قتل وحشیانه و غیر انسانی چه گوارا +عکس
۷۱۱۶۹
۱۸ مهر ۱۳۹۲ - ۰۹:۴۰
۱۵۸۳۴۶ 
46 سال پیش در روز 8 اکتبر سال 1967 میلادی ارنستو رافائل دولا سرنا مشهور به چه گوارا انقلابی مشهور در یک توطئه سازمان سیا به اسارت نیروهای ارتش بولیوی درآمد و یک روز بعد در 9 اکتبر به شیوه ای وحشیانه و غیر انسانی به قتل رسید.
جام جم آنلاین: 46سال پیش در روز 8 اکتبر سال 1967 میلادی ارنستو رافائل دولا سرنا مشهور به چه گوارا انقلابی مشهور در یک توطئه سازمان سیا به اسارت نیروهای ارتش بولیوی درآمد و یک روز بعد در 9 اکتبر به شیوه ای وحشیانه و غیر انسانی به قتل رسید.

ارنستو رافائل دولا سرنا معروف به چه گوارا در روز 14 ژوئن سال 1928 میلادی در شهر روزاریو آرژانتین متولد شده بود. او سنین نوجوانی را در شهر کوردوبا سپری کرد ، سپس در دانشگاه بوینس آیرس در رشته پزشکی فارغ التحصیل شد.

در سال 1951 میلادی ، ارنستو پس از اخذ مدرک پزشکی دست به سفری در کشورهای آمریکای لاتین زد که چندین ماه به طول انجامید و در این سفر با فقر و فلاکتی که در منطقه حکم فرما بود ، آشنا شد.ارنستو چه گوارا در سال 1955 میلادی در شهر مکزیکو با فیدل کاسترو ملاقات کرد.

فیدل کاسترو در آن هنگام جنبش 26 ژوییه یا M26 با اشاره به نام خوزه مارتی را تدارک می دید.ارنستو جزو 82 مردی بود که در سال 1956 میلادی با فیدل کاسترو به کوبا رفتند و فقط 12 نفر آنها موفق به بازگشت شدند.

از آن پس آنها جنگ چریکی علیه رژیم دیکتاتوری فولخنسیو باتیستا ، رئیس جمهور کوبا و مترسک دست نشانده آمریکا را آغاز کردند.

در این نبرد نابرابر از نظر تعداد سرانجام این مورچه بود که در مقابل فیل پیروز شد.پس از سقوط رژیم دیکتاتوری باتیستا و قبل از ورود پیروزمندانه کاسترو ، چه گوارا و یارانشان به شهر هاوانا ، باتیستا فرار کرد و به جمهوری سن دومینگو پناهنده شد.

در ابتدای انقلاب کوبا ، ارنستو چه گوارا یکی از مقامات اصلی دولت کوبا بود ، سفیر ، رئیس بانک مرکزی ، وزیر صنایع.اما چه گوارا مردی نبود که علاقه ای به پشت میزنشینی و فرمان دادن داشته باشد.

در سال 1965 میلادی ، چه گوارا با تعدادی داوطلب کوبایی برای گسترش انقلاب ، کوبا را ترک کرد.او ابتدا به کنگو رفت و در آنجا با لوران دزیره کابیلا آشنا شد اما کابیلا چندان اعتماد او را جلب نکرد.چه گوارا سپس به بولیوی رفت و علیه دیکتاتوری وقت بولیوی دست به یک جنگ چریکی زد.او در اثر یک توطئه سازمان سیا در روز 8 اکتبر سال 1967 میلادی از سوی نیروهای ارتش بولیوی اسیر شد و به دستور سازمان سیا پس از تحمل شکنجه های فراوان که حتی گفته می شود دست چپ او را قطع کردند (زیرا عکس هایی که از جسد او تهیه شده از زاویه ای گرفته شده اند که دست چپ او غیرقابل مشاهده است) یک روز بعد در 9 اکتبر کشته شد.ارنستو علی رغم داشتن یک خانواده و زندگی مرفه با مشاهده فقر و فلاکت منطقه آمریکای لاتین به داشتن یک زندگی راحت و مرفه پشت کرد و زندگی خود را وقف تلاش برای تغییر زندگی مردمی که دربند دیکتاتوری بودند ، کرد. مردم او را فقط «چه» یا «ال چه» می نامیدند.چه گوارا مردی بود تشنه عدالت. تاریخ زندگی او و جانفشانی هایش در راه مردم محروم نام او را در تاریخ جهان به نیکی جاودان کرد و چه گوارا به یک اسطوره تبدیل شد.اکنون با اینکه 46 سال از اسارت و قتل وحشیانه ارنستو چه گوارا می گذرد ، هنوز یاد و نام این اسطوره و نماد مبارزه با نئو کلونیالیسم و امپریالیسم آمریکا و دست نشاندگانش در آمریکای لاتین نه تنها از خاطره مردم آمریکای لاتین بلکه ازخاطره مردم محروم و آزادی خواه جهان محو نشده است.
انتشار یافته: 125
در انتظار بررسی:1
Iran, Islamic Republic of
09:58 - 1392/07/18
زنده باد آزادی و آزاد مردانی که غمشان نان برای خود نیست آزادی ورهایی از اسارت تمام بندگان خداست
پاسخ ها
بدون نام
Russian Federation
۱۸:۰۷ - ۱۳۹۷/۰۶/۱۱
.
چگوارا خودش یک جنایت کاربود!
« با خشمی جنون‌آمیز تفنگم را به رنگ سرخ درخواهم آورد و هر دشمنی را که به چنگم بیافتد خواهم کشت ! سوراخ‌های بینی‌ام از عطر تند باروت و خون گشاد خواهند شد. با مرگ دشمنانم، خود را برای نبرد مقدس آماده می‌کنم و با فریادی وحشیانه به پرولتاریای پیروز ملحق خواهم شد ! »
« برای فرستادن افراد به جایگاه تیرباران به اثبات قضایی نیازی نیست… این‌‌ها روش‌های پیش پا افتاده بورژوایی هستند. این یک انقلاب است ! و یک انقلابی می‌بایست به یک ماشین کشتار سرد تبدیل شود و تنها انگیزه وی تنفر محض باشد ! ما باید از دیوار آموزش خلق کنیم

چه گوارا در پی تشکیل اردوگاه‌های کار، دستور مرگ صدها هزار کوبایی درمانده را صادر کرد، از جمله زنان و کودکانی که سنشان به ۱۴ سال نیز می‌رسید. او شخصا بیش از ۱۸۰ نفر را اعدام کرد، اگرچه برخی می‌گویند تعداد بسیار بیشتری به دست خود او کشته شدند.
میثم
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۱۸ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۳
۱۸:۰۷ - ۱۳۹۷/۰۶/۱۱ آقای بی نام

برای نوشته هات مدرک و سند بیار که این آقا این همه بی گناه را کشته
هر کشوری برای آزادی مردم و سرزمینش با دشمنان تا پای جان و کشتار می‌جنگند
Iran, Islamic Republic of
10:31 - 1392/07/18
مطلب خوبی بود، اما تیترش یه جورایی ابهام انگیزه .
پاسخ ها
محمد گیلانی
Germany
۱۰:۰۶ - ۱۳۹۷/۰۲/۲۲
مطالب خوبی بود با تشکر اما افراد انقلابی زیادی وجود دارند که برای آزادی و سربلندی کشور و مردموشون جانفشانی های زیادی کردند که باید در مقبل نامشان ادای احترام کرد و کم نیستند این افراد در کشور خودمان که هر کدوموشون هزاران امثال چگوارا می باشند مانند چمران ,شهید مطهری و خیلی از کسانی که مقابل انگلیس و روسیه ایستادند مانند میرزا کوچک خان جنگلی و رییسعلی دلواری و خیلی کسان دیگر علی ایحال مردان شریف و انقلابی همیشه لایق احترام هستند هر چند که نقاط ضعفی در زنگی شخصیشون داشته باشند
Iran, Islamic Republic of
10:53 - 1392/07/18
چه گواراآزاده مردبود.خدااورابیامرزد.
پاسخ ها
میل لودری
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۰۴ - ۱۳۹۵/۰۵/۱۸
اره مردبود......
Iran, Islamic Republic of
11:01 - 1392/07/18
و البته خانم باز قهار
روحش شاد
پاسخ ها
داود
-
۱۴:۱۱ - ۱۳۹۲/۰۷/۱۸
متأسفم که باید بهت بگم " خاک تو سرت"
چون هیچ عبارتی حق مطلبو برای پاسخ به تو ادا نمی کنه
به آوزادمرد بزرگی چون او می گویی "خانم باز"
در حالیکه همین یک خبر و تصاویرش گویای همه چیز است.... باز هم می گویم خاک تو سرت با اون شعوری که نداری....
آرش
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۰۳ - ۱۳۹۲/۰۷/۱۸
باشه
اون خانوم باز بود ولی عملکردش چی بود؟
کی می خوای یاد بگیری که مسائل شخصی رو از مسائل اجتماعی جدا کنی؟
تو عملکردت چیه؟
تا حالا قدمی به صلاح کسی برداشتی یا فقط نشستی و عیب دیگران رو می گیری؟؟؟؟
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۵۹ - ۱۳۹۲/۰۷/۱۸
واقعا برات متاسفم، تو اصلا چیزی میفهمی؟!
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۲:۱۹ - ۱۳۹۲/۰۷/۱۸
راست میگه نمیدونید منفی نزنید
حسین
Australia
۰۹:۰۱ - ۱۳۹۲/۰۷/۱۹
کاش مدارک مرتبط با این حرفت رو هم میگفتی.
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۲:۴۲ - ۱۳۹۲/۰۷/۲۱
احمق
بنی
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۵۷ - ۱۳۹۲/۰۷/۲۱
خاک بر اون سرت میخوای بگی پسر خالت بوده و اونو از نزدیک خوب میشناختی آهای راستی تو خودت چکاره ای که اینجوری راجع به همچین آزاده مردی اینطور قضاوت میکنی یقین دارم اینی رو که گفتی ریشه در خودت داره نادون
محمد ماز
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۲۸ - ۱۳۹۲/۰۹/۲۸
ال چه خانوم باز نبود "گی" بود اینو تو مستندات تاریخی میتونین ببینین ودلیل دلدادگی فیدل بزرگ به ال چه همین بود در نهایت خدایش بیامرزد
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۱۰ - ۱۳۹۳/۰۳/۲۲
تو با قلب كوچيك و فكر بسته اي كه داري در مورد ديگران قضاوت ميكني.يا شايد احساسات خودت به ديگران فرافكني ميكني.....
ارنستو اسطوره آزادي خواهي و قيام عليه استبداد....
تا هميشه فرمانده.....
بابک خوشدل
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۴۹ - ۱۳۹۳/۰۷/۱۶
چون خوش تیپ بوده بهش می گوئی خانم باز ، خداوند جذابیت را برای انسان های خاص سرشته است اگر به تاریخ نگاه کنیم خداوند اکثر پیامبران را از بین انسان های جذاب برگزید تا جاذبه وجودشان تاثیر مضاعفی بر انسانهای دیگر داشته باشد
یه بنده خدا
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۳۶ - ۱۳۹۴/۰۶/۰۴
اره تو راس میگی اون خانوم باز قهار بود با این حال یه دنیا رو زیر و رو کرد تو که پیامبری تو که پاکی تو که خوبی برای جامعه ات برای ازادی مردمت چه کار کردی؟؟؟؟؟؟
مورتی
Iran, Islamic Republic of
۰۱:۱۴ - ۱۳۹۵/۰۹/۲۱
آقاااااااا؟؟ آقااااااااااا؟؟؟ سال 2016 دیگه جای این بحثای الکی و عصبانیت نیست به خدا!!!! این بندۀ خدا یه چیزی گفته، به جای اینکه قاتی کنید برید ببینید راست میگه یا نمیگه بعد! اصلا بر فرض مثال داره اشتباه میگه چرا دیگه میخواید خفش کنید؟!!!! طرف داره اشتباه می کنه شما نادیده بگیرید، چه اهمیتی داره که انقد قاتی می کنید به خاطر این حرف؟! تعصب خودش یه اشتباهه! انقدر رو اشخاص و افراد متعصب نباشید! هر کسی ممکنه تو زندگیش اشتباه کنه اما اشتباهات یه شخص دلیل نمیشه که خوبیاش رو زیر سوال ببریم! واییییییی خداااااا از دست شماهاااا!
Che
United States
۰۱:۰۷ - ۱۳۹۷/۰۱/۱۱
اخه بدبخت اون اسطوره ازادیه خانم باز بود مطمن باش ب همچین موقعیتی. نمیریسید اینقد احمق. نباش
سپیده
Iran, Islamic Republic of
۲۱:۵۶ - ۱۳۹۷/۰۵/۱۳
وای کم مزخرف بگو بابا..برو بمیر
Iran, Islamic Republic of
12:29 - 1392/07/18
ياد و نامش به خير و همچنين مبارزان و شهداي ايران كه قطعا دست كمي از اينها نداشته اند
Iran, Islamic Republic of
12:41 - 1392/07/18
وجدانهای بیدار تحمل ظلم پذیری راندارند ونمیتوانند سکوت کنند ومن اطمینان دارم روزی که امام زمان ظهورکندچنین شیرمردهایی به حضرت ملحق میشوند ن افراد خیال باف ونظریه پرداز خداوندا ازدرگاه متعالت حقیرانه میخواههیم که حریت وآزادگی راسرلوحه زندگیمان قراردهی
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۵۶ - ۱۳۹۲/۰۷/۱۸
ایکیو... طرف دار کمونيست بودن...یعنی خداروقبول ندارن...بعد چطو این حرفو میزنی
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۰:۰۰ - ۱۳۹۲/۰۷/۱۸
تو دیگه آخرشی!
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۲۲ - ۱۳۹۳/۰۴/۰۳
نه آقاجان.. چه گوارا خدا رو قبول نداشت.
بدون نام
France
۱۵:۱۱ - ۱۳۹۳/۰۹/۲۰
خدا که لفظ نیست . خدا رو باور داشتن یعنی پاسخ دادن به ندای درونی فطرت برای حق طلبی و جاودانگی که چه گوارا به این معنی خداپرسته
Iran, Islamic Republic of
13:00 - 1392/07/18
درود بر هر انسان آزاده
Iran, Islamic Republic of
20:04 - 1392/07/18
«می‌دانستم که می خواهید به من شلیک کنید. من نباید زنده دستگیر می‌شدم. به فیدل بگوئید این شکست، به معنای پایان انقلاب نیست. این پیروزی در جای دیگری انجام خواهد شد. به آلیدا بگوئید اینها را فراموش کند، دوباره ازدواج کند و خوشحال باشد. به تحصیل بچه‌ها کمک کند. از سربازها بخواهید درست نشانه بگیرند.»

آخرین سخنان "چه"،
"چه" زنده است... درست در قلب ما...
Iran, Islamic Republic of
20:16 - 1392/07/18
«رسالت یک انسان برای رسیدن به آزادی در صف ایستادن نیست بلکه بر هم زدن صف است.»
ارنستو چه گوارا
viva che...
Iran, Islamic Republic of
21:51 - 1392/07/18
امام حسین (ع) : اگردین ندارید لااقل آزاده باشید . یعنی بنده زر و زور نباشید , وجدان بیدار داشته باشید . ارنستو چه گوارا نمونه بارز این سخن بود .روحش شاد .
پاسخ ها
علی یاوری
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۴۷ - ۱۳۹۷/۰۷/۰۵
خاک برسر تو که جنایتکار مثل چگو را را مصداق سخن امام میدانی
Iran, Islamic Republic of
07:30 - 1392/07/19
ولی من شنیده ام خودش هم خیلی بیرحم و سنگدل بود ای جوریه ؟
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۱:۲۸ - ۱۳۹۳/۰۲/۰۲
آره در مقابل اون سرمایه داران کثافت باید بی رحم بود
-
21:47 - 1392/07/19
من بانظر اقای حسین خان احمدی موافقم ماهافقط نام مسلمان بودن وخداپرست بودنو به خودمون زدیم وچه خلافهایی که نمیکنیم.ازادی خواهی به دین ومصب نیست هر ازاد خواهی باهردینی پیش خدا عزیزه برین قرانو مروری بکنین اکثر جاهاش نوشته پذیرفتن ظلم بزرگترین گناهه
Iran, Islamic Republic of
09:35 - 1392/07/20
به نظرم این یارو کاربره، فقط خودشو آدم حسابی میدونه! آخه آدم نا حسابی مگه امام حسین نگفته که اگه دین ندارید لااقل آزادمرد باشید؟ آقای ارنستو چه گوارا به قول تو اگه کمونیست هم بوده باشه ، مگه برای آزادگی و مردمش کشته نشده؟بهتره بری یه کم رو افکارت تجدید نظر کنی و الکی به کسی که برای آزادی و انسانیت حتی جونشو فدا کرده حرف مفت نزنی.
United States
13:44 - 1392/07/20
در كشتن انسانها فوقالعاده خشن و بي رحم بود متاسفانه خود من هم تا همين چند سال پيش از طرفداراش بودم . ولي يه كم تحقيق نظرم رو عوض كرد
Iran, Islamic Republic of
23:38 - 1392/07/20
الان ماها ایرانیارو 1 میلیارد پول بدن داداش خودمونو می کشیم...........

چه از یه زندگی مرفه گذشت
این یعنی اخرش دادا...............
Iran, Islamic Republic of
16:33 - 1392/07/21
هر کاری مناسبتی دارد به جای اینکه خودمونو واسه ی محرم و وفات ائمه(ع) آماده کنیم داریم از یه انسان آزاده(که به پای غلام سیاه امام حسین(ع) هم نمیرسه) تعریف میکنیم...آقاجان کجای کاری...تا وقت هست توبه کنید...(منظورم سیاه نمایی چه گوارا نیست.بله آزاده بوده-خوب بوده و... ولی کی مثل امام حسین(ع) میشه که در راه خدا همه چیزشو فدا کنه...)
التماس دعا
پاسخ ها
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۲۰:۳۴ - ۱۳۹۳/۱۰/۰۵
توم درگیری ها
Nana
Netherlands
۲۲:۰۴ - ۱۳۹۷/۰۲/۲۹
.لطفا انقدر انسان هارو باهم مقایسه نکنید
Iran, Islamic Republic of
01:30 - 1392/10/04
رهبران زور گو از بین میروند تا رهبران جدید به زورگویی فکر کنند ارنستو چه
برای مردم جنگید و آزادی گر خدا دارد خدا اجرش دهد گر ندارد مردم روحش زجر ندهند
هرچی بود برادران و خواهران دکتر بود/وزیر بود/پول پرست نبود/ترسو نبود/10 ماه راه رفت تا بدون سلاح گیر افتاد و آخرین کلامش این بود انقلاب به پایان نرسیده فیدل جای دیگری برپا میشود و آلیدا این خاطرات رو از یاد ببر شاد باش و زندگی کن به سواد بچها اهمیت بده/حسین هم بزرگ بوده
Iran, Islamic Republic of
21:26 - 1392/10/14
آنزمان که از من تنها یادگار عکسهایم و دوربینم باشد افکارم برای آنان که در مقابلم قرار دارند بسیار آزار دهنده خواهد بود و آنانی که با دیدن یک ظلم لرزه بر اندامشان افتد یکی از یاران من هستند
بزرگی و خلوص یک بزرگ مرد با عدم توافق یک نادان کم نخواهد شد
Iran, Islamic Republic of
23:02 - 1392/10/28
واقعا اون یه بزرگ مرد بود خدا بیامرزدش یادش در دل همه ی جهان میمونه XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX
United States
18:31 - 1392/12/01
بى شعور چطوربه چگوارا ميگى خانم باز
Iran, Islamic Republic of
10:55 - 1392/12/19
اگه چگوارا خانوم باز بوده فقط وفقط به خودش ربط داشته اگه کافر هم بوده همین طور مهم مبارزه ای بوده که در راه اذادی ملتش انجام داده و این بزرگ ترین عبادت نزد خداست ما ها که مسلما نیم کدو ممون این قدر فدا کار بو دیم
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۱:۳۲ - ۱۳۹۷/۰۳/۱۸
گل گفتی
Iran, Islamic Republic of
20:45 - 1393/01/05
من خودم اسمم جکوارا است واقعا عاشق جکوارا هستم دوسش دارم روحش شاد
Iran, Islamic Republic of
02:46 - 1393/01/06
و اگر خفه ام کنند سازش نخواهم کرد و ایمانم را قربانی مصلحت نمیکنم {چه گوارا}
Iran, Islamic Republic of
21:23 - 1393/01/19
زنده باد چه گوارا بزرگ
Iran, Islamic Republic of
12:50 - 1393/03/20
زنده باد آزادى زنده باد چگوارا
United States
11:11 - 1393/04/18
قبل از هر چیزی برای انسان انسانیت وآزادگی لازمه، دیندار فاقدانسانیت پست ترین موجوده زمین است که حتی معنی دین راهم نمیداند که دین برای بشر چه میبخشد،
چه کمونیست هم اگر بود به معنای واقعی انسانیت آزادگی حقیقت جویی رسیده بود.
زنده باد "چه گوارا"
Iran, Islamic Republic of
18:27 - 1393/05/13
بیش از چهار دهه از تلاش مذبوحانه امپریالیسم جهت نابودی یک رویا می گذرد. تمام تلاش دنیایی که حتی پس از مرگش، خواندن رویایِ او را نیز برای خود خطرناک می دیدند و میبینند و از هیچ تلاشی، از تحریف زندگی اش گرفته تا تبدیل او به فردی بی رحم و جنایتکار که تنها در فکر ساختن دنیای غیر واقعی اش بود، چشم پوشی نمیکند.
تلاشی که "ارنستو رافائل گوارا دلاسرنا" معروف به "چه گوارا"را به چهره ای انقلابی، چریکی کاریزما و بت آزادی خواهی در سرتاسر جهان تبدیل کرد.
او تبدیل به سمبل آزاد بودن غیر ممکنی شده است که وجود داشت !
Iran, Islamic Republic of
18:09 - 1393/06/21
چگوارا مبارزه کرد اما زن باره بود ...... شدید
باور ندارید معشوقه هاش رو سرچ کنید تازه دختر نامشروعش هم به ایران اومده بود
یکی از معشوقه هاش که براش حتی الآن هم کنسرت های حماسی برگزار میکنه
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۱۳ - ۱۳۹۳/۰۷/۲۴
عزیز فرزند نامشروع از نظر چه نمی تونسته وجود داشته باشه چون اصلا اعتقادیی به شرع هیچ دینی نداشته
شما هم گیر دادین به زندگی شخصیش
Iran, Islamic Republic of
15:33 - 1393/08/08
نه میخوام چگووارا باشم نه گاندی میخوتم خیلی خاص باشم در عین حال عادی...بهرام هم رپر ایرانی خیلی مث چگووارا به نظرم اونم یه ازادی خواه
Iran, Islamic Republic of
22:41 - 1393/09/11
چگوارا نماد یک انسان واقعی بود کاش همه ی ما اینطور زندگی کنیم زنه با د چگوارا
Iran, Islamic Republic of
20:32 - 1393/09/21
چگوارا یک انسان به تمام معنا بود کسی که برای عدالت جنگید کسی که به خاطرمردم فقیر جنگیدوجاودانه شدمن دانشجوی علوم سیاسیم به حرکت ضد استکباریش ایمان دارم قطعا تاریخ تا ابد از او به نیکی یاد خواهد کرد و او در کنار ازاد مردان تاریخ بشریت قرار دارد
Iran, Islamic Republic of
18:09 - 1393/09/27
همه ما در زندگی خصوصی خود نکات مثبت و منفی داریم که برا یه عده خوشایند و برا یک عده محکوم هست و این ناشی از تفوت دیدگاه ها و اعتقادات هست که امری طبیعی است اگه غیر این باشد دارای سوال خواهد بود ولیکن ما نبایت زندگی خصوص افراد وارد شویم اگر مسلمانیم در مسلک مسلمانی حرام است اگر انسان لایک هستیم در اخلاقیات هم ممدوح و ناپسند ه پس بیاییم تاثیرات مثبت و منفی انسانها را در تاریخ بر نسل بشریت بسنجیم
Iran, Islamic Republic of
00:57 - 1393/11/05
انسانی که از رفاه و جان خود بگذرد برای برقراری عدالت باید تمام قد به احترامش ایستاد با تمام نقاط ضعفی که ممکن است داشته باشد
Iran, Islamic Republic of
13:43 - 1393/11/11
خدا خودش جای حق نشسته وقضاوت خوب یا بد بودن هرکس فقط برای خودشه.خدا روح هر کسی رو که برای گرفتن داد مظلوم از ظالم تلاش کره و میکنه بیامرزه ارنستو گوآرآ هم جزو اونا.
Iran, Islamic Republic of
13:19 - 1393/11/16
چگوارا اگرچه یک آزادیخواه بود ولی یک کمونیست هم بود چگوارا کوبا را از سلطه امپریالیسم آمریکا آزاد کرد وبه دام کمونیست شوروی انداخت. مبارزات او درنهایت به دیکتاتوری فیدل ختم شد.کمونیستها آزادی را فقط برای خودشان می خواهند نه دیگران . زنده باد لیبرالیستم
Iran, Islamic Republic of
14:38 - 1393/11/29
نادان رو از هرطرف خوندم یه معنی بیشتر نمیداد
درودکوروش بزرگ بر چه گوارا
Iran, Islamic Republic of
17:26 - 1394/02/19
سلام دوستان' بدون اغراق میگم که یکی از افتخاراتم اینه که من در روز و ماهی به دنیا اومدم که چه گوارا در اون به دنیا اومده یعنی ۲۴ خرداد ماه چه گوارا یکی از الگوهای من در زندگهست و خواهد بود' چه یک مارکسیست ماتریال بود ولی هیچوقت دلبسته به ماتریال و ماده گرایی و ظواهر دنیا که این وهابیت دنیا دوست خبیث و به اصطلاح خداجوی به دنبال آن هستند هرگز نبود او آزاد زیست و آزاد مرد شهید شد خود را برای آزادگی به خطر انداخت' او همان راهی را رفت که الگوی اول ما یعنی علی (ع) این مرد بزرگ مرد تاریخ رفته است' و اینجاست که میگویند ببین چه میگوید نبین که میگوید! درود بر شرف آزادمردان دنیا
Afghanistan
09:05 - 1394/04/14
راستی که اون یک ابر مرد بوده است
Afghanistan
15:29 - 1394/04/17
ابرمردتاریخ دنیا
Iran, Islamic Republic of
00:15 - 1394/04/20
این مرد کمونیست بوده و خدا رو قبول نداشته ولی اراده و عدالتش حرف نداشت..
Iran, Islamic Republic of
13:41 - 1394/06/04
اگر تو در برابر هر بی‌عدالتی از خشم به لرزه می‌افتی؛ بدان که یکی از رفقای من هستی. چه گوارا
Iran, Islamic Republic of
14:57 - 1394/06/10
بن لادن هم فرد ثروتمندی بود زندگی فوق مرفه داشت. سوپر اریلیاردر بود. اما باز همه اینها را ول کرد چسبید به مبارزه با شوروی و بعد انریکا. چرا کسی بهش نگفت قهرمان
Iran, Islamic Republic of
22:45 - 1394/07/25
نامش تا ابد درزمره مردانی که در برابر امپریالیسم وظلم مبارزه کردخواهد درخشید روحش شاد خواهشمندم اگه شناخت ندارید افاضه نظر نفرمایید
Iran, Islamic Republic of
18:44 - 1394/08/26
اگر دین ندارید لآقل آزاده باشید،طبق سخن پیامبر اسلام وامام حسین علیهمالسلام او انسانی بزرگ بوده میتونسته گوسفندوار زندگی کنه اما بخاطر محرومین رفتن را بر ماند ذلت وار ترجیح داد
Iran, Islamic Republic of
16:10 - 1394/09/14
اونایی که میگن چه گوارا خشن بوده فکر میکنن اونایی که اعدام میکرده فرشته بودن کودتاچی های نوکر آمریکا حتی تو هواپیمای مسافربری بمب گذاشتن با دشمن کشورشون همدست شدن تا علیه کشورشون کودتا کنن و اکثرا قاچاقچیهای مافیایی بودن اگه آزادیخواه بودن که از باتیستای دیکتاتور حمایت نمیکردن بعضیا همچین میگن انگار پسر پیغمبرو کشته
پاسخ ها
123
Iran, Islamic Republic of
۰۳:۱۱ - ۱۳۹۶/۱۲/۱۹
خب چون آمریکایی ها رو کشته جنایتکاره دیگه
و گرنه دیدین در مورد انگل یس که ده میلیون ایرانی رو تو قضیه قحطی قتل عام کرد بگن جنایتکار
دیدین درباره امریکا که اینهمه تو سراسر دنیا(ویتنام، عراق، افغانستان، ایران و هزار جای دیگه)آدم کشته بگن جنایتکار
چگوارا چون امریکایی ها و نوکران امریکا رو کشته جنایتکاره)
Netherlands
20:04 - 1394/10/14
یقینا « چه گوارا » انسانی آزاده ، آگاه ، فداکار و انسان دوستی بوده .
شیوه زندگی او ، حاکی از انسان دوستی وی بوده است و آنقدر به راهش ایمان داشته که از رفاه و آساش دست کشیده بوده و تمام قد برای تحقق آرمانهای انسان دوستانه اش ایستاده بوده و سرانجام درپی تصمیم جنایتکارانه «سیا» جاودانه شد . . .
Iran, Islamic Republic of
10:24 - 1394/10/27
زنده باد ازادی زنده باد چگوارا ازاد مرد بود
Iran, Islamic Republic of
00:46 - 1394/11/11
"چه" انسانی بود با آرمانی فراتر از عصر خود ، با افکاری عدالت جو ،آزادی خواه ، مظروفی که انسان زیاده خواه ظرف آن نیست . او رو باید در زمان و مکان خودش تحلیل کرد آنچه مسلم است . او حتمآ دارای شخصیت کاريزماتیک مثبت بوده که نه تنها در عصر خود که نزدیک به یک قرن بعد از آن هنوز کمتر کسی است که از او به نیکی یاد نکند . این سرگذشت و پاداش انسانهايی است که در راه ارزش های انسانی از جان گذشته اند . روحشان شاد
Canada
23:11 - 1394/11/26
مرد ازادی خواه همچو چه در هر یک ملت ضرور است قهرمانان واقعی تاریخ
Iran, Islamic Republic of
21:27 - 1394/11/29
اونای ک میگن خانوم باز بوده چگوارا.جوری میگن ک خودشون ازاین کارا نمیکنن ونکردن.گیرم ک خانوم بازم بودن این بزرگ مرد دنیا.امامردبودن.خجالت بکشدبابا.خواهشا ازکسی ک اطلاع ندارید ونمیدونید ک چی ها کرده این مرد ساکت باشید خب
Iran, Islamic Republic of
16:38 - 1394/12/02
چه گوارا و دیگر همرزمانش دنیا را تغییر دادند. تاثیری که انقلابهای چپ آن زمان بر ضد استعمار و سرمایه گذاری گذاشتند هنوز در تاریخ تکرار نشده است. برایم جالب است که از بین این همه توان و ویژگی و تٍیر خارق العاده او بر جهان، یک هموطن به زندگی شخصی او گیر بدهد. کاش یاد بگیریم شخصیت و تاثیر اجتماعی افراد را با زندگی شخصیشان در هم نیامیزیم و برای دیگران حریم شخصی قائل باشیم.
Iran, Islamic Republic of
20:18 - 1394/12/23
درود بر سوسیالیست ها آن های که برای ازادی دیگران از ازادی خود میگذرند درود بر ال چه
Iran, Islamic Republic of
23:02 - 1395/01/16
به نظر من چه گوارا مرد با غیرت و وطن دوستی بود افرین به همچین مردهای با غیرت
پاسخ ها
فرهاد
Iran, Islamic Republic of
۰۷:۴۵ - ۱۳۹۶/۱۲/۲۰
فی الواقع وطن ایشون آرژانتین بود و جنایت هایی که انجام میداد هیچ ربطی به وطنش نداشت که شما میفرمایید وطن دوست بود
Iran, Islamic Republic of
10:06 - 1395/01/20
چگوارا مردی با شرف بود
Iran, Islamic Republic of
14:47 - 1395/01/31
البته تو دست و بالش علف و ماری جوونای خوب هم خیلی میچرخید!

همواره نئشه...!
همواره مبارز....
:)))
پاسخ ها
سیدحسن
Iran, Islamic Republic of
۰۳:۰۷ - ۱۳۹۶/۱۲/۱۹
یعنی نشئه بوده وآمریکا اونهمه تیم و دم و دستگاه فرستاده برا کشتنش!!!!!!!!!!!!!!!!
Iran, Islamic Republic of
16:13 - 1395/02/05
او یک مرد بود ....در یک جمله ‌...یعقوب چه
Iran, Islamic Republic of
00:38 - 1395/05/02
لطفا برای خراب کردن چهره یه نفر از چیزی غیر خانوم باز یا خشن بودن استفاده کنید نه شماها اونجا بودید ن اونایی ک این حرفارو میزنن . نمیدونم چرا تا یه نفر میشه اسطوره خوبی خیلی ها میخان تخریبش کنن. چه صفات اخلاقی و انسانی زیادی داشت ک اگه یکی از ماها اون صفاتو داشتیم ...
خدا رحمتش کنه
زنده باد ازادی. زنده باد چگوارا
Iran, Islamic Republic of
01:12 - 1395/05/13
متاسفم برا همه که حاضر به کتاب خوندن نیستن وفقط نظر میدن برین کتاب ارنست مورا یا چکوارا و روزهای تنهایی آلخاندرو رو بخونید بعد میفهمید کی بوده چی کرده
Iran, Islamic Republic of
09:58 - 1395/05/19
سلام . جالب اینه که ایرانی ها همیشه برای خارجی ها خودشونو میکشن ( چه چپی . چچه راستی) ولی کمتر به فکر آزادی خواه های خودشون هستند .
Iran, Islamic Republic of
01:33 - 1395/05/27
چه گوارا هر چی بود ازاده بود و بر ضد ظلم مبارزه کرد
Iran, Islamic Republic of
14:51 - 1395/08/24
عباس جدیدی کو بپرسیم جریان کشتنه ال چه چی بوده
United States
01:34 - 1395/09/25
قبلا عرض سلام و خسته نباشید دارم خدمت ملتی که تخریب و ریزش اساس مابقی رو در منفعت خودش میبینه .این رو هم بگم ملتی هستیم مخرب به دلیل سستی بنیاد های روانیمان از کودکی و تلاش برای مطرح شدن به هر قیمتی .و گرنه دلیلی ندارد که به باورهای همنوعان از هر قشر و باوری بی احترامی کنیم چون این سری از باورها برای ما مضرات یا منافعی ندارند که خودمان را درگیر کنیم به هر حال عقیده ان دسته از عزیزان است و محترم است خارج از هرگونه تعصب و غرضی پیشنهادم ذه دوستان این است که نااگاهانه در هیچ موردی نظر ندهند مگر در کمال اگاهی که صحت آن را نویسنده ای بیطرف و واقع بین تضمین میکند . نمیدانم این ایرانی که به ظاهر میگن دریای فرهنگه چرا ما یک قطرشم استفاده نکردیم و نداریم . خواهشا مطالعه کنین دوستان حتی به خاطر افکار و انیشه های خودتان ....................
Afghanistan
18:00 - 1395/10/09
مبارزه بادیکتاتورهاونه گفتن به خوشیهای دنیاکارهرکس نیست وبزرگ مردانی چون چگواراوعبدالمالک میتونن خودشون رافدای عزت وازادی ملتهاکنند...این بزرگ مردان کسانی بودندکه صفحات تاریخ به نامشان مزین شده وافتخارمان اینه که ازادیخواه بوده اند...زنده بادچگوارا...زنده بادیادازادیخواهان که جان شیرین فدای ازادی ملتهاکردن...
پاسخ ها
مرگ بر آمریکا
Iran, Islamic Republic of
۰۳:۰۴ - ۱۳۹۶/۱۲/۱۹
البته ببخشید ها
تا جایی که ما میدونیم چگوارا با امریکا میجنگید ولی عبدالمالک برای امریکا سرباز وفاداری بود
اوردن اسم این دو کنار هم توهین به یکیشون هست
Germany
02:05 - 1395/11/11
چگوارا خیلی مرد بود
Afghanistan
14:32 - 1396/01/11
چه/ مردی بود انقلابی تشنه آزادی
Iran, Islamic Republic of
16:45 - 1396/02/17
چه گوارااااا
خداییش کاری با کاراش ندارم ولی از حق نگذریم خیلللللی خوش قیافه بوده
Iran, Islamic Republic of
01:12 - 1396/03/12
لعنت به سازمان سیا آمریکا که همچین مردان آزاده و خیرخواهی رو میکشه
Iran, Islamic Republic of
00:17 - 1396/05/18
درود بر چگوارا که پایبند پول و مقام نشد و زندگیش را وقف هدفش کرد . چگوارا کابوس دیکتاتورها بود
Iran, Islamic Republic of
01:29 - 1396/07/21
داداش چگوارا روبا.... مثل عبدالمالک ریگی قیاس نکن،چگوارابرای فقروآزادی همه مردم آمریکای جنوبی جنگید،تحصیل کرده وپزشک بود،نه مثل عبدالمالک که یه بیسواد که بیگناهان رومیکشت.
Iran, Islamic Republic of
03:02 - 1396/12/19
جالبه تو مملکت ما بعضی ها هستن چگوارا رو ادم کش جنایتکار میدونن و آمریکاجونشون رو طرفدار حقوق بشر

جالب ترش اینه که
همین جنابان خودشون رو دکتر و مهندس و روشنفکر میدونن و منتقداشون رو متحجر بی سواد لبو فروش
Iran, Islamic Republic of
23:06 - 1396/12/19
این بابا هم مثل رییسش فیدل کاسترو عاشق قدرت و شهرت و صدور انقلاب و فتح دنیا و از این داستانا بود فیدل هم وقتی دید داره براش شر میشه پرش رو باز کرد که بره به جایی که دیگه نتونه برگرده...
اهل هر فسق و فجوری هم بود
ولی ما ایرانی ها بصورت جو زده بدون هیچ دلیل و هیچگونه مطالعه سریع عاشق و مرید یک آدم میشیم
United States
01:11 - 1397/01/11
یادش شاد و روحت گرامی چراغ راه ازادی .راهت ادامه دارد فرمانده تو اروم بخواب سربازای تو هنوز استوارن
Iran, Islamic Republic of
22:25 - 1397/03/29
تجلی ((اگر دین ندارید آزاده باشید))است
Iran, Islamic Republic of
15:58 - 1397/04/17
عاقا این مرد میگین اینکاره بوده کدوم یک از شما رابطه جنسی نداشتین تا حالا؟ اون چیز واسه هر فردی لازمه ولی کارایی ک این مرد کرده رو کسی نمیتونه انجام بده سلطان بود واسه خودش روحش شاد
Iran, Islamic Republic of
11:42 - 1397/04/26
عزیزای گلم خواهش میکنم خودتون و ناراحت نکنید قلبمان درد
میگیره
Iran, Islamic Republic of
23:12 - 1397/05/14
چه گوارا یه آشغال به معنای واقعیه به نظر من باید زنده زنده میدادنش کفتار بخوردش این آشغال بعد از انقلاب کوبا حکم اعدام بیشتر از هشت هزار نفر رو اجرا کرد هر جای دنیا رفت آشوب و کشتار راه انداخت این آشغال رو میشه با ابوبکر بغدادی مقایسه کرد لعنت بهش
پاسخ ها
eraj
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۳۲ - ۱۳۹۷/۰۵/۱۹
باریک الله
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۰۱:۲۹ - ۱۳۹۷/۰۶/۲۱
.بروبخون ببین جون کیا رو گرفته یه مشت نوکر جیره خور رو.به نظر میرسه از اونجایی لجت گرفته و بدو بیراه میگی که زورت میاد یه بی دین و بیخدا میتونه الگوی یه مسمان باشه.خیلی از شهدای ما به امید وعده های خدا رفتند و جونشون رو دادند.اما این آدم کشته شدن رو پایان همه چیز میدونست.یعنی به امید پاداش خداهم نبود.
.چون به خدا اعتقادی نداشت.خیلی خیلی خیلی عجیبه که چه اراده استوار و قدرتمندی داشته.سر تعظیم باید فرود آورد
Iran, Islamic Republic of
00:28 - 1397/05/27
ازاده.خوبه.ولی.ادم.کش.خوب.نیست..هرانسانی.جانش.براش.عزیز.است..اگر.کشتی.میکشنت......باشتین
Iran, Islamic Republic of
14:10 - 1397/06/24
خدابیامرزش ایستاده و جاویدان مرد.....
Iran, Islamic Republic of
02:15 - 1397/07/15
ببنید مشکل اساسی در طرز تلقی وفکر و اندیشه ما ایرانیان اینه که همچی را از دید وفرهنگ خودمون میسنجیم ...دوستان حالا به فرض ال خانم باز بوده اصلا شاید اساسا در کشور انها خانم زیاد اختیار کردن یک ارزش بحساب میاد وما نمیدانیم یا اینکه اینهمه ما شلوغش میکنیم اونجا اصلا جای کوچکترین بحث رو نداشته ..بیایید تعصبات خشک و جاهلیمان را دور بریزیم ایرانیان باهمین تعصباتشان خودشتن را نابود کردند.
United Arab Emirates
21:20 - 1397/08/23
کمونیست اول از چینانتشار پیدا کرد که اصول بودا و بت پرست در آن هست و نمی توان بگویم که چگورآر یک مرد خوب بود اس
United Arab Emirates
20:41 - 1397/08/27
سلام من نظر همتون رو خوندم ولی آخرش متوجه راست ودروغ هیچکه
نشدم خدا همتون رو خیر بده
Iran, Islamic Republic of
16:37 - 1397/09/26
عدالت چگ وارا احبک لئن اتحب العداله
Iran, Islamic Republic of
22:10 - 1397/11/10
چگوارا مامور سازمان جاسوسي روسيه براي پرورش كمونيسم در جهان بود والان روسها كاري كردند كه از أو يك قهرمان ساختند
Iran, Islamic Republic of
12:25 - 1398/01/25
چگوارا مردی ست که تاریخ دیگرتکرارش نخواهدکرد...پس بنظرهمه شما احترام میگذارم حتی اونیکه نیمه ی خالی لیوان ومی بینه Wwt
Iran, Islamic Republic of
20:35 - 1398/12/05
چگوارا تروریست خداناباور بی رحمی بود . اما دولتهای کمونیستی دنیا که بهش اسلحه و پول میدادن پس از هلاکتش از او قهرمان جهانی ساختند
مدارک سر بریدن های او موجود هست . حتی مردان یک روستا را به اتهام واهی جاسوسی برای سیا کشته . در مورد جنایات این عنصر خونریز انقلابی تحقیق کنید
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج