پاسخ برنده نخل طلا به سیاستمدار حامی اسرائیل
۷۰۸۹۳۵
۰۷ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۰:۲۰
۸۸۹۳ 
کن لوچ کارگردان سرشناس بریتانیایی به اظهارات نخستوزیر بلژیک که او را به دلیل یهودستیزی شایسته دریافت دکترای افتخاری ندانسته بود، به تندی پاسخ داد.

خبرآنلاین: کن لوچ کارگردان سرشناس بریتانیایی به اظهارات نخستوزیر بلژیک که او را به دلیل یهودستیزی شایسته دریافت دکترای افتخاری ندانسته بود، به تندی پاسخ داد.

 کن لوچ پنجشنبه ششم اردیبهشت پس از دریافت دکترای افتخاری از دانشگاه آزاد بروکسل در نشستی خبری اعلام کرد که نمی‌تواند سخنان شارل میشل نخست‌وزیر بلژیک را بی‌پاسخ بگذارد.

او با اشاره به تحصیل شارل میشل در رشته حقوق گفت: «آیا اینجا حقوق را به درستی آموزش نمی‌دهند؟ یا اینکه در امتحانات رد شده است؟ یک وکیل خوب باید پیش از نتیجه‌گیری مدارک را به خوبی بررسی کند. آقای میشل لطفا نگاهی به مدارک موجود بیندازید.»

شارل میشل روز پیش از اهدای جایزه به کن لوچ در مراسمی از بزرگداشت و اعطای دکترای افتخاری به کن لوچ، به تندی انتقاد کرد و گفت نباید اتهامات مطرح شده درباره «یهود ستیز» بودن او را نادیده گرفت.

کن لوچ از منتقدان سرشناس رژیم صهیونیستی است و همواره از حقوق فلسطینیان دفاع کرده است.

کارگردان برنده دو نخل طلایی جشنواره فیلم کن در ادامه افزود: «آقای میشل که وکیل است نمی‌داند که اسراییل قوانین بین‌المللی را زیر پا می‌گذارد؟ آیا تا کنون درباره استعمار سرزمین‌های فلسطینان پرسشی مطرح کرده است؟ آیا تا کنون کشتار شهروندان فلسطینی به دست ارتش اسراییل را زیر سوال برده است؟ درباره آوارگانی که تحت حمایت سازمان ملل زندگی می‌کنند چیزی پرسیده است؟ موارد نقض قوانین بین‌المللی از سوی اسرائیل بی‌شمار است.»

کن لوچ سال ۲۰۱۶ با فیلم «من دنیل بلیک» نخل طلای جشنواره فیلم کن را از آن خود کرد. او پیش از آن نیز یک بار دیگر برای فیلم «بادی که کشتزار جو را تکان می‌دهد» برنده این جایزه شده بود.

برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج