واکنش بعیدی‌نژاد به اتهام اشتباه ایران در برجام
۷۲۵۸۶۱
۱۱ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۵:۳۳
۷۳۵۴ 
سفیر ایران در لندن با طرح این سوال که ایران در برجام اشتباه کرد، متن را دقیق مذاکره نکرد و اعتماد بی‌خودی کرد؛ اروپا، کانادا، ژاپن، روسیه و چین به عنوان اعضای معاهده آسیا ـ پاسیفیک، معاهده آب و هوایی پاریس یا نفتا که ترامپ همه را رها کرد چطور؟ گفت: چرا به جای دیدن علت واقعی و ملامت دشمن، خودمان را تحقیر و تضعیف می‌کنیم؟

خبرگزاری ایسنا: سفیر ایران در لندن با طرح این سوال که ایران در برجام اشتباه کرد، متن را دقیق مذاکره نکرد و اعتماد بی‌خودی کرد؛ اروپا، کانادا، ژاپن، روسیه و چین به عنوان اعضای معاهده آسیا ـ پاسیفیک، معاهده آب و هوایی پاریس یا نفتا که ترامپ همه را رها کرد چطور؟ گفت: چرا به جای دیدن علت واقعی و ملامت دشمن، خودمان را تحقیر و تضعیف می‌کنیم؟

حمید بعیدی‌نژاد در توییتر خود با اشاره به اقدام اخیر دونالد ترامپ مبنی بر افزایش تعرفه فولاد و آلومینیوم وارداتی از کشورهای اتحادیه اروپا، کانادا و مکزیک با طعنه منتقدان برجام که مدعی هستند، دقیق مذاکره نشده و دولت نباید به آمریکا اعتماد می‌کرد نوشت: ایران در برجام اشتباه کرد، اروپا، کانادا، ژاپن، روسیه و چین چطور؟

پس از اعلام این تصمیم از سوی دولت آمریکا، یونکر رئیس کمیسیون اتحادیه اروپا و همچنین کانادا و مکزیک هم پیمانان آمریکا در نفتا، این را شروع جنگ تجاری خوانده و اعلام کردند که حتما مقابله به مثل خواهند کرد.

وزیر خارجه کانادا نیز اعلام کرد که دقیقا به همان میزان تعرفه‌های تحمیلی آمریکا، کانادا به میزان 16/6 میلیارد دلار کانادا، علیه فولاد، آلومینیوم و دیگر کالاهای آمریکایی تعرفه وضع می‌کند و علیه این اقدام غیر قانونی آمریکا به سازمان تجارت جهانی و شورای نفتا هم شکایت خواهد کرد.

اکنون با طرح شروط جدید ترامپ، توافق‌نامه "نفتا" میان آمریکا، کانادا و مکزیک در آستانه فروپاشی قرار گرفته و آمریکا در آستانه خروج از نفتا قرار دارد. مذاکرات آمریکا و کانادا نیز متوقف و نخست‌وزیر کانادا ضمن لغو سفر به آمریکا برای توافق نهایی گفت، عقل سلیمی در واشنگتن نیست.

برچسب ها:
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 9
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
16:00 - 1397/03/11
چه ربطی دارد؟اتفاقا مشکل اینجا است که تا زمانی که امریکا در برجام بود برای ایران چه کار مفیدی کرد؟حالا هم که بدتر شد
Iran, Islamic Republic of
16:00 - 1397/03/11
چه ربطی دارد؟اتفاقا مشکل اینجا است که تا زمانی که امریکا در برجام بود برای ایران چه کار مفیدی کرد؟حالا هم که بدتر شد
Iran, Islamic Republic of
16:16 - 1397/03/11
حقیقتا درعالم سیاست این نوع برخوردها طیعی است. زیر قول زدن ، نامردی کردن ،زورگفتن ،وجود دارد. طرف مقابل باید زنگ باشد ودراین معاملات جهانی کلاه سرش نرود وهمه رانیز دشمن نداند.گفتگو برای همین روزهاست وگرنه همه چیز گل وبلبل نیست.
Iran, Islamic Republic of
16:33 - 1397/03/11
خالا چی شد کرده اشتباه واقعا که عقل سلیم چی میگه ما که بیخیال شیدم خدا شمارانگه داره
Iran, Islamic Republic of
17:44 - 1397/03/11
آقای بعیدی نژاد
مثل اینکه متوجه نشدید هیچ کشوری حتی افغانستان نمیخواد بازار آمریکا رو از دست بده به هزار علت
اروپا اگه زورش میرسید آمریکا رو نابود میکرد
United Arab Emirates
18:08 - 1397/03/11
مگه اشتباه میکنی شما اره خوبید
Iran, Islamic Republic of
21:46 - 1397/03/11
آقا اجازه؟وقتی در فرهنگ مردم و مسئولین دیده شده در موارد تجاوز , میگن تقصیر کسی است که بهش تجاوز شده و تقصیر متجاوز نیست , خب این تعمیم پیدا میکنه و ایران مقصر میشه , نه آمریکا.
Iran, Islamic Republic of
22:21 - 1397/03/11
تاکی وتاچند باید ازیک سوراخ باید گزیده شویم چرا آزموده بارها وبارهاباید آزمود چرا سرخود رااززیربرف جهالت واستحمار بیرون نمی‌آوریم چرا هزینه تکرار حماقت راازجیب ملت داد وا... اگر هزینه های برجام نافرجام راصرف مشکلات بیکاری
وتولید داخلی می‌کردید مملکت گلستان میشد حال هم ازهرجا جلوی ضرر رفته شود به نفع ملت
خواهد بود ذلت پذیری بس است ازخواب گران برخیزید ای تاراج دهندگان بیت المال مرگ نزدیک است حق الناس رابیش ازاین هدر ندهید
Iran, Islamic Republic of
01:08 - 1397/03/12
کدام برجام؟چیزی که تاریخ گذشته باشد ارزشی ندارد
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج