نظر یک نماینده درباره سوال از مدیران ارشد اجرایی
۷۶۲۴۱۵
۳۱ مرداد ۱۳۹۷ - ۰۹:۳۶
۲۴۵۴
نماینده مردم رباط کریم در مجلس مشارکت، همفکری و مفاهمه را اصول همگرایی قوا دانست و گفت: در دورن دفاع مقدس سران سپاه و ارتش برای تک و پاتک، در دوران سازندگی و دوره‌های بعد، نشست‌ها و نقدها موجب بن‌بست‌شکنی و راهگشایی امور شد امروز نیز نظارت قوی مجلس و سوال نمایندگان از مدیران ارشد اجرایی مناسبت‌رین راه حل مهار نابسامانی‌های عدیده اقتصادی است.

خبرگزاری ایسنا: نماینده مردم رباط کریم در مجلس مشارکت، همفکری و مفاهمه را اصول همگرایی قوا دانست و گفت: در دورن دفاع مقدس سران سپاه و ارتش برای تک و پاتک، در دوران سازندگی و دوره‌های بعد، نشست‌ها و نقدها موجب بن‌بست‌شکنی و راهگشایی امور شد امروز نیز نظارت قوی مجلس و سوال نمایندگان از مدیران ارشد اجرایی مناسبت‌رین راه حل مهار نابسامانی‌های عدیده اقتصادی است.

حجت‌الاسلام حسن نوروزی با بیان این‌که «مدل و شیوه ورود مجلس شورای اسلامی برای پیگیری مطالبات جامعه، موثرترین مدل است» افزود: سوال از رییس‌جمهور، استیضاح وزرا، تحقیق و تفحص از ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز از شیوه‌ها و مدل‌هایی است که قوه مقننه در شرایط حاضر کشور آن‌ها را بهترین شیوه‌ها و مدل‌ها برای پاسخگو کردن مدیران ارشد اجرایی می‌داند.

وی مجلس را مردمی‌ترین نهاد برای حضور رییس‌جمهور بین آحاد مختلف جامعه دانست و افزود: در برابر انتقادها به روی رییس‌جمهور و تیم اقتصادی دولت، پاسخگو کردن مدیران ارشد اجرایی و اصلاح سیاست‌ها و شیوه‌هاست بهترین کار است. اصلا قبل از طرح سوال از رییس‌جمهور، خودِ دکتر روحانی باید به خانه ملت می‌آمد و از مشکلات و ضعف‌ها و موانع پیش‌روی دولتش با نمایندگان صحبت می‌کرد.

وی پیشنهاد کرد: دولتمردان باید این احساس را به خودشان تلقین کنند که حضور در میان دانشگاهیان، حوزویان، مجلس و سایر اماکن عمومی می‌تواند منجر به قوت دولت شود اما شواهد گویای ترس و خوف دولت از حضور در مجامع علمی و عمومی و روبرو شدن با مردم است.

سخنگوی کمیسیون قضایی و حقوقی، معتقد است: سن بالای اعضای کابینه و عوارض دوران پیری مانع از چابک بودن وزرای دولت به ویژه تیم اقتصادی آن شده است و به نظر بنده همین عامل موجب خوف دولتمردان از مواجهه با نمایندگان مردم و ترس از روبرو شدن با آحاد جامعه است.

انتشار یافته: 3
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
10:12 - 1397/05/31
مجلس شورای اسلامی اقتدار خودش را از دست داده ومردم اعتمادی به آن ندارند.درش راببندید بهتره تا برای اداره آن هزینه شود
Iran, Islamic Republic of
15:57 - 1397/05/31
حاجی بارها ما شاهد آن بودیم که نمایندگان گفتند سوال داریم بعدش گفتند ببخشید سوال نداریم . خب این یعنی چی . بنابراین تنها راه ممانعت از فساد در قدرت نظارت مستقیم مردم از طریق وجود رسانه های آزاد مردمی است که در هر لحظه رفتار و گفتار و اموال مسئولین را کنترل کنند . و هر نوع کجروی را به اطلاع مردم برسانند .
Iran, Islamic Republic of
17:08 - 1397/05/31
همین شماها و امثال شما در مجلس نمیگذارید دولت کار خودش را انجام بدهدو به اسم نماینده مردم چوب لای چرخ دولت میگذارید
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج