هشدار سناتور آمریکایی برای توقف نرم‌افزار فلاش
۷۵۲۰۱۴
۰۷ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۵:۰۳
۱۸۰۵ 
بسیاری از کاربران هنوز از نرم افزار چندرسانه ای فلاش شرکت ادوب استفاده می کنند، اما این نرم افزار ضعف های فراوانی دارد و می تواند امنیت کاربران را تهدید کند.

خبرگزاری مهر: بسیاری از کاربران هنوز از نرم افزار چندرسانه ای فلاش شرکت ادوب استفاده می کنند، اما این نرم افزار ضعف های فراوانی دارد و می تواند امنیت کاربران را تهدید کند.

در بسیاری از نقاط جهان شرکت ها و وزارت خانه های دولتی دیگر حق استفاده از نرم افزار فلاش را به همین علت ندارند، اما در این مورد اهمال می کنند.

برخی نهادهای دولتی آمریکا نیز علیرغم هشدارهای امنیتی مکرر به این موضوع بی توجهی می کنند و به همین علت ران وایدن سناتور دموکرات آمریکایی از نهادهای دولتی در این کشور خواسته تا هر چه سریع تر نرم افزار فلاش شرکت ادوب را از روی رایانه های خود پاک کنند.

در سال های اخیر بارها حفره ها و آسیب پذیری های امنیتی متعددی در نرم افزار فلاش شناسایی شده است. از سوی دیگر این نرم افزار به خوبی و روانی برروی گوشی های هوشمند اجرا نمی شود و همین امر تمایل به استفاده از برنامه یادشده را کاهش داده است.

خود شرکت ادوب نیز به علت مشکلات نرم افزار فلاش اعلام کرده که تا پایان سال ۲۰۲۰ به پشتیبانی از این برنامه پایان می دهد.

وایدن رونوشت هایی از درخواست خود در این زمینه را برای برخی سازمان های امنیتی آمریکایی مانند آژانس امنیت ملی آمریکا و وزارت امنیت داخلی این کشور ارسال کرده است و خواستار توقف استفاده از برنامه فلاش ظرف مدت ۶۰ روز شده است.

برچسب ها:
مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج