ارزیابی عضو شورای شهر کازرون از اتفاقات اخیر
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
دیاکو_موبایل F دومی
ایرانیان - F داخلی موبایل111
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
ایرانیان - f تبلت1111
تدریس خصوصی امیرکبیر_1
فرش مرتضوی_1
دکتر نداف کرمانی 1
فرش مرتضوی_3
تدریس خصوصی امیرکبیر_3
دکتر نداف کرمانی 3
دکتر نداف کرمانی 4
فرش مرتضوی_ 4
تدریس خصوصی امیرکبیر_4
فرش مرتضوی_2
دکتر نداف کرمانی 2
تدریس خصوصی امیرکبیر_2
دیاکو_F داخلی دومی
ایرانیان - F داخلی1111
۷۱۹۰۰۰
۲۸ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۲۳:۲۰
۱۷۶۹۸
یک عضو شورای شهر کازرون در تشریح ریشه حوادث اخیر کازرون به وعده‌های انتخاباتی نماینده این شهرستان اشاره کرد و گفت: اخیراً امام‌جمعه قائمیه نیز چندین‌بار سخنرانی‌های مهیجی داشت و تهدید کرد که اگر این طرح به نتیجه نرسد، مردم اسلحه دارند و راه قائمیه را که شاهراه ارتباطی است، می‌بندند. درواقع این صحبت‌ها باعث تنش‌های فوق‌العاده‌ای در کل منطقه شد.

اعتمادآنلاین: محمدامین مهرورز عضو شورای شهر کازرون در گفت‌وگویی در ارزیابی خود از ریشه حوادث این شهرستان طی ماه‌های گذشته اظهار کرد: شهرستان کازرون دارای شش بخش و شش شهر است. آقای حسین رضازاده نماینده کازرون در مجلس دهم نیز متولد و بزرگ‌شده یکی از شهرهای کازرون به نام قائمیه است. او دور گذشته هم در انتخابات شرکت کرده بود ولی نتوانست وارد مجلس شود. در این دوره همه منطقه قائمیه یک‌صدا برای رأی آوردن ایشان تلاش کردند و ایشان هم وعده داده بود که قائمیه را به شهرستان تبدیل می‌کند. این در حالی است که قائمیه 20 هزار نفر جمعیت دارد و با این جمعیت و وسعت، شرایط کافی برای تبدیل شدن به شهرستان را ندارد و به ناچار برای اینکه شرایط را داشته باشد باید یک شهر و دو بخش را از کازرون به آن الحاق کنند.

مهرورز ادامه داد: در این دو بخش که بر اساس طرح ارائه‌شده به وزارت کشور قرار بود به قائمیه الحاق شود، دو دهستان به نام‌های دشت برق و انارستان وجود دارد که پیوند فرهنگی عمیقی با کازرون دارند. این دو دهستان همچنین به لحاظ فاصله جغرافیایی به کازرون نزدیک‌تر هستند و رفت‌وآمد بیشتری با کازرون دارند. ضمن اینکه آن‌ها از 30 سال پیش درخواست الحاق به بخش مرکزی کازرون را داده بودند. مطرح‌شدن ایجاد شهرستان جدید باعث ناراحتی مردم این دو دهستان و همچنین مردم کازرون شد چرا که مردم کازرون به هویت طبیعی این دو دهستان نیز تعلق خاطر دارند و همین باعث حساسیت بیشتر هم شده بود.

عضو شورای شهر کازرون در گفت‌وگو با اعتمادآنلاین تصریح کرد: تجمع‌ها و اعتراض‌هایی در سال گذشته برگزار شد و شورای شهر کازرون نیز به‌تناسب اعتراض‌ها را منعکس می‌کرد و دراین‌باره به ریاست‌جمهوری هم نامه نوشته شد. بنده نیز در همین اواخر با توجه به اینکه نماینده استان فارس در شورای عالی استان‌ها هستم، نامه‌ای را حضورا خدمت آقای جهانگیری معاون رئیس‌جمهوری ارائه دادم و مخالفت مردم را با این طرح اعلام کردم.

او تأکید کرد: شورای شهر کازرون پیش‌بینی عواقب امنیتی و اختلافات قومی و قبیله‌ای این طرح را از قبل کرده بود.

مهرورز افزود: بعد از برگزاری تجمع‌های مختلف اعلام کردند که دو دهستان دشت برق و انارستان را به کازرون الحاق می‌کنند. ولی با این‌وجود بحث‌های مختلفی در شهر مطرح می‌شد مبنی بر اینکه در آینده احتمالاً استان فارس به استان‌های فارس غربی و شرقی تقسیم می‌شود و اگر کازرون تقسیم شود، فرصت مرکز استان شدن را از دست می‌دهد. همین باعث شد که مردم واکنش نشان دهند و کل طرح را نپذیرند. چون سابقاً در زمان نمایندگی آقای باقری‌نژاد بخش دشت ارژن که الآن متعلق به شیراز است، نیز از کازرون جدا شده بود. مردم می‌گویند که چرا باید هر بار کازرون کوچک‌تر شود و حالا چرا باید زادگاه نماینده جدا شود؟ این در حالی است که بخش «جلوگالاده» به لحاظ قدمت و جمعیت از قائمیه بزرگ‌تر و قدیمی‌تر است و فاصله‌اش نیز از کازرون بیشتر است. مردم می‌گویند چرا این بخش جدا نمی‌شود؟ مردم می‌گویند چرا نماینده باید کل مسائل و پروژه‌های شهرستان را رها کند و فقط به دنبال ارتقای زادگاه خود باشد؟ نماینده کازرون از روزی که نماینده شده حتی یک جلسه عمومی هم با مردم کازرون نداشته است.

عضو شورای شهر کازرون گفت: برخی کارها حساسیت مردم را نیز بیشتر کرده است. از جمله در دوراهی بوشهر که یک راه آن به کازرون و دیگری به قائمیه می‌رود، تابلویی نصب شده که مردم را تشویق می‌کند از مسیر قائمیه به شیراز بروند چون به لحاظ مسافت ده کیلومتر نزدیک‌تر از مسیر کازرون است. این باعث حساسیت مردم شده است. ضمن اینکه نماینده از روزی که شروع به کارکرده تمام فکرش ارتقای قائمیه است گویی که کازرونی نیست.

مهرورز افزود: بااین‌حال هفته گذشته دوباره مردم باخبر شدند که نماینده و امام‌جمعه در وزارت کشور حضور داشتند و پیگیر به نتیجه رسیدن این طرح هستند. اخباری هم بین مردم منتشر شد مبنی بر اینکه این طرح مورد تأیید نهادهای امنیتی ریاست جمهوری قرارگرفته و تنها در انتظار تصمیم نهایی هیئت دولت قرار دارد.

عضو شورای شهر قائمیه تصریح کرد: اخیراً امام‌جمعه قائمیه نیز چندین‌بار سخنرانی‌های مهیجی داشت و تهدید کرد که اگر این طرح به نتیجه نرسد، مردم اسلحه دارند و راه قائمیه را که شاهراه ارتباطی است، می‌بندند. درواقع این صحبت‌ها باعث تنش‌های فوق‌العاده‌ای در کل منطقه شد. امروز متأسفانه شاهد اختلافات قومی در منطقه کازرون و قائمیه هستیم و مردم قائمیه هم بر این باورند که این طرح حق آنان است که اگر محقق نشود، حقشان ضایع‌شده است.

مهرورز تأکید کرد: برای ما سؤال است که آیا با وجود این همه مشکلات اقتصادی و اجتماعی در کشور،‌ این طرح یکی از اولویت‌های دولت است؟‌ چرا باید در این شرایط دولت بی‌تدبیری کند و این نگاه را به‌طور شفاف بیان نکند که امروز اولویت ما این نیست؟ معاون سیاسی استانداری فارس با یک مصاحبه جنجالی اعلام کردند که این طرح به‌طور حتمی انجام می‌شود و همین باعث شد تنش‌ها بیشتر شود.

او در تشریح حوادث سه روز گذشته کازرون گفت: تجمع مردم در سه روز گذشته، باعث دستگیری تعداد از افراد شد و در واکنش به این اتفاق عده‌ای برای آزادی آنان، تحرکاتی داشتند و درنهایت آزادی آنان باعث بروز اختلافات بیشتری شد. الان با وساطت شورای شهر کازرون و معتمدین برای مردم توضیح داده شد که افراد معاند وارد شدند و کار تخریب اموال عمومی را انجام می‌دهند و این تجمع‌ها از مسیر یک مطالبه اجتماعی خارج شده است و باید هشیار باشند. مردم هم به آگاهی رسیده‌اند و خدا را شکر شهر از روز گذشته شهر جو آرام‌تری گرفته است و کازرون کاملاً آرام است.

مهرورز تأکید کرد: من فکر می‌کنم که این مسیر آرام‌سازی تنها می‌تواند با موضع‌گیری شفاف وزارت کشور نسبت به این طرح که جنجالی شده، ادامه یابد. اگر این طرح به‌طور قانونی و کارشناسی دنبال شود من فکر نمی‌کنم که مردم هم مخالفتی با آن داشته باشند.

او درباره اینکه گفته می‌شود مردم کازرون در درگیری‌ها دست به اسلحه بردند گفت: این درست نیست و دروغ است. کازرون در زمان انقلاب یکی از دوازده شهری بوده که در آن اعلام حکومت نظامی شد. مردم کازرون به انقلاب، رهبری و نظام ارادت دارند.

مطالب مرتبط
انتشار یافته: 28
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
23:52 - 1397/02/28
گنگستری هست حاج اقا واسه خودش
پاسخ ها
ایرانیان
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۲۳ - ۱۳۹۷/۰۲/۲۹
ما اخبار فلسطین ولبنان وعراق وسوریه رو قدم به قدم از صدا وسیمای میلی در جریانیم الا اخبار درست کشور خودمون رو که باید از اخبار کشورهای دیگه بشنویم
United States
23:56 - 1397/02/28
چرا مسولینانقدر سکوت کنن که کار از کار بگذره بعد بیان جلو کار را بگیرن از اول نمیدونستم مانع این کار شون ممکن در جاهای دیگر کشور اتفاقاتی مشابه در حال وقوع باشد از الان باید جلو اشتباهات بگیرن مردم مشکل اقتصادی و بیکاری دارن انسولین به عنوان خدمتگذار مردم که برای رسیدن به قدرت از مردم رای گرفتن وظیفه شرعی دارن مشکلات اقتصادی مردم را حل کنن قبل از آنکه اتفاقات بدی بیفتد
Iran, Islamic Republic of
23:58 - 1397/02/28
تقسیم و روز به روز کوچکتر کردن استانها نتیجه اش چی هست ؟ هر دهی و روستایی چرا تلاش میکنه تبدیل به شهر بشه ؟ اینقدر استانها رو ریز میکنید که آخر کار مفهوم استان از بین بره و هر شهری رو دیگه اون‌موقع نمیدونین بگین شهر یا استان. همین تقسیمات فعلی یا قبلی اشکالشون چی بوده؟
Iran, Islamic Republic of
00:03 - 1397/02/29
اسلحه بردن و سانسور نکن دیگه
Iran, Islamic Republic of
00:05 - 1397/02/29
من کاری به این داستانها ندارم ولی مطمئن بودم و هستم وقتی افراد نخبه و کاربلد را به دلایل واهی از رسیدن به مناصب محروم میکنند باید شاهد طرحها و برنامه های ضعیف در تمام کشور باشیم.
Iran, Islamic Republic of
00:19 - 1397/02/29
کار احمدی نژاد که نیست احیانا؟
Iran, Islamic Republic of
00:48 - 1397/02/29
واقعا چرا وضعیت کشور به اینجا کشیده شده است؟؟؟؟؟
Iran, Islamic Republic of
02:18 - 1397/02/29
همین.یکیرا.کم.داشتیم.فیلتر.تلگرام.کازرون.دلار.گرونی.گوشت....70.هزار.تومانی.تحریم..بانه.شهر.گل.وبلبل..50.سال.عقب.گرد....در.دنیای.متمدن.......... .متشکرم
Iran, Islamic Republic of
04:35 - 1397/02/29
نه اشتباه نکنید تقصیر تلگرام وامریکا جنایت کار هست
Austria
05:23 - 1397/02/29
عجب!!! همين !!! حيف كه نميشه چيزى گفت
Iran, Islamic Republic of
05:39 - 1397/02/29
چرا مردم ما باید چنین اخباری را بعد از درگیری از رسانه های بیگانه دریافت کند متاسفانه مردم از اخبار کشورشان بی خبرند ، چرا باید چنین اخباری را حالا که درگیری شده نه از صدا و سیمای این کشور بلکه از رسانه ها و تلوزیونهای خارجی نقد کنند و این جای تاسف است
Iran, Islamic Republic of
06:10 - 1397/02/29
بعد از پنج ماه حالا خبر گزاریها با خبر شده دارن پوشش میدن. خخخخخ.
....
Iran, Islamic Republic of
06:35 - 1397/02/29
عقل که نباشه جون در عذابه ، باید نماینده سالم و صالح انتخاب شود .
Iran, Islamic Republic of
07:13 - 1397/02/29
با طرح های غیر خودخواهانه یک نماینده کلی خسارت به مردم و جان آنان واردشد و تفرقه عمیقی بین مردم افتاده خدا تمام باعث و بانی این جریانات را گرفتار کنه بدانند که آه مردم همواره دامنگیرشونه
Iran, Islamic Republic of
08:10 - 1397/02/29
بله آقای مخرورز جوان من اهل قائمیه هستم ازبس شما کازرونی های حسود ومنفعت طلب درحق مردم قائمیه ظلم کردید واجازه پیشرفت رابه این منطقه ندادید حق مسلم این منطقه هست که مستقل شود در ضمن اگه نماینده محترم وامام جمعه عزیزشهرمان نبود تاالان چندین نوبت جاده بسته شده بود چون این ظرفیت رادارد ودرضمن اگه مابه حق قانونی خودمان نرسیم مطمئن باش که این کار راخواهیم کرد حتی به قیمت جان خواهشم میکنم بچاپ خبری
Iran, Islamic Republic of
08:23 - 1397/02/29
آقای مهرورز اول سلام دوم یادت رفته نامه ها وحرفهای خودت وامام جمعه کازرون باعث تحریک مردم شدمث اینکه آلزایمر گرفته تورا بعدشم دهستان دشت برم ازقدیم الایام زیر نظربخش کوهمره بود تاریخ رابهون بعداظهارنظر کن سوم قائمیه حقش هست که مستقل بشه نماینده میخادحقش رابگیره چرازورتون میگیره خبری لطفا بچاپ
Iran, Islamic Republic of
08:44 - 1397/02/29
من نبودم دستم بود تقصیر آستینم بود
Iran, Islamic Republic of
09:10 - 1397/02/29
خبری خواهشا نظرماراچاپ کن درمورد این خبر
Iran, Islamic Republic of
09:35 - 1397/02/29
کاربر8:23قائمیه حقشه مستقل بشه!!!!!!!!!!مگه یه کشوره؟
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۴۰ - ۱۳۹۷/۰۲/۲۹
شمااصلابلدی قائمیه کجاست.؟؟نه نمیدونی منطقه های هستن وبودن که ازمنطقه قائمیه کوچکتر وجمعیت کمتر مستقل شدن چرا قائمیه ک ای ظرفیت راداره نشه
Iran, Islamic Republic of
09:51 - 1397/02/29
اگه مستقل نشه ماهم میریزیم توخیابون جاده رامیبندیم قائمیه این ظرفیت راداره اول که خداکنم زوداعلام رسمی بشه تاتموم بشه بحث دوم اگه نشد بدتر از این میشه مطمئن باشید مسولین لطفا بچپ خبری پارتی بازی نکن نترس
Iran, Islamic Republic of
09:52 - 1397/02/29
باز اصلاح طلبان و بازم کی بود کی بود من نبودم،بازهم از امام جمعه مایه بذارید و هیچوقت زیر بار اشتباهتون نرید
Iran, Islamic Republic of
09:57 - 1397/02/29
... یعنی چه که مردم اسلحه دارند و...
Iran, Islamic Republic of
10:33 - 1397/02/29
پست دوم انسولین انسولین به عنوان خدمتگزار مردم!!!!!انسولین اها مسولین!همون انسولین بهتره خاصیت انسولین از مسولین خیلی بیشتره حداقل جان خیلی ها را نجات میده ولی مسولین ...
Iran, Islamic Republic of
15:29 - 1397/02/29
پس با این نظرات معلومه اهالی قائمیه خیلی خشن هستن از گفته هاشون معلومه مگه کشور بی قانونه که شما هر کاری دلتون بخواد بکنید ؟راه رو می بندید جالبه ... عجب موضوع داره جالب میشه
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۱۵ - ۱۳۹۷/۰۲/۲۹
نخیرم خشن نیستن وقتی کازرونی ها بااین کارهاشون جلو کار دولتی رامیگیرن ماهم برای احقاق حقمون اینکارومیکنیم
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
شیرآلات زمانی_1
اپیلاسیون نانا 1
فرش تارنگ_1
فرش ریحان 1
فرش ریحان 3
شیرآلات زمانی_3
فرش تارنگ_3
اپیلاسیون نانا 3
فرش ریحان 4
فرش تارنگ_4
اپیلاسیون نانا 4
شیرآلات زمانی_4
فرش ریحان 2
فرش تارنگ_2
شیرآلات زمانی_2
اپیلاسیون نانا 2
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
استیل رگال_فوتر موبایل
دیاکو_فوتر موبایل داخلی
فرش تارنگ_فوتر موبایل
دکتر قدیمی_فوتر موبایل
بانک کتاب پایتخت_فوتر موبایل
کالابرد_فوترموبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
فنی آتل_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
ایرانیان- فوتر موبایل222
ایرانیان-فوتراصلی222
کالابرد_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
استیل رگال_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
فرش تارنگ_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
دکتر عارفی - فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر2
شفا_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
بانک کتاب پایتخت_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
فنی آتل_فوتر
دکتر قدیمی_فوتر
دیاکو_فوتر داخلی