خانواده‌های اروپایی چقدر پس انداز می‌کنند؟
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
ایرانیان - F داخلی موبایل111
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
استخدام_1
کتاب لند_1
اپیلاسیون نانا 1
دکتر استرکی_1
دکتر استرکی_3
استخدام_3
کتاب لند_3
اپیلاسیون نانا 3
استخدام_4
دکتر استرکی_4
کتاب لند_4
اپیلاسیون نانا 4
کتاب لند_2
استخدام_2
دکتر استرکی_2
اپیلاسیون نانا 2
ایرانیان - F داخلی1111
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۷۱۵۷۶۶
۰۵ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۰:۴۶
۹۵۵۴
از سرمایه گذاری گرفته تا پس انداز به تازگی اتحادیه اروپا آماری از نحوه پس انداز، سرمایه گذاری و میزان بدهی و میزان ثروت به درآمد منتشر کرده است؛ آماری که تقریبا نشان می دهد خانوارها در هر کشور اروپایی چه وضعیتی دارند و پول خود را بیشتر صرف چه کاری می کنند.

روزنامه هفت صبح - علی هادی زاده: از سرمایه گذاری گرفته تا پس انداز به تازگی اتحادیه اروپا آماری از نحوه پس انداز، سرمایه گذاری و میزان بدهی و میزان ثروت به درآمد منتشر کرده است؛ آماری که تقریبا نشان می دهد خانوارها در هر کشور اروپایی چه وضعیتی دارند و پول خود را بیشتر صرف چه کاری می کنند.

ما گشتی در این آمارها زدیم تا ببینیم مردم در کدام کشور اروپایی مثل ما رفتار کرده و بیشتر به مواردی مثل سرمایه گذاری و ثروت اندوزی علاقه مند هستند تا پس انداز کردن پول در این بین با آمارهای جالبی روبرو شدیم که نشان می داد. خانوارها در بسیاری از کشورهای اروپایی آنچنان که فکر می کنیم زندگی راحتی نداشته و بسیاری از آنها تا حد زیادی زیر بار قسط و قرض زندگی می کنند.

خانواده های اروپایی چقدر پس انداز می کنند؟

خانواده های اروپایی چقدر پس انداز می کنند؟

به صورت متوسط خانواده های اروپایی حدود 11 درصد درآمدشان را پس انداز می کنند. این مسئله در کشورهای منطقه اروپا که واحد پول شان یورو است به حدود 13 درصد می رسد. تا پایان سال 2016 لوکزامبورگی ها 20.8 درصد درآمد خود را پس انداز کرده اند و در رده نخست قرار دارند و پس از آنها سوئدی ها با 18.8 درصد و آلمانی ها با 18.2 درصد قرار دارند. وقتی نمودار را ادامه دهیم اولین کشوری که پس اندازی زیر میانگین کشورهای اروپایی دارد، مجارستان است. بعد از آن هم با اسم های معروفی مثل اسپانیا، فنلاند، پرتغال، انگلستان روبرو می شویم. خانواده های انگلستان به عنوان یکی از قدرتمندترین کشورهای اروپا تنها پنج درصد از درآمدشان را پس انداز می کنند.

از سوی دیگر قبرسی ها با پس انداز منفی پنج درصد کمترین پس انداز را در بین کشورهای اروپایی داشته اند و پس از آنها مردم لیتوانی با منفی چهاردهم درصد و مردم لتونی با دو درصد قرار دارند. در این میان میانگین پس انداز خانوارهای کشور ترکیه هم مشاهده می شود، کشوری که در مقام مقایسه شباهت زیادی با ما دارند و اکنون نرخ پس انداز مردم در آن حدود 14 درصد است.نرخ پس انداز خانوارها به عنوان پس انداز ناخالص خانوارها، تقسیم بر درآمد ناخالص قابل تصرف آنها تعریف می شود. پس انداز زمانی افزایش پیدا می کند که درآمد ناخالص قابل تصرف با سرعت بیشتری از مخارج مصرفی نهایی افزایش پیدا کند.

خانواده های اروپایی چقدر از درآمد خود را سرمایه گذاری می کنند؟

در زمینه سرمایه گذاری با داستان کاملا متفاوتی روبرو هستیم. هر چند کشورهایی که بیشترین پس انداز را دارند. در بالای جدول دیده می شوند ولی هستند کشورهایی که از لحاظ پس انداز خیلی حرفی برای گفتن ندارند ولی سرمایه گذاری های خوبی هستند. در حقیقت می توان گفت خانوارها در این کشورها به جای پس انداز کمی آینده نگرتر بوده و دوست دارند ثروت خود را با سرمایه گذاری افزایش دهد. البته اروپایی ها هم مثل ایرانی ها به خانه اهمیت زیادی داده و بیشترین حجم از سرمایه گذاری خود را روی این زمینه انجام می دهد. یعنی یا خانه می خرند یا آن را بازسازی می کنند. این امر باعث شده تا از نظر سرمایه گذاری خانوارها، بیشترین سهم مربوط به خرید یا بازسازی خانه باشد.

اگر نگاهی به آمارها بیندازیم، متوجه می شویم که مردم دو کشور نروژ و ترکیه اهمیت زیادی به سرمایه گذاری می دهند. نروژی ها حدود 12.2 درصد درآمد خود را سرمایه گذاری کرده و ترکیه ای ها حدود 12 درصد پول خود را صرف این کار می کنند. بعد از آن به هلند و لوکزامبورگ می رسیم که به ترتیب با 11 و 10.5 درصد در مقام های سوم و چهارم سرمایه گذاری قرار می گیرند. خارج از این کشورهای آینده نگر اگر نگاهی به میانگین نرخ سرمایه گذاری بین همه کشورهای اروپایی بیندازیم متوجه می شویم که اروپایی ها خیلی ریسک پذیر نبوده و بیشتر از آن که نه سرمایه گذاری علاقه داشته باشند. به پس انداز کردن علاقه دارند چرا که میانگین پس انداز 28 کشور اروپا عدد 11 درصد را نشان داده و میانگین نرخ سرمایه گذاری عددی حدود 7.8 درصد را به نمایش می گذارد.

البته در اینجا هم کشورهایی که واحد پول شان یورو است کمی بیشتر سرمایه گذاری کرده و نرخ 8.5 درصد را ثبت کرده اند. نکته جالب این نمودار اینجاست؛ با این که قبرسی ها از نظر پس انداز منفی هستند ولی از لحاظ سرمایه گذاری با نرخی کمی کمتر از میانگین اروپا و حدود 7.7 درصد در اواسط جدول ایستاده اند. پایین تر از قبرس و میانگین اروپا هم شاهد حضور کشورهایی مثل انگلیس، لهستان، سوئد، اسپانیا، پرتغال هستیم. در حقیقت ذیل از لیتوانی با کمتری نرخ سرمایه گذاری بین کشورهای اروپایی یعنی 4.3 درصد، پرتغال قرار گرفته است که نرخ سرمایه گذاری آن حدود 4.3 درصد است. در این میان دو کشور مرفه اروپایی یعنی سوئد و سوئیس نیز در نیمه پایینی جدول قرار دارند که خود نکته قابل توجهی است.

خانواده های اروپایی چقدر پس انداز می کنند؟

میزان بدهی به درآمد خانواده های اروپایی چقدر است؟

به صورت میانگین میزان درآمد به بدهی اروپایی ها حدود 93 درصد است. یعنی اگر کل بدهی ها را یک طرف گذاشته و درآمد یک سال یک خانوار اروپایی را هم یک طرف بگذاریم، به صورت میانگین حدود هفت درصد پول برای اروپایی ها باقی خواهد ماند. البته این حال کلی ماجراست. قبل از هر چیز به سراغ خانوارهایی که بیشترین بدهی به درآمد را دارند می رویم. رتبه یک این ماجرا با حدود 250 درصد به دانمارکی ها می رسد.

یعنی یک خانوار دانمارکی باید حدود دو سال و نیم کار کند تا تمام بدهی هایش را تسویه کند. بعد از آن کشور هلند قرار گرفته است که میزان بدهی به درآمد آن حدود 210 درصد است. در رتبه های بعدی نیز قبرس، نروژ، ایسلند و سوئیس قرار گرفته اند که نرخ حدود 170 تا 200 درصد بدهی به درآمد را ثبت کرده اند. بعد از این کشورها که به شدت زیر بار قرض رفته اند، تعداد معدودی کشور مثل بلژیک، اسپانیا، پرتغال و فنلاند وجود دارند که عدد صددرصد را به عنوان برج بدهی خود ثبت کرده اند.

یعنی همان پر به پر خودمان. البته این تصور برای شما ایجاد نشود که خانوارهای این کشورها در وضع بدی زندگی می کنند بلکه در قسمت بعدی خواهیم گفت که میزان ثروت این خانوارها به درآمدشان چقدر است و شما متوجه خواهید شد که صاف کردن بدهی برای بسیاری از خانوارها کاری ندارد. بعد از کشورهایی با بیشترین بدهی خانوار به سراغ بالای جدول می رویم.یعنی کشورهایی که میزان بدهی به درآمدشان بسیار پایین است.در این قسمت شاهد یک اتفاق جالب هستیم. دو کشور بلغارستان و ترکیه با حدود 25 درصد میزان بدهی به درآمد در بالای جدول هستند. به دنبال آنها نیز کشورهای کمتر معروفی مثل لیتوانی مجارستان، اسلوونی و غیره قرار دارند.

میزان ثروت به درآمد خانوارهای اروپایی چقدر است؟

برای بسیاری از مردم واژه ثروت مفهوم مبهمی دارد. در علم اقتصاد ثروت اینگونه تعریف می شود: مجموعه کلیه دارایی های مشهود و نامشهود شخص یا موسسه ای با کسر همه بدهی ها از آن. به صورت خلاصه نرخ ثروت به درآمد یعنی دارو و ندار شما در یک سال به نسبت مجموع درآمد شما در یک سال. این نسبت با توجه به سودی که به دست می آید به صورت معمول حدود دو برابر درآمد است.اگر به نمودار میانگین نرخ ثروت به درآمد اروپا نگاهی بیندازیم متوجه می شویم که ثروت اروپایی ها در یکسال حدود 250 درصد درآمد است.

در این بین میزان ثروت بعضی خانوارها سر به فلک گذاشته و در بعضی کشورها شاهد کمتر بودن میزان ثروت به درآمد هستیم. مثلا در بلژیک میزان ثروت به درآمد حدود 450 درصد است. خانوارهای هلند هم بالای 400 درصد ثروت دارند. بعد از آن نیز نوبت به سوئد و انگلیس با حدود 350 درصد می رسد. در اینجا متوجه می شویم که چرا انگلیسی ها در زمینه پس انداز چندان قوی عمل نمی کنند چرا که بیشتر به سراغ سرمایه گذاری رفته و به ثروت اهمیت بیشتری می دهند.

انتشار یافته: 5
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
10:53 - 1397/03/05
اونا با تورم منفي تا 2 درصد نياز به پس انداز ندارند
ما ايراني ها با تورم 80% و اينده مبهم نياز به پس انداز داريم
در نهايت با كبريت تورم به كل پس انداز ملت آتش ميزنند
پاسخ ها
زهره
Iran, Islamic Republic of
۰۸:۲۸ - ۱۳۹۷/۰۳/۰۶
تازه هر چی هم تلاش کنیم پولی نمیمونه تا پس انداز کنیم
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۰۱ - ۱۳۹۷/۰۳/۰۶
توو اين كشور فقط بايد دمي رو خوش بود چون با تصميمهاي يك شبه ي بي فكرشون با رانت بازياشون و... اصلا نميشه فردايي رو متصور بود كه بخواي براش سرمايه گذاري و پس انداز كني روي هرچي سرمايه گذاري كني يه شبه به باد ميدند
Iran, Islamic Republic of
12:09 - 1399/01/27
من که اصلا هیچی نفهمیدم
یعنی سرمایه گذاری جزوی از پس انداز نیست؟
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
تاپ لپتاپ_1
شیرآلات زمانی_1
بهمن پور_داخلی1
بهمن پور_داخلی3
شیرآلات زمانی_3
تاپ لپتاپ_3
بهمن پور_داخلی4
تاپ لپتاپ_4
شیرآلات زمانی_4
شیرآلات زمانی_2
بهمن پور_داخلی2
تاپ لپتاپ_2
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
کلینیک فرشته_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
آیلین_تزریق چربی موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
کیان برنا_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
آیلین_فوتر بلفارو
دکتر عارفی - فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
کلینیک فرشته_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
فنی آتل_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
قالیشویی ادیب_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
آیلین_تزریق چربی
قالیشویی بانو_فوتر2
پارسیس_فوتر ساختمان
شفا_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
کیان برنا_فوتر