کاخ سفید شایعه برکناری مک مستر را تکذیب کرد
۶۹۱۴۲۴
۲۵ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۳:۱۹
۱۲۳۵۴ 
پس از بالاگرفتن شایعات درباره قصد دونالد ترامپ، رئیس جمهور این کشور برای برکنار کردن هربرت مک مستر، مشاور امنیت ملی خود، کاخ سفید با تکذیب این گزارش‌ها تاکید کرد که تغییری در آرایش شورای امنیت ملی کاخ سفید اعمال نخواهد شد.

خبرگزاری ایسنا: پس از بالاگرفتن شایعات درباره قصد دونالد ترامپ، رئیس جمهور این کشور برای برکنار کردن هربرت مک مستر، مشاور امنیت ملی خود، کاخ سفید با تکذیب این گزارش‌ها تاکید کرد که تغییری در آرایش شورای امنیت ملی کاخ سفید اعمال نخواهد شد.

روزنامه واشنگتن پست در گزارشی ادعا کرده بود: رئیس جمهور آمریکا اکنون موافق برکناری مک مستر بوده، اما از آن‌جا که نخواسته او را به شکلی خجالت‌آور برکنار کند، می‌خواهد با گذشت زمان و طی یک فرآیند گذار آرام او از این سمت کنار برود.

روزنامه واشنگتن پست مدعی شد که برای این گزارش از 5 منبع آگاه به تصمیم‌های رئیس جمهور استعلام گرفته است.

پس از آن روزنامه وال استریت ژورنال این خبر را تایید و اعلام کرد: زمان این برکناری مشخص نیست و شاید چند ماه بعد باشد.

با این حال سارا سندرز، مسئول مطبوعاتی کاخ سفید در توییتر خود نوشت: ترامپ با مک مستر «روابط کاری خوب» دارد و « تغییری در آرایش شورای امنیت ملی کاخ سفید در کار نخواهد بود».

مک مستر ماه گذشته میلادی در اظهار نظری باعث نارضایتی ترامپ شد. او گفته بود مدارک مربوط به مداخله روسیه در انتخابات ریاست جمهوری 2016 آمریکا غیر قابل انکار است.

برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج