پراید بازهم رکورد زد
قالیشویی ادیب_هدر
لاویه_هدر
قالیشویی ادیب_هدر
لاویه_هدر
دیاکو_موبایل F دومی
ایرانیان - F داخلی موبایل111
قالیشویی ادیب_هدر
لاویه_هدر
ایرانیان - f تبلت1111
دکتر نداف کرمانی 1
فرش مرتضوی_1
تدریس خصوصی امیرکبیر_1
فرش مرتضوی_3
دکتر نداف کرمانی 3
تدریس خصوصی امیرکبیر_3
دکتر نداف کرمانی 4
تدریس خصوصی امیرکبیر_4
فرش مرتضوی_ 4
فرش مرتضوی_2
تدریس خصوصی امیرکبیر_2
دکتر نداف کرمانی 2
دیاکو_F داخلی دومی
ایرانیان - F داخلی1111
۷۰۰۱۴۶
۲۰ فروردين ۱۳۹۷ - ۱۶:۴۹
۱۳۹۱۳
یک عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با اشاره به آماری از سفرهای نوروزی و سوانح مربوطه گفت که ۶۸ درصد سوانح مربوط به خودروهای سواری و کمترین تلفات مربوط به حمل و نقل عمومی با حدود ۳ درصد بوده است.

خبرگزاری ایسنا: یک عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با اشاره به آماری از سفرهای نوروزی و سوانح مربوطه گفت که ۶۸ درصد سوانح مربوط به خودروهای سواری و کمترین تلفات مربوط به حمل و نقل عمومی با حدود ۳ درصد بوده است.

سید ابوالفضل موسوی بیوکی با بیان اینکه طبق گزارش پلیس راه، کل ترددهای نوروزی حدود ۵۲ میلیون با هر نوع وسیله نقلیه بوده است، گفت: این میزان تردد نسبت به سال قبل ۱۳.۸ درصد افزایش داشته است.

وی افزود: همچنین طبق گزارش وزارت راه، در سفرهای نوروزی ۸ میلیون و ۴۰۰ هزار مسافر با هواپیما، قطار، اتوبوس، مینی بوس و کرایه جابجا شده‌اند. البته در این بازه زمانی ۱۲ میلیون صندلی برای مسافران آماده شده بود و در واقع از ۶۲ درصد ناوگان استفاده شده است.

این نماینده مجلس با بیان اینکه کمترین تلفات در حمل و نقل عمومی با حدود ۳درصد بوده است، یادآور شد: ما معتقدیم تاثیر ابقای وزیر راه در سفرهای نوروزی مشخص شده است و کمیسیون عمران هم رضایت عمومی از خدمات وزارت راه و نیروی انتظامی در نوروز دارد.

موسوی با بیان اینکه در سفرهای نوروزی ۱ میلیون و ۸۰۰ هزار نفر با قطار مسافری جابجا شده‌اند، ادامه داد: در خطوط ریلی و حرکت قطارها در نوروز میانگین تاخیر تنها ۱۵ ثانیه بوده و در رسیدن به مقصد هم میانگین عمومی ۲۷ دقیقه بوده است که این امر نشانگر نظمی در ناوگان ریلی است. همچنین سفرها ۱۰ درصد افزایش داشته و واگن ها نوسازی شده بود. من خودم سفر ریلی به همراه خانواده داشتم که از آن راضی بودیم و ما باید هر سال افزایشی در سفرهای ریلی داشته باشیم.

این عضو کمیسیون عمران مجلس همچنین خاطرنشان کرد: براساس گزارش راهور تعداد فوتی ها نسبت به سال گذشته افزایش داشته ولی قدر مطلق آن باتوجه به افزایش سفرها کاهش داشته است. همچنین در ۷۰ درصد تصادفات، عوامل و خطای انسانی (سبقت به جلو و انحراف به چپ) علت اصلی بوده است که این نشان می دهد باید به آموزش رانندگان بیشتر توجه شود و کنترل ها بر رانندگان بیشتر شود و فرهنگ‌سازی لازم انجام شود تا تلفات کنترل شود.

این نماینده مجلس با بیان اینکه ۳۶ درصد تصادفات در اثر واژگونی خودروها بوده، یادآور شد: شاید عامل خودرو و یا نقاط حادثه خیز در این امر دخیل باشد، که نیاز به کالبد شکافی وجود دارد. همچنین ۳۸ درصد جانباختگان مربوط به واژگونی خودروها بوده و این نشان می‌دهد خودرو استحکام لازم را نداشته و ایمنی ماشین خوب نبوده است.

موسوی ادامه داد: پارسال اولین خودروی حادثه ساز پراید بوده که امسال نیز پراید هم در فراوانی سفر و هم در حادثه اول بوده است و این نشان می‌دهد پراید وسیله سفر نیست.

وی با بیان اینکه ۱۶ درصد مرگ و میر در سوانح جاده‌ای مربوط به موتورسواران است، خاطر نشان کرد: باید ممنوعیت هایی در این زمینه ایجاد شود.

این نماینده مجلس همچنین یادآور شد: در سال جاری تلفات اتوبوسی تعدادش کاهش یافته و از ۵.۲ درصد به زیر ۳ درصد رسیده است. در واقع هم ناوگان اتوبوسرانی تجهیز شده و هم به معاینه فنی دقت شده، سرعت سنج و دستگاههای کنترلی نیز در این زمینه بی‌تاثیر نیست.

به گفته موسوی بیشترین مسافر جابجا شده به ترتیب مربوط به تهران با ۱ میلیون و ۱۷۰ هزار نفر، بعد خراسان رضوی با ۹۵۰ هزار نفر، بعد اصفهان با ۶۵۰ هزار نفر، فارس با ۵۵۰ هزار نفر، خورستان با ۴۰۰ هزار نفر و اذریایجان غربی با ۳۳۰ هزار نفر و ‌آذربایجان شرقی با ۳۰۰ هزار نفر است و کمترین مسافر جابجا شده مربوط به استان کهگیلویه و بویراحمد با ۷۲هزار و ۵۰۰ نفر بوده است.

این عضو کمیسیون عمران مجلس ۱۱ درصد تلفات را مربوط به عابرین عنوان کرد و گفت: همچنین تصادف کامیون ها ۶ درصد بوده و چون در این تصادفات، هم تلفات می‌گیرند و هم تلفات می دهند، این آمار قابل توجه است.

نماینده مردم یزد در مجلس تصریح کرد: مناطقی که مرگ و میر آنها در سوانح رانندگی افزایش داشته به ترتیب یزد، جنوب کرمان، گیلان، خوزستان و شمال استان فارس است.

وی در پایان با اشاره به اینکه ۶۸ درصد سوانح مربوط به خودروهای سواری است، اضافه کرد: ما باید حمل و نقل عمومی را تقویت و نظر مردم را به این نوع سفر جلب کنیم.

انتشار یافته: 14
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
16:55 - 1397/01/20
شما یک خودرو ارزان قیمت و مناسب عموم اقشار جامعه تولید کنید بعد نظریه بدهید پراید وسیله سفرنیست ....جناب خودرو خود شما چیست به برکت حضور در مجلس از بیت المال همین مردم چی نسیب شما و امثال شما شده است ؟
Iran, Islamic Republic of
16:57 - 1397/01/20
وقتی میدونید که پراید نه ایمنی داره و نه وسیله سفر هست چرا جلو تولیدش نمیگیرید؟
پاسخ ها
سینا
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۰۷ - ۱۳۹۷/۰۱/۲۰
سود داره . ب فکر من تو ک نیستن. پوللللل دوسدارن
Iran, Islamic Republic of
17:21 - 1397/01/20
اقای موسوی چطور همین پراید در کره جنوبی در زمان تولیدش وسیله سفر بود ولی در ایران وسیله سفر نیست. علت را بررسی و رفع نمایید . نگویید پراید وسیله سفر نیست. اقا تولید ایران است وباید استفاده شود . اقای نماینده بجای ترغیب مردم از استفاده از تولید داخل ناامیدی را دامن میزیند. مگر شما خدای ناخواسته......
متاسفم که چه کسانی را ملت رای دادند.
پاسخ ها
مهدی ص
Iran, Islamic Republic of
۲۰:۱۵ - ۱۳۹۷/۰۱/۲۰
آقا وسعت کره جنوبی اندازه یه استان ماست به خاطر همون اونجا وسیله سفر بوده یه زمان عقل کل
Iran, Islamic Republic of
17:30 - 1397/01/20
ممنون از اطلاعاتتون
ولی تاخیر قطار 15 ثانیه ، فکر نمی کنید
برای این کشور دور از ذهن باشه
در ضمن پراید ، آیا آمار گر تعداد زیاد بودن
پراید در مقابل هر خودرو دیگری در نظر گرفته؟
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۲۸ - ۱۳۹۷/۰۱/۲۰
نماینده کزینشی اخرش همینه مشگل پراید حل شدنیه کافیه از رانت سایپا خارج بشه اینهمه دانشجوی طرحی و مکانیک هست میتونن تبدیل به یه سواری ارزون و مردمی کنن منتها این نمایندها انکاری نماینده مردم چین هستن
Iran, Islamic Republic of
18:23 - 1397/01/20
از تولید آشغال ملی حمایت کنیم۰۰۰ بریم کالای آشغال بخربم که بگیم از تولید ملی حمایت کردیم۰ نه اقا باید کالای خارجی بخریم که ازش لذت ببریم ۰حالشو ببر این درسته داداش
United Arab Emirates
19:20 - 1397/01/20
سید خدا خدا نگهدارت که فکر پراید هستید هروقت حوصله داشتید تو جادها برو چه شهری چه خارج شهری مهره های کمر همشون اتوماتیک ازهم جدا میشن حالا وای بحال کودکی که بخواد تو جادها بدنیا بیاد......خدایا رضایمان به رضای توست....همه خودروها درست شده الی پراید فقط همین مونده بود..پس برگردید سال 46شروع کنید پیکان بازم پیکان که بهتر از یک جکوزیه .....موفق باشید
Iran, Islamic Republic of
19:55 - 1397/01/20
شما پول دارید که خانواده محترمتان درآسایش وآرامش است.مردم بدبخت پرایدرا هم باقرض وشرایطی پول تهیه میکنند میخرند مثل شما که نمیتونند خودرو با کیفیت خارجی سوار شوند.معلومه از درد مردم بی خبری.
Iran, Islamic Republic of
20:58 - 1397/01/20
اخه پراید هم ماشین است پیش کش اقازاده ها
Iran, Islamic Republic of
21:00 - 1397/01/20
خدا را شکر که مردم از نظر مالی وضع اقتصادی خوبی دارن که امسال تعداد مسافرت ها بیشتر شده ولی چرا این خودرو پراید بی کیفیت را از رده خارج نمی کنند و پلیس اجازه تردد در جاده ها را میدهند که این همه کشته بشن چرا آخه چرا؟؟؟!!!
Turkey
23:04 - 1397/01/20
اینم تقصیره تلگرامه
Iran, Islamic Republic of
14:23 - 1397/02/17
یادمه ک قبلا میخواستن پراید درون استانی کنن
یادمه قبلا میخواستن پراید متوقف کنن
یادمه قیمت اخرش 6 میلیون بود با اومدن طرح یارانه قیمتها ب اوج رسید


حالا انصافا پراید 6 میلیونی با 23 میلیونی چ فرقی کرد چ چی اضاف شد


بقرآن محمد دلم واسه این ملت میسوزه
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
فرش تارنگ_1
اپیلاسیون نانا 1
فرش ریحان 1
شیرآلات زمانی_1
اپیلاسیون نانا 3
فرش ریحان 3
فرش تارنگ_3
شیرآلات زمانی_3
اپیلاسیون نانا 4
فرش ریحان 4
شیرآلات زمانی_4
فرش تارنگ_4
فرش تارنگ_2
شیرآلات زمانی_2
اپیلاسیون نانا 2
فرش ریحان 2
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
دیاکو_فوتر موبایل داخلی
فنی آتل_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
سفیر بار ساقدوش_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
استیل رگال_فوتر موبایل
کالابرد_فوترموبایل
ایرانیان- فوتر موبایل222
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
فرش تارنگ_فوتر موبایل
بانک کتاب پایتخت_فوتر موبایل
چوب و هنر _فوتر موبایل
دکتر قدیمی_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
دیاکو_فوتر داخلی
فرش تارنگ_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
استیل رگال_فوتر
چوب و هنر _فوتر
ایرانیان-فوتراصلی222
سفیر بار ساقدوش_فوتر
شفا_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر2
موسسه خیریه زهرا_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
دکتر قدیمی_فوتر
بانک کتاب پایتخت_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
فنی آتل_فوتر
کالابرد_فوتر
دکتر عارفی - فوتر