۵ درصد پیش فروش سکه در انحصار ۵۰ نفر
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
دیاکو_موبایل F دومی
ایرانیان - F داخلی موبایل111
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
ایرانیان - f تبلت1111
فرش مرتضوی_1
دکتر نداف کرمانی 1
تدریس خصوصی امیرکبیر_1
فرش مرتضوی_3
تدریس خصوصی امیرکبیر_3
دکتر نداف کرمانی 3
دکتر نداف کرمانی 4
تدریس خصوصی امیرکبیر_4
فرش مرتضوی_ 4
فرش مرتضوی_2
دکتر نداف کرمانی 2
تدریس خصوصی امیرکبیر_2
دیاکو_F داخلی دومی
ایرانیان - F داخلی1111
۷۳۳۲۵۰
۲۷ خرداد ۱۳۹۷ - ۲۰:۵۵
۱۲۸۴۹
رئیس سازمان بازرسی با انتقاد از وضعیت خرید و فروش سکه گفت: سازمان بازرسی به طور جدی به این موضوعات ورود کرده است.

خبرگزاری مهر: ناصر سراج در نشست خبری خود با خبرنگاران با اشاره به برنامه ریزی های سازمان بازرسی در سال جاری گفت: برنامه‌های بازرسی به دو بخش ویژه و جاری تبدیل می شود که در قسمت برنامه های ویژه و تعریف نشده بازرسی ها انجام می شود.

وی افزود: بازار سکه، خودرو، مسکن و ارز چهار بازاری است که سازمان بازرسی به آن ورود کرده است. در رابطه با سکه هفت میلیون و ششصد هزار ثبت نام سکه داشتیم که ۵۰ نفر، پنج درصد این سکه ها را در اختیار دارند و هر سکه ای یک‌ میلیون سود دارد.

سراج در رابطه با عملکرد سازمان بازرسی در سال ۹۶ گفت: در سال گذشته ۵۴ هزار و ۴۷۱ شکایت و اعلامات به سازمان بازرسی واصل شده است که نسبت به سال ۹۵ حدود ۱۳ درصد افزایش داشته است که از این تعداد حدود ۵۰ هزار شکایت و اعلام را بررسی کردیم و به مراجع ذیربط و شکات اعلام کردیم.

وی به عملکرد این سازمان در خصوص ورود به مزایده ها و مناقصات گفت: ۴۱هزار و ۵۱۷ ثبت اطلاعات اولیه در رابطه با مناقصه ها داشتم که بیشتر این‌ها را از طریق فضای سایبر کنترل کردیم و ۸ هزار و ۵۹۱ مناقصه را به خاطر حجم بالای مناقصات به طور فیزیکی کنترل کردیم. ۲۵۸ مورد هم در خصوص مناقصات درخواست لغو و یا تجدید نظر داشتیم.

وی با بیان اینکه این سازمان سعی کرده است که بیشتر به دنبال کیفیت باشد، گفت: سال گذشته ۹ هزار و ۷۰۸ گزارش از سازمان خروجی کیفری ، دیوان عدالت، دیوان محاسبات و یا هیات های بدوی رسیدگی به تخلفات اداری و نهاد ریاست جمهوری داشته است.

سراج به اقدامات این سازمان در رابطه با اثر بخشی های مالی اشاره کرد و گفت: در سال ۹۶ یکصد و نوزده مورد اصلاح ساختارها و فرایند ها، هزار و ۱۷۰مورد اصلاح قوانین و مقررات و یا جلوگیری از اقدامات و تخلفات،۷۴ مورد صدور، لغو و یا اصلاح مقررات و ۹۶مورد ،صدور، لغو و اصلاح مجوزها و مقررات توسط این سازمان انجام شده است.

سراج افزود: هم‌چنین سال گذشته ۷ مورد صدور سند مالکیت اراضی عمومی و دولتی به مساحت ۱۲میلیون و ۹۱۸ هزار و ۲۹۷ متر مربع از سوی سازمان بازرسی انجام شده است.

این سازمان همچنین موفق به انجام ۷۵۸ مورد اصلاح و بهبود امور و ۲ هزار و ۸۸۳ مورد محکومیت انتظامی و ۶۰۰ نفر محکومیت کیفری و ۳۰ مورد ابطال مصوبات از سوی دیوان عدالت و ۳۸ مورد جلوگیری از تخریب و تصرف اراضی به ارزش صد میلیارد و ۶۷۶ میلیون و ۹۹۰ هزار ریال به مساحت ۵ میلیون و ۸۳۸ هزار و ۳۶۸متر مربع شده است.

وی همچنین به اثر بخشی های مالی سازمان بازرسی اشاره کرد و گفت: در سال گذشته، سازمان بازرسی کل کشور ۳۰هزاز و ۷۰۷ میلیارد ریال وصول مطالبات و انتقال وجوه ، ۵۲۸ میلیارد ریالی و ۹۹هزار یورو استرداد وجوه اموال آنجام شده است.

همچنین این سازمان در سال ٩٦ موفق شد ضمن جلوگیری از یک هزار و ٣٧٣ میلیارد ریال فرار مالیاتی و ٢٤١ میلیارد ریال قاچاق، یک هزار و ٥١٤ میلیارد نیز درآمد دولت را افزایش دهد.

افزایش گزارش های خروجی سازمان بازرسی

سراج در خصوص گزارش های خروجی از سازمان بازرسی گفت: ۹ هزار و ۸۰۷ مورد خروجی داشتیم که در مقایسه با سال گذشته اش ۲ هزار گزارش افزایش داشتیم.

وی در خصوص افزایش قیمت خودروها گفت: به عنوان مثال خودرو سوزوکی در حدود ١٠٠ میلیون تومان، خودرو ٢٠٠٨ ، ٧٠ الی ٨٠ میلیون تومان و خودرو استپ وی حدود ٣٠ میلیون تومان گران شد.

وی ادامه داد: در همین ارتباط سازمان ورود و سایت هایشان را بررسی کرد. امیدواریم بتوانیم ضمن کنترل قیمت ها شاهد کاهش قیمت هم باشیم.

معتقدیم این قیمت ها حبابی است و قسمت واقعی نیست و مصرف کنندگان واقعی نیز در این بازارها وجود ندارند و اکثرا دلال ها هستند که بازار را ملتهب می کنند که امیدواریم با کمک دولت این مشکلات برطرف شود.

بررسی بازار سکه، ارز، مسکن و خودرو در جلسه فردا

وی گفت: فردا دوشنبه جلسه ستاد مبارزه با فساد اقتصادی را داریم که نمایندگان سه قوه در این جلسه حضور دارند و امیدواریم در این جلسه در خصوص ٤ بازار خودرو، مسکن، ارز و سکه تصمیم گیری شود.

وی به موضوع خودروهای خارجی و گران شدن بیش از حد آن اشاره کرد و گفت: متاسفانه سایت وزارت صنعت ، معدن و تجارت(صمت) هک شد و حدود ٥ هزار خودرو مدل بالا و گران قیمت وارد کشور شد که از این تعداد حدود ٤ هزار خودرو ترخیص و وارد بازار شده است و هزار خودرو همچنان در گمرک است که امیدواریم در این خصوص نیز تصمیم گیری شود.

وی تصریح کرد: اختلاف قیمت این خودروها به نزدیک نیم میلیارد تومان می رسد، مانند ولوو و بی ام و که هیچ کدام از این خودروها قیمت واقعی ندارند. امیدواریم با همکاری سه قوه این بازار را کنترل و قیمت ها را به قیمت واقعی برسانیم.

پرونده فلایت چک ها هنوز به دادگاه ارسال نشده است

ناصر سراج در پاسخ به سوال خبرنگار مهر، در خصوص گزارش اخرین وضعیت ورود سازمان بازرسی به موضوع خرید دو هواپیمای فلایت چک و اینکه سازمان دیده بان شفافیت و عدالت گزارشی در رابطه با عذم تخلف منتشر کرده است آیا تخلفی در این رابطه محرز شده است؟ گفت: دیده‌بان شفاقیت و عدالت حق ورود به مسایل قضایی را ندارد.

وی افزود: پرونده را بررسی‌ کردیم و افرادی نیز احضار شدند. گزارش در شرف تکمیل است اما هنوز به دادگاه ارسال نشد است.

رییس سازمان بازرسی کل کشور در پاسخ به سوال دیگر خبرنگار مهر مبنی بر اینکه شنیده شده است اخیرا تعدادی دوتابعیتی و دوشغله در شهردازی تهران شناسایی‌ شدند آیا سازمان بازرسی کل کشور به این موضوع ورود کرده است؟گفت: علاوه برشهرداری به کل مسیله دوتابعیتی ها در کل کشوز ورود کردیم. طبق‌قانون هیچی کس حق ندارد، از بازنشسته ها و دوتابعیتی ها در سمت های دولتی استفاده کند. به این موضوع ورود کردیم تعدادی تمکین کردند قطعا پولی که این افراد دزیاقت می کنند تصرف در اموال است.

بررسی احتکار خودرو از سوی خودروسازان

در پاسخ به سوالی مبنی بر لغو ثبت نام ایران خودرو، بی اطلاعی نمایندگی ها و احتمال احتکار از سوی این شرکت گفت: پیشنهاد ما این است که به نمایندگی ها خودرو ندهند و خودروها مستقیم به مصرف کننده واگذار شود. قرار بود امروز سایت باز شود، این موضوع و عدم واگذاری خودرو به غیر از مصرف کننده را پیگیری می کنیم و امیدواریم با تمهیدات صورت گرفته بتوانیم وضعیت را کنترل کنیم.

وی افزود: خودروسازان را در رابطه با برخی مسایل زیاد نمی توان مقصر دانست زیرا هزینه های سربار زیادی دارند، نیرویی که در حال حاضر در شرکت های خودروسازی مشغول به کار هستند انبوه است و این تعداد مورد نیازشان نیست و به خاطر بیکاری نمی توانند عذر نیروها را بخواهند، علاوه بر این برخی صاحب منصب ها فشار می آورند که این شرکت ها نیروی بیشتری جذب کنند. در مورد بحث احتکار نمی توان با قاطعیت صحبت کرد و باید موضوع بررسی شود.

واکنش به اظهارات عضو کمیسیون اصل ۹۰

وی در خصوص گلایه عضو کمیسیون اصل ٩٠ مبنی بر عدم همکاری سازمان بازرسی با این کمیسیون گفت: متاسفانه آقایی که مصاحبه کرده پرسنل خود ماست که به مجلس مامور شده است. عملکرد چندین ساله خودش را در سازمان بازرسی ارائه کند و آنوقت هرچه بگوید قبول داریمشما به این آقایان بفرمایید چند برنامه فوق العاده در کمیسیون اصل ٩٠ تصویب کردند و ما جواب ندادیم؟ما موظف هستیم قانون را اجرا کنیم و هرگزارش و نامه ای که می دانیم آبروی کسی نمی رود جواب دادیم اما اگر قرار باشد آبروی کسی برود صدنامه هم بدهند جواب نمی دهیم.

وی در پاسخ به سوالی در خصوص پرونده عرضه ٢١ درصد سهام ایرانسل در بورس که پیشتر نیز سازمان بازرسی طی اطلاعیه ای بر این موضوع تاکید کرده بود گفت: مسئولان ایرانسل آمدند قول و تعهد دادندکه مساله را حل کنند و پاسخ را به ما بدهند اما تا جایی که اطلاع دارم هنوز به ما جواب نداده اند، ما پیگیری کردیمقرار شده تفاهم کنند و گزارش آن را برای ما بیاورند.

برچسب ها:
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 12
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
21:24 - 1397/03/27
وای خدا مرگم بده سایت صمت هک شده باید بررسی شود از خودی ها بوده و یا دشمنان اگر خدای نکرده یک روز یک عابر بانک دیوانه بشود بشود و پول اشتباه به کسی بده و یا در باجه بانک اختلاف حسابی پیش آید شب نشده همه را به بسیج میکنند و پول را برگشت میدهند حالا میگوئید چهار هزار ماشین لائی کشیدن شده و این سیستم عریض و طویل ساکت مانده خودتان قضاوت کنید قسم حضرت عباس قبول کنیم یا دم چهار هزارتایی خروس را
Iran, Islamic Republic of
21:49 - 1397/03/27
اینا همون فرزندان مسئولین هستن
کار ادم عادی که نیست
Iran, Islamic Republic of
22:03 - 1397/03/27
کلا مملکت دست پنجاه شصت نفره .
Iran, Islamic Republic of
22:05 - 1397/03/27
فقط سکه نیست .واردات خودرو..صادرات وواردات.هم دست 5 درصدیهاست
Iran, Islamic Republic of
23:04 - 1397/03/27
چطور میدونید چند نفر هستن نمی‌تونید اسم ببرید ....
Iran, Islamic Republic of
23:05 - 1397/03/27
واقعا لاشخور دلال صفت همینهاهستند که بجان مردم افتادند
Iran, Islamic Republic of
23:11 - 1397/03/27
مبارکه بکنید مهرشون ....هردم از این باغ بری میرسد
France
00:37 - 1397/03/28
همین ۵%پدرمردم ایران رادرآورده
Iran, Islamic Republic of
03:17 - 1397/03/28
جناب سراج سوال من از شما این هستش که اسم پنجاه نفر چرا رسانه ای نمی شود؟حتما به دلیل آبرو یا نزدیکی با برخی ها یا بعضی از نهادها هستش ولی افرادی که در چنین بلوا و هیاهوی حاکم بر بازار مشغول جمع کردن وافزایش سود خود هستند و موجب عدم ثبات بازار و قیمت ها می شوند جرمشان صد برابر دشمنان این مرز و بوم هستش اگر در میان این پنجاه نفر یک نفر از افراد تاجر و حقیقی بود شما همان را رسانه ای می کردید چرا رسانه ها همیشه در امر شانتاژ پیش قدم هستند
پاسخ ها
بی نام
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۱۶ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۸
موافقم آقای بختیار شما درست میگی
Iran, Islamic Republic of
14:34 - 1397/03/28
اگه همون وقت که ثبت نام میکردن پولاشونو پس میدادن و میگفتن هر نفر حداکثر ۵ تا سکه شاید کمتر به نظام بانکی میشد شک کرد ولی حالا که پولاشونو گرفتی بیای بگی انقد سود کردن معلومه که دزد اول بانکه ولی کو کسی که بتونه کاری بکنه !
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
اپیلاسیون نانا 1
شیرآلات زمانی_1
فرش ریحان 1
فرش تارنگ_1
شیرآلات زمانی_3
فرش ریحان 3
اپیلاسیون نانا 3
فرش تارنگ_3
شیرآلات زمانی_4
اپیلاسیون نانا 4
فرش تارنگ_4
فرش ریحان 4
اپیلاسیون نانا 2
فرش ریحان 2
شیرآلات زمانی_2
فرش تارنگ_2
کالابرد_فوترموبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
فرش تارنگ_فوتر موبایل
دکتر قدیمی_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
تدبیرکالا_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
دیاکو_فوتر موبایل داخلی
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
استیل رگال_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
بانک کتاب پایتخت_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر
دیاکو_فوتر داخلی
دکتر عارفی - فوتر
بانک کتاب پایتخت_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
دکتر قدیمی_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
کالابرد_فوتر
استیل رگال_فوتر
شفا_فوتر
فنی آتل_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر2
قالیشویی ادیب_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
فرش تارنگ_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر