حمله روزنامه اصولگرا به مواضع مینا ساداتی
۷۴۱۲۸۱
۱۳ تير ۱۳۹۷ - ۱۱:۳۷
۹۴۷۲
روزنامه اصولگرای صبح نو نوشت: پست آخر مینا ساداتی آنقدر عجیب و با رفتارش در تضاد است که سؤالات زیادی را به‌وجود می‌آورد. ساداتی در حالی مدام به حاکمیت و اصولش می‌تازد که خودش کم در فیلم حکومتی بازی نکرده است. «امکان مینا»، «هیهات» و «سرو زیرآب» از جمله این فیلم‌ها هستند که با سفارش مجموعه‌های حاکمیتی و با موضوعاتی خاص ساخته شده‌اند.

روزنامه صبح نو: فعالیت و اظهارنظرهای چهره‌های سینمایی در شبکه‌های اجتماعی هرازچندگاهی باعث حاشیه‌هایی می‌شود. مشکل آب شرب خرمشهر و مسائل مربوط به آن، باعث شد که نگاه دوباره‌ای به واکنش‌های مجازی یکی از بازیگران در این زمینه داشته باشیم.

در بحران اخیر مربوط به آب در خرمشهر، برخی از چهره‌های سینمایی مثل آقایان پرویز پرستویی، صابر ابر، بهرام رادان و خانم‌ مهناز افشار و... درباره این مشکل درصفحات شخصی‌شان پست‌هایی منتشر کردند که برخی کاملاً دلسوزانه و متعهدانه بود و البته برخی طبق معمول بی‌ربط به موضوع اصلی و معطوف به حواشی سیاسی بود. خانم میناساداتی از بازیگران سینما و تلویزیون است که در سال‌های اخیر شناخته‌شده است. برخی از پست‌های ساداتی در ماه‌های اخیر جالب توجه بوده است و اگر آن‌ها را با کارنامه کاری خودش و همسرش بررسی کنیم، جالب‌تر هم خواهد بود.

حمله روزنامه اصولگرا به مواضع مینا ساداتی

رأی می‌دهم!
مینا ساداتی در ایام انتخابات پستی منتشر کرد و پس از انتقادات فراوان از زمین و زمان و یمین و یسار، نهایتاً از انتخابش گفت و تاکید کرد که به آقای حسن روحانی رأی خواهد داد. او سپس از برگه رایش که روی آن نام روحانی نوشته شده بود عکس گرفت و آن را منتشر کرد. البته که این حرکت نه تنها بد نیست که یکی از اولین مولفه‌های آزادی اجتماعی و انتخاب آزاد است. اما احتمالاً بررسی پست‌های بعدی این بازیگر قدری شرایط را متفاوت خواهد کرد. یکی از مشخصه‌های کپشن پست‌های ساداتی نثر و عبارات خاص اوست! ظاهراً خانم بازیگر علاقه زیادی به استفاده از ایهام و کنایه آن هم با زبان عالمانه دارند!

عصبانیت خانم بازیگر

«کوته‌فكرهای فاقد تخیل. نظریه‌های بدون ارتباط با واقعیت، اصطلاحات تو خالی‌، #آرمان‌های غصبی، #سیستم‌های انعطاف‌ناپذیر. این‌ها چیزهایی است كه واقعاً مرا می‌ترساند. البته اهمیت دارد بدانی چه چیزی درست و چه چیزی #نادرست است. #اشتباهات فردی در #قضاوت معمولاً می‌تواند اصلاح شود. تا زمانی كه جرات داشته باشی به اشتباهاتت #اعتراف كنی‌، اوضاع می‌تواند بهتر شود. اما كوته‌فکرهای #متعصب بدون هیچ #قدرت تخیلی مثل انگل‌هایی هستند كه موجب تغییر ماهیت میزبان می‌شوند، شكل عوض می‌کنند و به رشد ادامه می‌دهند و #محكوم به #شكست هستند.» این جملات که با هتشگ‌های خاص(!) به نقل از کتاب کافکادرکرانه، توسط خانم ساداتی منتشر شده، در ذیل عکسی غیرمرتبط با متن است. حال این جملات، هشتگ‌ها و عکس به برداشت مخاطب مربوط است!

تاریخ، قانون‌ و پرچم‌تان‌ جعلی‌ است!

پس از حادثه عجیب برخورد یکی از ماموران زن گشت ارشاد با دختری جوان که فیلم درگیری آن (فیلمی که با دوربین جاسازی‌شده ثبت شده بود) منتشر شد. واکنش‌های مختلفی را در پی داشت. مینا ساداتی اما ظاهراً خطاب به قانون، حکومت و ارزش‌هایی که آن‌ها را جعلی می‌داند با عصبانیت زیادی نوشت: «تاریخ را جعل كردید. قانون را جعل كردید. نظرات‌تان را زیر پرچم قانون جعلی‌تان به مردم حقنه كردید. باور كنید كه روزی هم نوبت مردم خواهد شد. كدام كشور و مذهب را الگوی سیاسی و مذهبی‌تان كرده‌اید؟ آقایان و خانم‌های مسوول و مأمور‌، ایران ایران است و ایرانی اهل سكوت نیست؛ امروز سكوت جایز نیست...»

ازآب‌ تا سوریه، ‌فلسطین‌ و عراق!

اما آخرین پست اینستاگرامی مینا ساداتی مربوط به مساله اخیر خرمشهر است. درباره علت به‌وجود آمدن مشکل بی‌آبی در خرمشهر علل مختلفی مطرح می‌شود. برخی معتقدند عدم تدبیر مسوولان باعث این مشکل شده و برخی شایعه کردند که خط لوله آب شرب این شهر به‌دلیل اخبار غلط کانال‌های تلگرامی که مدعی بودند آب شیرین کشور به خارج صادر می‌شود، توسط برخی تخریب شده و این مشکل به‌وجود آمده است. البته فارغ از علت واقعی این حادثه آن چه مشخص است قطعاً شرایطی که چند روز برای مردم مظلوم مناطق به‌وجود آمد، در شأن آن‌ها نبود و مسوولان دولتی در صف اول پاسخ‌گویی به این مشکل هستند. پس از این حوادث، بسیاری از کاربران فضای مجازی نسبت به این مساله واکنش نشان دادند. اما مینا ساداتی که گویا اصرار دارد درباره تمام مسائل شفاف، اظهارنظراتی عجیب، بی‌ربط و فراتر از اطلاعاتش کند، نوشت: «با رویکردهای پوپولیستی و رادیکالیسم مذهبی نمی‌شود مانع از ضایعات بزرگ شد. 40سال نشد‌‌، 40قرن دیگر هم نخواهد شد، بنا به تکرار تاریخ نخواهد شد. به جای سیاست‌های خارجی بیهوده و دشمن‌پروری، مردم ایران را دریابید.
ضایعه خرمشهر‌، آبادان و اهواز را دریابید. بحران آب، بحران هوا و بحران اقتصادی مردم، مهم‌تر از بحران‌های مردم فلسطین و سوریه و عراق نباشد، کمتر نیست.»

شبیه‌ فیلم‌هایشان‌ نیستند؟

آیا فعالیت مجازی برای چهره‌ها خط قرمز است؟ حضور در فضای مجازی و واکنش نسبت به اتفاقات پیرامون حق هر شهروندی است؛ حتی اگر به گمان دیگران نظرات آن شخص اشتباه باشد. مگر نه این‌که به بهانه اتفاقات اخیر خرمشهر عزیز، یکی از بازیکن‌های تیم ملی به اعتقادات مردم تاخته بود و کمک مردمی به عتبات را کمک به کشور دشمن (منظورش حزب بعث) ندانسته بود؟! خب پس در این فضای مجازی هرکسی هر چه بخواهد می‌گوید و طبق مثل معروف «شنونده باید عاقل باشد».

اما موضوع درباره خانم ساداتی قدری متفاوت است. پست آخر مینا ساداتی آنقدر عجیب و با رفتارش در تضاد است که سؤالات زیادی را به‌وجود می‌آورد. ساداتی در حالی مدام به حاکمیت و اصولش می‌تازد که خودش کم در فیلم حکومتی بازی نکرده است. «امکان مینا»، «هیهات» و «سرو زیرآب» از جمله این فیلم‌ها هستند که با سفارش مجموعه‌های حاکمیتی و با موضوعاتی خاص ساخته شده‌اند.

اتفاقاً همسرش (بابک حمیدیان) هم در سال‌های گذشته در چهار فیلم محصول سازمان رسانه‌ای اوج نقش‌آفرینی کرده است. جالب است خانم بازیگر درحالی متلک‌های سنگین می‌اندازد و از عبارات مجهول و دهان‌پرکنی هم‌چون «پوپولیسم» استفاده می‌کند که خودش عکس استخری دولتی در قبل از انقلاب واقع در جنوب کشور (که احتمالاً متعلق به وزارت نفت بوده) را در کنار عکس بی‌آبی در حاشیه خرمشهر منتشر کرده و این دو را با هم قیاس کرده است! چه قیاس مخاطب‌پسندی! اصلاً هم این حرکت پوپولیستی نیست! فقط ایشان نگفته واژه «رادیکالیسم مذهبی» (که بعید است معنای دقیقش را بدانند) چه ربطی به بحران آب در یکی از مذهبی‌ترین مناطق کشور دارد؟!

البته این پایان کار نیست و خانم بازیگر ‌بحث دموده عراق و سوریه را گفته‌اند اما توضیح نداده‌اند که خودشان در آثاری که مربوط به همین «رادیکالیسم» (البته به ادعای خودش) است بارها بازی کرده‌اند.

نمونه آخرش به وقت شام با موضوع سوریه بود که بابک حمیدیان در آن حضور داشت. در پایان باید گفت که این بازیگر محترم یا به فیلم‌هایی که بازی می‌کند اعتقاد ندارد و صرفاً انگیزه مالی دارد یا پست‌های مجازی‌اش محض لایک‌های آن‌چنانی است.

مطالب مرتبط
انتشار یافته: 18
در انتظار بررسی:0
United Arab Emirates
11:50 - 1397/04/13
تو که دوسداری ازاد باشی باید از روحانی حمایت کنی
اگه احساس داشتی ایجور پشت مردم رو خالی نمیکردی تو که اوضاع مردم میبینی شاید اصلا ایرانی نباشی.
Iran, Islamic Republic of
11:52 - 1397/04/13
درود بر خانم ساداتی عزیز...واقعا ادم بزرگ و روشن بین و واقعیت گرا است.....
Iran, Islamic Republic of
11:52 - 1397/04/13
#سلبریتی_احمق #سلبریتی_بیسواد
Iran, Islamic Republic of
11:52 - 1397/04/13
بسیار خانم ساداتی را تحسین میکنم..ادم دانا و شجاعی هستند
Iran, Islamic Republic of
11:53 - 1397/04/13
الان دیگه فرقی نمی کنه اصلاح طلب یا اصولگرا.همشون فکر منفعت خودشون هستن. هیچکدام قابل رای آوردن نیستند.
پاسخ ها
اشکان
-
۱۴:۴۴ - ۱۳۹۷/۰۴/۱۳
چه خوشکله ...
Iran, Islamic Republic of
11:59 - 1397/04/13
الان این حمله بود؟کلا از هر روزنامه اصولگرایی مطلب بزنید اولش می نویسید حمله روزنامه اصولگرا؟خیلی خوبید خداییش!!!
Iran, Islamic Republic of
12:05 - 1397/04/13
دختر جون خارج رفتی کاش یکبارم شده جای ساحل و کافه و رستوران و هتل لوکس
بری دانشگاه اروپایی و کتابهای علوم سیاسی همون غرب که الگو هست برات رو بخونی تا بدونی ستاره آنارشیسم بودن هم نوعی همنوایی داره با پوپولیسم آخه شما چهره ای و چهره‌ها همه جا دیده میشن و پوپولیسم را هم کسایی راه اندازی میبکنن که امکان دیده شدن دارن.
البته که شما دلت میسوزه برا ایران و ایرانی
ولی خوب طبقه حساس و ساکن طبقه مرفه هیچ نماینده خوبی برای عام مردم نیستن؟
شعار نده ساکن طبقه حساس
Iran, Islamic Republic of
12:06 - 1397/04/13
ظاهرا"لوله آب که به عراق میر فت و اخیرا" قطع شده قطعی آن باعث اعتراض دولتمردان عراق شده پس صحت ندارد چه صیغه ای است وقتی عراقی ها تایید می کنند آب شیرین به عراق صادر میشود
Iran, Islamic Republic of
12:23 - 1397/04/13
بله بلهههه شنونده باید عاقل باشد ....
Iran, Islamic Republic of
12:27 - 1397/04/13
اینا همه فیلمه همشون قصد هدر دادن عمر خود را ندارند .
قصد موندن در ایران ندارند .

....
Iran, Islamic Republic of
12:29 - 1397/04/13
اگه امثال اینانباشه کی ازمامردم بیچاره بی دفاع..دفاع خواهدکرد..همه مسئولان به فکردزدی خودشان هستن...دمت گرم بانو...
Iran, Islamic Republic of
12:43 - 1397/04/13
خانم ساداتی میگه درست میگه مابرای دیگران مادریم برای مردمان خودمان زن بابا هم نیستیم ماتاکی باید جورکشورهای گشنه اطراف مان رابکشیم!؟افعانستان عراق یمن و....ازاونطرف مسئولان حقوق نجومی ویلا ....
Iran, Islamic Republic of
12:49 - 1397/04/13
بابا اینا همش بهونه بودکه دراینستاگرامو ببندن بکنن مثل تلگرام وگرنه توهمین روزنامه های خودمون هم ازاین ادبیات فراوان استفاده میکنن اصولگراعلیه اصلاح طلب وبرعکس اینوهمه میدونن دیگه
Iran, Islamic Republic of
13:15 - 1397/04/13
معلومه خوب تونسته شما ها رو بسوزونه

حالا برید اب بریزید شاید جاش خنک شد


با این روزنامه درپیت
Iran, Islamic Republic of
13:30 - 1397/04/13
کرمانشاه زلزله اومد یه سری اومدن فقط فهش دادن و انتقاد کردن ، و یه سری هم بدون حرف زدن هنوز هم پیش زلزله زده هان، مشکل بی ابی خرمشهر شد باز یه سری فقط حرف زدن یه سری هم تو دمای 50 درجه دارن خط لوله رو درست میکنن ، مردم لاشخور نباشیم ، لاشخور سیلبریتی نباشیم
Iran, Islamic Republic of
15:06 - 1397/04/13
بازیگری اجرای نقش هست اما نظر وبیان واقعیت گاهی راه برخورد قانونی نداره وبه تخریب روی میاورند، مثل این موضوع که طرف عراقی قبلا تایید کرده بود و مسیولان سکوت و هرکس بگه فقط تخریب شخصیتی ...!
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج