روحانی: قبول دارم فشار در زندگی مردم وجود دارد
۷۲۵۲۰۳
۰۹ خرداد ۱۳۹۷ - ۲۳:۵۳
۷۲۷۳
رئیس جمهور در دیدار صمیمی با اهالی فرهنگ و هنر گفت: قبول دارم که فشار در زندگی مردم همچنان وجود دارد، اما این فشار کاسته شده و مثل گذشته نیست. در هر حال ملت ایران با کار، تلاش، وحدت و انسجام به نقطه مطلوب خواهد رسید و ماه مبارک رمضان بهترین فرصت برای آن است که ببینیم چگونه می‌توانیم با مقاومت، ایستادگی و ترویج دوستی بر مشکلات غلبه کرده و به هدف‌مان برسیم.

خبرگزاری فارس: به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست جمهوری، حسن روحانی، شامگاه چهارشنبه در دیدار صمیمی با اهالی فرهنگ و هنر با اشاره به اینکه اصحاب فرهنگ و هنر نیز گله‌های بحقی دارند و کمبودها را همه با هم باید حل کنیم، اظهارداشت: بزرگترین درس رمضان، صبر و صلح، و ایستادگی در برابر مشکلات است.

روحانی با ابراز خشنودی از حضور در جمع فرهیختگان و اهالی فرهنگ و اصحاب هنر که با زبان قلم و هنر با مردم سخن می‌گویند، گفت: خداوند در ماه مبارک رمضان انسان را مفتخر به دعوت به کارگاه و باشگاهی می‌کند که بتواند خود را ساخته و برای یازده ماه دیگر سال آماده کند.

رئیس جمهور با بیان اینکه بزرگترین درس ماه مبارک رمضان و بخصوص امشب یعنی شب میلاد امام حسن مجتبی(ع) برای ما درس صبر و صلح است، افزود: همه ماه مبارک رمضان درس ایستادگی، صبر، حوصله و توانمند شدن و دست و پنجه نرم کردن با مشکلات است.

وی اظهار داشت: همه امامان و پیامبران ما در طول تاریخ تحت فشار بوده، مورد نقد، اعتراض و حتی آزار و اذیت قرار گرفتند، اما کمتر امامی را در طول تاریخ سراغ داریم که از سوی نزدیک‌ترین یاران و اصحابش تندترین نقدها و اعتراض‌ها را شنیده باشد. امام حسن مجتبی(ع) وقتی که با دشمنان جنگید به او خرده گرفتند که چرا می‌جنگد و آن زمان که صلح کرد نیز مورد تند ترین اعتراض‌ها قرار گرفت که چرا صلح کرده‌ای. اما امام حسن مجتبی(ع) نیز همچون ماه میلادش، صبر و استقامت را پیشه کرد تا ما نیز از او بیاموزیم.

رئیس جمهور در ادامه سخنان خود با بیان اینکه همه ما مردم ایران یک ملت هستیم و در یک سرزمین زندگی کرده و به ایران عزیز عشق می‌ورزیم، تصریح کرد: همانطور که همه ملت‌ها در طول حیات خود با مشکلات و سختی‌هایی روبرو هستند ملت ایران نیز مشکلات و سختی‌هایی پیش روی خود دارد و دو راه برای مواجهه با این مشکلات در مقابل خود می‌بیند.

روحانی ادامه داد: یک راه این است که تسلیم مشکلات شویم و راه دیگر آن است که ایستادگی و مقاومت کرده و آنچه را که مطلوب جامعه است، بسازیم. این بستگی به انتخاب ماست که در برابر مشکلات پیچیده اقتصادی ایستاده و با برنامه‌ریزی برای حل آنها تلاش کنیم و یا تسلیم شویم.

رئیس جمهور گفت: همه قدرت‌های مادی محدود هستند بجز یک قدرت که بسیار توانمند و شکست‌ناپذیر است. هرکس در هر مقام و منصبی قدرت و توانمندی‌های مشخص، معین و محدودی دارد، اما آن قدرتی که می‌تواند ادعای پیروزی نهایی و کامل کند، یک ملت متحد و منسجم است که هرگز شکست نخواهد خورد.

وی افزود: چه رئیس جمهور یک کشور و چه ارتش توانمند یک کشور ممکن است در شرایطی شکست بخورند، اما اگر ملتی متحد و منسجم باشد و بر ایستادگی و مقاومت تکیه کند، هرگز شکست نخواهد خورد؛ ممکن است این ملت در مسیر خود، هزینه و بهای زیادی نیز بپردازد، اما یک ملت متحد و منسجم، یقیناً پیروز خواهد بود.

رئیس جمهور با اشاره به مقاومت ملت عراق در برابر تروریسم، اظهار داشت: اگر ملت عراق در برابر داعش وحشی که به هیچ چیز جز خرافه،‌خشونت، خون‌ریزی و آدم‌کشی باور نداشت، نمی‌ایستاد، امروز داعشی‌ها بر عراق مسلط بوده و نه تنها مراکز عبادی و معنوی بلکه همه داشته‌های این ملت بزرگ را نابود می‌کردند.

روحانی اضافه کرد: امروز ملت عراق در نتیجه این ایستادگی، پیروز بزرگ منطقه بوده و انتخاباتی شکوهمند را برگزار کردند که نتیجه آن گواه استقلال و ایستادگی این ملت است که نشان دادند تحت تأثیر قدرت‌های بزرگ نیز قرار نمی‌گیرند.

رئیس جمهور در ادامه با بیان اینکه همه قبول داریم که با مشکلات متعددی مواجه هستیم، تصریح کرد: هم اصحاب فرهنگ و هنر و هم همه میهمانان دیگری که در زیر این سقف میهمان آنها بودیم، فهرست بلندی از مشکلات را مورد اشاره قرار دادند، اما سوال اینجاست که چه کسی باید این مشکلات را حل کند. ایا رئیس جمهور یا دولت به تنهایی می‌توانند این مشکلات را حل کنند یا اینکه همه باید دست به دست هم دهیم تا بر مشکلات غلبه کنیم.

وی با بیان اینکه اگر باور کنیم که همه باید با هم مشکلات را حل کنیم، پیروزی قطعی از آن ما خواهد بود، چنانکه وقتی تصمیم گرفتیم در تولید گندم خودکفا باشیم، توانستیم و امسال سومین سالی است که نه تنها نیاز کشور به گندم در داخل تولید می‌شود بلکه قادریم بخشی از گندم تولیدی در کشور را نیز صادر کنیم.

رئیس جمهور با طرح این سوال که امروز کدام نیاز ماست که حل و رفع آن نیاز به حضور و همکاری اهل فرهنگ دارد، خاطر نشان کرد: امروز در کشور نیاز به سرمایه اجتماعی قوی‌تر، اعتماد بیشتر به یکدیگر و امید بیشتر به آینده این کشور و ملت بزرگ فردا داریم و این هدف و نیاز محقق نمی‌شود، مگر اینکه بزرگترین قدرت کشور، یعنی قدرت فرهنگی با همه توان پا به صحنه بگذارد.

روحانی با اشاره به اینکه امروز در شرایطی هستیم که می‌بینیم برخی ابرقدرت‌ها و کشورهای منطقه در برابر ما سخن ناروا می‌گویند، گفت: اگر تا دیروز در دعوای ما اکثریت کشورها حق را به ما نمی‌دادند، امروز اکثریت کشورهای دنیا به جز چند کشور، معترفند و می‌گویند که حق با ایران است و این افتخاری است که در تاریخ برای ما ماندگار خواهد شد. ما ملتی هستیم که به پیمان خود احترام می‌گذاریم و در مقابل دولت ما دولتی قرار دارد که پیمان و امضای خود را زیر پا گذاشته است.

رئیس جمهور ادامه داد: چگونه می‌توان این دو را با هم مقایسه کرد؛ ملت ایران به عهد خود وفادار بوده، پای حقوقی که به دست آورده است، ایستاده و در برابر فشارهای ناجوانمردانه، ظالمانه، ناصحیح و برخلاف مقررات بین‌المللی تسلیم نخواهد شد.

روحانی اظهار داشت: اگر بناست تسلیم نشویم، باید یک ملت منسجم، متحد و شجاع را به دنیا نشان دهیم و صبر، مقاومت، انسجام، هماهنگی و هم‌صدایی را پیشه کنیم.

رئیس جمهور با طرح این سوال که در این شرایط چه کسانی می‌توانند هم‌صدایی را در جامعه بیشتر کنند، تصریح کرد: این کار بیش از هر کس از عهده شما بر می‌آید که با مردم با هنر و فرهنگ، قلم، تحلیل و کتاب سخن می‌گویید.

وی با بیان اینکه شما اهالی فرهنگ و هنر نیز به حق از دولت متوقع هستید و حق نیز با شماست، خاطر نشان کرد: کسی نمی‌تواند منکر شود که با وجود همه تلاش‌هایی که وزرای فرهنگ ما در دولت‌های یازدهم و دوازدهم داشتند، همچنان کمبودها و مشکلات وجود دارند، اما امروز در شرایطی قرار داریم که همانطور که من و دولت من باید سخن شما را بشنویم شما نیز باید نیاز جامعه را بیش از گذشته لمس کرده و برای تحقق آن تلاش کنید.

رئیس جمهور با بیان اینکه ملت ایران قطعاً در برابر مشکلات آینده پیروز خواهد بود، اظهار داشت: دولت در دو سال گذشته بیش از 50 هزار بنگاه اقتصادی کوچک و بزرگ را یاری کرده و در مسیر تولید قرار داده است.

روحانی افزود: کشاورزان ما در 4 سال گذشته تولید گندم را از سالیانه 4 میلیون تن به 12 میلیون تن رسانده‌اند و دولت نیز در طول این سال‌ها قیمت خرید تضمینی گندم را به طور مثال از کیلویی 400 تومان به کیلویی 1300 تومان رسانده است و حتی با وجود پذیرش افزایش 60 تا 70 درصدی یا حتی 100 درصدی تورم طی 4 سال، نمی‌توانیم باور کنیم کشاورز ما که تولید محصولش 3 برابر شده و قیمت فروش محصولش نیز 3 برابر شده همچنان مثل گذشته تحت فشار باشد.

رئیس جمهور تصریح کرد: قبول دارم که فشار در زندگی مردم همچنان وجود دارد، اما این فشار کاسته شده و مثل گذشته نیست. در هر حال ملت ایران با کار، تلاش، وحدت و انسجام به نقطه مطلوب خواهد رسید و ماه مبارک رمضان بهترین فرصت برای آن است که ببینیم چگونه می‌توانیم با مقاومت، ایستادگی و ترویج دوستی بر مشکلات غلبه کرده و به هدف‌مان برسیم.

پیش از سخنان رئیس جمهور علی نصیریان، ستاره اسکندری، شادی پیروزی و فاطمه معتمد آریا نیز به بیان نظرات خود پرداختند.

استاد علی نصیریان بازیگر سینما و تلویزیون در سخنانی با بیان اینکه استمرار حیات ملت ایران ثمره فرهنگ غنی این ملت است که از گذشته به ما به ارث رسیده است، گفت: آنچه در آشفته‌بازار امروز جهان می‌تواند فشار موجود بر مردم را کاهش داده و امید را در دل آنها زنده نگاه دارد، هنر است.

وی افزود: در طول تاریخ بیش از آنکه به داشته‌های فرهنگی خود اتکاء داشته باشیم به داشته‌های طبیعی اتکاء کرده‌ایم و لازم است از میراث فرهنگی خود به نحو شایسته‌تری بهره بگیریم.

ستاره اسکندری بازیگر سینما و تئاتر نیز در این مراسم با تشکر از رئیس جمهور و دولت تدبیر و امید برای آنکه مجال فعالیت برای اهالی فرهنگ و هنر در دولت‌های یازدهم و دوازدهم بیش از گذشته فراهم بوده است، اظهار داشت: ما با شما عهد کردیم و تلاش کردیم تا به عقب باز نگردیم و امروز با وجود برخی گله ها و خستگی، هرگز ناامید نبوده و ناامید نخواهیم شد.

شادی پیروزی مدیر انتشارات فرهنگ ایلیا نیز در سخنانی با اشاره به مشکلات حوزه نشر، گفت: وزیر فرهنگ دولت دوازدهم، همواره در دسترس اهل فرهنگ است و گوشی شنوا و صداقتی کمیاب دارد، اما انتظار داریم توجه بیشتری به حل مشکلات نشر شود. بهترین راه‌حل مشکلات عرصه فرهنگ، یاری گرفتن از اهالی همین حوزه است.

فاطمه معتمد آریا، از بازیگران سینما، تئاتر و تلویزیون نیز با بیان اینکه با هنرمندان حدود و حریم کار خود را بهتر از هرکسی می‌شناسیم، گفت: ما هنرمندان مستقل و توانمندی هستیم که برای فعالیت، نیاز به حمایت نداریم، ‌اما انتظار مانع تراشی هم نداریم، رسالت ما ترویج دوستی، وحدت، صلح و همدلی است؛ فقط خواهان آن هستیم که به ما اعتماد شود تا بتوانیم کارمان را انجام دهیم.

برچسب ها:
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 32
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
00:23 - 1397/03/10
از بس تیستادگی کردیم و بحرفاتون گوش دادیم رمقی نمونده
Iran, Islamic Republic of
01:07 - 1397/03/10
اینکه برای ما آب و نان نمیشود پدرجان
Iran, Islamic Republic of
01:12 - 1397/03/10
بله قطعا به پیمانی که با برخی بسته ای وفاداری ولی نه اون پیمانی که با مردم بستی..
Iran, Islamic Republic of
01:19 - 1397/03/10
شما وفاداری طرف مقابل چی آیا باز با این بد عهدها باید پایبند بمانید؟
Germany
01:24 - 1397/03/10
چقدر دروغ میگی کلیدساز شرم بر تو و تمام هنربندان حاضر در مراسم
Iran, Islamic Republic of
01:56 - 1397/03/10
قرار دو طرفه پیمان گویند. نه قرار یک طرفه پس از زمان باقی مانده استفاده کنید که فردا دیر است.
Iran, Islamic Republic of
02:15 - 1397/03/10
اگر نظر میخائ چرا پخش نمیکنین
Germany
02:45 - 1397/03/10
دکل های نفتی و وام های کلان و مسئولیتهای سنگین دولتی به نزدیکان و رانت خواری برای شماها،، صبر و تحمل و شکیبایی در برابر تحریم ها و بیکاری و فقرو نداری و بدبختی برای مردم!! ملت ایران از اینهمه سخاوت شما چکار کنند؟!
Iran, Islamic Republic of
02:51 - 1397/03/10
نه تو رو خدا این یکی هم تکذیب کن ...
Iran, Islamic Republic of
02:57 - 1397/03/10
اگر شما میدانی که مردم با مشکلات دستو پنجه نرم میکنند آن وقت شما آن میهمانیهای بزرگ را انجام میدهید یک بار هم بیا سرسفره ما تا تمام واقعیتها را درک کنی.
Iran, Islamic Republic of
03:09 - 1397/03/10
5 ساله مردم را بدبخت کردی ، تازه حالا میگی قبول دارم فشار روی مردم هست کمر مردم را شکستی با انتخاب وزرای بی تدبیر ت تا حالا فقط شعار دادی
Iran, Islamic Republic of
03:09 - 1397/03/10
سلام جناب روحانی مردم خیلی توفشار هستن با الگو دادن رمضان نميشه مشگلات رو حل کرد خودتونو جای مردم بزارین ::؟؟؟؟؟ باین همه فشار تویک مملکت هراتفاقي ميتونه صورت بگیره ( دزدی، قتل، فحشا، وناهنجاری بی بند وباری همه دامنگیر دولتمردان وسیاستمداران کشور هس که مشگل می آفریند
Iran, Islamic Republic of
03:18 - 1397/03/10
اقای روحانی شما که گفتین کلیده همه قفلها دسته منه پس چی شد
Germany
04:09 - 1397/03/10
این حرف ها تکراری است و ارزش نظر دادن هم ندارد
Iran, Islamic Republic of
04:21 - 1397/03/10
بله درست فرمودین جناب ریس جمهور
Iran, Islamic Republic of
06:16 - 1397/03/10
نه توقبول نداری اگرقبول داشتی این همه خودسوزی وهزار برنامه دیگه اتفاق نمیفتاد هرچند زلزله بیاد غرقم بشن برات مهم نیست هرروز بوی گرانی
Iran, Islamic Republic of
06:29 - 1397/03/10
آقای روحانی من به شما رای دادم، ولی مردم عادی پیامبر و امام نیست که فشار تحمل کنند، آقای روحانی عذرخواهی میکنم نمیدانی فشار تا چه حد هست،گاز یا ، برق، خانه ات قطع شده؟؟ بخاطر عدم ناتوانی پرداخت قبض،بی گازی و برق تحمل کردن یک طرف است، در بین همسایه شرمسار شدن خود وخانواده میدانی، بخدا قسم نمیدانی ، آقای روحانی فقط میخواهی رییس باشی وگرنه بفکر مردم عادی جامعه نیستی،بفکر امثال زیبا کلام وافراد مشهور و بنام هستی، خدا خدا خودت کمک کن امید غیر از تو نداریم
Germany
06:32 - 1397/03/10
سلام خب اگه قبول داری کاری بکن کلید هم داری...ههههه
Iran, Islamic Republic of
07:15 - 1397/03/10
باشه تو فقط قبول داشته باش.. کافیه.. خودتو اذیت نکن!!
Iran, Islamic Republic of
07:17 - 1397/03/10
اگه میدونی چرا کاری نمیکنی؟شایدم نمی تونی و قدرت نداری کاری بکنی.واقعا دانستن این موضوع میتونه چیزی را عوض کنه؟چرا دست از دشمنی با کشورهای تاثیر گذار ابرقدرت دنیا برنمیدارید کار از فشار گذشته دیگه درحال له شدنیم
Iran, Islamic Republic of
08:33 - 1397/03/10
روحانی
قبول دارم که فشار روی زندگی مردم هست
ولی مهم اینه که تا ۱۴۰۰ من هستم
مهم اینه که توی پیاده‌روها دیوار نکشیدیم
از همه مهمتر از همه مهمتر اینه که استاد جمشید مشایخی بززگ در ایران ماندند


وعلی‌برکت‌الله
United Arab Emirates
09:30 - 1397/03/10
چه عجب این همه بدبختی وفلاکت را بعنوان فشار فهمید
Iran, Islamic Republic of
12:45 - 1397/03/10
خوبه که تازه قبول کردی یا میگم اقای روحانی یه خورده بیشتر تحقیق کن نکنه دارن دروغ میگن ملت فشاری روشون نیست
Netherlands
13:45 - 1397/03/10
نه جون من قبول نکن .. جدی قبول داری افرین فکر کردم نیست به چشم نمیاد شما نفهمیدی ..مرد حسابی زندگی ملت نابود شده تو تازه با اکراه قبول داری مشکل دارن؟
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج