چین: همچنان خواهان حفظ و اجرای برجام هستیم
۷۳۸۸۵۵
۰۸ تير ۱۳۹۷ - ۰۸:۵۰
۲۷۰۲
نماینده دائم چین در سازمان ملل اظهار کرد پکن با برخورد عینی، بی طرفانه و مسئولیت شناسانه، رایزنی‌ها در مورد برجام را با طرف‌های مختلف حفظ کرده و به طور پیوسته برای دفاع و اجرای این توافقنامه بین المللی تلاش می‌کند.

خبرگزاری ایرنا: نماینده دائم چین در سازمان ملل اظهار کرد پکن با برخورد عینی، بی طرفانه و مسئولیت شناسانه، رایزنی‌ها در مورد برجام را با طرف‌های مختلف حفظ کرده و به طور پیوسته برای دفاع و اجرای این توافقنامه بین المللی تلاش می‌کند.

 رادیو بین المللی چین به نقل از 'ما جائو شو' نماینده دائم چین در سازمان ملل متحد افزود: چین همواره از حل مساله هسته‌ای ایران از طریق سیاسی و دیپلماتیک حمایت کرده و برای تقویت سیستم ضد گسترش هسته‌ای بین‌المللی و حفاظت از صلح و ثبات بین‌المللی و منطقه‌ای تلاش می‌کند.

او با اشاره به اینکه برجام ثمره مهم چند جانبه گرایی می باشد اظهار کرد قرارداد هسته ای ایران نمونه موفقیت‌آمیز حل مسائل مهم بین‌المللی و منطقه‌ای از طریق سیاسی و دیپلماتیک است.

به گفته وی برجام برای حفاظت از سیستم ضد گسترش هسته‌ای بین‌المللی و پیشبرد صلح و ثبات خاورمیانه نقش مهمی ایفا کرده و مورد استقبال جامعه بین‌المللی قرار گرفته است.

'ما' با تقدیر از تلاش‌های طرف‌های ذی ربط برای اجرای این توافقنامه از خروج آمریکا از برجام ابراز تاسف کرد.

نماینده دائم چین در سازمان ملل متحد افزود: چین از طرف‌های مختلف می خواهد از طریق گفت و گو و همکاری پایدار، مساله هسته ای ایران حل و فصل شود.

دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا در 18 اردیبهشت به صورت یکجانبه از توافق بین المللی هسته ای ایران موسوم به برجام خارج شد اما روسیه، چین، اروپا و ایران اعلام کردند به این توافق وفادار خواهند ماند.

جمهوری اسلامی ایران تاکید کرده است شرط ماندن در این توافق، بهره مندی از منافع اقتصادی است که با بازگشت تحریم های ثانویه آمریکا به خطر افتاده است.

برچسب ها:
انتشار یافته: 3
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
09:20 - 1397/04/08
وقتی برجام بود که کاری نکردن ببینید اگه نباشه چکار میکنن
Iran, Islamic Republic of
16:28 - 1397/04/08
دروغ میگین چون تحریم چند برابر برایتان سود دارد شماهم مثل روسیه
Iran, Islamic Republic of
18:41 - 1397/04/08
ایکاش به جای آمریکا
چین و روسیه از برجام خارج میشدند
آخر این چینی ها باید بتونند برای جنس های آشغالشون بازاری پیداکنند
کجا بهتر از کشور ایران که مسئولینش همه غریبه اند
و هیچکدامشان در قبول مسئولیت میزان وطن پرستی شون اندازه گرفته نمیشه
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج