احتمال برکناری ترامپ جدی شد
۷۶۲۶۹۲
۰۱ شهريور ۱۳۹۷ - ۰۸:۱۰
۱۵۲۷۰ 
برت استفان نویسنده وال استریت ژورنال گفت: «من در مورد شایستگی استیضاح ترامپ شک و تردید داشتم. اما درخواست جرم کوهن این مسئله را تغییر داد. رئیس جمهور به وضوح در مورد جرایم سنگین و فرارمالیاتی مجرم است. او باید از مقامش استعفا دهد یا به دادگاه احضار شود و سپس او را از مقامش اخراج کنند.»

خبرگزاری مهر:  «سارا هاکبی سندرز» سخنگوی کاخ سفید اتهامات وارد شده به «دونالد ترامپ» در مبارزات انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۶ آمریکا را رد کرد.

وی در نشست خبری کاخ سفید و در پاسخ به سوالات مکرر خبرنگاران در خصوص اتهامات قضایی وارد شده به ستاد انتخاباتی ترامپ، مدعی شد مسائلی که از سوی رسانه ها علیه ترامپ مطرح شده صحت ندارد و هیچگونه اتهامی متوجه وی نیست.

این در حالی است که بنا بر افشاگری «مایکل کوهن» وکیل شخصی ترامپ، وی به زنی که با او رابطه غیراخلاقی داشته حق السکوت پرداخته است.

کاخ سفید: هیچ اتهامی علیه ترامپ مطرح نیست

کوهن همچنین در دادگاه خود، هشت اتهام وارده در رابطه با فرار مالیاتی، تقلب بانکی و تخلفات مالی در کمپین انتخاباتی دونالد ترامپ را پذیرفته و گفته که طبق خواسته آقای ترامپ عمل کرده است.

اعتراف او در دادگاه همزمان با آن شد که دادگاه دیگری در ایالت ویرجینیا پل منافورت، رئیس پیشین ستاد انتخاباتی آقای ترامپ، را در هشت مورد از ۱۸ مورد اتهام بانکی و مالیاتی، گناهگار شناخت، محاکمه‌ای که در نتیجه تحقیقات پیرامون مداخله روسیه در انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا و همکاری احتمالی کمپین انتخاباتی دونالد ترامپ با روس‌ها انجام گرفت.

از سوی دیگر رئیس‌جمهوری آمریکا در واکنش به اقدامات قضایی علیه دو تن از دستیاران پیشین خود روز چهارشنبه ۳۱ مرداد با انتشار توئیت‌هایی، کوهن را به شدت مورد انتقاد قرار داد.

ترامپ در توئیتی دیگر با تمجید از منافورت نوشت که به خاطر اتهام زنی علیه وی، برای منافورت و «خانواده فوق‌العاده او» به شدت متاسف است.

احتمال استیضاح و برکناری ترامپ چقدر است؟

انتخاب: آتلانتیک در گزارشی به قلم CONOR FRIEDERSDORF نوشت: مایکل کوهن وکیل سابق ترامپ جرم خود را پذیرفت و به طور خاص اعتراف کرد که او به این دلیل مرتکب جرم شده تا از آگاهی رای دهندگان به اطلاعاتی که شانس پیروزی ترامپ را کاهش می‌داد جلوگیری کند. همانطور که یک وکیل آمریکایی گفته است: «مایکل کوهن این میزان پول را برای تاثیر گذاری بر انتخابات ریاست جمهوری پرداخت کرده است و نشست‌ها و تماس‌های تلفنی خود در مورد ماهیت و زمان بندی پرداخت را با اعضای کمپین انتخاباتی ترامپ کاملا هماهنگ کرده است.»

وکیل مایکل کوهن در توئیتر گفت: «امروز مایکل شهادت داد که دونالد ترامپ به او دستور داده تا با پرداخت پول به دو زن با هدف تاثیر گذاری بر انتخابات مرتکب جرمی شود. اگر آن وجوه پرداختی برای مایکل کوهن جرم بوده است پس چرا برای دونالد ترامپ جرم نباشد؟»

مشاور سابق کاخ سفید گفت: «در این مسئله، با فرض پذیرش نقض قانون فدرال کمپین انتخاباتی توسط قدرتمندترین مرد کشور؛ شاهد نمایش کوچک شمردن ملاحظات و محدودیت‌های قانونی هستیم و وی به صورت مستمر در مورد اقداماتش دروغ می‌گوید.»

برت استفان نویسنده وال استریت ژورنال در این مورد گفت: «من در مورد شایستگی استیضاح ترامپ شک و تردید داشتم. اما درخواست جرم کوهن این مسئله را تغییر داد. رئیس جمهور به وضوح در مورد جرایم سنگین و فرارمالیاتی مجرم است. او باید از مقامش استعفا دهد یا به دادگاه احضار شود و سپس او را از مقامش اخراج کنند.»

با تمام عواقب سیاسی و قانونی، رای دهندگان به ترامپ باید بدانند که آن‌ها به مردی رای داده اند که به همگی آن‌ها برای پیروزی در انتخابات دروغ گفته است. آمریکا تا زمانی که ریاست جمهوری او فاسد باشد و گفتمانش با دروغ مسموم شده و به قدرت قوانین بی اعتنا و الگویی از کوچگ شماری دروغ برای فرزاندش ایجاد کند نمی‌تواند بزرگ باشد.

برچسب ها:
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 20
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
02:33 - 1397/06/01
ترامپ هیچ خطایی انجام نداده!!!! فقط کارهایی شدیدا احمقانه و خبیثانه ی زیادی انجام داده که منطق بر رفتار آمریکاست و خطا حساب نمیشه براشون!!!!
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۵۹ - ۱۳۹۷/۰۶/۰۱
آفزين ..عجب نظر خوبي
نيش عقرب از پستي او نيست ذات و طبيعتش باعث ميشه نيش بزنه همه سياست آمريكا بر اساس زور و ظلم و استعمار است
براي همينه ما 40 ساله ميگيم مرگ بر آمريكا
محسن وات؟؟؟
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۳۲ - ۱۳۹۷/۰۶/۰۱
اوهو
Iran, Islamic Republic of
07:30 - 1397/06/01
ایشالا که استیضاح میشه
پاسخ ها
مهرین
Germany
۱۷:۱۱ - ۱۳۹۷/۰۶/۰۱
واسه استیضاح صفر تا صد مسیولین خودت دعا کن
شما چرا به دنیا میان ؟
بدون نام
Netherlands
۱۹:۴۱ - ۱۳۹۷/۰۶/۰۱
بشین تا بشه
United Arab Emirates
14:54 - 1397/06/01
با دعای گربه سیاه بارون نمی باره
Iran, Islamic Republic of
15:07 - 1397/06/01
مرگ بر امریکا
Iran, Islamic Republic of
15:37 - 1397/06/01
بیارنش مجلس ایران اول باهاش سلفی بندازن بعد استیضاحش کنن
Iran, Islamic Republic of
15:50 - 1397/06/01
با همین خیال خوش در توهم برکناری باشید تا اموراتتان بگذرد. هنوز توهم جنبش وال استریت و سقوط اقتصاد آمریکا که توسط به اصطلاح مفسران سیاسی داخلی مون درس عبرت نشده که توهمی دیگر دامن گیرشون شده. فقط وجه شخصی ترامپ رو میخان خراب کنند وگرنه هیچ چیز دیگه ای عایدشون نمیشه.
Iran, Islamic Republic of
16:11 - 1397/06/01
الهی بمیره این دروغ گو . هرزه .
Iran, Islamic Republic of
16:22 - 1397/06/01
صابون بزنید دلتون رو خدا کریمه
Iran, Islamic Republic of
16:42 - 1397/06/01
دو سال روحانی داره همین میگه میترسم روحانی بره ولی ترامپ هنوز باشه.
Iran, Islamic Republic of
18:36 - 1397/06/01
با لغو برجام و تحريم نفتي ايران، همه ي اتهاماتش به فراموشي سپرده ميشه! تازه فرض محال بركنار هم بشه بعدي هم همين راه رو در مقابل ايران پيش مي گيره
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۰:۱۳ - ۱۳۹۷/۰۶/۰۲
مگر ریس جمهوری ما با دروغ وعوامفریبی به این جایگاه نرسیده چه بلایی بر سر علم. اقتصاد ومردم اورده ....
Iran, Islamic Republic of
19:23 - 1397/06/01
پس در ایران باشد چکار میکند؟

این موارد در ایران بچه بازی هست

اختلاس میکنن میلیارد دلاری هیچکس کار ندارد
Iran, Islamic Republic of
21:07 - 1397/06/01
امیدوارم اقای ترامپ ریس جمهور بمانه زنده باد ترامپ
Germany
14:28 - 1397/06/02
فرار مالياتي،،،اونايي كه اهل كار و تجارت و درامد دارند همه شون صد در صد ميدانند فرار ماليتي چيست،،،،در قانون ماليتي تبصره هايي دارد كه صاحبان مشاغل همگي به دليل كارگر و مخارج و غيره ذالك ان را مد نظر و،،،
Iran, Islamic Republic of
23:31 - 1397/06/05
همه اینا الکیه دو روز دیگه یادشون میره ترامپ چه حیوون کثیفیه و دو باره به کاراش ادامه میده من که از خداامه برکنار بشه ولی چشمم آب نمیخوره بعدشم بشه نفر بعدی هم از این بدتر آمریکا کی به نفع ایران بوده که الان بار دومش باشه
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج