سناریوی زن و شوهر برای سرقت موبایل رانندگان
۷۰۹۸۱۰
۰۹ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۰۹:۵۱
۱۵۹۱۷ 
زن و شوهر معتاد به شیشه با طراحی سناریوی خاص، گوشی های همراه رانندگان مسافرکش را سرقت می کردند.

خبرگزاری مهر: زن و شوهر معتاد به شیشه با طراحی سناریوی خاص، گوشی های همراه رانندگان مسافرکش را سرقت می کردند.

سرهنگ محمد نادربیگی، رئیس پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ، از دستگیری زن و شوهری خبر داد که با طراحی یک سناریو اقدام به سرقت دهها گوشی تلفن همراه متعلق به رانندگان مسافرکش کرده بودند.

رئیس پایگاه سوم پلیس آگاهی پایتخت در توضیح روند رسیدگی به این پرونده گفت: در مورخه ۲۵/۱۲/۱۳۹۶ با مراجعه یکی از شهروندان به کلانتری ۱۰۵ فلسطین و طرح شکایت در خصوص سرقت گوشی تلفن همراهش مأمورین اطلاع پیدا کردند که یک آقا و خانم جوان پس از کرایه دربستی ماشین و در طول مسیر حرکت به سمت میدان شهدای هفتم تیر اقدام به سرقت گوشی تلفن همراه وی کردند.

این شخص در اظهاراتش به مأمورین عنوان داشت: "راننده اسنپ هستم؛ یک آقا و خانم جوان طی تماس تلفنی از طریق شبکه اسنپ درخواست ماشین از مبدا خیابان بخارست به مقصد میدان [شهدای] هفتم تیر کردند؛ پس از طی مسافتی کوتاه، خانم جوان به بهانه مراجعه به بیمارستان از ماشین پیاده شد و بنده به همراه همسر ایشان به سمت هفت تیر ادامه مسیر دادم؛ هنوز مسیر زیادی نرفته بودیم که همسر این خانم به بهانه خاموش شدن تلفن همراهش از من خواهش کرد تا گوشی تلفن همراهم را جهت تماس با همسرش به او امانت دهم؛ پس از گرفتن گوشی اینبار درخواست توقف ماشین کرد و در ادامه به بهانه اینکه گوشی آنتن نمی دهد، از ماشین پیاده شد و در یک لحظه از این فرصت استفاده کرد و با سرقت گوشی تلفن همراه از محل متواری شد".

شناسایی تعداد دیگری از مالباختگان

همزمان با آغاز رسیدگی به پرونده، پرونده های مشابه دیگری به پایگاه سوم پلیس آگاهی ارجاع شد که طی آن زن و مرد جوانی در پوشش مسافر و به شیوه مشابه اقدام به سرقت گوشی های تلفن همراه رانندگان مسافرکش اسنپ، تاکسی، تپ س و خودروهای مسافرکش در قالب کرایه دربستی کرده بودند.

سرهنگ محمد نادربیگی در خصوص نحوه دستگیری متهمین به کارآگاهان گفت: ساعت ۲۲:۰۰ مورخه ۱۶/۰۱/۱۳۹۷ مأمورین گشت انتظامی در محدوده نظام آباد متوجه درگیری راننده یک تاکسی با مرد جوانی شدند که با مشاهده مأمورین قصد متواری شدن از محل را داشت؛ مأمورین پس از دستگیری این جوان اطلاع پیدا کردند که این شخص پس از به امانت گرفتن گوشی تلفن همراه راننده تاکسی قصد متواری شدن از محل را داشته که راننده متوجه قصد و نیت واقعی این شخص شده و مانع از فرار او شده است. فرد دستگیر شده به کلانتری نظام آباد منتقل و مأمورین کلانتری با توجه به وقوعات مشابه در این منطقه بلافاصله اقدام به شناسایی وی کرده و متهم جهت ادامه تحقیقات در اختیار پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت .

متهم دستگیر شده به نام جواد ( ۲۶ ساله ) که اعتیاد شدیدی به مصرف موادمخدر از نوع شیشه دارد پس از مواجه حضوری با تعدادی از شکات و مالباختگان و شناسایی شدن از سوی آنها صراحتا به سرقت گوشی های تلفن همراه این افراد اعتراف و در ادامه همسر خودش به نام بهار را نیز به عنوان همدست خود در سرقت ها معرفی کرد .

با شناسایی محل سکونت ( مخفیگاه ) متهمین در مسافرخانه ای در محدوده میدان راه آهن، بهار که او نیز همانند همسرش به مصرف موادمخدر از نوع شیشه اعتیاد پیدا کرده بود ، دستگیر و به پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل شد.

سرهنگ کارآگاه محمد نادربیگی، رئیس پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ در گفتگو با مهر با اعلام این خبر گفت : در تحقیقات بعمل آمده از متهمین و اعتراف صریح آنها به دهها فقره سرقت مشابه و همچنین طی بررسی پرونده سرقت های مشابه دهها مالباخته که در مناطق مختلف شهر تهران و بدین شیوه و شگرد مورد سرقت گوشی های تلفن همراه خود قرار گرفته بودند ، شناسایی ، به پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ دعوت و پس از مواجه حضوری با متهمین موفق به شناسایی این زن و شوهر سارق شدند ؛ در ادامه رسیدگی به پرونده قرار قانونی از سوی بازپرس محترم شعبه سوم دادسرای ناحیه ۱۸ تهران صادر و متهمین جهت ادامه ی تحقیقات و شناسایی دیگر جرایم ارتکابی در اختیار پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفتند . لذا از کلیه شکات و مالباختگانی که بدین شیوه و شگرد مورد سرقت قرار گرفتند دعوت می شود تا جهت شناسایی متهمین و پیگیری شکایات خود به نشانی پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ در خیابان خرمشهر – میدان نیلوفر مراجعه نمایند .

برچسب ها:
انتشار یافته: 3
در انتظار بررسی:0
Poland
12:14 - 1397/02/09
این خبر حداقل واسه یکسال قبل هست؛ خیلی به روز هستی خبری خخخخخ
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۰:۲۰ - ۱۳۹۷/۰۲/۰۹
چه گربه ماده خطرناکی این دو هستند.
Iran, Islamic Republic of
14:01 - 1397/02/10
خیلی عجیب نیست تکراری روز مره خخخخخ
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج