ترمز بانک‌ها بر اعطای وام‌های خرد به مردم
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
دیاکو_موبایل F دومی
ایرانیان - F داخلی موبایل111
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
ایرانیان - f تبلت1111
فرش مرتضوی_1
تدریس خصوصی امیرکبیر_1
دکتر نداف کرمانی 1
دکتر نداف کرمانی 3
فرش مرتضوی_3
تدریس خصوصی امیرکبیر_3
تدریس خصوصی امیرکبیر_4
فرش مرتضوی_ 4
دکتر نداف کرمانی 4
تدریس خصوصی امیرکبیر_2
دکتر نداف کرمانی 2
فرش مرتضوی_2
دیاکو_F داخلی دومی
ایرانیان - F داخلی1111
۷۱۳۰۸۶
۱۶ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۶:۲۵
۶۶۱۴
گویا این رسم هرساله شده که بانکها دو ماهی از آغاز سال جدید را وام ندهند و نبوددستورالعمل‌های ابلاغی برای سال جدیدرا بهانه کنند؛اکنون متقاضیان می‌گویند که بانکها از خرداد به بعد، وام می‌دهند.

خبرگزاری مهر: گویا این رسم هرساله شده که بانکها دو ماهی از آغاز سال جدید را وام ندهند و نبوددستورالعمل‌های ابلاغی برای سال جدیدرا بهانه کنند؛اکنون متقاضیان می‌گویند که بانکها از خرداد به بعد، وام می‌دهند.

بانکها دوباره ترمز اعطای تسهیلات خرد را کشیده‌اند و اعلام می‌کنند که فعلا هنوز منابعی برای اعطای وام در سال جدید ندارند. هستند مراجعه‌کنندگانی که با حضور در برخی شعب بانکی، با این پاسخ مواجه می‌شوند که تا خرداد باید صبر کنید تا منابع بانکی جدید وارد شعبه شده و اقدام به اعطای وام نماییم. همین کافی است تا مشتریانی که این روزها به منابع مالی فوری نیاز دارند، کارشان به مشکل بخورد و از جواب بانکها دلسرد شوند.

این موضوع به خصوص در شعب شهرستانی بانکها بیشتر به چشم می‌خورد، آنجا که به خاطر منابع محدود بانکی و البته متقاضیانی که به دلیل وضعیت کنونی اقتصاد ایران و اشتغال و بیکاری، شدیدتر از متقاضیان پایتخت، پیگیر دریافت وام هستند. اکنون شعب بانکی به خواسته آنها به راحتی نه می‌گویند و دلیل آن هم، نبود منابع بانکی و عدم ابلاغ و تخصیص منابع جدید عنوان می‌کنند.

موضوع دیگر، کمرنگ شدن سپرده‌های بانکی طی ماههای گذشته است که به نظر می‌رسد منابع بانکها را تحت‌الشعاع قرار داده و به نوعی تعادل آن را به هم زده است؛ به خصوص اینکه بانکها هنوز توفیق چندانی در فروش اموال و دارایی‌های مازاد خود و تبدیل آن به نقدینگی لازم برای انجام امور بانکی، به دست نیاورده‌اند و همین امر سبب شده تا تراز منابع و مصارف آنها نامیزان شود.

در این میان، برخی از متصدیان بانکی هم می‌گویند که هزینه تامین مالی از بازار بین بانکی سبب می‌شود تا بانکها کمتر به سمت قرض گرفتن از یکدیگر بروند و به همین دلیل هم ،ترجیح می‌دهند در حد منابع خود، اقدام به ارایه تسهیلات کنند که آن هم بیشتر بر روی پرونده‌هایی است که پیش از سال جدید تشکیل شده و اکنون، نیازمند آن است که در اولویت تامین مالی قرار گیرند.

یکی از متصدیان بانکی در گفتگو با خبرنگار مهر می‌گوید: تامین مالی درخواست‌های خرد به طور کامل متوقف نشده است؛ اما به هرحال باید به این نکته توجه کرد که اگر هم قرار باشد وامی پرداخت شود، بر اساس بخشنامه بانک مرکزی اولویت با وام‌های ازدواج یا بخش‌های تولیدی است و کمتر نوبت به تقاضاهای خرید کالا و مواردی از این دست می‌رسد.

وی می‌افزاید: برخی وام گیرندگان، به دلیل اوضاع بد کسب و کار و منابع مالی خود، از بازپرداخت وام ها خودداری می کنند؛ البته بانک پیامک هایی را به آنها ارسال کرده و حتی با ضامن هایشان هم تماس می گیرد، اما گاهی واقعا شرایط دریافت اقساط از مردم، بسیار سخت است؛ ضمن اینکه به هر حال وام‌هایی همچون وام ازدواج که امسال هم با افزایش سقف پرداخت مواجه بوده است، کار را سخت تر کرده است.

نکته حائز اهمیت در توقف وام دهی بانکها به دلیل کمبود منابع اعتباری، افرادی هستند که پول خود را به عنوان سپرده نزد برخی شعب بانکی به امانت گذاشته اند تا اینکه در موعد مقرر خود که بعضا سه ماهه هم هست، بتوانند بر روی سپرده خود، وام دریافت کنند. آنها این روزها به در بسته می خورند و بانکها با این عنوان که توانایی اعطای وام ندارند، از وعده خود سر باز می زنند و این امر البته در شعب بانکی شهرستانها، بیش از هر زمان دیگری به چشم می خورد. یکی از سپرده گذاران بانکی در گفتگو با خبرنگار مهر می گوید: از پیش از سال جدید، برای دریافت وامی به بانک مراجعه کردم که نیاز به سپرده گذاری داشت، بنابراین پول خود را به بانک سپردم تا در موعد مقرر برای انجام یک کار ضروری، وام دریافت کنم؛اما اکنون که موعد دریافت وام رسیده، بانک عنوان می کند که منابع مالی ارایه تسهیلاتش برای امسال، به اتمام رسیده و باید فعلا صبر کنم.

وی می‌افزاید: متصدی شعبه به صورت سلیقه ای برخورد می کند و می گوید که فعلا نمی خواهد وام بدهد؛ در حالیکه یکی دیگر از متصدیان بانکی می گوید که بانکها تا خردادماه سال بعد، چندان نمی توانند در پرداخت تسهیلات فعال باشند، چراکه دستورالعمل ها باید بیاید و داستان های خاص خود را دارد، همین امر بسیاری از سپرده گذاران را نگران کرده است.

به هرحال به نظر می رسد که باید بر روی نظارت بر شعب بانکی نیز دقت نظر بیشتری صورت گیرد و اگر قرار است که روند وام دهی متوقف بوده یا کمرنگ شود، متقاضی یا سپرده گذاران متقاضی دریافت وام بانکی را مطلع کنند.

برچسب ها:
انتشار یافته: 7
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
16:46 - 1397/02/16
والا هیچ وفت ندادن که بخوان ترمز کنن ...عوضش انقد وام کلان به اقازاده ها ..کلاهبردا..پارتی دارها دادن و میدن..به ملت نمیرسه دادا..
Iran, Islamic Republic of
17:16 - 1397/02/16
دوست دارم یک روز که از خواب بیدار بشم یک خبر خوب بشنوند ولی متاسفانه ناممکنه
Iran, Islamic Republic of
18:10 - 1397/02/16
کدوممم مردممم...
فقط اونایی که پارتی دارن وام میگیرن از بانک های دولتی....مرگ بر بانک های ایران
Iran, Islamic Republic of
20:31 - 1397/02/16
واقعا متاسفم برای دولت ایران؛من رفتم دانشگاه ارشد نقشه کشی معماری خواندم وهرچی واسه شروع دفتری میخوام وام ۲۴درصد بگیرم بهم نمیدن وچندماه میگه بیا؛اخه خدایی وجود نداره که شما رو برداره که الان ی مهندس بیاد کارگری کار بکند بخاطر بی لیاقتی وبی شعوری آقای روحانی؟؟واقعا پشیمانم درس خواندم واگر کار میکردم الان بهترین زندگی رو داشتم...
Iran, Islamic Republic of
20:50 - 1397/02/16
انشالله به زودی این بانکهای رباخوار ورشکسته میشن .
Iran, Islamic Republic of
22:47 - 1397/02/16
هیچ خدماتی به هم وطنانمون ندادین برعکس اروپاییها
Iran, Islamic Republic of
06:04 - 1397/03/12
این بانکها حتی پول کاغذ رسید عابر بانک هم از مامیگیرن. فقط بلدن مردم بدوشونن.هیچ خیری از اینا به ما نمیرسه!!!!!!
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
اپیلاسیون نانا 1
شیرآلات زمانی_1
فرش تارنگ_1
فرش ریحان 1
اپیلاسیون نانا 3
فرش ریحان 3
شیرآلات زمانی_3
فرش تارنگ_3
فرش تارنگ_4
فرش ریحان 4
شیرآلات زمانی_4
اپیلاسیون نانا 4
اپیلاسیون نانا 2
فرش تارنگ_2
شیرآلات زمانی_2
فرش ریحان 2
بانک کتاب پایتخت_فوتر موبایل
سفیر بار ساقدوش_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
کالابرد_فوترموبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
دکتر قدیمی_فوتر موبایل
دیاکو_فوتر موبایل داخلی
استیل رگال_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
ایرانیان- فوتر موبایل222
فرش تارنگ_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر
ایرانیان-فوتراصلی222
رستوران پارسیان_فوتر
شفا_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
دیاکو_فوتر داخلی
قالیشویی بانو_فوتر2
سفیر بار ساقدوش_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
فرش تارنگ_فوتر
فنی آتل_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
تدبیرکالا_فوتر
دکتر عارفی - فوتر
بانک کتاب پایتخت_فوتر
استیل رگال_فوتر
دکتر قدیمی_فوتر
کالابرد_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر