فرمانده ناجا: ۷۰ درصد زنان به حجاب قائل هستند
۷۴۴۴۶۲
۲۰ تير ۱۳۹۷ - ۱۴:۵۶
۳۸۸۶
سردار اشتری گفت: بیش از ۷۰ درصد زنان کشور به عفاف و حجاب قائل هستند.

باشگاه خبرنگاران جوان: سردار حسین اشتری فرمانده ناجا در مراسم اختامیه جشنواره چادر‌های آسمانی که امروز (چهارشنبه) در باغ موزه دفاع مقدس برگزار شد، اظهار کرد: در هفته گرامی داشت عفاف و حجاب، سومین جشنواره چادر‌های آسمانی را برگزار کردیم و همه دستگاه‌ها باید در این زمینه کار کنند، امروز حفظ عفاف و حجاب برای مردان و زنان امری ضروری است و اگر می‌خواهیم پاسدار انقلاب باشیم، یکی از راه‌ها حفظ عفاف و حجاب است.

وی افزود: بر اساس مبانی دینی و اخلاقی و قانون هر مسلمانی وظیفه امر به معروف و نهی از منکر دارد. سازمان‌های دولتی هم در این خصوص وظیفه دارند و همه نهاد‌ها به اجرای امر به معروف و نهی از منکر موظف هستند.

فرمانده ناجا با بیان اینکه مردم کشور ما مردمی هستند که فطرتا با حجاب موافق هستند، گفت: بیش از ۷۰ درصد زنان کشور به عفاف و حجاب قائل هستند و حتی وقتی از افرادی که ظواهر اسلامی را رعایت نمی‌کنند، سوال شد، آن‌ها معتقد بودند امنیت آن‌ها در گرو رعایت عفاف است.

سردار اشتری ادامه داد: غالبا جوانان ما به حجاب اعتقاد دارند و اندک افرادی با عناد موضوع بی‌حجابی و یا شل حجابی را دنبال می‌کنند و افرادی که در خارج از کشور نشسته‌اند و برای زنان ما تصمیم می‌گیرند و شعار سر می‌دهند و تبلیغ بی‌حجابی می‌کنند و ایامی را به نمایش دادن این کار زشت خود اختصاص داده‌اند، تصور می‌کنند که زنان ما از آن‌ها پیروی می‌کنند، البته ممکن است تعداد اندکی از آن‌ها در داخل کشور پیروی کنند.

وی تصریح کرد: ما باید روی اکثریت افرادی که به حجاب و عفاف اعتقاد دارند کار کنیم و بر این اساس مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی وجود دارد و ۲۶ دستگاه مسئول هستند و ۳۰۰ مصوبه تصویب شده است.

سردار اشتری گفت: ما باید وظایف هر دستگاه را که قانونا در رابطه با حوزه عفاف و حجاب وظیفه دارند، مطالبه و مصوبات را پیگیری کنیم و نیروی انتظامی پیگیر این موضوع است و امیدواریم مصوبات یک بار دیگر احیا شود.

فرمانده ناجا افزود: معتقد هستیم هر چه قدر بر اساس قانون و شرع درباره موضوع حجاب کار کنیم، امنیت بیشتری خواهیم داشت.

سردار اشتری بیان کرد: بر اساس آمارها و مستندات، جامعه‌ای که موضوع عفاف و حجاب را سر لوحه خود قرار داده است در آرامش بیشتری به سر می‌برد. در شهر‌ها و مکان‌هایی که کمتر به حجاب توجه شده، آسیب‌ها هم بیشتر شده است و رعایت عفاف در درجه اول مربوط به خود فرد و مربوط به جنس خاص و قوم و کشور خاص نیست.

فرمانده ناجا گفت: در تحقیقاتی که برخی از دانشمندان خارجی انجام دادند به این نتیجه رسیدند که حجاب در آرامش و امنیت نقش دارد و ما باید همه دست به دست هم دهیم و موضوع حجاب را پیگیری کنیم.

وی با اشاره به مولفه‌های امنیت گفت: یکی از مولفه‌ها امنیت اخلاقی است و هر چه قدر مایه‌های امنیت اخلاقی را محکم‌تر کنیم، موفق‌تر خواهیم بود و این کار را باید از خانواده و مدارس شروع کنیم و در این زمینه حتما نهاد خانواده بیشترین تاثیر را خواهد داشت.

فرمانده ناجا گفت: اگر ما محیط تحصیل و کار فرزندان خود را پاک‌تر و زیبا‌تر کنیم، حتما پذیرش دیگر موارد قانونی و شرعی هم راحت‌تر خواهد شد.

وی افزود: وظیفه نیروی انتظامی این است که فضا را برای همه مردم جامعه امن کند. امروز اگر یک خانمی اراده کند که با خودروی شخصی خود در ساعاتی از روز و شب در شهر تردد کند، باید احساس آرامش کند که این گونه هم هست و ما باید آن را تقویت کنیم.

سردار اشتری در رابطه با حادثه روز گذشته در بانه و شهادت تعدادی از مرزبانان گفت: در ۵ سال گذشته تعداد حملات در مرز‌ها بیشتر شده است و دلیل آن هم حمایت برخی از کشور‌ها است.

فرمانده ناجا گفت: نیرو‌های مرزبانی ما در مرز‌ها تلاش زیادی می‌کنند و از این بابت از آن‌ها تقدیر هم شده است.

برچسب ها:
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 23
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
15:17 - 1397/04/20
این آمار هفته گذشته بیشتر اعلام شده بود
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۱۸ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۰
مهم نیست 70 یا 80 مهم اینکه هرکس ازاده هرجور که دلش میخواد زندگی کنه بازور کسی بهشتی نمیشه
Iran, Islamic Republic of
15:24 - 1397/04/20
فک کنم برعکس گفتن...
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۴۴ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۰
اول‌حجات‌یاد‌بازیگرتلوزیون‌بدهید‌خیلی‌بعد‌
حجاب‌هستن
Iran, Islamic Republic of
15:40 - 1397/04/20
ایکاش آمار بیکارها و گرسنه ها را هم اینقدر دقیقه داشتی !!!
France
15:44 - 1397/04/20
فکر کنم ناجا از پرسنل خودش امار گرفته میگه 70 درصد که امار واقعا پایینی هست و باید پرسنل ناجا حداقل 100 درصد راضی باشن ..خخخ......اگرم از مردم این امار رو داد که هیچ عقل سلیمی میگه نمیشه با یه روز امار 40 میلیون زن و دختر رو دراورد که همه راضی به حجاب هستن .. هر کی این خبراها گوش میکنه فکر میکنه مردم ایران تو بهشت زندگی میکنن...
United States
15:47 - 1397/04/20
از کجا درصد دقیق رو میگی؟ آمار گرفتی؟ ...
United States
15:53 - 1397/04/20
خودش شمرده ؟؟؟؟ ما نبودیم که !!!!
Iran, Islamic Republic of
16:06 - 1397/04/20
وقتی کسی و مجبور به کاری کنید فقط نتیجه عکس می گیرید در مورد حجاب هم همینطوره ...
پاسخ ها
ایران
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۳۴ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۱
کاربر حسین . شما توی شهر یک تابی بخور ببین کسی مجبوره؟ واقعا از اینی که بعضیها بیرون میآیند بدتر هم میشه اومد بیرون؟ مگر اینکه بگیم قانون جنگل . دیدی که توی جنگل کسی مجبور به حجاب پشت وپیش و سر و گردنش نیست !!!!؟؟؟؟؟
بدون نام
United States
۱۵:۰۱ - ۱۳۹۷/۰۵/۱۴
ایران تیز هوش،طبق فرمایشات جنابعالی الان کل دنیا جنگله و فقط کشور ماست که متمدن و شهر نشینه بخاطر دخالت در حریم شهروندان و اجبار به پوشوندن موی بانوان؟؟؟
Iran, Islamic Republic of
16:09 - 1397/04/20
این آمار رو از کجا در اوروی میشه منابع اون ذکر کنی من هم بدونم ؟؟
Netherlands
16:34 - 1397/04/20
حق اون سی در صدی که مخالفن چی میشه؟
پاسخ ها
نیکی
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۴۱ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۰
باتشکر از اقدامات برخی مامورین معتقد و متعهد ناجا وقابل توجه خانم پروانه معصومی
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۲:۱۰ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۰
مخالف حکم خدا هیچ حقی ندارد...
ایران
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۳۱ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۱
کاربر پرستش " حق اون چندین درصدی که توی اروپا میخواهند حجاب داشته باشند و تحصیل کنند و... و اجازه ندارند چی میشه!!!؟؟؟
United Arab Emirates
17:15 - 1397/04/20
آهای سانسورچی واسه چی نظرمنو نمیزاری؟؟؟؟
Netherlands
23:22 - 1397/04/20
من که از هر صدتا زن ۷۰ تا بی حجاب می بینم امارش برعکسه
Iran, Islamic Republic of
14:33 - 1397/04/22
در جواب دوستان باید بگم اولا بعید میدونم توی هیچ کشور اروپایی برداشتن روسری اجبار باشه و هم توی اداره های اروپا و امریکا و هم توی دانشگاههاشون خیلی از کسایی که اونجان خانمای مسلمان هستن و در عین حال حجابشون رو هم دارن... ...
Iran, Islamic Republic of
17:23 - 1397/04/29
سازمان آمار کشور جمعیت کشورو نمیتونه اعلام کنه شما از کجا این امار دقیق با حجابها و بیحجابهارو آوردید!
United Arab Emirates
20:09 - 1397/07/26
چند درصد گرسنه و بدبخت داریم ؟! در ضمن حجاب داشتن یا نداشتن آدمها با زور به جایی نمیرسه
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج