گوگل HTTPS را پروتکل پیش‌فرض مرورگر کروم کرد
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
ایرانیان - F داخلی موبایل111
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
لایکو_1
سمپاشی امحا_1
تدریس خصوصی امیرکبیر_1
تدریس خصوصی امیرکبیر_3
لایکو_3
سمپاشی امحا_3
سمپاشی امحا_4
لایکو_4
تدریس خصوصی امیرکبیر_4
تدریس خصوصی امیرکبیر_2
سمپاشی امحا_2
لایکو_2
ایرانیان - F داخلی1111
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۷۱۹۷۹۵
۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۲:۳۳
۴۱۵۴
از این به بعد پروتکل HTTPS، پروتکل پیش‌فرض مرورگر کروم گوگل خواهد بود. پیش از این استفاده از اچ تی تی پی اس یک مزیت به شمار می‌رفت، به همین دلیل مرورگر گوگل کروم در صورت استفاده، وب سایت را با نام سبز نشان می‌داد. اما به زودی، استفاده از HTTPS یک الزام تلقی خواهد شد.

وبسایت گجت نیوز - دانیال حجاری: از این به بعد پروتکل HTTPS، پروتکل پیش‌فرض مرورگر کروم گوگل خواهد بود. پیش از این استفاده از اچ تی تی پی اس یک مزیت به شمار می‌رفت، به همین دلیل مرورگر گوگل کروم در صورت استفاده، وب سایت را با نام سبز نشان می‌داد. اما به زودی، استفاده از HTTPS یک الزام تلقی خواهد شد.

پیشتر، وب سایت‌های استفاده‌کننده از پروتکل اچ تی تی پی اس استثنا تلقی می‌شدند، اما امروز بیش از نیمی از وب سایت‌های سرتاسر وب، عمل ارسال و دریافت داده را به صورت رمز شده و ایمن انجام می‌دهند. به همین مرورگر کروم گوگل نیز از این پس به شیوه‌ای دیگر به پروتکل HTTPS نگاه خواهد کرد.

طی سال‌های اخیر، گوگل به عنوان غول وب، وب سایت‌ها را به روش‌های مختلف به مهاجرت به پروتکل ایمن اچ تی تی پی اس وادار کرده است. به لطف این اصرار، شرکت‌های بیشتر و بیشتری شعبه مجازی خود را ایمن کردند. پس اکنون نوبت به آن رسیده تا به شیوه‌ای متفاوت از قبل به مرور صفحه‌های وب بپردازیم.

مهاجرت از HTTP به HTTPS در مرورگر کروم

در حال حاضر، وب سایت‌هایی که از همان پروتکل قدیمی و غیر ایمن اچ تی تی پی استفاده می‌کنند، دارای برچسب خاصی درون مرورگر کروم نیستند، چرا که این استاندارد محسوب شده و وب سایت‌های استفاده‌کننده از اچ تی تی پی اس، خاص تلقی می‌شوند. به همین دلیل اگر وب سایتی از این پروتکل استفاده کند، برچسبی سبز رنگ با عنوان “Secure” (ایمن) در کنار آدرس دامین آن در مرورگر گوگل کروم نمایش داده خواهد شد.

اما به زودی این روال تغییر پیدا می‌کند. بر اساس پست جدیدی که در وبلاک کرومیوم منتشر شده است، بعد از عرضه نسخه 69 مرورگر کروم، دیگر خبری از برچسب سبز رنگ نمایش‌دهنده استفاده یک وب سایت از پروتکل HTTPS نخواهد بود. علاوه بر آن، علامت قفل نیز از این مرورگر حذف می‌شود.

گوگل HTTPS را پروتکل پیش‌فرض مرورگر کروم کرد

مدتی بعد و همزمان با عرضه نسخه 70 مرورگر کروم، نه تنها وب سایت‌های استفاده‌کننده از اچ تی تی پی اس یعنی پروتکل ایمن، با برچسبی خاص نمایش داده نمی‌شوند، بلکه وب سایت‌های فاقد آن که اکنون از اچ تی تی پی پیش‌فرض استفاده می‌کنند، با برچسب قرمز رنگ “Not Secure” (غیر ایمن) مشخص خواهند شد. به عبارت دیگر، استفاده از پروتکل HTTPS حالت پیش‌فرض مرورگر تلقی می‌شود، مگر این که عکس آن ثابت شود.

دلیل اعمال این تغییر توسط گوگل، تلاش برای نمایش اهمیت آن به ایمنی کاربران است، به این معنی که استفاده از پروتکل اچ تی تی پی اس یک اجبار بوده و دیگر همانند قبل مزیت محسوب نمی‌شود.

فراموش نکنید اگرچه بهتر است تمامی وب سایت‌ها فارق از نوع فعالیتشان از HTTPS استفاده کنند، اما تاکید بهره بردن از آن، بیشتر بر روی وب سایت‌هایی است که از کاربران داده‌هایی را دریافت می‌‌کنند. به عنوان نمونه وب سایتی که کاربران تنها اطلاعات آن را دریافت کرده و مطالبش را می‌خوانند، نیازی به رمزنگاری اطلاعات ندارد. چنین وب سایتی، از کاربران اطلاعاتی دریافت نمی‌کند تا بلکه آن‌ها را به خاطر عدم رمزنگاری به خطر بیندازد.

برچسب ها:
مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
شیرآلات زمانی_1
اپیلاسیون نانا 1
استخدام_1
اپیلاسیون نانا 3
استخدام_3
شیرآلات زمانی_3
اپیلاسیون نانا 4
شیرآلات زمانی_4
استخدام_4
استخدام_2
اپیلاسیون نانا 2
شیرآلات زمانی_2
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
شفا_فوترموبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
تدبیرکالا_فوتر موبایل
ایرانیان- فوتر موبایل222
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
کیان برنا_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
کیان برنا_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
شفا_فوتر
ایرانیان-فوتراصلی222
موسسه خیریه زهرا_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
تدبیرکالا_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
فنی آتل_فوتر
دکتر عارفی - فوتر
قالیشویی بانو_فوتر2
قالیشویی ادیب_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر