هشدار نخبگان جامعه درباره خطر استیضاح وزیر کار
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
مجتمع فنی تهران_Fموبایل
کلینیک فرشته_موبایلf
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
لاله زار مال_1
سفیر بار ساقدوش_1
کلاسینو_1
دکتر نداف کرمانی 1
ریزخور_1
اپیلاسیون نانا 1
ریزخور_3
سفیر بار ساقدوش_3
لاله زار مال_3
کلاسینو_3
دکتر نداف کرمانی 3
اپیلاسیون نانا 3
اپیلاسیون نانا 4
ریزخور_4
سفیر بار ساقدوش_4
دکتر نداف کرمانی 4
لاله زار مال_4
کلاسینو_4
سفیر بار ساقدوش_2
اپیلاسیون نانا 2
دکتر نداف کرمانی 2
کلاسینو_2
لاله زار مال_2
ریزخور_2
مجتمع فنی تهران_F
کلینیک فرشته_f
۷۵۵۲۵۹
۱۵ مرداد ۱۳۹۷ - ۰۷:۵۳
۳۵۴۳
روزبه کردونی، پژوهشگر سیاست‌گذاری در یادداشتی استیضاح وزیر کار در شرایط فعلی کشور را خطرناک و نادرست دانشت.

روزنامه شرق: روزبه کردونی، پژوهشگر سیاست‌گذاری در یادداشتی استیضاح وزیر کار در شرایط فعلی کشور را خطرناک و نادرست دانشت.

او در ادامه نوشت: «ریچارد نفیو»، مسئول تیم طراحی تحریم‌ها علیه ایران، در کتاب هنر تحریم‌ها که از آن به‌عنوان راهنمای آموزشی تحریم در سطوح بالای دستگاه سیاست‌گذاری آمریکا یاد می‌شود، درباره درک آثار تحریم و درد ناشی از آن در کشور هدف، از واژه «استقامت» استفاده می‌کند. او واژه استقامت را به‌عنوان قاطعیت روان‌شناختی کشور هدف، برای انکار پیروزی تحریم‌کننده تعریف کرده و تأکید می‌کند اساسا تحریم‌ها برای درهم‌شکستن این قاطعیت روان‌شناختی وضع می‌شود.

هشدار نخبگان جامعه درباره خطر استیضاح وزیر کار

توجه به این نکته از‌آن‌رو ضروری است که نشان می‌دهد در کنار مشکلات عدیده درون کشور، نارضایتی‌های ناشی از شکاف فزاینده انتظارات و امکانات، اعتراضات مردمی و موارد دیگر، دشمنی هوشمند و با برنامه فروپاشی روانی، جامعه را هدف قرار داده است.

در این شرایط ویژه یک ضرورت انکارناپذیر، گفت‌وگوی بی‌واسطه با مردم است؛ مردمی که در شرایط سخت اقتصادی به سر می‌برند و دیوار اعتماد میان آنان و دولت (به معنای عام) بلندتر شده است، گفتگو با کارگرانی که حقوق معوقه دارند، گفتگو با بازنشستگانی که مطالبات معوقه دارند، گفتگو با معدنچیانی که با جانشان کار می‌کنند، گفتگو با کامیون‌دارانی که از تبعیض، رانت و بی‌توجهی نارضایتی دارند و گفتگو با مردم روستاها، شهرستان‌ها و آن‌ها که منتظر شنیده‌شدن صدای خود هستند.

در چنین زمانه‌ای باید اذعان کرد ایران ما نیازمند تقویت حلقه‌های اتصال و گفتگو میان همه اقشار است. برای این منظور، به چهره‌هایی نیاز است که به گفت‌وگوی اجتماعی باور داشته باشند و بتوانند زمینه‌ساز تقویت استقامت ملی در شرایط سخت کنونی باشند.

تضعیف چهره‌هایی که علاوه بر داشتن مسئولیت رسمی سعی در مواجهه با بحران‌ها و چالش‌های اجتماعی از‌جمله اعتراضات گروه‌های مختلف بر مبنای ایده «گفت‌وگوی اجتماعی» داشته با حضور و ورود در جمع‌های مختلف و متنوع مردم و شنیدن بی‌واسطه مشکلات و مطالبات به سمت تحقق حداکثری این خواسته‌ها گام برداشته‌ا‌ند، می‌تواند به عنوان یک تهدید اجتماعی عمل کند.

نگاهی گذرا به فضای رسانه‌ای کشور و رصد اظهارنظر‌ها درباره استیضاح وزیر کار نشان می‌دهد جمعی از نخبگان، دانشگاهیان، فعالان مدنی و کنشگران سیاسی-مدنی از طیف‌های مختلف بدون نگرانی از دریافت برچسب، مخالفت خود را اعلام کرده‌اند.

آنان می‌گویند استیضاح در مقطع کنونی آن هم فقط پنج ماه پس از استیضاح قبلی و یک سال از رأی اعتماد کابینه دوازدهم اقدامی سیاستی نیست. افرادی صریح، شفاف و علنی با استیضاح مخالفت کردند که نه به فرموده نظر می‌دهند و نه با تهدید و تطمیع دیدگاه‌شان تغییر می‌کند. یکی از دلایل مخالفت این نخبگان با اقدامی به نام استیضاح اهمیت ایجاد ارتباط ساختارمند با گروه‌های مختلف اجتماعی در فضای پرالتهاب فعلی است.

از سوی دیگر باید توجه داشت هرگونه تزلزل در وزارتخانه‌هایی که مسئولیت حفاظت اجتماعی از مردم را برعهده دارند، اجرای بی‌وقفه سیاست‌های مؤثر، هدفمند و متمرکز در حوزه رفاه و اشتغال را دچار آسیب می‌کند. نکته آخر اینکه تقویت استقامت ملی در شرایط سخت کنونی یک ضرورت انکارناپذیر است. امید است که مجموعه تصمیم‌ها و اقدامات آن‌ها که در هر قوه‌ای مسئولیت دارند، در راستای ارتقای این استقامت و نه مسائل پنهان دیگر باشد.

مطالب مرتبط
انتشار یافته: 9
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
08:03 - 1397/05/15
همه تون برید .ایران بدون دولت بهتر میچرخه.
Iran, Islamic Republic of
08:05 - 1397/05/15
چرا هشدار کاش از اول ایشان را استیضاح میکردند کدام کار کدام اشتغال
Iran, Islamic Republic of
08:07 - 1397/05/15
کدوم کار مگه کار هست که وزیرهم داشته باشه
Iran, Islamic Republic of
08:13 - 1397/05/15
این دوره همه اش رو لج و سیاسی کاری کار پیش میروددر مجلس فقط کار خراب کردن دولت است نه به فکر مردم .نیرویهای مجلس فقط دنبال توهمت زدن وبه دنبال شهرت در رورنامه ها هستند خدا بغیر کند عاقبت ما را بدترین نمایندها این دوره هستند
Iran, Islamic Republic of
08:13 - 1397/05/15
این دوره همه اش رو لج و سیاسی کاری کار پیش میروددر مجلس فقط کار خراب کردن دولت است نه به فکر مردم .نیرویهای مجلس فقط دنبال توهمت زدن وبه دنبال شهرت در رورنامه ها هستند خدا بغیر کند عاقبت ما را بدترین نمایندها این دوره هستند
Iran, Islamic Republic of
08:47 - 1397/05/15
سلام ، ایشان مدیر روابط عمومی وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی است ، باید از وزیر دفاع کند
Iran, Islamic Republic of
11:52 - 1397/05/15
من نمیدانم ایشان از کدام تلاش بی وقفه وزیر محترم کار ورفاه اجتماعی دفاع می کنند بنظر میرسد افرادی که عهده دار منصبی می شوند صرفنظر از اینکه با زیر وبم این مناصب هیچ آشنایی ندارند ودر مورد آن مطالعه ای نکرده اند و وظایف ذاتی آن پست را نمی دانن مامور به اجرای فرامین طیف قدرت وثروت هستند بیشتر درصدد عوام فریبی هستند تا خدمت کارکرد این وزیر محترم چندان بنفع کارگر آن زحمتکش نبوده و ایشان از زمان ورودشان فضا را امنیتی کرده اند یا بقول سیاستمداران دستکش مخملی دست کرده اند ایشان از سیاست افزایش قیمت ارز توسط دولت کاملا"با خبر بود چرا دستمزد کارگران با افزایش اندک در نظر گرفت چرا با‌گذشت پنج ماه از سال هنوز بازنشستگان افزایش اندک حقوق را بطور کامل دریافت نکرده اند وچرا ایشان اولین مدیری بود که یارانه زیر مجموعه خود یعنی کارگران وبازنشستگان را قطع کرد حال اینکه هنوز یارانه افراد ثروتمند ادامه دارد چرا شستا را بدست افراد ناتوان ونا کارآمد خودی واگذار کرد وخیلی چراها ی دیگر بهتر است‌تحلیلی از سر خرد شود نه از بلحاظ نون قرض دادن وامتیاز گیری که مجلسین خود سر آمد هستند
Netherlands
20:19 - 1397/05/15
خب استیضاحش کنن.بهتر.چه کاری کرد توو این پنج سال؟!
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
خرید باکس 1
دکتر نائبی_1
عارفی_1
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_1
سوییچ ایران_1
شیرآلات زمانی_1
عارفی_3
شیرآلات زمانی_3
دکتر نائبی_3
سوییچ ایران_3
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_3
خرید باکس 3
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_4
سوییچ ایران_4
خرید باکس 4
شیرآلات زمانی_4
عارفی_4
دکتر نائبی_4
عارفی_2
دکتر نائبی_2
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_2
خرید باکس 2
شیرآلات زمانی_2
سوییچ ایران_2
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
شاخه نبات_ فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
فنی آتل_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
کلینیک النا_فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
شفا_فوترموبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت _فوتر
شاخه نبات_ فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر
آیلین_تزریق چربی
کلینیک النا_فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
قالیشویی نوین_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
قالیشویی بانو_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
شفا_فوتر
فنی آتل_فوتر