ بطری اصلا پلاستیک نداشتند.

در این تحقیق که به سفارش یک تیم دانشگاهی به دانشگاه نیویورک انجام شده دانشمندان متوجه شدند که ۲ برابر میزان مشاهده شده در تحقیقات قبلی در آب بطری پلاستیک وجود دارد. پلی پروپیلن همان پلاستیکی که برای ساخت در بطری‌ها استفاده می‌شود به بیشترین میزان در آب‌های بسته‌بندی شده وجود دارد.

نام برندهای آب معدنی که در این تحقیق بررسی شد به این شکل بود: آکوآ، آکوآفینا (پپسی)، بیسلری، داسانی( کوکا کولا)، اپورا (پپسی)، اویان، گرولشتاینر، میبالا، نستله، سن پلگرینو و واهاها.

یکی از سخنگویان سازمان جهانی بهداشت در این رابطه گفت که با اینکه هنوز مدرکی از آسیب واردن شدن به بدن انسان توسط بطری‌های پلاستیکی وجود ندارد اما جای نگرانی وجود دارد. قرار است سازمان جهانی بهداشت روی این تحقیقات یک ارزیابی ریسک انجام دهد.

در همین زمینه تحقیق دیگری هم درباره بطری‌های پلاستیکی در آمریکا انجام شد که تحقیقات مشابهی هم داشت. یکی از محققان اصلی این تحقیق در این رابطه گفت: میکروفیبرهای پلاستیکی به راحتی در هوا جابه‌جا می‌شوند، قطعا این اتفاق هم نه تنها بیرونکارخانه‌ها بلکه داخل کارخانه‌ها رخ می‌دهد.

یکی دیگر از اجرا کننده‌های این تحقیق هم گفت که آلوده بودن آب بطری به دلیل اینکه مردم به خاطر آنها پول بیشتری می‌دهند درست نیست.

برخی شرکت‌های تولیدکننده آب بسته‌بندی هم به نتایج این تحقیقات واکنش نشان دادند، شرکت‌های نستله و دانونه از نوع انجام آزمایش انتقاد کردند، کوکاکولا به بی بی سی گفت که روش‌های سختگیرانه‌ای برای تمیز کردن آب دارد اما فیبرها می‌توانند در هر صورتی وارد آب شوند و سخنگوی شرکت گرولشتاینر هم اعلام کرد که نمی‌تواند این را رد کند که از شیوه بسته‌بندی یا هوا پلاستیکها وارد آب بسته‌بندی شده بشوند.‌‌‌

برچسب ها:
انتشار یافته: 4
در انتظار بررسی:0
United States
02:45 - 1396/12/25
در اصل به هیچ برندی اشاره نشده بود ولی مثل باقی کارا در ایران نویسنده چندتا اسم هم بهش اصافه کرده برای خودشیرینی.
Iran, Islamic Republic of
06:33 - 1396/12/25
مخصوصا که درایران شرایط حمل ونگهداری هم رعایت نمیشود اینجانب شخصا سالهاست در مواقعی که حوصله بحث دارم به بزرگواران مغازه دار اشکال نگهداری در معرض نور را توضیح میدهم ولی کو گوش شنوا،چون اینمورد نیز از شرایط نگهداری است
Iran, Islamic Republic of
08:49 - 1396/12/25
خدا به داد ما برسه تو خارج با اون برندهای معروف این جوری از اب در اومدن وای به حال ما که یک مشت برندهای در پیتی میخوان اب سالم بدن مردم بخورن خدا اخر عاقبتمون رو خیر کنه دیگه نمیدونیم چی بخوریم که سالم باشه
Iran, Islamic Republic of
09:45 - 1396/12/25
مطلب کاملا ساختگیه. چرا که منبع خبر اعلام نشده . اسم دقیقی از مرکز تحقیقاتی آورده نشده . اسم هیچ محقق یا تیم تحقیقاتی نوشته نشده . دروغگو نباشیم
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج