شایعات و باور‌های اشتباه درباره سلامتی
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
ایرانیان - F داخلی موبایل111
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
سمپاشی امحا_1
کتاب لند_1
لایکو_1
اپیلاسیون نانا 1
اپیلاسیون نانا 3
سمپاشی امحا_3
کتاب لند_3
لایکو_3
سمپاشی امحا_4
کتاب لند_4
اپیلاسیون نانا 4
لایکو_4
سمپاشی امحا_2
اپیلاسیون نانا 2
لایکو_2
کتاب لند_2
ایرانیان - F داخلی1111
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۷۱۴۰۲۲
۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۰۸:۵۵
۱۰۷۲۴
وقت آن است که سبک زندگی تان را تغییر دهید و برخی از شایعاتی را که در مقالات و سایت های اینترنتی و یا بر سر زبان ‌ها هستند، باور نکنید. در ادامه مطلب توصیه های سلامتی اشتباهی را آورده ایم که در میان مردم رایج است.

برترین ها - ترجمه از پردیس بختیاری: درست مثل عادت های ریشه‌ دار، شایعات قدیمی را که در زمینه پزشکی وجود دارند نیز به سختی می توان تغییر داد. حتما شما هم زمانی که در مقالات و سایت های اینترنتی در حال جستجوی مطلبی هستید، با توصیه های سلامتی مختلفی روبه رو می شوید و حتی به برخی از آنها عمل می کنید.

اما وقت آن است که سبک زندگی تان را تغییر دهید و برخی از این شایعات را که همچنان بر سر زبان ‌ها هستند، باور نکنید. در ادامه مطلب توصیه های سلامتی اشتباهی را آورده ایم که در میان مردم رایج است. با ما همراه باشید.

 1. استفاده از نخ دندان برای از بین بردن خال

حتما شنیده اید که می گویند به کمک نخ دندان خال های گوشتی تان را بردارید! این یکی از بدترین توصیه هایی است که می تواند به سلامت شما آسیب برسانند. زمانی که شما نخ دندان را به دور خال تان می پیچید، جریان خود را در آن متوقف می کنید که به افتادن آن نیز کمک می کند اما این کار از بین بردن بافت های پوستی یا عفونت های خطرناک را نیز می تواند به همراه داشته باشد. آیا زیبایی شما از سلامتی تان مهم تر است؟ بنابراین بهتر است کندن خال های  گوشتی تان را به دست یک متخصص بسپارید تا آن را در محیطی استرلیزه شده و بدون هیچگونه دردی برایتان از بین برد.

2. مصرف زغال چوب برای سم زدایی بدن

مقالات زیادی در مورد این که زغال چوب فعال به سم زدایی بدن کمک می کند، منتشر شده است اما هیچکدام از آنها شواهد علمی ای ندارند. یکی از ستاره هایی که مدتی به این ماده روی آورد، کیم کارداشیان بود. او مدتی زغال چوب فعال مصرف می کرد. سپس از مکمل ها و قرص های آن استفاده کرد که بسیار برای بدن مضر است. این قرص ها اختلالات عمده ای در دستگاه گوارش ایجاد می کنند و موجب اسهال، گرفتگی و نفخ معده می شوند. علاوه بر آن، روند جذب طبیعی مواد در روده شما را مختل کرده و مانع از جذب ویتامین ها و مواد معدنی موجود در غذاها می شود.

3. نخوابیدن هنگام عصبانیت

این توصیه‌های سلامتی را جدی نگیرید!
یکی از بدترین توصیه هایی که به طور مکرر در اینترنت دیده می شود، نخوابیدن در مواقع عصبانیت است. گفته می شود زمانی که از دست شریک زندگی تان عصبانی هستید، قبل از این که مشکل تان را حل کنید، به رختخواب نروید، زیرا شرایط را بدتر می کند. اما واقعیت این است زمانی که ما عصبانی هستیم، باید به بدن مان فرصت استراحت بدهیم. کمبود خواب بر روحیه ما تاثیر منفی می گذارد، سیستم ایمنی بدن مان را ضعیف می کند و موجب بروز اختلالاتی در متابولیسم بدن می شود. از این رو خوابیدن نه تنها به سلامت فیزیکی، بلکه به سلامت روحی ما نیز کمک می کند که در نهایت منجر به برقراری رابطه ای بهتر با شریک زندگی مان خواهد شد. 

4. شستن دندان با روغن های طبیعی

اخیرا روغن هایی به عنوان شوینده دهان در بازار به فروش می رسند که فروشندگان آن ادعا دارند با شستن دهان با آنها به مدت 5 تا 20 دقیقه، تمام سموم از روی دندان ها و لثه خارج می شود. اما واقعیت این است که این توصیه هیچ منبع علمی ندارد. اگر چه شستن دهان با روغن های طبیعی هیچ آسیبی به دندان و لثه نمی رساند اما به پاکسازی دهان نیز کمکی نخواهد کرد.

5. استراحت دادن به روده با مصرف نوشیدنی ها

حتما شنیده اید که می گویند برای استراحت دادن به روده و از بین بردن سموم بدن باید مدتی دور مصرف غذاها را خط بکشیم و تنها نوشیدنی مصرف کنیم! اما بهتر است قبل از این که شما هم گول این حرف را بخورید، از آنهایی که این رژیم را دنبال کرده اند سوال کنید. اکثر افراد پس از این رژیم احساس بی حالی، ضعف و خستگی دارند و به اشتباه فکر می کنند که این بی حالی نتیجه خارج شدن سموم از بدن است، در حالی که علت آن کمبود چربی، کالری و پروتئین مورد نیاز بدن می باشد. در واقع برای استراحت دادن به روده ها ما باید خلاف این رژیم را دنبال کنیم. به عنوان مثال مصرف فیبر یا پروبیوتیک هایی چون میوه، سبزیجات، ماست، سویا و حبوبات را بیشتر به رژیم غذایی مان راه دهیم، نه این که آنها را حذف کنیم.

این توصیه‌های سلامتی را جدی نگیرید!
6. عدم مصرف کرم ضد آفتاب برای جذب ویتامین دی

ویتامین دی یکی از مهمترین ویتامین های موجود در بدن ماست که نور خورشید یکی از مهمترین منابع آن می باشد. برخی ها معتقدند که کرم های ضد آفتاب مانع از جذب این ویتامین می شود، از این رو از زدن آن خودداری می کنند. اما تحقیقات ثابت کرده که هیچ ارتباطی میان کرم ضد آفتاب و جذب ویتامین وجود ندارد. بنابراین تحت هیچ شرایطی استفاده از کرم ضد آفتاب را فراموش نکنید زیرا زیبایی ظاهری شما را تحت تاثیر منفی قرار می دهد.

7. نیش زنبور برای درمان بیماری

اگر در مورد نیش زنبور در اینترنت جستجو کنید، خواهید دید که از فواید آن به مراتب نوشته اند. برخی از نیش زنبور برای التیام التهاب و زخم ها استفاده می کنند. اما آیا به دردی که پس از نیش زدن زنبور باید تحمل کنید، فکر کرده اید؟! علاوه بر درد، نیش زنبور می تواند منجر به لخته خون، نارسایی کلیه یا سکته مغزی شود. بنابراین تنها به این علت که نیش زنبور یک درمان طبیعی است، نباید بدون فکر به سمت اش بروید.

8. تماشای مدام خوش اندام ها برای پیدا کردن انگیزه 

شاید فکر کنید که تماشا کردن فیلم ها و عکس های ورزشکاران و افرادی که اندام متناسبی دارند، در شما انگیزه ایجاد می کند تا بیشتر ورزش و رژیم های غذایی را دنبال کنید اما واقعیت این است که تماشای مدام آنها شما را از آنچه در حال حاضر هستید، ناامید می کند. در واقع شما پس از مدتی به جای این که روی نیازهای بدن تان تمرکز کنید، تنها بر ظاهرتان متمرکز می شوید.

اما این را هم بدانید که عکس ها با آنچه در واقعیت وجود دارند، بسیار متفاوت اند. مثلا فیلترهای زیادی روی اندام آنها صورت گرفته یا در زوایایی خاص از آنها فیلم برداری شده تا به صورت کاملا ایده آل در مقابل چشمان شما قرار گیرند. بنابراین به جای عکس مدل ها، عکسی از خودتان را در زمانی که از اندام تان راضی بودید و احساس خوبی داشتید، قرار دهید. بگذارید گذشته خودتان انگیزه ای برای آینده تان باشد، نه اندام دیگران.

این توصیه‌های سلامتی را جدی نگیرید!
9. مصرف نکردن داروهای ضد افسردگی

همه افرادی که از بیماری افسردگی رنج می برند، احتیاجی به مصرف داروهای ضد افسردگی ندارند اما مصرف این داروها برای برخی از آنها الزامی ست. برخی از بیماران حاضر به مصرف این داروها نیستند و تصور می کنند که به سلامتی شان آسیب می رساند، در حالی که واقعیت چیز دیگری ست. در واقع مصرف داروهای ضد افسردگی برای برخی از بیماران واجب است تا حدی که بدون آن نمی توانند سلامت روحی خود را بهبود ببخشند، حتی اگر رژیم غذایی خاصی را دنبال کنند یا دیگر روش های غیر دارویی را در پیش بگیرند. 

مطالب مرتبط
انتشار یافته: 1
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
19:53 - 1397/02/25
واقعا عالی بود.
تمام مطالب بدون نقص و کاملا علمی اند. هیچ شکی نیست که همه اینها درست است امیدوارم بقیه هم استفاده کنند.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
تدریس خصوصی امیرکبیر_1
استخدام_1
شیرآلات زمانی_1
بهمن پور_داخلی1
تدریس خصوصی امیرکبیر_3
استخدام_3
شیرآلات زمانی_3
بهمن پور_داخلی3
بهمن پور_داخلی4
تدریس خصوصی امیرکبیر_4
شیرآلات زمانی_4
استخدام_4
شیرآلات زمانی_2
تدریس خصوصی امیرکبیر_2
استخدام_2
بهمن پور_داخلی2
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
فنی آتل_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
ایرانیان- فوتر موبایل222
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
کیان برنا_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
رستوران باغ بهشت _فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر2
رستوران پارسیان_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
کیان برنا_فوتر
فنی آتل_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
قالیشویی نوین_فوتر
شفا_فوتر
دکتر عارفی - فوتر
ایرانیان-فوتراصلی222