سیلا؛ ملکه جدید موسیقی ترکیه و محبوب ایرانیان
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
دکتر نداف کرمانی_ fموبایل
دندانپزشکی تاج_f موبایل
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
ادیب_1
لاله زار مال_1
اپیلاسیون نانا 1
اپیلاسیون نانا 3
ادیب_3
لاله زار مال_3
اپیلاسیون نانا 4
ادیب_4
لاله زار مال_4
اپیلاسیون نانا 2
لاله زار مال_2
ادیب_2
دکتر نداف کرمانی_ f
دندانپزشکی تاج_f
۷۵۱۶۵۸
۰۷ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۱:۰۳
۳۸۶۱۸
سال ۲۰۰۷ سیلا اولین آلبوم خودش را به نام خودش یعنی «سیلا» روانه بازار موسیقی کرد که ترانه اول آن به نام «دَن سُنرا» (…Dan Sonra) سه ماه بر جایگاه نخست محبوب‌ترین آهنگ‌های ترکیه قرار داشت!

برترین ها - ترجمه از احمد محمدی: «سیلا گنج اغلو» (Sıla Gençoğlu) متولد 17 ژوئن 1980 در شهر دنیزلی در جنوب شرقی ترکیه است. او که از سال 2003 به عنوان تهیه کننده، آهنگساز، ترانه سرا و خواننده پشت صحنه با بسیاری از هنرمندان ترکیه نظیر «کنان دوگلو» (Kenan Doğulu) همکاری کرده بود، در سال 2007 اولین آلبوم خودش را به نام خودش یعنی «سیلا» روانه بازار موسیقی کرد که ترانه اول آن به نام «دَن سُنرا» (Dan Sonra...) سه ماه بر جایگاه نخست محبوب ترین آهنگ های ترکیه قرار داشت و در اروپا هم به جایگاه 79 رسید. ویدئوی این ترانه دوازدهمین ویدئوی دیده شده در سراسر دنیا از سال 2007 تا 2008 بود.

سیلا؛ ملکه جدید موسیقی ترکیه و محبوب ایرانیان

آلبوم «سیلا» نقش مهمی در موفقیت هنری «سیلا گنج اغلو» بازی کرد و بسیاری از جوایز هنری ملی ترکیه را نصیب او کرد، عناوینی مثل «بهترین هنرمند جدید» و «بهترین آلبوم جدید»!

از آن سال تاکنون «سیلا»، هفت آلبوم دیگر به نام های آلبوم «Shaker» (سال 2008) که اولین آلبوم بین المللی «سیلا» بود و با همکاری گروه کلمبیایی «Ciclon» تهیه شد، آلبوم «İmza» (سال 2009)، آلبوم «Konuşmadığımız Şeyler Var» (سال 2010)، آلبوم «Joker» (سال 2012) این آلبوم نخستین آلبومی بود که از اجرای زنده او تهیه شد، آلبوم «Vaveyla» (سال 2012)، آلبوم « Yeni Ay » (سال 2014) و آلبوم «Mürekkep» (سال 2016) را روانه بازار کرده است.

این هنرمند «خواننده – ترانه سرا» ترکیه ای عاشق اجراهای زنده است و مدتی پیش هم تور اروپایی اش را برگزار کرد و در تاریخ 17 ماه مه در حالی که از اجرای آخرین کنسرتش در پایتخت ترکیه بیش از یک سال می گذشت، در سالن کنسرت «O2» مجموعه فرهنگی - تفریحی «Indigo» این بار در پایتخت انگلستان به استیج بازگشت.

سیلا؛ ملکه جدید موسیقی ترکیه!

موسیقی سیلا محبوبیت زیادی دارد و همین هم باعث شده است که در ده سال گذشته همواره یکی از اعضای ثابت در میان جدول برترین آهنگ های ترکیه ای باشد.

آهنگ های شاد و دارای ضرباهنگ بالای او نظیر «Aslan Gibi»، «Engerek»، «Vaziyetle» و «Kafa and Yaz Geliyor Heyoo» همیشه مکمل جشن ها و شادی های ترکیه ای ها بوده و هست؛ در حالی که آهنگ های عاشقانه اش نظیر «Yan Benimle»، «Yabancı» و «Zor Sevdiğimden» در زمان های عاشقی و دلتنگی مونس شب های هجران و اشتیاق شان گشته.

پنج حقیقت خواندنی درباره سیلا، یکی از بزرگترین ستاره های موسیقی پاپ ترکیه و ظهورش در آسمان شهرت و محبوبیت را برای تان آورده ایم که شاید پیش از این از آنها خبر نداشتید!

1. آیا سیلا جانشین ملکه موسیقی پاپ ترکیه «سزن آکسو» (Sezen Aksu) است؟

سیلا؛ ملکه جدید موسیقی ترکیه!

صدای زیبای سیلا با ملکه پیشین موسیقی پاپ ترکیه، «سزن آکسو» مقایسه می شود و طرفداران و رسانه های این کشور اغلب از «سیلا» به عنوان «جانشین طبیعی» سزن یاد می کنند.

این همکاری در نوشتن موسیقی متن سریال «سیلا» (Sila) (ترانه ای به نام «Töre» (سنت)) بود که نقطه تلاقی این دو هنرمند از دو نسل مختلف ترکیه شد. سریال «سیلا» (Sila) که محبوبیت بسیار یافت درباره زنی مدرن از شهر استانبول است که با یکی از سران ثروتمند طایفه ای کُرد از جنوب شرق ترکیه ازدواج می کند و روایتگر سنت های جامعه پدرسالانه جامعه ترکیه است.

سیلا؛ ملکه جدید موسیقی ترکیه!

هنگامی که این سریال خانوادگی هفتگی در سراسر اروپای شرقی و خاورمیانه نیز پخش شد، در حالی که خواننده ترانه متن این سریال هم خود سیلا بود؛ محبوبیت بین المللی اش هم به سرعت افزایش یافت و هواداران خارجی اش هم در کنار هواداران هم وطنش، بیش از پیش مشتاق شنیدن صدا و ترانه های او شدند.

در طول سال های اخیر «سیلا» و «سزن» همیشه رتبه اول لیست Spotify آهنگ های خواننده های زن ترکیه از نظر بیشترین تعداد شنیده شدن (تعداد Play یا دانلود) در ترکیه را بین خود رد و بدل کرده اند.

2) سیلا و شاعری

سیلا؛ ملکه جدید موسیقی ترکیه!

اگرچه سیلا تنها پس از یک سال تحصیل در رشته ادبیات، از دانشگاه اخراج شد اما این مسئله هیچ وقت باعث کاهش علاقه و اشتیاق او به ادبیات نشد و سال گذشته با انتشار کتاب شعرش «Anlatsam Geçer Mi» (اگر توضیح دهم، خواهد گذشت؟) این اشتیاق را نمایان کرد. اشعار کتاب جنبه دیگری از شخصیت هنری او را نمایان کرد. بسیاری از منتقدان اذعان کردند که از کیفیت بالای اولین کتاب شعر او بسیار شگفت زده و مشعوف شده اند. اشعار این کتاب به گونه ای با تم های آهنگین و احساس ترانه های او آمیخته شده اند که ناخودآگاه هر کدام از هواداران آهنگ هایش به خریدنش مجاب می کند.

3) «... دَن سُنرا» (Dan Sonra...)؛ اولین ترانه درخشان سیلا

سیلا؛ ملکه جدید موسیقی ترکیه!

اولین تک آهنگ او «Dan Sonra...» بود که «کنان دوگلو» (Kenan Doğulu) سوپراستار هم در آن به ایفای نقش پرداخته بود. خود سیلا ترانه را نوشت و برادر بزرگتر کنان که پیش از آن آهنگ های درخشان بسیاری ساخته بود، «اوزان دوگلو» (Ozan Doğulu) موسیقی آن را نوشت و تهیه کنندگی اش را نیز به عهده گرفت.

نتیجه ای که حاصل شد، بهترین آهنگ سال 2007 ترکیه لقب گرفت؛ «Dan Sonra...» سه ماه تمام بر صدر جداول موسیقی ترک تکیه زد و حتی به جداول موسیقی اروپایی نیز راه یافت. ویدئوی «Dan Sonra...» نیز چنان که در ابتدای متن اشاره شد دوازدهمین ویدئوی دیده شده سال در سرتاسر جهان لقب گرفت!

4) سیلا؛ فعال اجتماعی

سیلا؛ ملکه جدید موسیقی ترکیه!

سیلا یکی از مشهورترین چهره های شرکت کننده در اعتراضات سال 2013 بود. این اعتراضات در واکنش به برنامه های دولت برای حذف پارک تاریخی «گزی» (Gezi Park) صورت می گرفت که یکی از معدود فضاهای سبز باقی مانده در قلب شهر استانبول بود. برخورد خشونت آمیز نیروهای دولتی باعث شد که این دامنه این اعتراضات به مخالفت با دولت و طرفداری از دموکراسی افزایش یابد.

سه سال بعد زمانی که در هفتم ماه اوت 2016 و چند هفته بعد از شکست کودتای نافرجام ترکیه، راهپیمایی «دموکراسی و شهیدان» از طرف دولت سازماندهی شد، سیلا، برعکس بسیاری از هنرمندان ترکیه در این راهپیمایی شرکت نکرد و اعلام کرد: «من بخشی از این نمایش نیستم!»

انتقادهای بسیار زیادی از او صورت گرفت و شوراهای وفادار به رییس جمهور اردوغان رزروهای او برای سالن های دولتی جهت اجرای کنسرت هایش را کنسل کردند، اما علی رغم همه این فشارها او بر سر عقیده خویش ایستاد و اظهار داشت: «اگر این مربوط به دموکراسی است، من بر سر سخنان خود ایستاده ام.» و کسانی را که سعی داشتند او را به گونه ای دیگر بنمایانند محکوم کرد. او هواخواه دموکراسی و مخالف دیکتاتوری بود، و در این میان فرقی میان دیکتاتوری کودتاگران یا دیکتاتوری اردوغان قائل نمی شد!

سیلا؛ ملکه جدید موسیقی ترکیه!

در ماه فوریه سال جاری، سیلا به میلیون ها تن از مردم عادی ترکیه پیوست؛ و انزجار و ناامیدی خویش از سوءاستفاده و بدرفتاری با کودکان را با پست کردن پرینتی سیاه از دست یک کودک منتشر کرد.

این متنی بود که در این پست نوشته است: «وقتی که این اخبار را می شنوم، قلبم می گیرد. سوء رفتار با فرزند غیر قابل قبول است، تجاوز غیر قابل قبول است، خشونت غیر قابل قبول است. ما مسئول حفاظت از تمام پسران و دختران هستیم. ما باید صدای آنها باشیم! ما باید فریاد بزنیم تا صدای مان شنیده شود.»

5) سیلا در اوقات فراغت

سیلا؛ ملکه جدید موسیقی ترکیه!

سیلا در مصاحبه ای که با روزنامه «ملیت» در ابتدای فعالیت حرفه ای اش داشت، به گذشته اش اشاراتی کرده بود. گذراندن دوره هایی در ورزش «کیک بوکسینگ» برای تناسب اندام و همچنین رهایی از استرس، گذراندن اوقات فراغت در خانه با گوش کردن موسیقی، خواندن کتاب و تماشا کردن برنامه های مستند «نشنال جئوگرافیک» از جمله علاقه ها و تفریحات وی بودند. او همچنین عاشق قدم زدن در محله های قدیمی استانبول است و ساکن همانجا نیز هست؛ محلاتی نظیر «سلطان احمد»، «ببک»، «بیوگلو» و «نیشانتشی».

سیلا همچنین اذعان کرد که عاشق غذاهای ایتالیایی است و خودش نیز در آشپزخانه اش غذاهای الهام گرفته از ناحیه «اژه» ترکیه را می پزد. او عاشق دعوت کردن دوستانش به خانه اش است و ادعا می کند که سالاد رژیمی «لوبیا و سیب زمینی» اش بین آنها بسیار مشهور شده است!

کفش های زیبا او را محسور می کنند، مخصوصا کفش های پاشنه بلند! و حتی در کنسرت هایش هم کفش های پاشنه بلند به پا می کند و باکلاس ترین فروشگاه های سرتاسر ترکیه را برای یافتن بهترین کفش ها جستجو می کند. و در نهایت این که به «عطر» عشق می ورزد. در حقیقت آنقدر عطرهای مختلف در خانه اش انباشته است که می تواند با آنها یک فروشگاه باز کند!

انتشار یافته: 32
در انتظار بررسی:1
Iran, Islamic Republic of
11:19 - 1397/05/07
عالی .خیلی دوسش دارم
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۰۱ - ۱۳۹۷/۰۵/۰۷
این حرفا چیه؟زبونتونو گاز بگیرین!مگه ما ایرانیا آهنگ گوش میدیم؟اونم از نوع ترکی و صدای خواننده زن؟D-;
Iran, Islamic Republic of
11:24 - 1397/05/07
خب که چی؟! به ما چه؟!
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۵۴ - ۱۳۹۷/۰۵/۰۷
شما بله اینارو نمیشناسین.
ولی ما ترکای ایران خواننده هامون اینها هستند. و طرفدار این خواننده ها هستیم.
ص
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۴۴ - ۱۳۹۷/۰۵/۱۴
آره شماها نمیشناسین. ما ترکا میشناسیمشون:/
Iran, Islamic Republic of
11:29 - 1397/05/07
آهنگ Yan benimle واقعا عالیه ، تو اوووووووووووووج صداش فوق العادس
Iran, Islamic Republic of
11:37 - 1397/05/07
هنرمندان زیادی وجوددارند که بیوگرافیشان حماسی تر ازایشونندبا احترام به طرفدارشون .اینقدر بزرگش نکنین. احتمالا بخاطرمخالفت با اردوغان میخواد معروف بشه.این مدل معروفیت الان مدشده...
Iran, Islamic Republic of
11:39 - 1397/05/07
عااااااااااااااااااااااااشقشم
Iran, Islamic Republic of
11:44 - 1397/05/07
Yalan sevinçle oyalandım

با شادی دروغین وقتم را گذراندم

Aklın tuzağında dolandım

در تله ذهن پرسه زدم و گشتم

Kusuruma bakma zil zurna geldim

عذر میخوام، خیلی مست آمدم

Sabahın beşi kapına dayandım

ساعت 5 صبح دم درت استادم (منتظر موندم)

Erbabım aşk madem

تا وقتی که عشق ارباب من است

Madem yasaklar namahrem

تا وقتی که ممنوعیت ها مخفی است

Kafeste sözler susuyor şimdilik

درحال حاضر کلمات در قفس سکوت میکند

Uçurur zaman hele dur bakalım

زمان پرواز میکند و حال منتظر میمانیم و خواهیم دید

Sırtımda uzun hırka gibi gece

شب مثل یک ژاکت پشمی بلند در پشتم است

Yarenlik etmez kaytarır hece

هجا نمیماند و فرار میکند

Hatıra oturmuş kalkmaz halden anlamaz

خاطره میماند و از جایش بلند نمیشود، نمیفهمد

Derya deniz düşünce

دریایی از افکار هست

Gezdim seni sokak sokak

کوچه به کوچه به دنبالت گشتم

Valla yok hesap kitap

بخدا حساب و کتابی ندارد

İçimde avaz avaz yan yan yan benimle

درون من، به بلندی میسوزد میسوزد با من میسوزد

Uzun yola gider gibi

مثل رفتن یک راه طولانی است

Bakma öyle yüzüme

اینطور به صورتم نگاه نکن

Aman can cazım etme

آه، عزیز من اینگونه نکن

 
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۱:۳۴ - ۱۳۹۷/۰۵/۰۸
آفرین به زحمتی که برای ترانه و ترجمه ش کشیدید
سپاس فراوان
Iran, Islamic Republic of
11:46 - 1397/05/07
فقط گونل یادش بخیر چه دختری بود
Iran, Islamic Republic of
11:46 - 1397/05/07
به ما چه از داخل کشور خبر بدین چه بلایی سرمون میاد
Iran, Islamic Republic of
11:50 - 1397/05/07
بسیار خوش صدا هستن . خیلی هم در ایران طرفدار داره . مهم اینه که تحصیلات موسیقی داره و مثل اینجا نیست که همینجوری هرتی پرتی طرف خواننده بشه یا بازیگر و یا ....
Iran, Islamic Republic of
11:53 - 1397/05/07
من نمیشناختمش یک بار ب اصرار دوستم رفتیم کنسرتش ولی خوب بود خوشم اومد از صداش
Iran, Islamic Republic of
12:40 - 1397/05/07
آقا یاد گرفتن ترکی استانبولی خیلی سخته؟
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۴۰ - ۱۳۹۷/۰۵/۰۷
اگه ترک ایران نیستید بله سخته.
ولی خوب من خودم چون اردبیلیم در عرض یه ماه به ترکی استانبولی مسلط شدم
چون خیلی کم فرق داره با ترکی آذربایجانی
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۱:۳۶ - ۱۳۹۷/۰۵/۰۷
اول از ترکی خودمون شروع کن که آسونتره بعد با استانبلی کاملش کن
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۲:۴۱ - ۱۳۹۷/۰۵/۰۸
به نظر نمیاد خیلی سخت باشه
Iran, Islamic Republic of
13:58 - 1397/05/07
ملکه فقط ایبرو
بقیه سوسول بازین
Iran, Islamic Republic of
14:41 - 1397/05/07
کی هست اصلا؟
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۵۶ - ۱۳۹۷/۰۵/۰۷
خواننده ی پاپ واقعی هست.
شما حمید هیرادو گوش کن خودتو اذیت نکن.
Iran, Islamic Republic of
14:41 - 1397/05/07
از همه چیز گذشته خوبه خودتونم میگین کودتای ترکیه نمایشی بود و اردوغان دیکتاتوره
Iran, Islamic Republic of
16:30 - 1397/05/07
این سیلا فقط شاعر و خوانندس و بازیگر سریال شخص دیگه های است
پاسخ ها
احمد
United States
۱۸:۵۵ - ۱۳۹۷/۰۵/۰۷
ممنون
Iran, Islamic Republic of
17:31 - 1397/05/07
من ک نمیشناختمش
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۴۱ - ۱۳۹۷/۰۵/۰۷
نمیشناسی چرا کامنت میزاری؟؟؟؟؟
برو همون سحر مقدستو گوش کن
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۳۴ - ۱۳۹۷/۰۵/۰۸
شما اعصاب نداری برو دوکتر یکی نظر میزاره یه بیمار میاد بهش حمله میکنه خدا شفا بده
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۰:۳۵ - ۱۳۹۷/۰۵/۰۸
*دکتر
Iran, Islamic Republic of
11:44 - 1397/05/08
من ک از دیدن این فاشیستا حالم ب هم میخوره
Iran, Islamic Republic of
15:17 - 1397/06/18
به نظر من صدا و سبکسر عالیه
Iran, Islamic Republic of
04:09 - 1397/08/11
واقعا یک هنرمنده واقعیه. من همه آهنگاشو گوش کردم آرزومه برم کنسرتش
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
گروه تولیدی نیلوفر_1
دکتر نائبی_1
سفیر بار ساقدوش_1
سفیر بار ساقدوش_3
دکتر نائبی_3
گروه تولیدی نیلوفر_3
دکتر نائبی_4
گروه تولیدی نیلوفر_4
سفیر بار ساقدوش_4
سفیر بار ساقدوش_2
دکتر نائبی_2
گروه تولیدی نیلوفر_2
روانشناسی مرهم_ فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
روشا فارمسی_فوتر موبایل
پارسیان طب - فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
قالیشویی ثمین_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
ترجمه زندگی_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
کلینیک النا_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل
اورانوس_فوترموبایل2
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
نیکان فارمدمهر_فوتر موبایل
دکتر آزاد خواه_فوتر موبایل
دکتر صالحی_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
دکتر لاجوردی_فوتر موبایل
تنورستان_فوتر موبایل
تنورستان_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
پارسیان طب - فوتر
روانشناسی مرهم_ فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
کلینیک النا_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر
قالیشویی ثمین_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
فنی آتل_فوتر
دکتر صالحی_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
ترجمه زندگی_فوتر
دکتر آزاد خواه_فوتر
دکتر لاجوردی_فوتر
اورانوس_فوتر2
نیکان فارمدمهر_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
آیلین_تزریق چربی
قالیشویی نوین_فوتر
روشا فارمسی_فوتر
شفا_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر