از کار افتادن میکروفون آیفون ۷ با آپدیت iOS ۱۱.۳
۷۱۲۴۷۹
۱۵ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۴:۲۴
۳۵۱۲ 
صاحبان تعدادی از گوشی های سال 2016 اپل، یعنی آیفون 7 و 7 پلاس با میکروفون گوشی خود در هنگام مکالمه مشکل دارند. این اطلاعات از یادداشت های داخلی این شرکت که به بخش تعمیرات مرکزی آن ارسال شده، در روز جمعه کشف شده است. ظاهراً این مشکل بعد از به روزرسانی سیستم عامل گوشی های به نسخه iOS 11.3 بروز کرده است و در زمان مکالمه صوتی دکمه بلندگو (Speaker) غیر فعال می شود و کاربران نمی توانند از قابلیت اسپیکر در حین تماس استفاده کنند.

وبسایت سخت افزار - سیمین نوربخش: صاحبان تعدادی از گوشی های سال 2016 اپل، یعنی آیفون 7 و 7 پلاس با میکروفون گوشی خود در هنگام مکالمه مشکل دارند. این اطلاعات از یادداشت های داخلی این شرکت که به بخش تعمیرات مرکزی آن ارسال شده، در روز جمعه کشف شده است. ظاهراً این مشکل بعد از به روزرسانی سیستم عامل گوشی های به نسخه iOS 11.3 بروز کرده است و در زمان مکالمه صوتی دکمه بلندگو (Speaker) غیر فعال می شود و کاربران نمی توانند از قابلیت اسپیکر در حین تماس استفاده کنند. این موضوع همچنین باعث می شود که در هنگام مکالمه تصویری FaceTime کاربرانی که از آیفون 7 و 7 پلاس استفاده می کنند صدای طرف مقابل را نشنوند.

در یادداشت مذکور توصیه شده که مراکز تعمیر مجاز در اولین حرکت از کاربران بخواهند هر دستگاهی که با بلوتوث به آیفون متصل است را غیرفعال کنند. اگر مشکل حل نشد، مجموعه ای از آزمایش های تشخیص عیب صوتی اجرا خواهد شد. اگر نتایج نشان داد که مشکل از آیفون 7 و 7 پلاس کاربران است، تعمیرکاران می توانند نسبت به تعمیر آن اقدام کنند. بدیهی است افرادی که گوشی آنها گارانتی دارد، هیچ مشکلی نخواهند داشت. افرادی هم که با گوشی مشکل دار و بدون گارانتی مراجعه می کنند می توانند استثناً این مشکل را توسط مرکز تعمیرات اپل حل کنند.

اما اینکه چرا iOS 11.3 باعث غیرفعال شدن میکروفون در آیفون 7 و 7 پلاس می شود، همچنان نامشخص است، اپل معتقد است که در بعضی موارد اپدیت های نرم افزاری باعث ایجاد مشکل در سخت افزار می شود و نیاز به تعمیر خواهد داشت. درحالیکه اپل تا این لحظه این موضوع را تأیید نکرده است، اما شکایت های متعددی در خصوص این موضوع در انجمن پشتیبانی اپل و شبکه های اجتماعی ردیت و توئیتر مشاهده شده است.

مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج