هشدار نخبگان جامعه درباره خطر استیضاح وزیر کار
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
مجتمع فنی تهران_Fموبایل
کلینیک فرشته_موبایلf
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
ریزخور_1
کلاسینو_1
لاله زار مال_1
اپیلاسیون نانا 1
سفیر بار ساقدوش_1
کلاسینو_3
اپیلاسیون نانا 3
ریزخور_3
لاله زار مال_3
سفیر بار ساقدوش_3
اپیلاسیون نانا 4
سفیر بار ساقدوش_4
لاله زار مال_4
ریزخور_4
کلاسینو_4
سفیر بار ساقدوش_2
کلاسینو_2
لاله زار مال_2
اپیلاسیون نانا 2
ریزخور_2
مجتمع فنی تهران_F
کلینیک فرشته_f
۷۵۵۲۵۹
۱۵ مرداد ۱۳۹۷ - ۰۷:۵۳
۳۵۴۹
روزبه کردونی، پژوهشگر سیاست‌گذاری در یادداشتی استیضاح وزیر کار در شرایط فعلی کشور را خطرناک و نادرست دانشت.

روزنامه شرق: روزبه کردونی، پژوهشگر سیاست‌گذاری در یادداشتی استیضاح وزیر کار در شرایط فعلی کشور را خطرناک و نادرست دانشت.

او در ادامه نوشت: «ریچارد نفیو»، مسئول تیم طراحی تحریم‌ها علیه ایران، در کتاب هنر تحریم‌ها که از آن به‌عنوان راهنمای آموزشی تحریم در سطوح بالای دستگاه سیاست‌گذاری آمریکا یاد می‌شود، درباره درک آثار تحریم و درد ناشی از آن در کشور هدف، از واژه «استقامت» استفاده می‌کند. او واژه استقامت را به‌عنوان قاطعیت روان‌شناختی کشور هدف، برای انکار پیروزی تحریم‌کننده تعریف کرده و تأکید می‌کند اساسا تحریم‌ها برای درهم‌شکستن این قاطعیت روان‌شناختی وضع می‌شود.

هشدار نخبگان جامعه درباره خطر استیضاح وزیر کار

توجه به این نکته از‌آن‌رو ضروری است که نشان می‌دهد در کنار مشکلات عدیده درون کشور، نارضایتی‌های ناشی از شکاف فزاینده انتظارات و امکانات، اعتراضات مردمی و موارد دیگر، دشمنی هوشمند و با برنامه فروپاشی روانی، جامعه را هدف قرار داده است.

در این شرایط ویژه یک ضرورت انکارناپذیر، گفت‌وگوی بی‌واسطه با مردم است؛ مردمی که در شرایط سخت اقتصادی به سر می‌برند و دیوار اعتماد میان آنان و دولت (به معنای عام) بلندتر شده است، گفتگو با کارگرانی که حقوق معوقه دارند، گفتگو با بازنشستگانی که مطالبات معوقه دارند، گفتگو با معدنچیانی که با جانشان کار می‌کنند، گفتگو با کامیون‌دارانی که از تبعیض، رانت و بی‌توجهی نارضایتی دارند و گفتگو با مردم روستاها، شهرستان‌ها و آن‌ها که منتظر شنیده‌شدن صدای خود هستند.

در چنین زمانه‌ای باید اذعان کرد ایران ما نیازمند تقویت حلقه‌های اتصال و گفتگو میان همه اقشار است. برای این منظور، به چهره‌هایی نیاز است که به گفت‌وگوی اجتماعی باور داشته باشند و بتوانند زمینه‌ساز تقویت استقامت ملی در شرایط سخت کنونی باشند.

تضعیف چهره‌هایی که علاوه بر داشتن مسئولیت رسمی سعی در مواجهه با بحران‌ها و چالش‌های اجتماعی از‌جمله اعتراضات گروه‌های مختلف بر مبنای ایده «گفت‌وگوی اجتماعی» داشته با حضور و ورود در جمع‌های مختلف و متنوع مردم و شنیدن بی‌واسطه مشکلات و مطالبات به سمت تحقق حداکثری این خواسته‌ها گام برداشته‌ا‌ند، می‌تواند به عنوان یک تهدید اجتماعی عمل کند.

نگاهی گذرا به فضای رسانه‌ای کشور و رصد اظهارنظر‌ها درباره استیضاح وزیر کار نشان می‌دهد جمعی از نخبگان، دانشگاهیان، فعالان مدنی و کنشگران سیاسی-مدنی از طیف‌های مختلف بدون نگرانی از دریافت برچسب، مخالفت خود را اعلام کرده‌اند.

آنان می‌گویند استیضاح در مقطع کنونی آن هم فقط پنج ماه پس از استیضاح قبلی و یک سال از رأی اعتماد کابینه دوازدهم اقدامی سیاستی نیست. افرادی صریح، شفاف و علنی با استیضاح مخالفت کردند که نه به فرموده نظر می‌دهند و نه با تهدید و تطمیع دیدگاه‌شان تغییر می‌کند. یکی از دلایل مخالفت این نخبگان با اقدامی به نام استیضاح اهمیت ایجاد ارتباط ساختارمند با گروه‌های مختلف اجتماعی در فضای پرالتهاب فعلی است.

از سوی دیگر باید توجه داشت هرگونه تزلزل در وزارتخانه‌هایی که مسئولیت حفاظت اجتماعی از مردم را برعهده دارند، اجرای بی‌وقفه سیاست‌های مؤثر، هدفمند و متمرکز در حوزه رفاه و اشتغال را دچار آسیب می‌کند. نکته آخر اینکه تقویت استقامت ملی در شرایط سخت کنونی یک ضرورت انکارناپذیر است. امید است که مجموعه تصمیم‌ها و اقدامات آن‌ها که در هر قوه‌ای مسئولیت دارند، در راستای ارتقای این استقامت و نه مسائل پنهان دیگر باشد.

مطالب مرتبط
انتشار یافته: 9
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
08:03 - 1397/05/15
همه تون برید .ایران بدون دولت بهتر میچرخه.
Iran, Islamic Republic of
08:05 - 1397/05/15
چرا هشدار کاش از اول ایشان را استیضاح میکردند کدام کار کدام اشتغال
Iran, Islamic Republic of
08:07 - 1397/05/15
کدوم کار مگه کار هست که وزیرهم داشته باشه
Iran, Islamic Republic of
08:13 - 1397/05/15
این دوره همه اش رو لج و سیاسی کاری کار پیش میروددر مجلس فقط کار خراب کردن دولت است نه به فکر مردم .نیرویهای مجلس فقط دنبال توهمت زدن وبه دنبال شهرت در رورنامه ها هستند خدا بغیر کند عاقبت ما را بدترین نمایندها این دوره هستند
Iran, Islamic Republic of
08:13 - 1397/05/15
این دوره همه اش رو لج و سیاسی کاری کار پیش میروددر مجلس فقط کار خراب کردن دولت است نه به فکر مردم .نیرویهای مجلس فقط دنبال توهمت زدن وبه دنبال شهرت در رورنامه ها هستند خدا بغیر کند عاقبت ما را بدترین نمایندها این دوره هستند
Iran, Islamic Republic of
08:47 - 1397/05/15
سلام ، ایشان مدیر روابط عمومی وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی است ، باید از وزیر دفاع کند
Iran, Islamic Republic of
11:52 - 1397/05/15
من نمیدانم ایشان از کدام تلاش بی وقفه وزیر محترم کار ورفاه اجتماعی دفاع می کنند بنظر میرسد افرادی که عهده دار منصبی می شوند صرفنظر از اینکه با زیر وبم این مناصب هیچ آشنایی ندارند ودر مورد آن مطالعه ای نکرده اند و وظایف ذاتی آن پست را نمی دانن مامور به اجرای فرامین طیف قدرت وثروت هستند بیشتر درصدد عوام فریبی هستند تا خدمت کارکرد این وزیر محترم چندان بنفع کارگر آن زحمتکش نبوده و ایشان از زمان ورودشان فضا را امنیتی کرده اند یا بقول سیاستمداران دستکش مخملی دست کرده اند ایشان از سیاست افزایش قیمت ارز توسط دولت کاملا"با خبر بود چرا دستمزد کارگران با افزایش اندک در نظر گرفت چرا با‌گذشت پنج ماه از سال هنوز بازنشستگان افزایش اندک حقوق را بطور کامل دریافت نکرده اند وچرا ایشان اولین مدیری بود که یارانه زیر مجموعه خود یعنی کارگران وبازنشستگان را قطع کرد حال اینکه هنوز یارانه افراد ثروتمند ادامه دارد چرا شستا را بدست افراد ناتوان ونا کارآمد خودی واگذار کرد وخیلی چراها ی دیگر بهتر است‌تحلیلی از سر خرد شود نه از بلحاظ نون قرض دادن وامتیاز گیری که مجلسین خود سر آمد هستند
Netherlands
20:19 - 1397/05/15
خب استیضاحش کنن.بهتر.چه کاری کرد توو این پنج سال؟!
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
عارفی_1
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_1
خرید باکس 1
ادیب_1
شیرآلات زمانی_1
دکتر نائبی_1
سوییچ ایران_1
دکتر نائبی_3
خرید باکس 3
عارفی_3
ادیب_3
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_3
شیرآلات زمانی_3
سوییچ ایران_3
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_4
سوییچ ایران_4
خرید باکس 4
شیرآلات زمانی_4
عارفی_4
دکتر نائبی_4
ادیب_4
شیرآلات زمانی_2
سوییچ ایران_2
خرید باکس 2
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_2
عارفی_2
ادیب_2
دکتر نائبی_2
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
شفا_فوترموبایل
تنورستان_فوتر موبایل
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر موبایل
اورانوس_فوترموبایل2
آیلین_تزریق چربی موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
شاخه نبات_ فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
کالازم_فوتر موبایل
انجمن پرستاری ایران_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر
کالازم_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
اورانوس_فوتر2
موسسه خیریه زهرا_فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
آیلین_فوتر بلفارو
تنورستان_فوتر
شفا_فوتر
انجمن پرستاری ایران_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
رستوران باغ بهشت _فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
کلینیک النا_فوتر
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر
شاخه نبات_ فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
آیلین_تزریق چربی