این بچه‌ها را دریابید
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
ایرانیان - F داخلی موبایل111
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
سمپاشی امحا_1
کتاب لند_1
لایکو_1
اپیلاسیون نانا 1
کتاب لند_3
سمپاشی امحا_3
لایکو_3
اپیلاسیون نانا 3
اپیلاسیون نانا 4
سمپاشی امحا_4
لایکو_4
کتاب لند_4
اپیلاسیون نانا 2
سمپاشی امحا_2
لایکو_2
کتاب لند_2
ایرانیان - F داخلی1111
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۷۱۶۱۴
۲۰ مهر ۱۳۹۲ - ۱۶:۱۸
۱۰۳۸۳
او که گناهی ندارد. به هر تقدیر در راه است. 9 ماه طول می‌کشد تا از راه برسد و چشم‌هایش را توی چشم‌های دنیایی باز کند که از همان ابتدا روی خوش به او نشان نخواهد داد. همان کودکی را می‌گویم که مادرش تنها سرپرست خانواده است.
برترین مجله اینترنتی ایران
مجله زندگی ایده آل: او که گناهی ندارد. به هر تقدیر در راه است. 9 ماه طول می‌کشد تا از راه برسد و چشم‌هایش را توی چشم‌های دنیایی باز کند که از همان ابتدا روی خوش به او نشان نخواهد داد. همان کودکی را می‌گویم که مادرش تنها سرپرست خانواده است. همان کودکی را می‌گویم که مادرش سوءتغذیه دارد و حالا باید او را هم تغذیه کند. همانی که قرار است با صدای داد صاحبخانه‌ای که کرایه می‌خواهد و گریه‌های مادری که سرپناهی ندارد، بزرگ شود. مي‌توان اما قصه دیگری برایش نوشت. مي‌توان اما دست‌هایی شد که خط‌خوردگی‌های زندگی‌اش را پاک می‌کند. مي‌توان دست‌هایی شد که روی سر او و مادرش سایه‌بان می‌شوند. کافی است دست‌های‌تان را در دست جمعیت امام علی(ع) بگذارید و به آنها کمک کنید.

فراخوان جمعیت

باتوجه به اهمیت دوران بارداری در سلامت  مادر و جنین همچنین اهمیت ویژه نقش مادر در پرورش کودک سالم و هنجار در جامعه، بر آن شدیم تا به حمایت مادرانی همت گماریم  که در گوشه کنار شهرهای‌مان در کنج خانه‌های متروک و فقرزده‌شان یکه و تنها درد می‌کشند و در میان دردشان کودکی چشم به این جهان می‌گشاید. در حالی که این وضعیت نه تنها پایان درد نیست بلکه خود شروعی برای جنس دیگری از درد برای این مادر است...مادرانی از جنس زنان سرپرست خانوار بدون حمایت مالی، اجتماعی و حتی عاطفی و نوزادان تازه‌متولد، که بویی از جنس کودکان کار آینده این شهر می‌دهند بدون هویت شناسایی...و این قصه پرتکرار دردناک زندگی‌های حاشیه شهرهای بزرگ است... برآن شدیم تا کنار این مادران باشیم.پزشک هستید؟

مي‌توان خیلی ساده گفت نباید باردار می‌شد و از ماجرا رد شد اما اگر بدانیم که خیلی از ساکنان مناطق محروم هیچ اطلاعی از روش‌های پیشگیری از بارداری ندارند، چه؟ واقعیت همین است. مادران ساکن این مناطق نه‌تنها آگاهی‌های لازم در این زمینه را ندارند بلکه از مراقبت‌های دوران بارداری هم بی‌خبر هستند؛ مراقبت‌هایی که به رشد جنین کمک می‌کند و آنها را از بیماری‌های بعدی و هزینه‌های ثانویه در امان نگه خواهد داشت.برای همین هم جمعیت امام علی(ع) از تمام پزشکان و متخصصان دعوت به همکاری می‌کند. از آنجایی که خانم‌های ساکن این مناطق اغلب به دلیل فقر فرهنگی در مشارکت‌های جمعی حضور پیدا نمی‌کنند این طرح محله به محله و
خانه به خانه را پوشش خواهد داد.

طرح مادرانه

مادرانی که تحت پوشش این طرح قرار خواهند گرفت اغلب یا سن و سالی ندارند و خودشان به مادر نیازمندند یا از فقر و بیماری و سوءتغذیه رنج می‌برند. جمعیت امام علی(ع) طرح مادرانه را برای آنها در نظر گرفته است. در این طرح همه اعضا تلاش می‌کنند با ایجاد یک آيین برای مادران، «تقدس، مهر و زیبایی مادران» را یادآور شوند. اینکه هر مادری، فارغ از معضلاتی که با آن درگیر است، پاک است و طرد او از جامعه با برچسب‌های فقر،اعتیاد و فحشا شایسته نیست. آنها معتقدند باید زیبایی و تقدس مادران را در اوج ناامیدی و فقر به آنها یادآور شویم تا به بهانه وجود نوزاد برای بهبود زندگی خود و فرزندشان تلاش کنند. حمایت از این مادران برای رسیدن به مرحله خودکفایی و اشتغال کاری است که شاید راه فرزندان‌شان را از ايستادن سر چهارراه‌ها تغییر دهد.

و اما کمک‌های شما

بسته به اینکه چه میزانی توانایی دارید می‌توانید در این طرح مشترک شوید و آینده این بچه‌ها را تغییر دهید؛ بچه‌هایی که ممکن است به دست دستفروش‌ها بیفتند و خریده شوند یا اگر خیلی شانس بیاورند از چهار یا پنج سالگی خودشان دستفروشی کنند. کمک‌هایی که خیرین می توانند انجام دهند شامل کمک‌های مالی و کمک‌های هر فرد با توجه به تخصص اوست. براساس صحبت‌های انجام شده، شناسایی‌ها بر اساس تقسیم‌بندی مناطق معضل خیز انجام می‌شود. در هریک از مناطق، خانم‌های شناسایی شده دسته بندی می‌شوند و رسیدگی به آنها با توجه به ویژگی‌های‌شان اولویت‌بندی خواهند شد. شما می‌توانید در هر یک از این مراحل یاور اعضای جمعیت باشید.

کمک‌های شما جمعیت را در رسیدن به این اهداف کمک خواهد کرد:

1.شناسایی مادران با خصوصیات تعیین شده

2. آگاهی بخشی و حمایت مادران در دوران بارداری

3. پیگیری دریافت مراقبت‌های اولیه بارداری براساس سازمان جهانی بهداشت WHO در لینک‌های مشخص شده از سوی اعضای تیم

4. پیگیری مدارک موجود برای گرفتن شناسنامه نوزاد توسط تیم حقوقی

5. آماده‌سازی مادر برای زایمان در بیمارستان‌های از قبل تعیین شده توسط تیم

6. حمایت مادر و نوزاد پس از زایمان

7. اشتغالزایی و حمایت مالی از مادر پس از زایمان

8. برقراری عدالت‌درمانی و دسترسی این قشر به خدمات اولیه بهداشتی و درمانی

9. شناسایی افراد مبتلا به بیماری‌هایی همچون ایدز و هپاتیت و کنترل آنها در این قشر آسیب‌دیده و مستعد به ابتلا

10. فرهنگ‌سازی در حوزه مراقبت‌های پیش و پس از درمان

شماره روابط عمومی مرکزی جمعیت امام علی 23051110 و 23051709 می باشد، لطفا برای هرگونه اطلاعات بیشتر و یا هماهنگی برای کمک با این شماره تماس بگیرید.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
شیرآلات زمانی_1
تدریس خصوصی امیرکبیر_1
بهمن پور_داخلی1
استخدام_1
بهمن پور_داخلی3
شیرآلات زمانی_3
تدریس خصوصی امیرکبیر_3
استخدام_3
تدریس خصوصی امیرکبیر_4
شیرآلات زمانی_4
بهمن پور_داخلی4
استخدام_4
بهمن پور_داخلی2
شیرآلات زمانی_2
استخدام_2
تدریس خصوصی امیرکبیر_2
کیان برنا_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
ایرانیان- فوتر موبایل222
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
ایرانیان-فوتراصلی222
دکتر عارفی - فوتر
شفا_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر2
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
پارسیس_فوتر ساختمان
قالیشویی ادیب_فوتر
کیان برنا_فوتر
فنی آتل_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
قالیشویی نوین_فوتر