آغداشلو از کیارستمی سخن گفت
۷۵۸۵۲۱
۲۲ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۶:۳۷
۸۷۱۲
آیدین آغداشلو با بیان آنکه عباس کیارستمی، مشهورترین هنرمند ایران در جهان بعد از عمر خیام است، جلوی دوربین فیلم مستند همراه با باد رفت.

خبرگزاری ایلنا: فیلم مستند همراه با باد به کارگردانی مهدی شادی‌زاده و تهیه‌کنندگی مازیار چشمه‌علایی پیش‌تولید خود را شروع کرد.

آغداشلو از کیارستمی سخن گفت

همراه با باد به بررسی تاثیر عباس کیارستمی در هنر معاصر ایران می‌پردازد. در این فیلم مستند شخصیت‌های فرهنگی و هنری مختلف درباره تاثیر عباس کیارستمی بر هنرهای گوناگون می‌گویند. اخیرا آیدین آغداشلو نقاش و پژوهشگر هنر برای این مستند به جلوی دوربین رفت و از عباس کیارستمی که به گفته او مشهورترین هنرمند ایران در جهان بعد از عمر خیام است صحبت کرد.

شادی‌زاده کارگردان همراه با باد در این رابطه اظهار کرد: شعاع هنر کیارستمی بسیار گسترده است. او سینماگری مولف و جریان‌سازی بود که علاوه بر هنر هفتم در هنرهای دیگری مثل نقاشی و عکاسی سررشته داشت و آثاری را خلق کرد. او حتی صنعت‌گر قهاری بود. به همین بهانه تصمیم گرفتیم که ردپای کیارستمی را در هنرهای دیگر دنبال کنیم. این فیلم که با سرمایه‌گذاری نوید شریفی در حال ساخت است خود را برای اکران در گروه هنر و تجربه آماده می‌کند.

نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج