نوبخت: خبری از تغییر کابینه نیست
۷۱۰۴۴۲
۱۰ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۲:۵۹
۱۳۴۶۰
سخنگوی دولت در نشست خبری هفتگی با خبرنگاران درباره اظهارات رئیس جمهور در خصوص ناامید بودن برخی از وزرا و گمانه زنی درباره تغییر در کابینه گفت: افراد بسته به خصلت ها و سوابقشان نزد رئیس جمهور دسته بندی شده اند، اما سخنان رئیس جمهور به معنای تغییر در کابینه نیست. البته آقای رئیس جمهور انسان بسیار زیرکی هستند و اگر احساس کنند برای عمل به وعده هایی که به مردم داده نیاز به تغییری باشد، این کار را خواهند کرد.

عصر ایران: سخنگوی دولت در نشست خبری هفتگی با خبرنگاران درباره اظهارات رئیس جمهور در خصوص ناامید بودن برخی از وزرا و گمانه زنی درباره تغییر در کابینه گفت: افراد بسته به خصلت ها و سوابقشان نزد رئیس جمهور دسته بندی شده اند، اما سخنان رئیس جمهور به معنای تغییر در کابینه نیست. البته آقای رئیس جمهور انسان بسیار زیرکی هستند و اگر احساس کنند برای عمل به وعده هایی که به مردم داده نیاز به تغییری باشد، این کار را خواهند کرد.

نوبخت: خبری از تغییر کابینه نیست

نوبخت با اشاره به مصوبه روز گذشته هیات دولت در خصوص تصویب برنامه پیشنهادی گروه ملی آب برای مقابله با تنش آبی، اظهار داشت: در این برنامه که از سوی کارگروه ملی آب تهیه شده و حاوی برنامه ای برای مقابله با تنش آبی بوده، شورای آب و نهایتا هیات دولت ان را تصویب کرد و ۱۶۰۰ میلیارد تومان برای این طرح پرداخت خواهد شد که ۷۰۰ میلیارد آن از منابع وزارت نیرو و ۹۰۰ میلیارد تومان نیز توسط سازمان برنانه و بودجه پرداخت خواهد شد.

اهم اظهارات نوبخت به شرح زیر است:

*{درباره اظهارات روز گذشته رئیس جمهور در خصوص نا امید بودن برخی از وزرا و گمانه زنی درباره تغییر در کابینه}: افراد بسته به خصلت ها و سوابقشان نزد رئیس جمهور دسته بندی شده اند، اما سخنان رئیس جمهور به معنای تغییر در کابینه نیست. البته آقای رئیس جمهور انسان بسیار زیرکی هستند و اگر احساس کنند برای عمل به وعده هایی که به مردم داده نیاز به تغییری باشد، این کار را خواهند کرد.

* امیدواریم با برنامه و همگام با مشارکت مردم و با قبول این واقعیت که در تنگنای آبی قرار داریم، با مدیریت صحیح مصرف از این تنگنای آبی عبور کنیم. نزولات جوی در بهار توانسته بخشی از این کمبود آب را تامین کند، اما کماکان با کمبود منابع مواجه هستیم.

* بر اساس گزارش گمرک، واردات ۲ میلیارد ۵۲۹ میلیون دلار و صادرات ۳ میلیارد و ۱۳۳ میلیون دلار بوده است. واردات ۷.۷ درصد افزایش و صادرات ۱۵ درصد نسبت به سال قبل افزایش داشته است. تاکنون برای ۱۵ هزار و ۴۰۳ فقره کالا بالغ بر ۳ میلیارد و ۴۳۳ میلیون یورو ارز تخصیص یافته است و علاوه بر آن ۳ هزار میلیارد تومان نیز برای کالاهای اساسی و دارو در نظر گرفته شده است. وظیفه ماست که مردم را در سختی قرار ندهیم،ما برای ۸۰ میلیون نفر تصمیم می‌گیریم .

*باتوجه به شوکی که به بازار ارز وارد شد ما قول دادیم که مهار شرایط را انجام دهیم و قصدمان محدود کردن مردم نیست، بلکه مهار شرایط و شفاف‌سازی است.اگر معامله‌ای در بازار انجام شود با نرخ‌هایی غیر از نرخ‌های اعلام شده، نباید به کل اقتصاد تعمیم داده شود و از نظر ما خارج از این چارچوب غیرقانونی است.

*هر سال در هفته معلم برخی پرداخت های معوقه معلمان و فرهنگیان انجام می شود که برای امسال خرید خدمت آموزشی و حق الزحمه امتحانات پرداخت خواهد شد و امروز هم با خزانه هماهنگی لازم انجام شد تا این پرداخت صورت پذیرد.البته سال گذشته ۹۸ میلیارد تومان برای این موضوع پرداخت شد، اما این مبلغ در جایی دیگر هزینه شده بود که مسئولین وقت نیز مورد توبیخ قرار گرفتند.

*{درباره سیاست‌های مالیاتی}: ما باید افرادی که از درآمد بیشتری دارند اخذ مالیات بیشتریداشته باشیم و اشخاصی که کمتر درآمد دارند کمتر دریافتی داشته باشیم.کسانی هستند که از چتر مالیاتی فرار می کنند ، اما ما سیستمی را طراحی کردیم که افراد دیگر نتوانند این کار را انجام دهند.

*{در خصوص سرنوشت قرارداد بوئینگ و خرید هواپیما}: تا جایی که می دانم برای واردات هواپیما که به روش اجاره به شرط تملیک بود، تعدادی هواپیما وارد شد . تا این زمان وزارت راه چیزی را منعکس نکردند، پیگیری می‌کنم که مشکلی وجود دارد یا خیر.

انتشار یافته: 12
در انتظار بررسی:1
Iran, Islamic Republic of
13:11 - 1397/02/10
میخاید از مهره هایی که تا به حال ازشون استفاده نکردید در انتخابات ریاست از اونا استفاده کنید تا لااقل برگ برنده ای داشته باشید.به همین دلیل روحانی توی این پنج سال وزیرانش رو عوض نکرده ولی کور خوندید.
Iran, Islamic Republic of
13:19 - 1397/02/10
اقای روحانی تا الا هیچ کارخوبی انجام نداد همش بدبختی فقط میاره
Canada
13:20 - 1397/02/10
روحانی به هیچ تغییری تن نخواهد داد. چون نظر مردم و کارشناسان هیچ ارزشی برایش ندارد.
Iran, Islamic Republic of
13:23 - 1397/02/10
گفتگوی ملی ، آنهم در سطح بزرگان معنای چیست ، آیا نیت خیری در ره است ؟ یک استحاله تمام عیار باید تا ملت و مملکت از سیل بحرانزا نجات یابد ، و کسانی تنها حق اظهار نظر و ارائه طریق دارند که بدون تنفیذ منافع شخصی یه گروهی خود فقط درد ایرانو ملت ایران داشته باشند ، قبل هرچیز تعلیل علت نمایند ، ماندگار ایران ، پیروز ملت ایران
Iran, Islamic Republic of
13:43 - 1397/02/10
تو و سیف که تغییرتان از اهم واجبات هست.....
Iran, Islamic Republic of
14:00 - 1397/02/10
تغیر کابینه مشگل مردمو حل نمیکنه این دولت باید تغیر بکنه
Iran, Islamic Republic of
14:02 - 1397/02/10
واسه ما هم فرقی نمیکنه البته.....
Iran, Islamic Republic of
14:14 - 1397/02/10
سلام. ..
این بنده خدا مثل رییس‌جمهور فقط آمار میده ولی در عمل مردم هیچگونه تغییری احساس نمیکنند. .....تا ۱۴۰۰ با روحانی
Iran, Islamic Republic of
14:51 - 1397/02/10
دولت بی کفایت و بی تدبیر و ناامید ، عرضه ندارید مملکت رو اداره کنید، بهتره استعفا بدید، مردم مسئول بی عرضه، و کاخ نشین نمیخواد، مسئول انقلابی و جهادی میخواد
Iran, Islamic Republic of
15:31 - 1397/02/10
چه فرقی برای ملت بیچاره میکنه
Iran, Islamic Republic of
17:47 - 1397/02/10
شکی در زیرکی شماواقای رئیس دولت نیست وماراهم امیدی به شمانیست! ایاصدای کودکان فقیر ومردان شرمنده را تاکنون شنیده اید؟ خیر! پس درفکرلابی خودتان باشید
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج