درخواست محقق داماد از آیت الله جوادی آملی
۷۱۳۳۵۳
۱۷ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۰۹:۲۲
۱۲۶۰۵
کنگره بین المللی توسعه و تعالی علوم بر پایه عقلانیت وحیانی با تکیه بر اندیشه‌های علامه جوادی آملی 15 اردیبهشت ماه در دانشگاه تهران برگزار شد.

مهر نوشت: کنگره بین المللی توسعه و تعالی علوم بر پایه عقلانیت وحیانی با تکیه بر اندیشه‌های علامه جوادی آملی 15 اردیبهشت ماه در دانشگاه تهران برگزار شد.

حجت الاسلام سید مصطفی محقق داماد در این همایش گفت: ملاصدرا حکیم، محدث و مفسر است اما فقیه نیست و ادعای فقاهت بزرگی نمی کند. ما در تاریخ اندیشه اسلامی کسانی که جامع منقول و معقول باشند یعنی هم حکیم و هم فقیه، چندان زیاد نداریم. ابن رشد اندلسی در میان اهل سنت را داریم. علامه حلی در شیعه را داریم.
وی افزود: اما در عصر ما در این مورد از آیت الله جوادی آملی یاد می شود که بنده مدیون و سرسپرده ایشان هستم. ایشان انصافاً از نوادر عصر ماست که جامع منقول و معقول است. فیلسوف، مفسر و ادیب است و در کنار همه فقیه است.

وی اظهار داشت: بنده عرایضی به آیت الله جوادی آملی دارم. در زمان علامه حلی هیچ زمان قرار نبود جامعه با فقه زندگی کند اما آیت الله جوادی آملی در کشوری زندگی می کند که قرار است با فقه اداره شود.

وی خطاب به آیت الله جوادی آملی گفت: شما که حکیم عقلانی هستید، پاسخگویی به مسائل زیادی به عهده شما قرار می گیرد. می دانید ما در جامعه امروز با چه مسائل و مشکلاتی مواجه هستیم؟ چرا در مورد آنها اظهار نظر نمی کنید؟

حجت الاسلام سید مصطفی محقق داماد ادامه داد: آیت الله جوادی آملی کتابی در مورد حقوق بشر مرقوم فرموده اند که گفته اند کرامت بشری فقط یک امر هستی گونه نیست که خدا در دورن بشر به ودیعه گذاشته باشد. این مسئله را باید فقیه مورد توجه داشته باشد. ینابراین از محضر ایشان خواهشمندیم بر اساس اصل کرامت انسانی در مسائل فقهی بازنگری کنند و فتوای صریح بدهند.

انتشار یافته: 4
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
09:38 - 1397/02/17
اتفاقا آقای جوادی آملی بهترین اظهار نظر رو در مورد مهمترین مسئله امروز ما که همانا ربا در بانکداری بود انجام دادند . کاش دیگر علما هم مثل ایشان نظر صریح و بدون ملاحظه میدادن.
پاسخ ها
هم وطن
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۱۲ - ۱۳۹۷/۰۲/۱۷
بانکها هم خیلی به اظهار نظر ایشان توجه نشون دادن.
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۰۲ - ۱۳۹۷/۰۲/۱۷
موافقم
Iran, Islamic Republic of
19:01 - 1397/02/17
بااین تعدادزیاد محتهدان مشکلات کشور روببینید اینهادرپیشگاه خدامسئولند
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج