نمایش «جوجه تیغی»؛ روایت یک جان‌سخت
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
دکتر نداف کرمانی_ fموبایل
دندانپزشکی تاج_f موبایل
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
ادیب_1
اپیلاسیون نانا 1
لاله زار مال_1
لاله زار مال_3
ادیب_3
اپیلاسیون نانا 3
ادیب_4
اپیلاسیون نانا 4
لاله زار مال_4
لاله زار مال_2
اپیلاسیون نانا 2
ادیب_2
دکتر نداف کرمانی_ f
دندانپزشکی تاج_f
۷۱۹۸۰۴
۰۳ خرداد ۱۳۹۷ - ۰۸:۴۶
۲۳۲۸۴
بازیگر بلندقامتی که این روزها در اوج شهرت است و همگان تصور می‌کنند بازیگری تازه‌کار است درواقع نزدیک یک‌دهه است که در این عرصه حضور فعالی دارد و در تئاتر هم آثار زیادی را بازی کرده است درواقع «بهتاش فریبا»ی سریال پایتخت پنج بازیگری بود که تا زمان پخش این سریال دیده نشده بود.

روزنامه صبح نو: در کارنامه این بازیگر همدانی حضور در آثار نمایشی چون ماکوندو (آزاده انصاری، ۱۳۹۶)، دیابولیک: رومئو و ژولیت (آتیلا پسیانی، ۱۳۹۵)، روی خوش مهتاب[۱۱] (بهداد زندیه وکیلی، ۱۳۹۴)، تهران زیر بال فرشتگان (نادر برهانی مرند، ۱۳۹۴)، کامنت (یوسف باپیری، ۱۳۹۴)، جوجه تیغی (بهرام افشاری، ۱۳۹۴)، هاروی (ملودی آرام‌نیا، ۱۳۹۳)، دن کامیلو (کوروش نریمانی، ۱۳۹۳)، مرگ فروشنده (نادر برهانی مرند، ۱۳۹۳)، پاییز (نادر برهانی مرند، ۱۳۹۲)،‌ هیپوفیز (کوروش نریمانی، ۱۳۹۲)، شایعات (رحمان سیفی آزاد، ۱۳۹۲)، ترنج (تینو صالحی، ۱۳۹۲)،رابینسون کروزوئه (میلاد نیک‌آبادی، ۱۳۹۱)،ویران (یوسف باپیری، ۱۳۹۱)، پیرمردی با بال‌های بزرگ (پرستو گلستانی، ۱۳۹۱)، آدمکش (محمد زوار بی‌ریا، ۱۳۹۰)، جن‌گیر (کوروش نریمانی، ۱۳۸۸)، رمولوس کبیر (نادر برهانی مرند، ۱۳۸۸)

روایت یک جان‌سخت

در کارنامه افشاری چند فیلم و سریال هم به چشم می‌خورد . در سینما در فیلم‌های عصبانی نیستم، ایران برگر، کارگر ساده نیازمندیم، لانتوری و آقای سانسور نقش داشته است و در تلویزیون نیز در پایتخت دو و پنج، علی‌البدل، آسمان من و شرایط خاص به بازیگری پرداخته است.

افشاری در سال 96 چند موفقیت دیگر هم داشت. نامزد بهترین بازیگر نقش مکمل مرد نوزدهمین دوره جشن بزرگ سینمای ایران برای فیلم لانتوری، نامزد بهترین بازیگر مرد کمدی جشن حافظ برای مجموعه تلویزیونی علی‌البدل،- نامزد بهترین بازیگر مرد ششمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم شهر برای فیلم کارگر ساده نیازمندیم و نامزد بهترین بازیگر نقش مکمل مرد جشن انجمن منتقدان و نویسندگان برای فیلم کارگر ساده نیازمندیم.

همان طور که ذکر شد افشاری ولی در نوروز 97 با حضور در سریال پایتخت به شدت دیده شد و این بازیگر که تا پیش از این به خاطر شرایط فیزیکی و قد بلندش تحت فشار بود این بار توانست خود را به‌عنوان بازیگری توانمند مطرح کند.

حالا افشاری بعد از دیده شدن در سریال نوروزی دست به کار شد تا در تئاتر هم همانی شود که در پایتخت شد و این شد که نمایش «جوجه تیغی» را به صحنه برد. یکه و تنها و براساس یک داستان واقعی که از زندگی خودش ساخته شده است.

جوجه تیغی روایت یک جوان همدانی است که خانواده مطلوبی ندارد، مادرش به رحمت خدا رفته و او با پدرش زندگی می‌کند و در روزهای آس‌وپاسی و علافی دریچه‌ای به رویش باز می‌شود تا در تئاتر حضور پیدا کند اما ذوق‌زدگی بیش از حد و بروز احساسات عاشقانه خیلی زود عرصه را برایش تنگ می‌کند و باعث کوچ او به تهران می‌شود.

در تهران به کلاس‌های استاد سمندریان می‌رود و بعد از کلاس نیز در اطراف تئاتر شهر می‌چرخد تا شاید بازیگر مشهوری را ببیند، در این روزها اما او یک رؤیا دارد و آن مشهور شدن در بازیگری است کاری که به نظر برای بازیگر تازه‌کار سخت باشد. به توصیه دوستی برای شناخته شدن به پشت صحنه تئاترها می‌رود تا با پادویی نقشی کوتاه برای خود دست‌وپا کند که در این امر هم ناکام می‌ماند. جوان که در‌‌‌‌ ابتدا سودای کسب جایزه اسکار داشت اینک ناامید و سرخورده در جست‌وجوی راهی برای بازگشت به شهر خود است..

نمایش جوجه تیغی به صورت یک‌نفره و مونولوگ اجرا می‌شود. افشاری با کت‌وشلوار مشکی مخصوص برندگان اسکار روی صحنه می‌آید و با لهجه شیرین همدانی شروع می‌کند.
نمایش زمینه طنز دارد چراکه این مدل اجرا می‌طلبد که با فکاهی همراه باشد حتی برخی عبارت‌های به‌اصطلاح کوچه خیابانی هم دارد که خود بازیگر به موقع آن را سانسور می‌کند. نمایش می‌خنداند به اندازه کافی و حتی بیش از اندازه اما خنده و طنز آن از سر لودگی و مسخره‌بازی نیست که از سر درد است و غم. غم یک عاشق بازیگری که به در بسته می‌خورد ولی دست از تلاش و کوشش نمی‌کشد و راه خود را پیدا می‌کند.

جوجه تیغی همان طور که مخاطب خود را می‌خنداند و بعضاً غمگین می‌کند آنها را به پشت صحنه تئاتر و سینما و تلویزیون می‌برد. در تئاتری که خیلی‌ها مدعی‌اند هنرفاخری است و اهالی آن روشنفکر و اهل فکر با بازیگر جوان چنان برخوردهای زننده‌ای از سوی مشهورین این عرصه می‌شود که فقط آدمی که به‌اصطلاح پوست کلفت باشد عرصه و میدان را خالی نمی‌کند. همان‌هایی که جلوی دوربین‌ها و روزنامه‌ها و در صفحات شخصی‌شان نمایش حفظ کرامت انسانی راه می‌اندازند در پشت صحنه‌ها به خرد‌کردن شخصیت انسان‌های ضعیف‌تر و احتمالاً غیرمشهورتر از خودشان مشغولند.

روایت یک جان‌سخت

یا آن کارگردان و دستیار سینما که با لفظ حیوان از سیاهی لشکرش یاد می‌کند و در نمایش‌های تصویری از خود هنرمندی مردمی می‌سازند. جوجه تیغی فقط روایت داستان زندگی یک عاشق بازیگر نیست بلکه یک روایت ساده و بی‌ادعا از جوانی است که اعتراف می‌کند چه سختی‌ها کشیده تا به بازیگری برسد، چه توهین‌ها شنیده تا از این خوان عبور کند، چه مرارت‌ها کشیده تا خود را اثبات کند و حالا که او خودش را ثابت کرده دیگر همه احترامش را دارند و به اصطلاح تحویلش می‌گیرند.

روی بورس است و پیشنهادهای تازه‌ای به او می‌شود ولی بازیگر جوان یادش نرفته که از کجا به کجا رسیده است و این اجرا شجاعت او را نشان می‌دهد و البته مناعت طبعش را.

جوجه تیغی در فواصل اجرای آقای بهرام افشاری مصاحبه‌هایی را با چند بازیگر مشهور این روزهای سینما و تلویزیون نشان می‌دهد که بدون اسم بردن از شخصی خاص درباره سرنوشت وی اظهارنظر می‌کند. یکی بازیگر موفقی شده و دیگری توصیفی است از روندی که یک بازیگر تازه‌کار به سمت قهقهرا پیموده است.

همه اینها می‌تواند نشانه‌ای از بهرام افشاری باشد یا نباشد اما مؤید آن است که این بازیگران هم می‌دانند در‌پشت‌صحنه سینما و تئاتر چه خبر است و برای کسی که احتمالاً بدون پارتی و سفارش می‌خواهد وارد عرصه هنر شود راه سختی وجود دارد و اگر جان سخت‌باشی می‌توانی به حضورت امیدوار باشی و الا یا به اعتیاد می‌رسی یا خودکشی و درنهایت در بهترین حالت به همان شهرستان خودت بازمی‌گردی.

انتشار یافته: 2
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
16:12 - 1397/03/20
من این نمایش رو دیدم و فوق العاده بود خیلی براش زحمت کشیده شده بود
و همچنین خوشحال شدم از استقبالی که ازش شد
Iran, Islamic Republic of
22:30 - 1399/02/09
سلام بهترین کسی که الان داره کره زمین و ایران و میچرخ نع و سرپا نگه داشته محسن گلریز هستش این و خ استم اینجا بگم که بدونین چون خودش نمیگه و نمیزاره کسی بگه من بخاطر رابطه کاری میشناسمش و اگه مثل این ادم در همه صنایع داشتیم توی یک سال ابرقدرت میشدیم باید به این ادم بها داد چون داره از ایران میره
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
شرکت هوش و دانش سپهر_1
گروه تولیدی نیلوفر_1
سفیر بار ساقدوش_1
سفیر بار ساقدوش_3
گروه تولیدی نیلوفر_3
شرکت هوش و دانش سپهر_3
سفیر بار ساقدوش_4
گروه تولیدی نیلوفر_4
شرکت هوش و دانش سپهر_4
سفیر بار ساقدوش_2
شرکت هوش و دانش سپهر_2
گروه تولیدی نیلوفر_2
قالیشویی ثمین_فوتر موبایل
دکتر صالحی_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
اورانوس_فوترموبایل2
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
ترجمه زندگی_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
دکتر لاجوردی_فوتر موبایل
روشا فارمسی_فوتر موبایل
روانشناسی مرهم_ فوتر موبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
دکتر آزاد خواه_فوتر موبایل
پارسیان طب - فوتر موبایل
نیکان فارمدمهر_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
تنورستان_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
فنی آتل_فوتر موبایل
قالیشویی ثمین_فوتر
کلینیک النا_فوتر
شفا_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
قالیشویی بانو_فوتر
اورانوس_فوتر2
روانشناسی مرهم_ فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
آیلین_تزریق چربی
دکتر صالحی_فوتر
ترجمه زندگی_فوتر
نیکان فارمدمهر_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
تنورستان_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
فنی آتل_فوتر
پارسیان طب - فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
دکتر لاجوردی_فوتر
دکتر آزاد خواه_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
روشا فارمسی_فوتر
تدبیرکالا_فوتر